0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #20 -: Април 25, 2008, 20:35:19 pm »
Личния лекар на децата не желае да им поставя други ваксини освен включените в календара на България. Бях говорила с друга лекарка да им ги постави , но като прочела в интернет се отказа. Каза ми дословно така: Внасяше се тази ваксина до 2005г. в България, но след случай на остър менингоенцефалит на дете след ваксинация и заведено дело от страна на родителите и Мангъров/ инфекциониста/ фирмата производител го изтегли от нашия пазар. Иначе имам роднина в Гърция,който се прибра сега и щеше да ми ги купи, но няма кой да им ги постави.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #21 -: Април 25, 2008, 21:05:36 pm »
здравейте д-р Бърди. надявам се, че сте възстановен напълно и се радвам, че отново сте на линия :)

Емо е на 3 месеца и половина и още има рефлукс - повръща почти след всяко хранене, понякога при самото оригване се излива доста, понякога след ориването плюе по малко, понякога е малко след хранене, понякога преди следващото хранене. освен това има малко слуз в акото. ходихме на гастроентеролог, каза, че е възможно да има АБКМ, защото има и лек себореен дерматит, и кожата на крачетата му е доста суха на места. препоръча ми да спра всякакви продукти от краве мляко плюс всякакви други възможни алергени (ядки, шоколад, кафе, телешко). изписа му и прахчета мотилиум, 0.5 мг., пет пъти на ден преди хранене. въпросът ми е дали да не изчакам малко с прахчетата? да видя дали няма да има подобрение от моята диета? или да започвам да му ги давам.
да добавя само, че притеснението ми за повръщането се засили, когато ходихме на консултация преди 10 дни и се оказа, че за месец е наддал 400 грама. обаче сега за тези 10 дни е качил 200 грама, което си е добре.

С какво мляко храните детето? обикновено, или антирефлуксно?

само на кърма е

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #22 -: Април 25, 2008, 21:29:16 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Много ви моля за вашето компетентно мнение. Става въпрос за Алекс-днес след като се събуди(преди час и половина) установих че има температура. Измерих в ануса с дигитален 38,9. Преди това целия ден беше ок. Сега е сънлив и очичките му са плувнали. Имам в къщи свещички ben-u-ron, мога ли да му сложа 1, или да изчакам? Възможно ли е да е някаква реакция от инжекцията която сложихме- Преванар преди 2дни(3та доза)?
Благодаря ви!
Хм... има температура. От какво е не мога да кажа.
Обсъдете с педиатъра... .
Да, говорихме с педиатъра, след което му сложих една свещичка, след 2 часа(малко поспа) беше добре, в настроение и сега вече сладко нанка.
Лека вечер, Бърди!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #23 -: Април 25, 2008, 22:08:32 pm »
Д-р Бьрди,простете ,че продьлжавам да ви занимавам с нашия случай,но другаде не мога да получа компетентна информация.
Според вас вьзможно ли е да е преминала уроинфекцията без да е лекувана. И ако не се изолира бактерия в стерилната урина ,какво лечение трябва да се приложи ( и трябва ли вьобще да се прилага) при положение ,че има налично удебеляване на пик. мехур и висока утайка.Вьзможно ли е те да са остатьчни от преминала вече инфекция?
Много ме притеснява и това изследване ,което препорьчвате.Като се сетя ,колко странно ме гледаха когато исках да се видят бьбреците на бебка на ехограф при наличието на такова силно течение.ПРедставям си ,ако поискам подобно изследване ,тотално ще ме обявят за луда.Не ,че ме интересува ,но не знам дали сама ще намеря необходимата информация кьде да го направя и дали вьобще някой ще ми го направи по мое желание!?
Вьобще много е сложно тук,дори и да разполага човек сьс средства и да ходи по частни клиники пак има един куп препятствия :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #24 -: Април 25, 2008, 22:32:24 pm »
здравейте д-р Бърди. надявам се, че сте възстановен напълно и се радвам, че отново сте на линия :)

Емо е на 3 месеца и половина и още има рефлукс - повръща почти след всяко хранене, понякога при самото оригване се излива доста, понякога след ориването плюе по малко, понякога е малко след хранене, понякога преди следващото хранене. освен това има малко слуз в акото. ходихме на гастроентеролог, каза, че е възможно да има АБКМ, защото има и лек себореен дерматит, и кожата на крачетата му е доста суха на места. препоръча ми да спра всякакви продукти от краве мляко плюс всякакви други възможни алергени (ядки, шоколад, кафе, телешко). изписа му и прахчета мотилиум, 0.5 мг., пет пъти на ден преди хранене. въпросът ми е дали да не изчакам малко с прахчетата? да видя дали няма да има подобрение от моята диета? или да започвам да му ги давам.
да добавя само, че притеснението ми за повръщането се засили, когато ходихме на консултация преди 10 дни и се оказа, че за месец е наддал 400 грама. обаче сега за тези 10 дни е качил 200 грама, което си е добре.

С какво мляко храните детето? обикновено, или антирефлуксно?

само на кърма е
Нужно е да спрете само овесените ядки,ядките,соя и продукти, и да избягвате свръх консумация на прясно мляко. Другите забрани и ограничения са безсмислени и само ще доведат до намаляване на кърмата,без друга полза.

Много деца,които са изключително на кърма повръщат. Това НЕ е АБКМ, нито "алергия", а се дължи на рядка кърма (по консистенция). Много помага това, да изваждате 10-15 мл преди всяко кърмене и да поставяте детето след това на гърдата. Масаж на гърдата с цел по-гъстото мляко да е достъпно за детето пак помага, но изваждането работи в мнозинството случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #25 -: Април 25, 2008, 22:36:21 pm »
Личния лекар на децата не желае да им поставя други ваксини освен включените в календара на България. Бях говорила с друга лекарка да им ги постави , но като прочела в интернет се отказа. Каза ми дословно така: Внасяше се тази ваксина до 2005г. в България, но след случай на остър менингоенцефалит на дете след ваксинация и заведено дело от страна на родителите и Мангъров/ инфекциониста/ фирмата производител го изтегли от нашия пазар. Иначе имам роднина в Гърция,който се прибра сега и щеше да ми ги купи, но няма кой да им ги постави.
"Не желае"-вижда се докъде води това нежелание. Не знам кой е този "Мангъров" и по какъв начин ваксината има нещо общо, но "Превенар" е световна и революционна ваксина. Задължителна е навсякъде в Европа и САЩ от много години.
Работя с нея от много години-нямаме нито отити,нито носителство,нито проблеми.

Мога да Ви я поставя безплатно, но ще трябва да пътувате стотици километри. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #26 -: Април 25, 2008, 22:45:32 pm »
Д-р Бьрди,простете ,че продьлжавам да ви занимавам с нашия случай,но другаде не мога да получа компетентна информация.
Според вас вьзможно ли е да е преминала уроинфекцията без да е лекувана. И ако не се изолира бактерия в стерилната урина ,какво лечение трябва да се приложи ( и трябва ли вьобще да се прилага) при положение ,че има налично удебеляване на пик. мехур и висока утайка.Вьзможно ли е те да са остатьчни от преминала вече инфекция?
Много ме притеснява и това изследване ,което препорьчвате.Като се сетя ,колко странно ме гледаха когато исках да се видят бьбреците на бебка на ехограф при наличието на такова силно течение.ПРедставям си ,ако поискам подобно изследване ,тотално ще ме обявят за луда.Не ,че ме интересува ,но не знам дали сама ще намеря необходимата информация кьде да го направя и дали вьобще някой ще ми го направи по мое желание!?
Вьобще много е сложно тук,дори и да разполага човек сьс средства и да ходи по частни клиники пак има един куп препятствия :?
Има много вероятности.
По вероятно е да е имало вагинит с течение от някой АБ даден по друг повод. Цеклор,например, е известен с това. От този вагинит може да е имало цистит. И да са го пропуснали "покрай" другите неща.

По вероятното е обаче да е имало температура,да не им е било ясно откъде е, да е било всъщност уроинфекция->>назначен АБ->> вагинит, с излекувана уроинфекция.
Нужно е да направите изследването.Ако имате средства,може да го направите и в Атина-има много добър център-бързо и ефективно работят. Работя с тях от доста години.

За сега е добре само след около 10 дена да повторите кръвните изследвания със СУЕ и СРП и да следите детето за температура.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #27 -: Април 25, 2008, 22:59:26 pm »
Благодаря и лека вчер
Ще пиша пак след като излязат резултатите от посявката и повторната кр. картина(а какво е СРП?)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #28 -: Април 25, 2008, 23:04:04 pm »
Благодаря и лека вчер
Ще пиша пак след като излязат резултатите от посявката и повторната кр. картина(а какво е СРП?)
С-реактивен протеин- маркер за инфекция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #29 -: Април 26, 2008, 16:40:42 pm »
 Докторе, много се радвам, че вече сте добре! Пожелавам ви крепко здраве от сега нататък!
 Искам и да Ви попитам. Моят Малчо от време на време си върти главата от ляво на дясно и обратно, ама с все сила. Имам чувството, че е новият му номер, но все пак, това нормално ли е?
 И друго - много силно рита с дясното краче, до толкова, че дори му е леко присиняла петичката, защото го блъска с все сила. Другото краче може да се движи много добре, но има съществена разлика в активността м/у двете крачета. Още в корема ми беше така - усещах изкючително дясното краче. Според педиатърката му, това не е проблем, но държа и на Вашето мнение.
 Предварително Ви благодаря за вниманието и за компетентната помощ!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #30 -: Април 26, 2008, 18:57:08 pm »
Здравейте докторе!
Ние от вчера сме на Аугментин 156/5мл на осем часа по 4 мл изписан, както и капки Отипакс. Проблемът е , че ухото явно много го боли, защото на моменти започва бясно да тръска главата, става нервен, започва да плаче и от нищо не се успокоява. Помага му Нурофен - след 15 минути след приема детето се успокоява и заспива. Та въпросът ми е: Мога ли да давам системно /откакто пие антибиотик не е вдигал температура/ през осем часа Нурофена и ако да - за колко дни.
Нещо друго може ли да се направи в случая - диагнозата за сега е вирусна инфекция, която го удари в ухото, гърлото също е възпалено. Благодаря много!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #31 -: Април 26, 2008, 19:05:03 pm »
Докторе, много се радвам, че вече сте добре! Пожелавам ви крепко здраве от сега нататък!
 Искам и да Ви попитам. Моят Малчо от време на време си върти главата от ляво на дясно и обратно, ама с все сила. Имам чувството, че е новият му номер, но все пак, това нормално ли е?
 И друго - много силно рита с дясното краче, до толкова, че дори му е леко присиняла петичката, защото го блъска с все сила. Другото краче може да се движи много добре, но има съществена разлика в активността м/у двете крачета. Още в корема ми беше така - усещах изключително дясното краче. Според педиатърката му, това не е проблем, но държа и на Вашето мнение.
 Предварително Ви благодаря за вниманието и за компетентната помощ!

Не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #32 -: Април 26, 2008, 19:06:47 pm »
Здравейте докторе!
Ние от вчера сме на Аугментин 156/5мл на осем часа по 4 мл изписан, както и капки Отипакс. Проблемът е , че ухото явно много го боли, защото на моменти започва бясно да тръска главата, става нервен, започва да плаче и от нищо не се успокоява. Помага му Нурофен - след 15 минути след приема детето се успокоява и заспива. Та въпросът ми е: Мога ли да давам системно /откакто пие антибиотик не е вдигал температура/ през осем часа Нурофена и ако да - за колко дни.
Нещо друго може ли да се направи в случая - диагнозата за сега е вирусна инфекция, която го удари в ухото, гърлото също е възпалено. Благодаря много!
Може да давате Нурофен за два,три дена, но ако АБ работи не би трябвало да има нужда от Нурофен.
Има ли детето отит, или няма е въпроса.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #33 -: Април 26, 2008, 19:37:53 pm »
Здравейте докторе!
Ние от вчера сме на Аугментин 156/5мл на осем часа по 4 мл изписан, както и капки Отипакс. Проблемът е , че ухото явно много го боли, защото на моменти започва бясно да тръска главата, става нервен, започва да плаче и от нищо не се успокоява. Помага му Нурофен - след 15 минути след приема детето се успокоява и заспива. Та въпросът ми е: Мога ли да давам системно /откакто пие антибиотик не е вдигал температура/ през осем часа Нурофена и ако да - за колко дни.
Нещо друго може ли да се направи в случая - диагнозата за сега е вирусна инфекция, която го удари в ухото, гърлото също е възпалено. Благодаря много!
Може да давате Нурофен за два,три дена, но ако АБ работи не би трябвало да има нужда от Нурофен.
Има ли детето отит, или няма е въпроса.
Докторе, антибиотика е изписан вчера  сутринта - последния работен ден, защото според заместващата моята лекарка педиатър, възпалението на ухото прогресира. Вечерта започна да реве от ухо - не по повод температурата, о по повод болката мисля да дадам Нурофена. Ако смятате, че е редно детето отново да бъде прегледано - утре ще търся лекар.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #34 -: Април 26, 2008, 20:15:34 pm »
здравейте д-р Бърди. надявам се, че сте възстановен напълно и се радвам, че отново сте на линия :)

Емо е на 3 месеца и половина и още има рефлукс - повръща почти след всяко хранене, понякога при самото оригване се излива доста, понякога след ориването плюе по малко, понякога е малко след хранене, понякога преди следващото хранене. освен това има малко слуз в акото. ходихме на гастроентеролог, каза, че е възможно да има АБКМ, защото има и лек себореен дерматит, и кожата на крачетата му е доста суха на места. препоръча ми да спра всякакви продукти от краве мляко плюс всякакви други възможни алергени (ядки, шоколад, кафе, телешко). изписа му и прахчета мотилиум, 0.5 мг., пет пъти на ден преди хранене. въпросът ми е дали да не изчакам малко с прахчетата? да видя дали няма да има подобрение от моята диета? или да започвам да му ги давам.
да добавя само, че притеснението ми за повръщането се засили, когато ходихме на консултация преди 10 дни и се оказа, че за месец е наддал 400 грама. обаче сега за тези 10 дни е качил 200 грама, което си е добре.

С какво мляко храните детето? обикновено, или антирефлуксно?

само на кърма е
Нужно е да спрете само овесените ядки,ядките,соя и продукти, и да избягвате свръх консумация на прясно мляко. Другите забрани и ограничения са безсмислени и само ще доведат до намаляване на кърмата,без друга полза.

Много деца,които са изключително на кърма повръщат. Това НЕ е АБКМ, нито "алергия", а се дължи на рядка кърма (по консистенция). Много помага това, да изваждате 10-15 мл преди всяко кърмене и да поставяте детето след това на гърдата. Масаж на гърдата с цел по-гъстото мляко да е достъпно за детето пак помага, но изваждането работи в мнозинството случаи.

а мотилиум да давам ли или да изчакам?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #35 -: Април 26, 2008, 22:52:19 pm »
Не, не давайте мотилиум. Много е малко детето за това!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #36 -: Април 27, 2008, 09:38:53 am »
Благодаря за отговорите!

имам още един въпрос - тази сутрин ми се появи херпес на устната. може ли това да повлияе на Емо по някакъв начин, имам предвид да го заразя чрез кърменето? мога ли да третирам херпеса с нещо? 

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #37 -: Април 27, 2008, 17:53:26 pm »
Благодаря за отговорите!

имам още един въпрос - тази сутрин ми се появи херпес на устната. може ли това да повлияе на Емо по някакъв начин, имам предвид да го заразя чрез кърменето? мога ли да третирам херпеса с нещо? 

Избягвайте пряк контакт.
Сложете върху раничката зъбна паста (или Индекстол).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #38 -: Април 28, 2008, 12:58:50 pm »
Здравейте, Д-р Бърди.
Христос воскресе!
Имам голяма тревога за едното ми близначе- момиченце.
 От около седмица наблюдавам изключителна нервност у детето. Всяко нещо го дразни, и следва ужасен истеричен рев- при отвързване и завързване на лигавче, преместване от шезлонга в кошарата, дори докато се храни изведнъж спира, и започва да реве, въпреки че се старая да осигуря спокойна обстановка... А вечер преди да заспи е истински ад.Така сърцераздирателно плаче, не мога да я успокоя с нищо, галя я, гушкам я , люлея я, успокоявам я, чак дъх не може да си поеме от плач, толкова ми е болно за детето като го гледам как се мъчи. После се унася малко, и изведнъж се събужда с още по-силен рев. Имам чувство че изпада в някаква нервна криза, и какво я провокира не знам...
Докторе, как мога да помогна на детето? Къде греша?
Благодаря ви. Желая ви здраве.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #39 -: Април 28, 2008, 13:44:54 pm »
Прегледайте ушичките на детето.
Убедете се че нослето не е запушено.
Помислете дали детето няма рефлукс-ако има-вземете мерки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.