0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #180 -: Април 26, 2008, 23:35:57 pm »
Гане, това продължава много дълго с тази температура?Как така не му изписват нищо?
Моят Антъни преди месец вдигна 40 и .. но след 3 дена мина, казаха ми, че е някаква 5 болест/fifth disease/.Имаше много силно червени бузи.
 Досега никога не са ни изписвала антибиотик, когато сме имали висока температура
Ох ужасно направо.
Дано се оправите по-бързо.
Целувки на Алекс
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #181 -: Април 26, 2008, 23:58:00 pm »
Фокси, аз съм като лудите - въртя се в омагьосан кръг - два термометъра, парацетамол свещички, нурофен, АБ и наново. Просто Зината е последен опит преди в понеделник да убия някой доктор.
Ема, не дават, защото след направени изследвания решиха, че е вирусна инфекция.А това, което имаме не помага да се оправят нещата. Свежия въздух и нурофени и панадоли не решават проблема, само го задълбочават.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #182 -: Април 27, 2008, 00:26:03 am »
Гане, като прочетох какво си преживяла с малчо и ми настръхнаха косите. Помислих си "Ако не дай си Боже ми се случи нещо такова какво прайвам?" Сигурно съм повикала дявола дето казват хората, щото вечра ей така от нищото Алекс ми вдигна 39градуса т-ра и по-късно през нощта и Самко :(. педиатърът ги прегледа днес и каза, че е вирус. За щастие обаче тази вечер нямаха т-ра и заспаха без проблем. Дано утре това да е само лош спомен, че е много тъжно да са болни дечицата.
Христос Воскресе, момичета!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #183 -: Април 27, 2008, 00:41:00 am »
Гане ,не можеш ли да поискаш да влезете болница за изследвания.Поне там условията не са като тук.Знам ли???все пак температра не се прави само от бронхити и вируси.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #184 -: Април 27, 2008, 00:52:36 am »
Меченце, надявам се всичко да отшуми бързо и безпроблемно!
Ния, пред нас взеха секрет от гърлото, урина и кръв от пръста и това бяха изследванията. След като ходихме до спешното и казахме че искаме нови изследвания, казаха, че след като нищо не са открили, то значи си е вирус и толкова. Като дойде лекаря в къщи, след като се обаждах на бърза помощ, пак питах и исках, той може да даде направление. Пак ми отказаха. Дадоха АБ и толкова. Условията не са, верно е. Ако нашите лекари имаха тези условия и това заплащане щяха да са богове....
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #185 -: Април 27, 2008, 07:21:41 am »
Христос Воскресе! Да са здрави и щастливи всички и да сбъднат мечтите си!


Меченце, надявам се всичко да отшуми бързо и безпроблемно!
Ния, пред нас взеха секрет от гърлото, урина и кръв от пръста и това бяха изследванията. След като ходихме до спешното и казахме че искаме нови изследвания, казаха, че след като нищо не са открили, то значи си е вирус и толкова. Като дойде лекаря в къщи, след като се обаждах на бърза помощ, пак питах и исках, той може да даде направление. Пак ми отказаха. Дадоха АБ и толкова. Условията не са, верно е. Ако нашите лекари имаха тези условия и това заплащане щяха да са богове....

Гане, аз също като Ния мисля, че не само обикновен вирус може да е причина за висока Т. Всеки възпалителен процес в организма може да я предизвика и трябва да се търси причината.

Аз почвам да си мисля, че проблемът при вас е не толкова механизма на немското здравеопазване, а това че си чужденка. Просто немците са си едни шовинистични свине, хеле пък ако са те взели за туркиня, става страшно. При следващия преглед помоли някой германец/ка да дойде с теб и да се представи за леля или чичо на детето, ще видиш, че отношението е съвсем друго.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #186 -: Април 27, 2008, 08:07:10 am »
Христос Воскресе!!!
Много здрави дечица и усмихнати мами! Много нови попълнения в редиците на мамите и бременелките  :D

Ох, Гане, страшно много ти съчувствам  :( Дано Алекс се пребори по-бързо, че е ужасно да си гледаш детенцето болно, а пък и да си безсилен да помогнеш  :( :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #187 -: Април 27, 2008, 10:23:00 am »
Лейди не е от това или не е само това причината. Просто имат определени правила и ако си извън тези правила, то няма шанс да се съгласят с теб. А мъжа ми си говори перфектно немски и по нищо не отстъпва на германец. Говорили сме и с други приятели, немци - на наш приятел му бяха дали хомеопатични лекарства, а той после изкара пневмония. Така че е до система, за жалост. При момичетата дето са омъжени за немци тук е по същия начин, дори и да отиде немеца там. Само че мъжете им се съобразяват и карат по правилата, а ние спорим и си търсим. Аз на педиатъра му казах, че съм истерична майка и ако трябва ще стоя в кабинета докато не пусне тези изследвания. И толкова беше. Майната му, да е жив и здрав Бърди! Този човек е бог за мен! Сега вземаме антибиотик, да се надяваме нещата да се оправят бързо. Имахме само една криза през нощта, сега е видимо по-добре. Така че вярвам в неговата преценка, той каза че е положително настроен и се надявам скоро детенце да е добре.
Вие как сте? Оправи ли се Вики?
Весел празник на всички!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #188 -: Април 27, 2008, 17:05:46 pm »
Весели празници на всички, нека да сме здрави!

Аз съм много болна, тръшна ме изведнъж, с лека кашлица, та цял ден съм на легло, повръщам, нямам сили, болки в гърлото, кашлям като магаре, някакъв ужас е.
Дано са здрави децата, че не знам... :?

Иначе направих два големи козунака вчера, много хубави станаха и на вид и на вкус, ама на легнах болна.  :x

Хайде, дано аз съм последната болна от тази серия, а децата хич да не ги пипа нищо. Весели празници!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #189 -: Април 27, 2008, 17:42:27 pm »
Гане, ми лекуваме се все още, АБ, капки ,мрънка и тъй...

Кари, аре стига бе, и ти ли! Остави ако може грижите на децата на някой друг, защото грипа е ужасен.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #190 -: Април 27, 2008, 18:21:09 pm »
Гане, ми лекуваме се все още, АБ, капки ,мрънка и тъй...

Кари, аре стига бе, и ти ли! Остави ако може грижите на децата на някой друг, защото грипа е ужасен.
И аз, и аз...ама кви грижи, аз нямам сили за себе си. Уф, дано се опазят малките. Мъжа ми ги гледа, и майка сега дойде.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #191 -: Април 27, 2008, 19:08:18 pm »
Оправяйте се бързо :(.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #192 -: Април 27, 2008, 19:20:01 pm »
Каси, дано всичко мине безпроблемно за близнаците! Вземай мерки, че е много тежко, аз цяла седмица съм на антибиотик и не минава и това е :(
Лейди, мрънка, не мрънка, няма как. Важното е да има подобрение!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #193 -: Април 27, 2008, 19:34:37 pm »
Каси, дано всичко мине безпроблемно за близнаците! Вземай мерки, че е много тежко, аз цяла седмица съм на антибиотик и не минава и това е :(
Лейди, мрънка, не мрънка, няма как. Важното е да има подобрение!

Благодаря ви, дано се размине.
Какъв антибиотик пиеш, Гане. Аз няма как да ида на лекар с тези празници, а и моят е пълно куку, та се чудя кво да правя ако не настъпи подобрение. :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #194 -: Април 27, 2008, 20:26:19 pm »
Каси, не знам какво точно ти има :( Аз пиех Макропен, понеже е широкоспектърен, а и заради ангината ми трябваше пеницилинов антибиотик. Вземи си ако можеш Грипостад - безвредно е, т.е. не е антибиотик - има парацетамол и витамин ц. Аз за грип и простуди го пия и от една опаковка се чувствам по-добре. Но при мен са доста усложнени нещата, защото имам и налепи. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #195 -: Април 27, 2008, 20:32:42 pm »
Гане, мерси много. Според майка ми, която е фармацевт, съм за антибиотик, защото и тя е чула за много болни с тези симптоми, и то дълго време. И аз съм с болки в гърлото, но и яко кашлям. Пия ремантадин /аз съм му фен, добре ми се отразява, пия го противогрипно всяка зима/, витамин Ц-е, бромхексин таблетки, Проспан, и смуча стрепсил. Ще гледам да се консултирам и с лекар някакси, че не мога да си позволя да съм болна, заради децата.  :( Грипостад също е добра идея, знам го, благодаря ти.

Здрави дечица на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #196 -: Април 27, 2008, 20:43:29 pm »
Вземай мерки, защото аз се влача вече цяла седмица и едва от вчера има някакво подобрение. Много е неприятно, но се надявам да ти се размине бързо!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #197 -: Април 27, 2008, 22:28:51 pm »
За облекчаване на симптомите на грипа препоръчвам тайлол хот - последния път с него изкарах грипа - държи те в час 4-5 часа, което все-пак е нещо.
Да се оправяте бързо - аз се надявам нас да ни прескочи грипът този път с празниците, въпреки че Исак нещо е на кантар, но се борим.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.