0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Великденската седмица! (21.04-27.04)
« -: Април 21, 2008, 07:40:22 am »
Добро утро на всички в започващата Великденска седмица!

Понеже съм се отплеснала да се пеня за гърнето в предишната тема и не съм си отправила традиционните пожелания, тази седмица пожелавам двойно повече здраве на всички деца, родители, много нови бременни момичета!

Хубави празници на всички, весело боядисване на яйца и безаварийно ядене на агнешко!

 :balk_45:

Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #1 -: Април 21, 2008, 08:45:17 am »

:balk_40:Празнична,  :sunshine: ва, весела и здрава седмица на всички Малки и Големи!




Шарени и пъстри да са Великденските :balk_44: яйца.
И както традицията повелява първото червено да е.
И с него да натъркате на децата челцето, брадичката и бузките....
Далечееее да бягат болестите, да са здрави и румени!
 :balk_35:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #2 -: Април 21, 2008, 08:46:01 am »
Весела и здрава седмица от нас.
Много приятни емоции и незабравими мигове.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #3 -: Април 21, 2008, 08:57:12 am »
Спокойна Страстна седмица и от нас!-Да е слънчева и здрава за Вас и семействата Ви,изпълнена само с положителни емоции!
Много пъстри яйца и топли козунаци! :balk_40:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #4 -: Април 21, 2008, 09:28:01 am »
Хубава и весела седмица от мен. Да сме здрави и щастливи. :D




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #5 -: Април 21, 2008, 10:56:19 am »
Слънчево настроение на любимият ми празник за всички ви и от нас! Въпреки, че го дават облачно точно за 28.04, важното е в сърцата ни да грее слънце! Да направите най-шарените яйца и най-вкусните козунаци. Аз тази година ще съм готованка, тъй като ще гостуваме с мъниче на баби и дядовци :)
Вчера празнувахме първият имен ден на малката Вероника с вкусна торта. Едва преди 2 дена разбрах, че има и такова цвете :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #6 -: Април 21, 2008, 11:18:48 am »
Хубава, усмихната и здрава седмица на всички бебоци и мами, повече положителни тестчета и весело изкарване на празника от нас. :balk_40:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #7 -: Април 21, 2008, 12:04:11 pm »
Ходихме тази сутрин семейно в поликлиниката - таткото за направление за рехабилитация, аз за направление за УНГ:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27043.msg400395#new
Личната ме вижда в чакалнята с малкия и ме пита:
"О, телевизионната зввзда, ти кой набор беше, 76 ли? И от какъв зор бързаше толкова да имаш дете? Видя ли, че стана така или иначе! Следващия път като идеш в телевизията, да им разкажеш колко съм заета - от сутринта 5 пъти ми звъня телефона да ме питат дали съм на работа."
Няма да коментирам...

Иначе Монката е здрав и обожава да играе на криеница. Влиза в гардероба, затваря се и после крещи "куку" или се завива в леглото през глава, отвива се със замах и вика "бау" :lol: Смешковец :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #8 -: Април 21, 2008, 12:26:53 pm »
Здравейте и от на най-накрая  :oops:. Нещо бяхме в дъъъъълга пауза, но ще наваксваме.
Вчера в градинката - изпуснах Никола за 3 минути и такъв номер ми спретна диването, че още съм на лексотан. За случката, смЕтам да отворя нова тема
Поздрави и целуфффки на всички цветя и дървета, а и на останалите де

В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #9 -: Април 21, 2008, 12:51:42 pm »
Адаш,
потересена съм от казаното от личната ти! Коментарът на такава изцепка може да бъде само:
 8O 8O  8O 8O  8O  8O
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #10 -: Април 21, 2008, 13:01:34 pm »
Весела и празнична седмица и от нас с Ели!

Ели от няколко дена вика упорито "баба", но аз от толкова работа все нямам време да вляза да се похваля. Бабите като си идем за Великден ще са супер щастливи по тоя повод. Изплъзна и се и едно "мама", но определено "баба" и звучи по-добре ;).

Фуси, прочетох новата ти тема, ще ходя и аз да се разпиша при това не с едно провинение  :oops:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #11 -: Април 21, 2008, 13:14:19 pm »
айде, кой кога ще меси, боядисва, пече, втасва и прочие? ще вапцате ли и младенците, да не отива зян боята?

само да обърна внимание, че тая седмица се води "Страстната седмица", а следващата е Великата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #12 -: Април 21, 2008, 13:22:04 pm »
Аз съм накупила бои и яйца и в четвъртък запретвам ръкави да боядисвам. Ели и нея ще я вапцам с първото червено яйце :). Колкото до печенето и втасването, то ще е от пекарната под нас, и без това е такова мъчение като се размирашат ония козунаци и кифли към 10 вечерта ;).



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #13 -: Април 21, 2008, 13:27:27 pm »
Аз ще меся козунаци - няма начин! Традиции и прочие... Само се колебая за килограмите - един или два... не че е от голямо значение
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #14 -: Април 21, 2008, 14:18:59 pm »
айде, кой кога ще втасва и прочие?

Да не се повтарям, но аз от зимата още съм втасала. Лятото ако се и поопека ей така втасала, смятайте, че за Коледа ще ми теглят ножа.

Да сменя ли заглавието?

Ултра, ми да! За къде толкова бърза?!  8O
Alexandra
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #15 -: Април 21, 2008, 14:31:50 pm »
А, добър ден и от нас! Повече здраве, повече слънце, повече радости да имаме тая седмица!
Яйцата ли? Ще вапцаме, как няма! Да му сторим адета, както се казва! Накупила съм боя, кристали, лепенки, всичко! Нашите яйца са един такъв сорт - зеленки седят малко, та не ги лови съвсем боята, но съм поръчала една кора от друго място.
Ще месим, пак колко за адет - у нас, съкровищата размесват светилата и ги ядем почти два месеца :lol: Така че, аз само за пълнеж на картинката...

Вече сме добре, но за сметка на това отказваме упорито да ядем...

В новата тема на Фуси няма да се разписвам, че ще трябва конкурс да правим :lol:

Ултра, твоята лична да си гледа работата :? Мъжлето да се оправя по-скоро!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #16 -: Април 21, 2008, 15:05:40 pm »
Нашите яйца са един такъв сорт - зеленки седят малко, та не ги лови съвсем боята, но съм поръчала една кора от друго място.

Бели кокошки - бели яйца, червени кокошки - Червени яйца! Вашите кокошки какви са и с кво сте ги кръстосали?  :lol: :P

Здрав на всички малчугани, семейства!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #17 -: Април 21, 2008, 15:09:07 pm »
Е Алекса, ти изби рибата...
Веднага да разкажеш за марсианските яйца, че ще пукна от любопитство  8O
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #18 -: Април 21, 2008, 15:12:20 pm »
Фусси, за 1 килограм не си струва робията. аз меся 2 кг брашно. стават два огромни козунака, свършват за 3 дни с раздаването, но тази година ще издържи повече... ;)
нали знаете за пъдпъдъчите яйца? стават прекрасни като се боядисат.
Marie, айде на Дюкан тогава, а?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #19 -: Април 21, 2008, 15:15:15 pm »
Страстна и здрава седмица и от нас  :)

Нито ще вапцам яйца, нито козунак ще меся  :oops: Всичко мама ще приготви, традиция кво да се прави ... :D На Тони от догодина, съм решила да му показвам, кога и какво се прави за да знае детко, че са празници с традиции.

Сега имам едно притеснение  :oops:, надявам се да го разсеят майките на по големите и наборите. Мойто Тони от няколко седмици ми отказа плодовете, от както заминахме за Пловдив ми отказва и ястията и супите. Иска да яде само хлебни изделия, като хляб,солети,кексове,бисквити и разни каши от бурканче или кремчета.
ОК ще кажете, да го оставя така няколко дни и като огладнее, пак ще прояде. Ми то хубаво, но аз се въздържам да му давам тестени храни, защото от тях се запича, а не е желателно вече в неговото положение. Откриха му и също така вродена пъпна херния, та трябва и за нея да съблюдавам да няма много, много зор от напъни.
Сок не пие, първо защото признава само АМ и водата, като второто пие по малко. Второ го боли коремче и го хваща диария с подсичане на дупето.
Дали вашите деца са имали такива периоди, колко време са продължили и как да процедирам за да не стане отново беля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #20 -: Април 21, 2008, 15:35:21 pm »
Аз с месенето съм скарана, но яйца ще боядисваме. Традиция, няма как! А мисля и на Юлия, че ще и бъде интересно.

venus_milena, благодаря за инфото! Точно това търсех. Обаче съм бясна. Обадих се в една от яслите и госпожата ми обясни, че вече не приемали молби, защото имали 130 молби, а само 40 свободни места. Така било ставало като всички от къде ли не идвали в София. Обясних и, че съм трето поколение софиянка и затворих. Ама откъде на къде ще ми държи такъв тон!

ani4ka, на вас още ви е рано за ясли. Но иначе възможностите са две: да кандидатствате чрез системата в ОДЗ, но това трябва да направите догодина, тъй като кандидатстванията се отнасят само за годината на приема и 2) да подадете още отсега молба в ясла (която е отделно детско заведение, не ОДЗ или ЦДГ) и живот и здраве да си чакате реда. Но като навърши детенце 3 год. пак ще трябва да кандидатствате за градина.

Perde, при нас обикновено нежеланието за ядене преминава за кратко. В тази ситуация ми хрумва само да му правиш кремчета с пюре от сливи.



Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #21 -: Април 21, 2008, 15:36:36 pm »
Нинче, сега ще ме карате да ги снимам :lol:
Кокошките са някаква порода, не знам точно каква, май са французойски. А пък за яйцата казват, че били с по-малко холестерол :wink:

Перде, ние откакто приключихме с яслите и си останахме у дома, не ме питай каква е война за това пусто ядене! Само и само да яде! Но не, мадамата е решила да пази талия и тва е!
А за вашия случай - щом са му открили тая херни, кофти положение. По едно време, варях овесени ядки и сипвах водата в млякото. За разхлабване.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #22 -: Април 21, 2008, 15:43:55 pm »
Хубава и здрава седмица и от нас. :D
И аз съм се наканила да вапцвам яйца, да ги красим и майсторим. Виж козунаци нЕма да бъркам, без друго ще сме при мама на празника :wink:
Иначе при нас нищо интересно, освен че нещо на приказки се е отворила малката госпожица, започна да повтаря и всеки ден научава по 2-3 нови думи :D
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #23 -: Април 21, 2008, 15:50:44 pm »
Аз с месенето съм скарана, но яйца ще боядисваме. Традиция, няма как! А мисля и на Юлия, че ще и бъде интересно.

venus_milena, благодаря за инфото! Точно това търсех. Обаче съм бясна. Обадих се в една от яслите и госпожата ми обясни, че вече не приемали молби, защото имали 130 молби, а само 40 свободни места. Така било ставало като всички от къде ли не идвали в София. Обясних и, че съм трето поколение софиянка и затворих. Ама откъде на къде ще ми държи такъв тон! Ни ме знае,ни ме познава. И то държавен служител! Нямам думи просто!

ani4ka, на вас още ви е рано за ясли. Но иначе възможностите са две: да кандидатствате чрез системата в ОДЗ, но това трябва да направите догодина, тъй като кандидатстванията се отнасят само за годината на приема и 2) да подадете още отсега молба в ясла (която е отделно детско заведение, не ОДЗ или ЦДГ) и живот и здраве да си чакате реда. Но като навърши детенце 3 год. пак ще трябва да кандидатствате за градина.

Perde, при нас обикновено нежеланието за ядене преминава за кратко. В тази ситуация ми хрумва само да му правиш кремчета с пюре от сливи.



*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #24 -: Април 21, 2008, 15:55:57 pm »
Перде - кисело мляко с фини овесени ядки и малко сладичко нещо вътре - напр. плодово пюре. Страхотна работа върши
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #25 -: Април 21, 2008, 18:03:43 pm »
Аз да се оплача: в чудо се видях да намеря Пентаксим. Във всяка аптека ми обясняват как вносителят бил монополист и не зареждал с ваксината, там където все пак можеше да се направи заявка по телефона казваха, че чак края на месеца ще има доставка. Принудих се да пратя мъжа ми до Национален аптечен център в Дианабад, та дано и там не свърши докато стигне :) За други нуждаещи се:
Дианабад бул. Д-р Г.М.Димитров N1 /тел. 9622222
:)
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #26 -: Април 21, 2008, 22:54:08 pm »
Момичета, яйцата :wink: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239267
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #27 -: Април 21, 2008, 23:02:08 pm »
Брей мойто щом и АМ отказва, сериозна е значи работата. Или си носим пловдивски бацил у дома или ще растат кучешките зъби. За вечеря имахме хляб,а за десерт кисело мляко.

Аз да питам, кога започнахте да давате за закуска и/или вечеря филийка с нещо си, само ми подскажете с какво обаче?

Лека и спокойна вечер.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #28 -: Април 21, 2008, 23:04:20 pm »
Момичета, яйцата :wink: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239267

Eх, ти си сладур голям  :bighug:
Не съм се и съмнявала за миг, в това, което казваш, ама признавам, че ми е интересно да ги видя :) а и Великденското зайче е много сладко  :wink:

Весели празници и успех с боичките!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #29 -: Април 21, 2008, 23:08:45 pm »
Здравейте и от на най-накрая  :oops:. Нещо бяхме в дъъъъълга пауза, но ще наваксваме.
Вчера в градинката - изпуснах Никола за 3 минути и такъв номер ми спретна диването, че още съм на лексотан. За случката, смЕтам да отворя нова тема
Поздрави и целуфффки на всички цветя и дървета, а и на останалите де




Ееееее Фусинка, ще се случва пак, няма начин :) Случва се на всички. Не започвай от сега с лексотана :D.
Само да кажа. Брат ми, който е 10 години по-малък от мен, когато беше на ок. 3 години си отряза пръсчето на вратата на колата. Цялата случка става пред очите на майка ми и баба ми. Иво и още едно хлапе си играели около колата, навън, навътре.... а майка ми и баба ми стоят до тях и си говорят. До момента когато вратата не тракнала и на Иво пръстчето под нокета висяло на кожица..... Майка ми е страшно отговорен и съвестен човек, наистина. И със страхотно самообладание. Завързала го с някакъв парцал и сама с него до болницата. Зашили го, сега е малко крив, но го движи и не е проблем. Баща ми който беше на някакъв купон и се върна през нощта, ние спяхме вече, припаднал.... след като майка ми му разказала за случаката. Силния пол :).
Та така де, много неприятна случка, не бих записала майка ми обаче в клуба "Лоша майка" :D
Не се самообвинявай, безмислено е.
Поздрави

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #30 -: Април 21, 2008, 23:29:33 pm »
Хубава и спокойна седмица, много здрави дечица, послушни и усмихнати да са.
Ние си имаме ново притеснение, при Ник проблем, ще тръгваме по доктори пак- първо при уролог, а после и с Мели да се видят, че се забравиха с моя мъж ...  :?
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #31 -: Април 21, 2008, 23:34:22 pm »
Хубава и спокойна седмица, много здрави дечица, послушни и усмихнати да са.
Ние си имаме ново притеснение, при Ник проблем, ще тръгваме по доктори пак- първо при уролог, а после и с Мели да се видят, че се забравиха с моя мъж ...  :?
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(


 :(  Да спре да чете! Да си изчака прегледите! От четене големи диагнози може да си постави човек. Дано всичко е наред и да сте здрави!

Ей какво ви става бе, Лейди, Ултра кости от риби, лицеви нерви на мъжа й, твоя мъж, нали трябва да сме здрави заради мъниците!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #32 -: Април 22, 2008, 00:05:56 am »
Момичета, яйцата :wink: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239267
Много са ефектни.След боядисването ще са още по-интересни.

Мини значи за това днес Ник беше в такова настроение.Горе главата и по оптимистично мислене.Да си избие тези глупости и да се нрадва на малкото си бижу.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #33 -: Април 22, 2008, 07:48:56 am »
Мини, какви са тези страхотии! Пожелавам ви отлични резултати от всички изследвания, които сте наумили!

Новалекса, ама верно са зелени тези яйца! Аз мислех, че ни поднасяш!

Аничка, вземи си направо всички дози и ги съхранявай според изискванията, ако срокът им на годност позволява, за да не търсите пак в миша дупка след месец. И ние така видяхме зор с Пентаксима.

Албена, направо настръхнах като четох случката ви. Имал да пати брат ти! Господ да пази всички деца в патиланското им ежедневие!



Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #34 -: Април 22, 2008, 08:54:53 am »
Наде, Деси от окло 3м. закусва филийка с нещо си, защото категорично отказа попари и тем подобни бърканици :wink:
Правя й филийка запечена със сирене и айце-принцеса демек; филийка намазана с обезсолено сирене и отгоре обезсолени маслинки; принцеса с кайма - домашна; филийка запечена с малко кашкавалче и шунка на тандем с ниско съдържание на мазнини ... Нарязани на "войници" и с виличката в устата, за "мезе" чайче :D
да ви е сладко :D

Болните да се оправят, че идва хубава пролет вече, време за разходки :)
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #35 -: Април 22, 2008, 09:08:09 am »
Хубава и спокойна седмица, много здрави дечица, послушни и усмихнати да са.
Ние си имаме ново притеснение, при Ник проблем, ще тръгваме по доктори пак- първо при уролог, а после и с Мели да се видят, че се забравиха с моя мъж ...  :?
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(

Ееее, Мини, спирай тока и нета! Да не му идват такива работи на акъла! Това ще преценят само докторите, Мели ще помогне. Успех и стискам палци!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #36 -: Април 22, 2008, 10:00:14 am »
Аз пак с проблема с количката - еми не иска, и не иска да стои бе хора. Уж като започнела да седи, щяло да й е интересно - нищо подобно. Вчера от 5 часа разходка, незнам дали 1 час й се събра в количката....Нямам думи просто. Ако има майка, с подобен проблем веднага да казва как го е разрешила :lol:
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #37 -: Април 22, 2008, 10:09:08 am »
Аз да питам, кога започнахте да давате за закуска и/или вечеря филийка с нещо си, само ми подскажете с какво обаче?

Ако детето иска, давай спокойно -филийка с кашкавал, със сирене. Моята девойка не ще и това си, само АМ закусваме -не признава ни попара, ни филийки. Решила съм да пробвам 2-3 пъти да дам каша или грис, да видим как ще ги приеме за закуска.
gabi32, много гадно се е държала служителката, ама за съжаление е вярно. И мен ме побърква цялата инвазия в София. Все пак този град не е строен, за да поеме цяла България. В нашата фирма вече софиянците сме малцинство. Не може да се чуе нормална реч никъде, ама трябва да се примирим. Нали уж говореха, че ще има някакво приемане на децата по местоживеене, т.е. не би ли следвало дете, което си е от София да има някакво предимство все пак в кварталната ясла или градина?!
« Последна редакция: Април 22, 2008, 10:19:29 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #38 -: Април 22, 2008, 11:17:30 am »
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(

Да си пусне туморния маркер с едно ЧХГ и да се опипа за евентуални бучици. Преди всичко да не си внушава разни работи и да не чете много много, че ще си открие още 1000 заболявания.

Момичета, вчера мъжът ми най-накрая купи прословутия Пентаксим, но не беше студен като го донесе, а педиатърът изрично предупреди да е изваден от хладилник и като и  го занеса, щяла специлано да го пипне,да види дали съм спазила изискването. Какво да правя, като от самата аптека не са спазили това? Опасно ли е?

Още един въпрос, мъничето ми е със запушено носле вече трети ден. Видимо няма сополки, но е с едно хъркане,сякаш са в носоглътката, пръскам спрейче, но ефект никакъв :( . Налага се да я кърмя на всеки 2 часа, тъй като заради нослето бързо се изморява... Някой да знае други методи за този проблем?
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #39 -: Април 22, 2008, 11:55:25 am »
Аз пак с проблема с количката - еми не иска, и не иска да стои бе хора. Уж като започнела да седи, щяло да й е интересно - нищо подобно. Вчера от 5 часа разходка, незнам дали 1 час й се събра в количката....Нямам думи просто. Ако има майка, с подобен проблем веднага да казва как го е разрешила :lol:
Пробвай я в друга количка. може наистина да не е удобна количката и да се наложи да я смениш. мия я возех в кошницата за кола и с нея нямаше проблем, иначе седналото положение на комбинираната количка не й беше удобно. После като си избра лятната си седеше в нея без проблем, много й е удобна.
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #40 -: Април 22, 2008, 12:01:03 pm »
Мини, мисля ви и ви стискам палци всичко да е наред!!! Не се притеснявай, ще бъде!

Мари, при Симона също имаше такова нещо с количките - купихме лятна преди 2 седмици и на детето му е очевидно по-удобна.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #41 -: Април 22, 2008, 12:23:50 pm »
Тази година - Великденския приз - отнася НовАлекса - без всякакво съмнение. Направо ме уби  8O с тия яйца. А накрая на албума джудженцето (живичкото имам предвид, не онуй гипсовото) дето ги размахва - е просто жестоко  :wink:. Малииииии как растат като гъбки тез калпазани....и мойто ли така расте  :D :D
В очакване ....
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #42 -: Април 22, 2008, 13:48:30 pm »
Mari_Pz, има майка с такъв проблем и никак не го е решила :D Сложих го вече полуседнал, не ще, ни седнал, ни легнал, никак. Аз вечно съм с ревящата количка. Дебна го преди да заспи да излезем на разходка, за да спи в количката и да мълчи, но в момента, в който отвори очичките и се започва. На всяко излизане си казвам, край, приключих с разходките, но то е ясно, че няма как да стане.

И това не ми е единственият проблем. Моето дете вече четвърти месец не спи през нощта, какво ли не мъчих и не става. Ако успея два дни да поддържам нормален режим, на третата нощ вече пак будува. До такава степен си измести деня с нощта, че започна да ака един път и то в 11-12 през нощта. Как ли не сме мъчили да го държим буден през деня, ами не става - скъсва се от рев и то със затворени очи, спи и въобще не може да си ги отвори. Ето снощи пак беше някакъв ад и сега още спи, от четири часа без да мрънка, без нищо. В чудо съм се видяла вече, добре, че мъжът ми е е безкрайно търпелив, защото на мен на два пъти нервите не ми издържаха. Казвам си го тук, защото ме е срам да се запиша в новата тема на Фуси :oops:
« Последна редакция: Април 22, 2008, 13:50:56 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #43 -: Април 22, 2008, 14:28:36 pm »
mariposa, а в кенгуру не иска ли? Мия не искаше и да чуе за кенгуру, защото не обичаше да се гушка, но в кошницата за кола обожаваше да седи. Иначе тя не можеше да издържи на разходка повече от час и половина. В началота бяха коликите и тъкмо излезем, те почнат, тя пищи и аз айде обратно. после спряха коликите и тя стана мила и спокойна, но дори да заспиваше, точно след час и половина от началото на разходката, се събуждаше и почваше да реве докато не влезем във входа на блока. Тогава спираше и все едно нищо не е било -доволна и щастлива, че си е вкъщи. Редовно пазарувах от 1 магазин на път към вкъщи и те бяха свикнали, че тя все си ревеше, веднъж обаче спеше и те много обезпокоени ме потаха дали бебето е добре :lol: А сега вече сме в другата крайност -не иска да се прибира отвън и пак се прибираме с рев, но по обратната причина. Какво да се прави?! :D Да са живи и здрави.
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #44 -: Април 22, 2008, 15:24:58 pm »
НовАлекса, яйцата са страхотни, готови боядисани за Великден. Да не ги храните със зелена боя тия кокошки ;). А великденското зайче, много е порастнало :)

Мини, стискам палци всичко да е наред с мъжът ти!

Mari_Pz, а ако има играчки в количката, поне с тях не се ли заиграва, или я притеснява това че не те вижда? Мойто диване реве само ако е гладно или евентуално много и се спи и неможе да заспи.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #45 -: Април 22, 2008, 15:27:10 pm »
Здравйте и от нас в страстната седмица!
Ще боядисваме яйца, ще мажем бузи, но до козунаци ще стигнем в магазина :wink:
Новалекса, яйцата са феноменални.  :lol:
Перде, радвам се, че Тони бой вече е по-добре и поне част от проблемите са ясни. Това с яденето.... при нас беше така допреди 2 седмици. То не са маймунджулъци, то не са реклами, играчки.... да ти кажа, нещо обаче взе че се оправи след боледуването и сега яде като гладен почти всеки път 8O Аз наистина още не мога да повярвам, но и не бързам да се радвам, че да стане всяко чудо за три дни.
Аз се чудя от известно време две неща. Първо - планирам ваканция на море с още три семейства с деца. Стигнахме до консенсус, че трябва да са бунгала на плажа и размишляваме дали Обзор е подходящо място. Някой скоро да е ходил там и да има идея?
Другото което исках да ви питам е какво давате на децата си "за дъвчене"  през времето, когато не се хранят. Аз срещам бурни аплодисменти и получавам овации и благодарности чак с целувки ако му дам малко белени семки, пуканки, крутони. Проявява интерес към всичко, което ние ядем и е мнооого сърдит ако не дадем да опита. Предвид алергиите обаче по-скоро ние не дъвчем пред него неща, които той да не може да яде :? Тез ми чуденки са защото солетите мнооого му омръзнаха и единственото което прави с тях е да ги изсипва на пода, да ги стъпче с обувки, аз да му обяснявам, че така не трябва, а той да ме надговаря в опити да ми обясни защо го прави 8)


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #46 -: Април 22, 2008, 16:05:07 pm »
привет-мривет :D
яйчица ще боядисам в четвъртък. за другите кандърми не ме бива хич, а и не ме влекат :oops: в петък заминаваме за Гръцко за празниците, те ще се "видим" пак другия месец. затова да пожелая на всички Весели Празници! много здраве и умната с козунаците :wink:

Фусик, отивам да те чета. да си меря изцепките с вашите :oops:
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #47 -: Април 22, 2008, 16:35:24 pm »
Mini, дано се размине по най-бързия начин проблема на Ник, всички мармоти ви желаем само здраве!

via, крутончета предполагам, че може, ама семките може да задавят човече на възрастта на Валери, а пуканките имат люспи, които и мен могат да ме задавят. Нашият педиатър е против ядките до 3г възраст, точно заради риска от задавяне. Аз слагам само много фино смлени орехи в овесените ядки с настъргани ябълки. За гризкане Дани яде солети навън и понякога малко сухарче у дома, често сам си иска маслинка или краставица. В големите магазини има маслини без костилки, някои са и доста безсолни, доста деца ги харесват. Мойто човече много обича и плодовете, та се възползвам и от това. Дори в парка често носим бананче вместо солети.

Mary_Pz, пробвай друга количка в магазина, или пък кенгуру или слинг. Аз направо се родих със слинга. Често излизам само с него или пък ако Димана поспи в количката, аз я вземам в слинга да си разглежда света, щом се събуди. Тук има общо инфо http://www.zilana.com/index.html. Иначе може и да си ушие човек, има много теми, ако пуснеш търсачката в бг мамата. Повечето мами, които знам, предпочитат семплия с халки, защото е много лесен за нагласяне. Аз съм пробвала и с халки, и шал, но не си заменям шала за нищо - малко е сложно да се научи връзването, но е безкрайно удобно след това.

Приятни емоции на всички с боядисването на яйцата, моите адмирации на самостоятелно приготвящите козунаци (аз, уви, не съм от тях, как' Сийке), лек път и много веселие на пътуващите и здраве на всички. Аз малко се унесох всичко да си кажа, ама горе-долу веднъж седмично се добирам до сайта, та съм малко като луд с картечница, като ми се случи  :wink:
« Последна редакция: Април 22, 2008, 16:37:28 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #48 -: Април 22, 2008, 16:49:30 pm »
нищо, нищо на нас пък ни харесва да те четеме :D
Манчо, весело изкарване на почивката, а малчо ще го водите ли?
Ние за велик ден сме при мама, а след това живот и здраве на екскурзийка малко :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #49 -: Април 22, 2008, 17:12:02 pm »
Крисинко и той с нас, разбира се :D

Перде, дребко също много обича да дъвче хляб. къде го яде, къде плюе и маже, да има занимавка. кисело мляко също яде в промишлени количества. започна да капризничи и много се измъчвам...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #50 -: Април 22, 2008, 17:30:13 pm »
mariposa, а в кенгуру не иска ли? Мия не искаше и да чуе за кенгуру, защото не обичаше да се гушка, но в кошницата за кола обожаваше да седи. Иначе тя не можеше да издържи на разходка повече от час и половина. В началота бяха коликите и тъкмо излезем, те почнат, тя пищи и аз айде обратно. после спряха коликите и тя стана мила и спокойна, но дори да заспиваше, точно след час и половина от началото на разходката, се събуждаше и почваше да реве докато не влезем във входа на блока. Тогава спираше и все едно нищо не е било -доволна и щастлива, че си е вкъщи. Редовно пазарувах от 1 магазин на път към вкъщи и те бяха свикнали, че тя все си ревеше, веднъж обаче спеше и те много обезпокоени ме потаха дали бебето е добре :lol: А сега вече сме в другата крайност -не иска да се прибира отвън и пак се прибираме с рев, но по обратната причина. Какво да се прави?! :D Да са живи и здрави.
Не иска и в кенгуру. Докато беше малък в началото се застояваше в кенгуруто, но сега вече не дава въобще да го сложим вътре. В кошницата за кола стои само вкъщи, поставим ли я в колата и започва с реването. Абе ужас направо...и току що се прибирам от поредната ревяща разходка, чак не ми се говори. Засиня се от рев, а пък един вятър задуха, не мога и да го взема да го гушна. От половин час се схлипа, не може да се успокои. Че и една бабишкера от квартала има неблагоразумието в най-ревливия момент да ми каже да го завивам повече :BangHead:, та тя го изяде.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #51 -: Април 22, 2008, 17:49:40 pm »
Хубава седмица и от нас!
Аз ще боядисвам яйца,но не смятам да лепя ваденки,защото Мико още не разбира.Иначе като дете аз много ги харесвах-със зайчета и тем подобни.Имам си и две пуешки яйчица за биячи :D.Козунаци няма да меся.Ще се купуват.
Как ми се ходи някъде на почивка и на мен,но се притеснявам с организацията с дете.Изникват ми въпроси-ами яденето,ами ако го почнат зъбки,ами еди какво си :?,но ще го спретнем скоро.Заканили сме се.

Ние май ще отпразнуваме шестия месец на момчето с първото му обръщане от гръб по корем :D(мисля,че това направи преди малко).
И едно въпросче:възможно ли е да подкара зъбче първо отгоре или аз си внушавам?
« Последна редакция: Април 22, 2008, 18:11:39 pm от joshi »
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #52 -: Април 22, 2008, 18:27:35 pm »
Хубава седмица и от нас и весело боядисване на яйчицата - аз ще рисувам с восък - любимо ми е  :)

Ние се повеселихме 3 дни във Велинград, разнообразихме се малко, похапнахме различни манджички, плувахме с Ема в минералната вода - ей, голям кеф  :D

В тая връзка, Джоши, хич не се и плаша от пътуване с Ема - тя е такъв войник - пътува и ушите й пукат... още от втория месец сме я помъкнали по Солун, по екскурзийки - я кратки, я два-три дни. Още не съм изпрала багажериите, сега ще засъбирам отново - след като счупим яйцата пак ще забегнем за два-три дни  :D
Те, зъбите не растат различно вкъщи или на екскурзия  :) иначе май е възможно да растат първо горе - уж има ред, ама те децата не го спазват много-много  :P
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #53 -: Април 22, 2008, 18:30:42 pm »
Бора ако не е тайна, къде бяхте във Велниград? Сподели моля те, че отдавна искам да топна Тони в топла минерална водичка, че покрай него и аз.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #54 -: Април 22, 2008, 18:39:05 pm »
Ами Стилияна не иска нито в кенгуру, нито в нищо :x Даже купихме друга количка, за да съм в лице срещу нея и пак същото...
Ууууу Ман весело изкарване на екскурзийката и да ти благодаря за чая на Хипп с мащерка,лайка и другите му разни дето си писала преди отдавна :P когато Крис не е искал да пие вода - е, благодарение на него и ние пием нещо различно от АМ :kiss: :kiss: :kiss:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #55 -: Април 22, 2008, 18:57:39 pm »
Бора ако не е тайна, къде бяхте във Велниград? Сподели моля те, че отдавна искам да топна Тони в топла минерална водичка, че покрай него и аз.

по препоръка на колега на мъжа ми, бяхме в хотел Рим - нищо специално - прилично местенце, прилични цени, басейнче и джакузи - не съм възхитена, но си прекарахме добре  :)
http://complex-rim.hit.bg/bg.html
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #56 -: Април 22, 2008, 21:13:40 pm »
Бора ако не е тайна, къде бяхте във Велниград? Сподели моля те, че отдавна искам да топна Тони в топла минерална водичка, че покрай него и аз.

по препоръка на колега на мъжа ми, бяхме в хотел Рим - нищо специално - прилично местенце, прилични цени, басейнче и джакузи - не съм възхитена, но си прекарахме добре  :)
http://complex-rim.hit.bg/bg.html
Можеш ли да ми кажеш и за цени. Ако искаш и на лични. И ние се чудим още дали да не посетим Велинград.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #57 -: Април 22, 2008, 21:42:39 pm »
не е проблем да ти кажа, но не знам дали ще са същите цените - на нас ни беше 80 лв стаята - влиза закуска и ползване на джакузи и басейнче - подчертавам басейнче  :), имаше и парна баня, но не съм я виждала - на Ема нямаше да й хареса  :D 
Ама да знате - нищо особено не е хотелчето.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #58 -: Април 22, 2008, 21:45:29 pm »
Джоши, организацията за път не е чак толкова сложна, просто вземаш цялата покъшнина на бебето плюс бурканите с пюретата и готово ;). Ние заминаваме за 5 дена в Гърция по 1 май и после ще разказвам дали не са ни изгонили от хотела заради нощните ревове. Иначе редовно пътуваме с малката от както е навършила 1 месец, Плевен, Търново, по миналата седмица до Пазарджик... Така че стягайте багажа и на път ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #59 -: Април 22, 2008, 21:55:05 pm »
аз викам направо да си направим една зачатска среща по празниците в Гърция - тъй като гледам, половината на там сме се запътили :D
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #60 -: Април 22, 2008, 22:05:28 pm »
Момичета, вчера мъжът ми най-накрая купи прословутия Пентаксим, но не беше студен като го донесе, а педиатърът изрично предупреди да е изваден от хладилник и като и  го занеса, щяла специлано да го пипне,да види дали съм спазила изискването. Какво да правя, като от самата аптека не са спазили това? Опасно ли е?
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината. На Джам се беше случило така с един пентаксим - пак беше зачезнал, с 300 зора намерихме общо 6 ваксини и от тях 5 бяха читави, но едната на Джам отказаха да я сложат. Пентаксим трябва да е на температура като в хладилник, не вярвам да има аптека, където не се спазва това. На листовката пишеше колко ще издържи извън хладилника, мисля, че беше 30 мин. Аз я вадех от хладилника точно преди да излезем и винаги вземах първия сутрешен час при педиатъра, за да не чакам отвън с ваксината. Някои родители я носят в хладилна чанта или между 2 формички за лед. Посъветвай се с педиатърката, ако имаш съмнения.

За нослето - каквото и заболяване да има, и най-безобидно дори, няма да сложат ваксината. И така трябва, в интерес на здравето на детето е.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #61 -: Април 22, 2008, 22:49:30 pm »
Мен пътуването хич не ме притеснява,защото от втория месец на Мики си ходим до село почти всяка неделя,ама там си е друго.Все едно си сме вкъщи.
Ели,да докладваш обезателно като се върнете от почивката(ако не ви изгонят по-рано  :wink:).
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #62 -: Април 22, 2008, 23:11:36 pm »
Благодаря ти Бора, ще помислим. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #63 -: Април 23, 2008, 10:10:21 am »
Момичета, направо ви се възхищавам колко много пътувате с бебетата. Аз като си спомня колко кошмарно беше последното ни пътуване с Мия от морето и настръхвам. Приятно изкарване в Гърция. Страхотно е там по Великден. Бяхме преди няколко години на такъв празник и беше много хубаво -някакси по-превъзбудено се усети празника. Те са по-религиозни от нас и атмосферата беше някак по-завладяваща. Много ми хареса. Ние за Великден ще сме тук, а следващите празници ще отскочим до провинцията. Яйца ще боядисвам сигурно в събота, а козунак от магазина, хич ме няма в месенето. Просто нямам усет към тестените неща и нямам и желание да се занимавам с месене.
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #64 -: Април 23, 2008, 10:20:36 am »
Ние пътуваме откакто Симона направи 2 месеца - тогава ий беше 1то ходене до нашите във Варна, досега вече има 6 ходения до там. В Гърция ще я водим за втори път, предния път нямаше никакъв проблем, а живот и здраве и морето ни ще е там на есен.
За една бройка да я вземем на гости на брат ми в Лондон, но не си представих някак си как се удържа 1годишен звяр да стои в скута ми 3 часа в самолета - въпреки че правят го хората...

Мари_Пз, стига се притеснява за таз вода, бе човек :) Ще пропие, ще видиш. Казвала съм ти - Симона пропи на 10-11м, мислех си , че е късно, но после и други споделиха, че по това време някъдде се получава това с пиенето на вода. Както не щеше и да чуе за вода, ела да видиш сега как лочи - сама ми носи шишето с рев да й го отворя, като е жадна :wink:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #65 -: Април 23, 2008, 10:32:15 am »
Момичета, отдавна следя темичките ви и се радвам на малките ви палавници, надявам се след няколко месеца да съм по-активна в нея и да помагате при нужда :D  Опитвам се от сега да се подготвя за първите месеци след раждането, и от вас научих доста неща, но имам един глупав въпрос - дава ли се водичка на бебето още в началото след раждането, докато се кърми ли по-късничко?
На всички весели великденски празници!

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #66 -: Април 23, 2008, 10:45:53 am »
Цвети, аз вече не се кося толкова за водата, но като прочетох че Ман е давала на Криско от този чай реших да опитам и тя взе, че го хареса :lol:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #67 -: Април 23, 2008, 11:22:45 am »
но имам един глупав въпрос - дава ли се водичка на бебето още в началото след раждането, докато се кърми ли по-късничко?


Ха добре дошла в лабиринта от въпроси!  :P

Според американската/западноевропейска педиатрична школа НЕ се дава вода до захранването, което почва към 6-ти месец. Даваш обилно и винаги кърма или АМ. Това е достатъчно като течност  на бебето.

Според руската и все още широко ширеща се из България като модел педиатрична школа-ДА, дава се преварена, охладена до стайна Т водичка (Девин розов етикет) между храненията. Всеки ден приготвяна.

'Фатката е да действаш според както ситуацията се развива и според това, което усещаш за вярно. Ако виждаш, че детето ти е хидратирано достатъчно само от кърмата и АМ, редовно си суче, кожичката не е суха, не се бели, езичето е мокричко, детето е спокойно-не давай. Но ако виждаш обратното и кърмата и АМ не оправят положението и са някакви адски летни жеги-давай.

Мога само да кажа, че милиони бебета по света са изгледани и по двете школи-всички здрави, прави, хидратирани и т.н.
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #68 -: Април 23, 2008, 11:30:50 am »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #69 -: Април 23, 2008, 11:55:55 am »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O

Аничка, въпреки 200тата дадени лв, правиш единствено едно - изобщо не го поставяш под въпрос и ги прежалваш, ако е негодна. А дали е таква, педиатърът ще ти каже.
Неприятно е много, но  не бива да се рискува с тези неща.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #70 -: Април 23, 2008, 12:01:50 pm »
Здравейте и от нас с Миша! :)

Относно водата - аз първоначално бях решила да следвам американската школа и да я караме без вода. Но като че ли, Миша имаше нужда от допълнително течност, защото между храненията постоянно показваше, че иска още. В крайна сметка чиста вода не и давам, а вместо нея - чай от копър на Хипп. Този чай уж бил против колики, е, да, ама при нас не помага нито чая, нито капките Саб Симплекс. Но пък детето си го пие с голямо удоволствие.

А за пътуванията - първото пътуване на Миша беше до Варна /200км/, когато беше точно на 30 дни, а предния ден я изписаха от Неонатологията. Тогава ходихме при офталмолог. На 29.04. пак ни предстои посещение при варненската докторка.
Пътуването и се отрази добре. Спа през цялото време в скута ми, като се налагаше да я будя за храненията. А и в колата беше пусната музика, ние с мъжа ми си говорехме, но нищо не я смути. Спи като пън! :lol: Въобще не усети, кога я извадих от леглото и, сложих я в кошницата, обух си обувките с Миша в ръцете ми, заключих, седнахме в колата и потеглихме. А тя не усети нищо от това. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #71 -: Април 23, 2008, 12:04:34 pm »
Marie, Милена Б благодаря за инфото! Питам, защото родителите ми живяха в Испания и мама разказваше, че там не давали вода на новородените, а тя твърди че трябва и се обърках.

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #72 -: Април 23, 2008, 12:06:53 pm »
Милена, кърмите ли се още? Доводите за недаването на вода са и в посока да не се саботира лактацията - колкото повече й пълниш стомахчето с други течности, толкова по-малко ще иска да суче и по-малко кърма ще произвеждаш. А кърмата ти е за нея е безценна, докато може да мине и без чайче от копър на Хипп.
Какво занчи м/у храненията - на какъв интервал храниш?

За съжаление при коликите понякога нищо не помага. както и има теория, според която в случаите, когато нещо помага, то просто коликите са по-слаби така или иначе. Най-помага з абебето гушкането, а за теб - търпение и здрави нерви :)
« Последна редакция: Април 23, 2008, 12:09:59 pm от tzvetenze »
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #73 -: Април 23, 2008, 12:31:19 pm »
цветенце,
кърмя я Миша, да. В самото начало тя сучеше твърде вяло и затова се изцеждах и и давах кърмата с шише, но вече я слагам на гърда. По препоръка на док, замествам някои хранения с АМ за недоносени, а кърмата я изцеждам и замразявам, защото и без това е малко и скоро няма да и стига.
До скоро се опитвах да спазвам режима на 3 часа. Но от около 1 седмица го развалихме и се отказах, и се храним на поискване. Обикновено поема по около 80мл, но се храним в продължение на около 40мин, защото често заспива, почива си. На практика пак имаме 8 хранения за денонощие, но по някога огладнява след 2ч и половина, след 3 часа или след 4 часа. Просто интервалите са различни. До скоро се мъчех да я будя в уречения час, но вече я оставям да си спи и сама "да си каже" кога е огладняла. :)

Добре де, ами ако 30мин, след като съм я нахранила, отново поиска - какво? Да си имам шише с кърма и да и давам вместо чая ли? Не ми се връзва. :dontknow:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #74 -: Април 23, 2008, 12:44:58 pm »
Миленка, давай дори на 15 мин. Важно е да суче, независимо от интервалите. По-късно сама ще се нагоди и ще си направи режим. Калоян през деня може и по 6 ч. да спи, но вечер след 19.00 започва да иска на 2 ч.
Не изцеждай кърмата, а я слагай да суче. Пий лактогонния чай (български) и бирена мая, за да стимулираш лактацията.
За коликите на мен ми препоръчаха новите капки Colief, които са различни като състав от широко разпространените (Сам, Инфакол и т.н. са сематикон, а Колийф са лактаза). Аз съм доволна от тях. Давах ги едновременно с Инфакола. Отделно много гушках.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #75 -: Април 23, 2008, 13:12:15 pm »
Здравеите и от нас  :D
Милена бебетата имат силно развит сукателен рефлекс (та това е едно от първите не6та ,които др. гледат като се роди бебето и т н  ...)та и моето бебето постоянно показва6е, 4е е гладно ,имало е слу4аи съм и правела биберони след 30 мин  ,не 4е  изпива6е цялото коли4ество ,но бебетата имат нужда да су4ат ,ако ли не давах и кутрето ми и тя су4е6е ли су4е6е (не може6е отна4ало да захване бибата).Вода и сега рядко давам ,в4ера бе6е 25° и дадох изпи 10мл .За коликите няма кои знаи ква рецепта ,при нас траеха до 2 рия месец ,но след това пък доиде рефлукса и все по не6то ново  излиза :) ,бебе6ките неволи краи нямат .

А о6те не6то ме впе4атли ,не гу6каи бебето по време на път ,оставя6 го в ко6ницата ,докато колаата не спре дори и да реве и да се дере ...В ко6ницата е 100  пъти по в безопасност от колкото в ръцете ти ...

Весели празници и много здраве на малки и големи
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #76 -: Април 23, 2008, 13:23:42 pm »
Милена, аз бих кърмила без да се съобразявам с графици и часове - особено в твоя случай. Това с трите часа при нас се получи чак към 4я месец.
малка е все още, слаба е, може би не успява да се нахрани достатъчно и затова огладнява по-рано.
Бебето ти не е жадно, ако поема достатъчно кърма. Също и не вярвам чаят да помага особено, ако имате силни колики. В такъв случай не виждам ползата от него.

И в никакъв случай не си дръж детето в скута по време на път!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #77 -: Април 23, 2008, 13:54:31 pm »
Благодаря ви за препоръките и критиките.  :)Приемам ги и ще ви послушам.

Това за 3те часа беше по препоръка на неонатоложката. Ама ще я сменям! Че тя и сокчета ми каза да включа. Но вие ме отказахте. Иначе, тя е шефка на Неонатологията тук. Ще ме прощава, ама няма да и слушам предписанията. Ще я сменя с една по-млада докторка. Само майка ми се превъзнася по тази, сегашната - тя била спасила детето. Ама нали са си на едни години с нея!  :wink:Пък колко рушвети и натика :x, да не ви казвам. Не ги назовавам с имена, само защото не сте от Русе и не ги знаете тукашните доктори.

Уайт, ще ги потъся тези нови капки Colief.
А Михаела ще я храня, както вече съм си решила - на поискване и ще спра чая.
 :thankyousign: на Шакира и Цветенце.



Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #78 -: Април 23, 2008, 14:04:01 pm »
все пак лятото, като дойдат жегите, дето в Рус е са особено непоносими - предлагай вода, детето, ако е жадно - ще пие.
Миналото лято имаше 5-6 дни във варна все около 40 градуса - дъщеря ми дори и тогава не искаше, в началото малко се притесних, но явно не е имала нужда - тогава все още я кърмех, не беше и захранена.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #79 -: Април 23, 2008, 14:54:49 pm »
но имам един глупав въпрос - дава ли се водичка на бебето още в началото след раждането, докато се кърми ли по-късничко?
На всички весели великденски празници!
За мен най-правилното е да се предлага вода и ако бебето иска и има нужда от нея, ще пие, ако не няма. Моята дъщеря си пиеше вода от самото начало. Имала съм случай, в който рева 30 минути посред нощ, докато разбера, че иска първо вода. пиенето на вода тогава въобще не й попречи да си изпие и кърмата след това. Ние се хранехме с изцедена кърма от самото начало. Аз лично не смятам, че жаждата се утолява с мляко. Бебетата са с различни нужди и ако има такива, дето си утоляват жаждата с мляко, то и има и други дето си искат вода и това е. Предлагаш и се водиш по бебето, а не по теорий.
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #80 -: Април 23, 2008, 16:07:01 pm »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O

Аничка, въпреки 200тата дадени лв, правиш единствено едно - изобщо не го поставяш под въпрос и ги прежалваш, ако е негодна. А дали е таква, педиатърът ще ти каже.
Неприятно е много, но  не бива да се рискува с тези неща.

Именно. 200 лева са нищо, когато става въпрос за здравето и сигурността на детето ви. Трябвало е мъжът ти да повдигне темата още в аптеката след като не са ги извадили от хладилник.
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #81 -: Април 23, 2008, 16:24:23 pm »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O

Аничка, въпреки 200тата дадени лв, правиш единствено едно - изобщо не го поставяш под въпрос и ги прежалваш, ако е негодна. А дали е таква, педиатърът ще ти каже.
Неприятно е много, но  не бива да се рискува с тези неща.

Именно. 200 лева са нищо, когато става въпрос за здравето и сигурността на детето ви. Трябвало е мъжът ти да повдигне темата още в аптеката след като не са ги извадили от хладилник.

Аничка, ние също си пазаруваме ваксините от търговска лига в Дианабад и нямаме проблеми. Тия дни времето беше топло, да не би ваксината да се е стоплила по пътя до в къщи? Ние процедираме така: мъжа ми я купува и държи в хладилника в офиса. Вечер като се прибира я носи (поне 1/2 час път) и веднага я слагаме в хладилника. Като тръгнем за ваксинация я взимам и даже специално  я държа в ръка малко преди това, защото от д-р Антонова(водеше лекция за ваксините в училището за бременни на сп. 9 месеца) знам, че студена ваксина не се поставя тъй като предизвиква зачервявания и др. усложнения. Досега сме сложили 3 ваксини  и  лекарката не е споменала да е негодна ваксината.


*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #82 -: Април 23, 2008, 16:31:57 pm »
На когото му предстои да купува ваксини и няма хладилна чанта и не може да притърчи по патъци от аптеката до дома, да помисли за термочантичка или термос, може и с гарнитура от медицински охладени гелове за изкълчено.
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #83 -: Април 23, 2008, 16:39:41 pm »
На когото му предстои да купува ваксини и няма хладилна чанта и не може да притърчи по патъци от аптеката до дома, да помисли за термочантичка или термос, може и с гарнитура от медицински охладени гелове за изкълчено.

може и кубчета лед в торбички и м/у тези торбички - ваксината.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #84 -: Април 23, 2008, 17:45:41 pm »
момичета, да споделя, Ник си има киста, сериозна по размер
на 12.05 му е операцията  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #85 -: Април 23, 2008, 17:57:23 pm »
В аптеката когато проверявах дали има Пентаксим, отказах да я взема същия ден, понеже нямах хладилна чанта. Аптекарката ми каза: "Еее...голяма работа! Не е чак толкова топло, от тук до вас нищо няма да и стане."  8O
А мъжът ми не знаеше, че трябва да е охладена,просто защото не го бях предупредила - подведе ме същата тази аптекарка, която ми каза, че от Аптечната лига и ги доставяли в лед, та реших, че той няма нужда да носи със себе си нещо допълнително. А и след като това е основният доставчик на Пентаксим, реших че няма как да се съхранява неправилно при тях. Ама и моят мъже е един...като го питах "студена ли беше ваксината?", той ми вика "не знам, май беше хладна". Е как така "май"! Става дума за здравето на дъщерята!
А като се замисля колко хора си купуват тази ваксина, без да са предупредени...
Относно вредността: момичета, кой ви каза, че това е игра със здравето на детето. Педиатърката ми каза, че нищо лошо няма да се случи, просто ваксината няма да хване, т.е не е опасно.
« Последна редакция: Април 23, 2008, 18:47:36 pm от ani4ka »
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #86 -: Април 23, 2008, 18:06:07 pm »
mini, много съжалявам за Ник, дано всичко да мине добре и скоро пак да е здрав!

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #87 -: Април 23, 2008, 18:49:01 pm »
момичета, да споделя, Ник си има киста, сериозна по размер
на 12.05 му е операцията  :(


Ако мога да внеса малко оптимизъм: добре е, че е по-малкото зло. Операцията не е сложна, а възстановяването бързо! Успех!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #88 -: Април 23, 2008, 19:03:33 pm »
Мини   :bighug:
Късмет за yahoo_17Ники!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #89 -: Април 23, 2008, 19:13:39 pm »
Мини, с вас сме. Успех!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #90 -: Април 23, 2008, 19:17:32 pm »
Относно вредността: момичета, кой ви каза, че това е игра със здравето на детето. Педиатърката ми каза, че нищо лошо няма да се случи, просто ваксината няма да хване, т.е не е опасно.

хм,изненадана съм - да сложиш  негодна ваксина не крие ли сериозен риск, доста по-голям от това, че "няма да хване ваксината"? Или просто аз съм твърде наплашена на тема ваксини, че имам няколко примера сред познатите си, то верно, че едно време по други бяха ваксините...
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #91 -: Април 23, 2008, 19:23:48 pm »
Мини, успех на Ник, дано всичко мине бързо и леко!  :crossfingers: yahoo_17


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #92 -: Април 23, 2008, 19:37:12 pm »
хм,изненадана съм - да сложиш  негодна ваксина не крие ли сериозен риск, доста по-голям от това, че "няма да хване ваксината"? Или просто аз съм твърде наплашена на тема ваксини, че имам няколко примера сред познатите си, то верно, че едно време по други бяха ваксините...
И аз не знам вече какво да мисля... Колкото и лекари да попита човек, толкова мнения ще чуе... И аз се бях ошашкала от мисълта, че ваксината е "повредена", затова и се обадих на педиатърът. Жената каза, че нищо няма да стане, просто няма да хване ваксината, а и четвъртата доза на 1 годинка ще е един вид застраховка.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #93 -: Април 23, 2008, 19:56:54 pm »
mini, кураж за Ник и дано всичко мине благополучно. Изпрати му поздрави от нас.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #94 -: Април 23, 2008, 20:21:38 pm »
хм,изненадана съм - да сложиш  негодна ваксина не крие ли сериозен риск, доста по-голям от това, че "няма да хване ваксината"? Или просто аз съм твърде наплашена на тема ваксини, че имам няколко примера сред познатите си, то верно, че едно време по други бяха ваксините...
И аз не знам вече какво да мисля... Колкото и лекари да попита човек, толкова мнения ще чуе... И аз се бях ошашкала от мисълта, че ваксината е "повредена", затова и се обадих на педиатърът. Жената каза, че нищо няма да стане, просто няма да хване ваксината, а и четвъртата доза на 1 годинка ще е един вид застраховка.

Това с "Няма да хване ваксината" според мен е пълна глупост. Все пак помисли за принципа въз основа на който се правят ваксинациите и механизма за образуване на антитела.  Все едно да кажеш : "Бе изяж го този сандвич, нищо че понамирисва, но може да не се раздрискаш".
Аз лично купих трите Пентаксим-а наведнъж. В апетаката /от веригата Медея/ ми ги съхраняваха до деня , в който си поискам всяка една от тях в техен хладилник, специално отделен за ваксини. Изрично поискаха и мое съгласие втората ваксина да я предоставят на едно майче, което изпаднало в невъзможност да си я достави, а деня на ваксинацията настъпил, с уговорката да ми я въстановят.
Пренасях ги в термобокс до педиатърката, нищо че температурата беше под нула градуса.

Мини, съжалявам за Ник, дано всичко е наред и успех!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #95 -: Април 23, 2008, 21:20:51 pm »
Мини,кураж на цялото ви семейство!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #96 -: Април 23, 2008, 21:50:32 pm »
mini, поздрави за Ник и успех! Всичко ще се оправи!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #97 -: Април 23, 2008, 21:56:39 pm »
Мини, всичко ще бъде наред, сигурна съм! надявам се да минете през това с минимум стрес :crossfingers:
много прегръдки!!!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #98 -: Април 23, 2008, 22:06:51 pm »
Мини, Ник :crossfingers: :bighug:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #99 -: Април 23, 2008, 22:09:31 pm »
Мини успех yahoo_17
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #100 -: Април 23, 2008, 22:12:22 pm »
Мини, стискам палци всичко да мине по възможно най-добрия начин :bighug:
Къде ще е операцията?

Ани, ако ваксината е претоплена е мътна и на парцали. Докторката ще я погледне и ако не става няма да я слага.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #101 -: Април 23, 2008, 22:12:54 pm »
благодаря ви момичета за подкрепата  :bighug: много кураж ни вдъхвате
както се иронизира Ник- след всяка операция- дъщеря
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #102 -: Април 23, 2008, 23:28:32 pm »
От неговата уста в Божиите уши!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #103 -: Април 24, 2008, 06:18:29 am »
Девойки, имам проблем!
От два часа през нощта не сме спали с Вики - явно са зъбите и процеса на прорязването е в апогея си. Вдигна температура 38.8 и в 5.15 часа дадох 5 мл Панадол. Вече един час температурата обаче не пада. Разхвърляла съм го по памперс, блуза с къс ръкав и чорапи.
То че ще звъння на лекарката в приличен час, ще звъня. Идеи за друго лекарство за понижаване на телесната температура, освен Панадола?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #104 -: Април 24, 2008, 08:26:17 am »
Лейди незнам как ще го приемеш, а и вече сигурно си звъннала на педиатъра..
Аз съм сваляла 40 градуса температура на пленника с навлажнени кърпи около китките с вода и малко оцет.
Това докато Бърза помощ дойде и после лекарката ми даде свещичка,
обаче името на лекарството не мога да си спомня...беше преди доста години...

Айде да пробият бързо и да се успокой Вики!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #105 -: Април 24, 2008, 08:33:27 am »
Да, свещичките Ефералган 80, мисля, за по-малките /кг/ деца стават също.
За оцета - също подкрепям.
Преди 2 седмици, като имахме Т. редувах Панадола с Нурофен, обаче бяхме доказано болни.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #106 -: Април 24, 2008, 08:39:25 am »
Лейди, според Бърди няма темп от зъби. Последния път Валери докато боледува му избиха 3 накуп, но имаше и темп и бронхит. Температуропонижаващо - нурофен, а над 39 градуса - свещички ефералган, но мисля, че ви трябват от по-големите - май от 150 мг. Дано не е сериозно!


Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #107 -: Април 24, 2008, 09:19:59 am »
Лейди, и при нас Панадол не действа след 38 градуса. Нурофен сироп веднага сваля температурата, но трябва да е ял, дразни стомаха. Има и свещички ефералган от 150 мг. Не знам колко тежи Вики, но дозата е 15 мг на 1 кг тегло. Ако е под 10 кг, отрежи малко от края на свещичката. А най-бързо действа Хексалгин капки - детски аналгин е това, нашият педиатър го дава след 39 градуса, но не знам дали Вики не е твърде малък за тях. Другото си го знаеш - съблечен по боди само, краката и ръцете голи, може завит с леко чаршафче, мокри кърпи на ръчичките и/или крачетата, да пие течности, каквито успееш да пробуташ. Дано се разминете бързо, че нашите и двамата миналата седмица ги тресна един такъв ужасен вирус - висока темп, кашлица и неспирна хрема. При Димана мина по леко и без антибиотик, но Дани беше след ваксинация с пентаксим и направо беше в безпомощно състояние в най-лошия ден. Стискам палци да се оправи бързо Вики, ама тази температура не ми се вярва да е от зъби.
« Последна редакция: Април 24, 2008, 09:25:29 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #108 -: Април 24, 2008, 09:30:54 am »
Мини, всичко ще е наред и след има няма 1 г. още една Стефания :wink: :D

Лейди, 38.8 Т от зъби е мит, мила, пипнали сте някакъв вирус. Давай антиперетици да не се мъчи детето и го заведи на лекар да му чуят гърдичките, гърлото, ушичките и т.н.
Сега е вирусно време. :(
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #109 -: Април 24, 2008, 10:08:10 am »
Лейди, май е вирус, наистина. Сега има много болни деца, поликлиниките са пълни. Само да напомня за мокрите кърпи с оцет на китките, челото и крачетата-да не е студена водата, а хладка! На стайна температура! Бързо да се оправяте!
Alexandra
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #110 -: Април 24, 2008, 10:19:04 am »
Мини, кураж и всичко да мине бързо и безпроблемно!
Лейди, знам, че редуването на панадол и нурофен сваля температура над 38 градуса. Дано да овладеете бързо положението.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #111 -: Април 24, 2008, 10:24:26 am »
Преди три седмици някъде моето детенце и съседчето се разболяха заедно. Моята се размина само със сиропи, съседчето мина на АБ. На шестия ден след приема на антибиотика вдигна вечерта 38 температура. Майката дава Панадол и я посмъква. След 2-3 часа обаче вдига 39и5. Дава пак панадол, увива в оцет, но не успява да свали температурата. От там вдига малката и отиват с мъжа и във Военна болница. Там 20 мин малката вече потреперва , а те и правят изследвания. На притеснението на майката, че детето потреперва и молбата да смъкнат температурата и се отговаря: Е то тва май-лесно 8O. И естествено детето получава гърч. След това и смъкнали температурата, ама много важно. На следващия ден ситуацията се повтаря. Малката вдига температура, чакат ли чакат да дойде лекар, ама нъцки. Докато майката не ревнала в истерия вече и познайте. Една циганка, която била с внучето си там взела чорапи и сапун. Търкала, търкала чорапите здраво със сапуна и сложила на крачетата, ръчички, челцето и като компресче. За 15 мин свалили температурата на 37 и5 8O. Казаха вирус. Една сестра и е казала колкото кг е детето. толкова капки течен аналгин в краен случай преди гърч. Ще питам Бърди за това. Другото което ми каза педиатърката е че Панадол и Нурофен могат да се комбинират. Какво значи това:
Можем да дадем Панадол и дори да са минали час , два от приема му да дадем Нурофен.
Със различни съставки са и не можем да предозираме.
дано на никой не се случва. лейди бързо оздравяване на бебчо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #112 -: Април 24, 2008, 10:38:45 am »
Лиде, а нашата док каза, че може през 3-4 часа. Лейдито все пак са мънички.
Смята се нещо според килограмите на детето, за Нурофена ставаше въпрос, колко може да приеме за 24 часа. Да подчертая, това е само информативно.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #113 -: Април 24, 2008, 10:46:53 am »
новалекса може би аз не се изразих правилно. Говорех за еднократен прием разбирасе. :)
После примерно само Панадол през нужния интервал от време. А естествено, че трябва да се допитваме до педиатъра. Аз лично се консултирам винаги.
« Последна редакция: Април 24, 2008, 10:53:12 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #114 -: Април 24, 2008, 11:04:41 am »
Дразненето на стомаха от Нурофена може да се избегне със свещички Нурофен - има 2 вида .за бебета и деца.действат светкавично.аз съм изпробвала при температура 39,6.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #115 -: Април 24, 2008, 12:46:00 pm »
Дразненето на стомаха от Нурофена може да се избегне със свещички Нурофен - има 2 вида .за бебета и деца.действат светкавично.аз съм изпробвала при температура 39,6.
:balk_21: Незнаех, че има свещички Нурофен. Благодаря ти. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #116 -: Април 24, 2008, 13:20:00 pm »
Лейди - те са ти казали девойките де - редувай Нурофен с Панадол. Свещичките,които ползвам аз са Виброкол - специално за сваляне на темп. и можеш да си ги сложиш без занчение, чеси даваш Нурофена и Панадола. Свещичките са хомеопатични и наистина помагат.
Аз нали имам лош опит с темп. та така....
Стискам палци бързо да се оправяте
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #117 -: Април 24, 2008, 13:38:37 pm »
Аз нали имам лош опит с темп. та така....

ооо колежке :(
ние пак влезнахме в цикъл, като преди 6м. :?
преди 10 дни вдигна 2-3 пъти Т за 24 часа и мина, всичко ок, до преди 2 дни. В 2 през нощта, праз 38.5, след това затишие и сега седя и се чудя кой по ред вирус пипнахме пак :x Има леко зачервено гърло, някакви задни секрети и до там. Не е тежко положението, не е за АБ ....., ама и оправия няма :(
Явно през есента и пролетта ще е така при нас, зимата сме ок :oops:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #118 -: Април 24, 2008, 13:43:44 pm »
Колежки сме отсЕкъде - Колето вчера си беше ОК. Днеска започнаха едни дискрееетни сополи и никак недискретна кашлица  :(
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #119 -: Април 24, 2008, 13:50:46 pm »
бааасиии, тия наще двамата са по калъп правени :(
и ние си имаме недискретна, суха, дразнеща кашлица, за която се предполага че е от секретите които се стичат в гърлото, а не навън. Ама е много гадно, защото и като легне се дави. Миналата седмица след Т и консултация с УНГ слагахме 5 дни капки и всичко беше ок, нямаше кашлица, явно попресушихме лигавицата, но от неделя не слагам нищо и ей го на :x
вчера й пуснах и секрет та да видим да не би от там да изкочи зайчето.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #120 -: Април 24, 2008, 14:18:28 pm »
Мддда кашлицата е същата. Като ми се разкашля през ноща, все едно пирони ми забива в стомаха...
Мисля да дам Фенистил аз за успокояване на лигавицата. Знаш как ни помага на нас. Само че давам преди сън, защото се успива иначе. Или калциев клюконат...
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #121 -: Април 24, 2008, 14:23:46 pm »
ами да не те отчайвам, ама не помага :(
давам го от два дни, пак си кашля диването... кофти случка, най-мразя като нямаме диагноза и става здравия-болен :x
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #122 -: Април 24, 2008, 14:26:57 pm »
Като сте заговорили за вируси и ние май сме се сдобили с такъв. Ми то няма как да е иначе, като висяхме цял ден в болницата при кихащокашлящите вирусоносители. Имаме лека хрема или по скор променен носов говор и леко покашляне. Доктори по празници нал`и се сещатае. Та едва във вторник ще заведа на доктор, ако дотогава да не дава господ, нещо не се усложни.
Другото което невероятно вече ме притеснява, че иска да яде само хлаб и бисквити натюр. Без мляко, без супи, без манджи, без намазана филийка, без плодове, абе с две думи нищо не иска да яде. А за капак сме вече и запечени ... това пък въобще небиваще да се случва, мда пак ще са едни празници  :(

Мини стискам палци на Ник, всичко ще мине гладко, сигурна съм. Пък току виж един Стефан се появил.

Деси и Колето да оздравяват бързо,бързо, за да посрещнат и изкарат весело празниците с мама, тати и фамилия.

Мда и нета пак спече, абе въобще ... :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #123 -: Април 24, 2008, 14:33:11 pm »
Перде яли ли сте скоро пюре? В смисъл Мони така когато и пробиваха зъбки не искаше да яде. Карахме по същия начин на солети, сок и вода. Вместо сок обаче и разтворих пюре от сини сливи с вода. Сипах го в шишето и го опустоши мигновенно. Оправихме и запека така. Ако Тони се излъже да го изпие разбира се.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #124 -: Април 24, 2008, 14:50:40 pm »
Перде, послушай ме бре душа - дай фини овесени ядки с кисело мляко и нещо сладичко вътре за разкош (напр.пюре от круша или слива). Ще видиш какъв добър ефект ще имаш
Ами като рупа солети как няма да е запечен. Спри му тотално сухоежбината - като огладнее да го видим. И му кажи да не ядосва майка си - че ще му пратя Николата да му омете всичкото ядене  :P
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #125 -: Април 24, 2008, 15:05:45 pm »
Да се оплача и аз като сте почнали с вирусите. Ние от неделя сме с 40.7 температура.Не се повлиява от нищо. Пуснаха уж изследвания, казаха, че е вирус. Днес в 4 сутринта виках линейка, защото вчера ми направи 4 гърча.Сутринта беше кулминацията и не издържах. Да е жив и здрав доктора дето дойде, даде му антибиотик и сега е по-добре. Вдига пак температура, но поне е до 38.9, та се живее. Ходи като омаломощен, не помагат нито чаршафи с оцет, нито антипиретици.От вирусна инфекция си направихме пак бронхит. При зачервено гърло и висока температура ни отказаха каквото и да било лечение, освен да увеличим нурофена и да слагаме свещички парацетамол. Пазете децата, че летят някакви вируси с това променливо време и са много жестоки, трудно минават и изтощават организма.
А мама е обзаведена с гнойна ангина и сега усилено провежда диета, понеже не може да яде нищо :?
« Последна редакция: Април 24, 2008, 15:07:52 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #126 -: Април 24, 2008, 15:13:36 pm »
Баси болестите, баси чудото... Край нямат ли бееее. Гане, пробвай със сапунишка по слабините. Действа много бързо. Хайде всички да се оправят вече и никакви болежки :bighug:
Наде,пък теб човек да те пита що точно сега реши да го водиш Тонито там, ама ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #127 -: Април 24, 2008, 15:14:26 pm »
4 гърча  8O 8O 8O
Малеееееейй Гане, как си жива!!! Ужас! Стискам ви палци бързо да минава тая гадост
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #128 -: Април 24, 2008, 15:27:33 pm »
Оздравявайте бързо децата, моля ви! Най-мразя да чета, че някой е болен!
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #129 -: Април 24, 2008, 16:04:53 pm »
Лелеее Гане, и аз съм тръгнала да се оплаквам :(
да се оправя бързо момченцето.
абе аз знам три дни държи ли температура вече е станало бактериална инфекция, ако да е започнало от вирус, така че си трябва АБ.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #130 -: Април 24, 2008, 16:20:26 pm »
Перденце аз 3г се боря със запека на Ели и от около половин година мога да кажа че има подобрение.Две неща ми помогнаха - първо хомеопатията, и второ овесени ядки като е казала Фуси в кисело мляко и примерно аз слагам сладко от боровинки или ягоди.Това сутрин давам на гладно за закуска.Махай солетите и сухите храни.Мислиш ли че ако е гладен и предложиш домашна зеленчукова супа, или нещо на пара гарнирано със зехтин ще ти откаже???Много рядко слагам и половин лъжичка ленено семе смляно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #131 -: Април 24, 2008, 16:23:02 pm »
Желая здравите дечица да оздравяват, много е лошо, направо като чета и ми призлява на мен, а пък на вас майките, представям си какво ви е. Нашето педи ме предупреди, че има много упорит вирус по децата, по-тежък от този прословутия от зимата.
 Ние бяхме тръгнали да се разболяваме, с малка температура, много хрема, та чак в устата им се стичааха сополите, и суха кашлица. Давах оксилококцинум, коризалия, витамин Ц-е, калциев глюконикум, проспан и панадол на два пъти. Слава богу овладяхме положението или просто имаха късмет момчетата.
Знам, че ще направите най-доброто за дечицата си. Бързо оздравяване за празниците.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #132 -: Април 24, 2008, 17:50:30 pm »
След прегледа при педиатърът : вирус и възпалено леко ухо. До утре сме само на Панадол и Нурофен, след котролата ще видим.
Успех и здраве на другите болни бебета и деца!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #133 -: Април 24, 2008, 18:49:13 pm »
Хей, мами,вижте това http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1191333
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #134 -: Април 24, 2008, 20:54:16 pm »
Леле Гане, направо настръхнах. Бързо оздравявайте и целувки на момчето :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #135 -: Април 24, 2008, 20:57:03 pm »
Фуси, какво да ти кажа, наложи ми се да съм жива. Не ме питайте обаче как оцелях. :(
Стефи, правиха му изследвания и не знам си какво, на челна стойка им стояхме едва ли не, обаче не можело да се помогне. Добре че виках линейка, та иначе и това нямаше да ми дадат :x Доктора като чу че съм с ангина и реши да даде и на малкия антибиотик. При нас нещата просто продължават по същия начин, ниска температура, гърч, висока температура. Просто не знам на кой свят съм вече. Слава богу днес след антибиотика поспа малко по-спокойно, че от неделя не е спал повече от по два часа, когато го събори температурата. Хубавото е, че температурата се задържа в рамките на 38-39 градуса, не качваме 40. Нищо не помага, дори и бабешките лекове, които знам. Просто седиш и гледаш как детето ти е като труп, диша тежко, хрипа, а ти не можеш да помогнеш... :( Тези 4 дена бяха най-тежките от живота ми... Пазете си децата, внимавайте, ужасни са тези вируси :(
За капак - мъжа ми е в командировка в Англия, та два дена съм сам сама.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #136 -: Април 24, 2008, 21:15:30 pm »
Гане бързо да оздравява малкия сладур  и мама също!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #137 -: Април 24, 2008, 21:17:52 pm »
гане :( дано бързо се оправите и двамата!
герой си ти - аз нямаше да се оправя при това, което разказваш и без присъствието на мъжа ми...
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #138 -: Април 24, 2008, 21:37:06 pm »
Мили мами,дано дечицата ви бързо да се оправят :bighug:.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #139 -: Април 24, 2008, 21:42:51 pm »
Eй, ама то целогодишно сякаш има някакви вируси вече! Аман!
Ние май да пропуснем консултацията  :? И без това нямам ваксини, само за едно мерене да се тълпим не си струва. То може да почака и до идната или по-идната седмица.

Оздравявайте бодра смяна, бързо и занапред само здраве!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #140 -: Април 24, 2008, 22:13:38 pm »
Педиатрите тук казаха, че има за цялата година 8 вируса, които циркулират и които децата прихващат. От моята педиатърка в България разбрах, че при първите съмнения за вирусна инфекция е добре да се дава заедно с антипиретиците Изопринозин. Имуностимулиращо е и помага на организма да се справи по-добре с вируса. Изписва се при химиотерапия, при болни от СПИН, при левкимия. Дозата е половин таблетка на 10 кг и може да се даде до таблетка и половина на 1 ден.
Смяната на времето - топло, студено, отключва вирусите и децата са по-податливи. Затова избягвайте такива непредвидени срещи. Внимавайте как се обличате и ограничавайте контактите.
Цветенце, не съм герой мила, ужасно ме беше страх, ревах като магаре, когато вдигна втория път 40.5 и като направи втория гърч. Просто нямах друг избор, наложи се да се оправям сама. А кураж ми даде Алекс. Като се разплаках, въпреки че беше много зле, ми казваше - Мама паче и с пръстче ми бършеше сълзите. Започна да ме закача, докато се усмихна. И въпреки че му беше много зле, ми се усмихваше и той. Това ми даде сили да запазя спокойствие и да се справя. Не говоря още добре немски, но успях да намеря правилните думи, обадих се на лекаря, извиках ги, просто в такава ситуация човек се мобилизира, защото знае, че само на себе си може да разчита.
Лейди, стискам ви палци да се оправите бързо и безпроблемно!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #141 -: Април 24, 2008, 22:17:38 pm »
Като се разплаках, въпреки че беше много зле, ми казваше - Мама паче и с пръстче ми бършеше сълзите. Започна да ме закача, докато се усмихна. И въпреки че му беше много зле, ми се усмихваше и той.

Уф, бееееее  :balk_145: скъса ми сърцето!  Душа мила!

Скоро да ви мине!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #142 -: Април 24, 2008, 22:24:42 pm »
бързо оздравяване на всички болни дечица от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #143 -: Април 24, 2008, 22:52:14 pm »
Ох Гане, Гане настръхнах и  :balk_145: само от думите ти, а в действителност е още по кошмарно. Незнам как бих реагирала аз, но определено досега гърчове не съм виждала и се надявам, ако ми се наложи да ми се случи, да реагирам възможно най адекватно. Бързо възстановяване на двама ви. :goodluck: :hug2:

Тони върви по стъпките на Деси и Никола, вече се давим като легнем от тази нощ. :(
Леко прокашляне през деня, лека почти незабележима отпадналост и няква хрема ли е що ли незнам, иначе пък нон стоп кихане. Освен Олинт и противоалергично кво друго давате?
Ще се водим на лекар, но след вторник, дано нямаме произшествия до тогава. :(

Овесени ядки съм му давала, даже напоследък зачестих, но въобще не им е фен, даже напротив. Накупих разни плодови дуети и йогурти в бурканче, дано те да свършат работа. Тва дете винаги ми е придавало мурафети за яденето, но този път го признавам. Ама пак няма да стане на неговата де  :wink:

Спокойна и приятна вечер маменца.

П.П. А забравих да ви кажа, че имаме огромен положитебен ефект при изхождането вече. Няма я тая агресия и пищене часове наред, пу пу пу за друго отидхоме, пък къде изкокна зайчето. А дали има още зайчета-байчета, ще разберем по нататък.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #144 -: Април 25, 2008, 08:42:30 am »
Здравейте, иска ми се и аз да задам един въпрос. Напоследък храненето при нас стана кошмар - ние сме на АМ от 20-тия ден, но сега ситната започна да си играе с биберона по време на хранене - плюе го и пак го взима, маха с ръчички и крачета, върти си главата да види, какво става около нея, мята се налява и надясно - изобщо храненето е едно гонене на устата на бебето през цялото време. Пробвах като почне да се гевези да й спра храненето - реве, гладна е, пробвах тройка биберон - не иска - много мляко й пуска. Някой има ли някаква идея, какво може да се направи, че вече развих бицепси и трицепси като на културист и в главата ми нахлуват мисли за връзване  :D
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #145 -: Април 25, 2008, 09:40:41 am »
Ох, Гане, дано бързо да се оправите! Както и останалите болни дечица.  :bighug:
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #146 -: Април 25, 2008, 10:19:08 am »
Фокси, на колко време се храните? Какво количество изпива по принцип? Има ли нещо, по което се заглежда? Как се храните?
Можеш да изчакаш по-голям интервал от време, т.е. тя да си търси млякото. Ако се зазяпва по нещо - сложи я в столче за кола ако имате, пусни и нещо да гледа, може да почне да пие. Другото за което се сещам, може биберона да не и е удобен вече - просто го смени с друг вид шише, за проба.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #147 -: Април 25, 2008, 10:34:57 am »
Дали Изопринозина става и за кърмачки? Усещам, че тази година съм доста по-кекава, подсмърчане, кашляне, сополи, ечемик на окото, какво ли не ми се случва...Пия чайове както и много други течности, витамини, ябълки, мед...ама тц - не помага :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #148 -: Април 25, 2008, 10:44:45 am »
Аничка, не знам, не съм търсила информация по въпроса. Даже не мога да се сетя кой можеш да питаш, тъй като много малко от педиатрите или тесните специалисти са наясно с това лекарство. В листовката пише да не се употребява по време на бременност и кърмене без да се посъветваш с лекаря си. Най-добре попитай лекаря си.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #149 -: Април 25, 2008, 10:57:25 am »
и тук някой почнаха да  изписват Изопринозин.ако е правилно дозиран и даден навреме има страхотен ефект.Изписва се главно от специалист педиатър или инфекционист по строго определена схема.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #150 -: Април 25, 2008, 11:42:15 am »
Гане, вдигнах й периода на хранене и направихме вместо 6, 5 хранения и каточели е по-добре. Дано така се задържи, но се притеснявам с тези 5 хранения на 3 месеца. Ще видим - ако продължава да качва, значи така е правилно. Благодаря ти.
Аничка, когато ни изписаха от родилното, педиатърката ми препоръча да пия изопринозин, като каза, че било добре и за бебето да поеме малко чрез кърмата.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #151 -: Април 25, 2008, 11:51:22 am »
Гане, това е истински ужас....Дано по-бързо се оправяте, че случките от рода "едва не ме арестуваха заради..." са далеч по- леки.
Фоксче, и Валери откакто се е родил превръща храненето в истинско изтезание. На 4 месеца схемата която сам си одобри беше 4-кратно хранене. Не се тревожи, правилно разсъждаваш - ако наддава добре, значи му е добре. То детенце само си показва. Ние му давахме мляко или гушкайки го или докато беше в шезлонг. Първо В тъмна стая със спуснати завеси, после като му мина времето на тоя номер го занимавахме размахвайки разни играчки, после под активната гимнастика докато зяпа светлини...Номера, номера,....не само децата трябва да са изобретателни :wink:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #152 -: Април 25, 2008, 11:55:12 am »
Фокси, ако качва, не е притеснително. По-важно е да се храни. И моя син си направи много рано къс режим на хранене. А сега е 16 кила :wink: Така че води се по нея - ако се чувства добре така, наддава и яде всичко - можеш полекичка да увеличиш милилитрите на млякото, като запазиш 5 кратното хранене.
Виа, какво да ти кажа - харесвам държавата, в която живея, но сигурно бих била първата прибрала се обратно в България заради отношението на педиатрите тук. Не знам, просто никога до сега в живота си не съм искала да посегна на човек, вярвай ми този път бях готова да убия доктора. На всичко отгоре като казах, че се притеснявам заради високата температура при него, да няма проблеми после с потомството - доктора ми се изсмя и каза - че те нали тестисите затова са навън, за да не им се отразява това. Идеше ми да го гръмна :x Както и да е, надявам се след последния гърч днес сутринта вече да сме с тенденция оправяне :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #153 -: Април 25, 2008, 12:29:02 pm »
Фоксче,това което описваш ми звучи сякаш детето не е толкова гладно.Може постепенно да увеличиш интервала между храненията(примерно с половин час).А и въобще да не те притеснява,че ще мине на 5- кратно хранене.Щом то така се чувства по-добре няма проблем.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #154 -: Април 25, 2008, 13:01:29 pm »
Ей, момичета, стискам палци всички дечица да оздравяват бързо и да посрещнете празниците без притеснения!!!  :bighug: :bighug: :bighug:
Ние днес станахме на месец и ни сложиха ваксината за хепатит - втория прием. Ники по-скоро я кара на сън и още спинка. Смеличко се оказа детенце и не плака много.

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #155 -: Април 25, 2008, 13:17:32 pm »
Честита месечинка на малкия Ники!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #156 -: Април 25, 2008, 14:07:50 pm »
Момичета, взех да се притеснявам вече. Вчера все пак сложихме Пентаксима. Другите две дози останаха на съхранение в кабинета. Аз такаи не разбрах по какво си личи, дали ваксината е била правилно съхранявана, но педиатърът нищо не каза.
Та притеснението ми е, че Вероника яде в 08.30ч и досега не е огладняла - ще станат вече 6 часа  :? Не, че и е първа дълга пауза, но наред с това спи, почти не се е събуждала. Отдавна не е имало такова спокойствие...
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #157 -: Април 25, 2008, 14:11:42 pm »
ани4ка и ние бяхме така при първият примем ,нормално е ,следи за температура през следва6тите 72h

фокси и ние бяхме така и о6те сме  :? храним се  е с голям зор ,или си дъв4и биберона или го върти из устата маха с ръце и крака и едвам се удържаме.Давам и ве4е да яде в определени h и ако не си изпие млякото ,4ака до следва6тото и така долу горе разбра кога трябва да се яде и кога е време за игра ...

Гане да оздравявате бързо  :crossfingers:
« Последна редакция: Април 25, 2008, 14:18:28 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #158 -: Април 25, 2008, 14:13:20 pm »
Аничка, ние сложихме втория пентаксим в понеделник, после имахме отговор - вечерта температура 38 градуса, която свалихме, но от тогава девойката е спящата красавица вече четвърти ден - бодува по половин - един час между храненията и през останалото време спи като къпана, така че може да е от него.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #159 -: Април 25, 2008, 14:46:29 pm »
Гане, не споменаха ли нещо за наблюдение, за преглед при невролог, след като Алекс е направил гърч, при това не един?
тия немци, просто акъла ми не го сбира... аз винаги съм мислела, че там медицината е голямата работа, всичко е както трябва, грижата е пълна, а то какво излиза...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #160 -: Април 25, 2008, 14:53:15 pm »
Честита месечинка на малкия Ники!!!
Благодаря много! А Ники е девойка  :wink:
За ваксината - и моето мъниче днеска не мога да го събуда след ваксината за хепатит - яде в просъница, а иначе е гладен и ревящ лакомник...

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #161 -: Април 25, 2008, 15:45:05 pm »
Еееее, Гане, цункай адаша от леля Саша и бързо да се оправяте!
На малката Никол - честита месечинка!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #162 -: Април 25, 2008, 15:48:21 pm »
Помня навремето дъщеря ми като получаваше гърчове, изписаха ни фенобарбетал /мисля че така сех казваше/ и трябваше да й го давам всеки път като има температура, за да не получава гърчове. Сега не се ли използват вече такива лекарства?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #163 -: Април 25, 2008, 16:08:40 pm »
Гане, не споменаха ли нещо за наблюдение, за преглед при невролог, след като Алекс е направил гърч, при това не един?
тия немци, просто акъла ми не го сбира... аз винаги съм мислела, че там медицината е голямата работа, всичко е както трябва, грижата е пълна, а то какво излиза...
Абсолютно подкрепям Джам! Аз на собствен гръб съм изпитала колко им е недодялата системата на здравеопазване - там аспирин едва ли не без рецепта не искат да ти продадат!

За протокола: Вече сме на Аугментин - и аз, и Вики. Бахти празниците ще изкараме, а планувах разходки до някой голям парк, до зоологическата градина ... ма нейсе, друг път! :(
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #164 -: Април 25, 2008, 17:31:24 pm »
Ох, бързо да се оправят всички болни, че като ви чета и настръхвам.

Весело изкарване на празниците на всички! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #165 -: Април 25, 2008, 17:48:33 pm »
Джам, лекаря дойде след час в къщи с такси, ти ми говориш за наблюдение 8O Освен това докато го преглежда, му се кара, че не иска да си отвори устата и да си изплези езика. Иди обясни на двугодишно дете, при това не на матерния му език кво е тва чудо изплезен език и има ли почва у нас :? Премери му температурата след като аз вече бях дала антипиретиците и ми вика - че то това не е никаква температура. Те температура около 40-41 градуса я нямат за страшна. Болна съм, побеля ми главата за 1 седмица. Такова страшно чудо беше. И не го смятат за проблем - че може да се обезводни, че ще му се сварят белтъците на тва дете... Майната им, нали не е тяхно :( Не ми се говори, толкова съм разочарована, че място не мога да си намеря. Не искам да го тровят с антибиотици, но пък и не да ми го оставят да ми мре в ръцете :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #166 -: Април 25, 2008, 18:14:36 pm »
Та притеснението ми е, че Вероника яде в 08.30ч и досега не е огладняла - ще станат вече 6 часа  :? Не, че и е първа дълга пауза, но наред с това спи, почти не се е събуждала. Отдавна не е имало такова спокойствие...

Аничка, да ти кажа и Стефания много спеше след Пентаксим
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #167 -: Април 25, 2008, 23:22:19 pm »
Ех Ганета, много голяма :bighug: от нас!
За Алекс много  :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #168 -: Април 26, 2008, 09:42:10 am »
Гане, съжалявам за това, което преживяваш мила. Дано бързо отмине всичко вече и да е здравичък сладурко :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #169 -: Април 26, 2008, 09:51:16 am »
Мише, Мари, благодаря ви, но май няма да се отървем леко :( Съмняват се, че е направил пневмония. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #170 -: Април 26, 2008, 09:55:09 am »
Гане, мила, ужасно е всичко това което се случва с теб и Алекс.
Дано повече никога не преживееш подобно нещо. Прегръдка от нас!

Фоксче, Рая ядеше 4 пъти на 3 месеца. И аз се притеснявах, но тя
наддаваше нормално. Ако и при вас е така, значи всичко е ОК.

Бързо да оздравяват всички болни дечица и мами!

Весело изкарване на празниците!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #171 -: Април 26, 2008, 10:18:35 am »
Момичета, някоя от вас има ли представа каква е цената на Зината и на Цефпрозила?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #172 -: Април 26, 2008, 10:32:03 am »
Zinnat 125gr - 14.50
Zinnat 250 gr - 18.90

Cefzil 125gr - 14.70
Cefzil 250gr - 22.30
« Последна редакция: Април 26, 2008, 10:34:38 am от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #173 -: Април 26, 2008, 10:46:49 am »
Ниа, благодаря ти!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #174 -: Април 26, 2008, 10:47:37 am »
Весело изкарване на празниците! И здрави дечица пожелавам на всички!

Гане, :bighug:
Матей - 1.04.2006 г
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #175 -: Април 26, 2008, 13:46:15 pm »
Гане, герой си ти! Дано най-страшното е миналo. Желая и на вас, и на всички болни дечица бързо да оздравяват и по-рядко да има такива теми.

Фокси, чета тук, че при доста дечица разсейването помага, а при нас с Димана е точно обратното - тя абсолютно не е способна да се храни, ако наоколо е шумно. Върти се по посока на шума, рита, маха с ръце, опитва се да види какво става и плюе гърдата или биберона. Такава си е от самото начало. За да яде, отивам в най-тихата стая и под страх от смъртно наказание забранявам на всички да влизат, докато аз не изляза с нея. Не се впечатлява от нова обстановка, би яла на всякакви нови места, само да няма шумови дразнители. Така че може да пробваш и обратното на "предписаното" по-горе разсейване с играчки и песни, пък дано все някой от методите проработи  :wink: П.С. Сега вече я захранвам и на храненето с пюре действително много помага да се гледа анимационно филмче.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #176 -: Април 26, 2008, 15:38:13 pm »
една хитрост от мен, как детето да яде плодове- давате му купичка, лъжичката с която го храните, белите и режете на малки парченца ябълки, круши, банани /под моето зорко наблюдение понякога й оставям вилица и тя ги ниже/ и детето си хапва и си играе и мълчи- Стефания много му се вързва на този номер  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #177 -: Април 26, 2008, 15:45:46 pm »
Благодаря на всички, отговорили на въпроса ми. Ситната мина на 5 хранения, като в две от тях качих количеството и сега всичко е наред - няма разсейване, няма хапане на биберона, няма нищо - опуква всичко за 10 минути. Явно детето само ще реши, колко и кога да яде - така като беше на 10 дена, всички деца ядяха по 8 пъти на ден, а тя по 6.
Гане, Исак е пил и Цефзил и Зинат. Не знам защо, но Зината го пи повече от 10 дни, а Цефзил-а го оправи за 5. Може да е от вида на болестта, но все пак да си кажа.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #178 -: Април 26, 2008, 21:33:35 pm »
Фокси, мерси. Поръчахме на един приятел да ни го купи от БГ, защото тук е с рецепти само, а на нас такава няма да ни дадат. Бърди ги препоръча и двата, но уви само Зинат намерихме. Почнахме го от днес, пък дано има подобрение по-бързо. Просто не съм виждала такова чудо - сутрин е с 39.9, давам АБ, затишие, през деня е на 6 и вечер за следващия прием удря пак 39.9 :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #179 -: Април 26, 2008, 22:34:40 pm »
Гане, знаеш по-добре от мен, че това с температурата не е от антибиотика - много е рано, но при последния грип Исак ми ги правеше също такива - 39 градуса, давам само панадол и след половин час - 36,8 и след няколко часа отново, дори започнах да му меря температурата с два термометъра. Стискам палци да се оправи детето, че тези високи температури ме ужасяват.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #180 -: Април 26, 2008, 23:35:57 pm »
Гане, това продължава много дълго с тази температура?Как така не му изписват нищо?
Моят Антъни преди месец вдигна 40 и .. но след 3 дена мина, казаха ми, че е някаква 5 болест/fifth disease/.Имаше много силно червени бузи.
 Досега никога не са ни изписвала антибиотик, когато сме имали висока температура
Ох ужасно направо.
Дано се оправите по-бързо.
Целувки на Алекс
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #181 -: Април 26, 2008, 23:58:00 pm »
Фокси, аз съм като лудите - въртя се в омагьосан кръг - два термометъра, парацетамол свещички, нурофен, АБ и наново. Просто Зината е последен опит преди в понеделник да убия някой доктор.
Ема, не дават, защото след направени изследвания решиха, че е вирусна инфекция.А това, което имаме не помага да се оправят нещата. Свежия въздух и нурофени и панадоли не решават проблема, само го задълбочават.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #182 -: Април 27, 2008, 00:26:03 am »
Гане, като прочетох какво си преживяла с малчо и ми настръхнаха косите. Помислих си "Ако не дай си Боже ми се случи нещо такова какво прайвам?" Сигурно съм повикала дявола дето казват хората, щото вечра ей така от нищото Алекс ми вдигна 39градуса т-ра и по-късно през нощта и Самко :(. педиатърът ги прегледа днес и каза, че е вирус. За щастие обаче тази вечер нямаха т-ра и заспаха без проблем. Дано утре това да е само лош спомен, че е много тъжно да са болни дечицата.
Христос Воскресе, момичета!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #183 -: Април 27, 2008, 00:41:00 am »
Гане ,не можеш ли да поискаш да влезете болница за изследвания.Поне там условията не са като тук.Знам ли???все пак температра не се прави само от бронхити и вируси.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #184 -: Април 27, 2008, 00:52:36 am »
Меченце, надявам се всичко да отшуми бързо и безпроблемно!
Ния, пред нас взеха секрет от гърлото, урина и кръв от пръста и това бяха изследванията. След като ходихме до спешното и казахме че искаме нови изследвания, казаха, че след като нищо не са открили, то значи си е вирус и толкова. Като дойде лекаря в къщи, след като се обаждах на бърза помощ, пак питах и исках, той може да даде направление. Пак ми отказаха. Дадоха АБ и толкова. Условията не са, верно е. Ако нашите лекари имаха тези условия и това заплащане щяха да са богове....
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #185 -: Април 27, 2008, 07:21:41 am »
Христос Воскресе! Да са здрави и щастливи всички и да сбъднат мечтите си!


Меченце, надявам се всичко да отшуми бързо и безпроблемно!
Ния, пред нас взеха секрет от гърлото, урина и кръв от пръста и това бяха изследванията. След като ходихме до спешното и казахме че искаме нови изследвания, казаха, че след като нищо не са открили, то значи си е вирус и толкова. Като дойде лекаря в къщи, след като се обаждах на бърза помощ, пак питах и исках, той може да даде направление. Пак ми отказаха. Дадоха АБ и толкова. Условията не са, верно е. Ако нашите лекари имаха тези условия и това заплащане щяха да са богове....

Гане, аз също като Ния мисля, че не само обикновен вирус може да е причина за висока Т. Всеки възпалителен процес в организма може да я предизвика и трябва да се търси причината.

Аз почвам да си мисля, че проблемът при вас е не толкова механизма на немското здравеопазване, а това че си чужденка. Просто немците са си едни шовинистични свине, хеле пък ако са те взели за туркиня, става страшно. При следващия преглед помоли някой германец/ка да дойде с теб и да се представи за леля или чичо на детето, ще видиш, че отношението е съвсем друго.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #186 -: Април 27, 2008, 08:07:10 am »
Христос Воскресе!!!
Много здрави дечица и усмихнати мами! Много нови попълнения в редиците на мамите и бременелките  :D

Ох, Гане, страшно много ти съчувствам  :( Дано Алекс се пребори по-бързо, че е ужасно да си гледаш детенцето болно, а пък и да си безсилен да помогнеш  :( :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #187 -: Април 27, 2008, 10:23:00 am »
Лейди не е от това или не е само това причината. Просто имат определени правила и ако си извън тези правила, то няма шанс да се съгласят с теб. А мъжа ми си говори перфектно немски и по нищо не отстъпва на германец. Говорили сме и с други приятели, немци - на наш приятел му бяха дали хомеопатични лекарства, а той после изкара пневмония. Така че е до система, за жалост. При момичетата дето са омъжени за немци тук е по същия начин, дори и да отиде немеца там. Само че мъжете им се съобразяват и карат по правилата, а ние спорим и си търсим. Аз на педиатъра му казах, че съм истерична майка и ако трябва ще стоя в кабинета докато не пусне тези изследвания. И толкова беше. Майната му, да е жив и здрав Бърди! Този човек е бог за мен! Сега вземаме антибиотик, да се надяваме нещата да се оправят бързо. Имахме само една криза през нощта, сега е видимо по-добре. Така че вярвам в неговата преценка, той каза че е положително настроен и се надявам скоро детенце да е добре.
Вие как сте? Оправи ли се Вики?
Весел празник на всички!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #188 -: Април 27, 2008, 17:05:46 pm »
Весели празници на всички, нека да сме здрави!

Аз съм много болна, тръшна ме изведнъж, с лека кашлица, та цял ден съм на легло, повръщам, нямам сили, болки в гърлото, кашлям като магаре, някакъв ужас е.
Дано са здрави децата, че не знам... :?

Иначе направих два големи козунака вчера, много хубави станаха и на вид и на вкус, ама на легнах болна.  :x

Хайде, дано аз съм последната болна от тази серия, а децата хич да не ги пипа нищо. Весели празници!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #189 -: Април 27, 2008, 17:42:27 pm »
Гане, ми лекуваме се все още, АБ, капки ,мрънка и тъй...

Кари, аре стига бе, и ти ли! Остави ако може грижите на децата на някой друг, защото грипа е ужасен.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #190 -: Април 27, 2008, 18:21:09 pm »
Гане, ми лекуваме се все още, АБ, капки ,мрънка и тъй...

Кари, аре стига бе, и ти ли! Остави ако може грижите на децата на някой друг, защото грипа е ужасен.
И аз, и аз...ама кви грижи, аз нямам сили за себе си. Уф, дано се опазят малките. Мъжа ми ги гледа, и майка сега дойде.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #191 -: Април 27, 2008, 19:08:18 pm »
Оправяйте се бързо :(.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #192 -: Април 27, 2008, 19:20:01 pm »
Каси, дано всичко мине безпроблемно за близнаците! Вземай мерки, че е много тежко, аз цяла седмица съм на антибиотик и не минава и това е :(
Лейди, мрънка, не мрънка, няма как. Важното е да има подобрение!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #193 -: Април 27, 2008, 19:34:37 pm »
Каси, дано всичко мине безпроблемно за близнаците! Вземай мерки, че е много тежко, аз цяла седмица съм на антибиотик и не минава и това е :(
Лейди, мрънка, не мрънка, няма как. Важното е да има подобрение!

Благодаря ви, дано се размине.
Какъв антибиотик пиеш, Гане. Аз няма как да ида на лекар с тези празници, а и моят е пълно куку, та се чудя кво да правя ако не настъпи подобрение. :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #194 -: Април 27, 2008, 20:26:19 pm »
Каси, не знам какво точно ти има :( Аз пиех Макропен, понеже е широкоспектърен, а и заради ангината ми трябваше пеницилинов антибиотик. Вземи си ако можеш Грипостад - безвредно е, т.е. не е антибиотик - има парацетамол и витамин ц. Аз за грип и простуди го пия и от една опаковка се чувствам по-добре. Но при мен са доста усложнени нещата, защото имам и налепи. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #195 -: Април 27, 2008, 20:32:42 pm »
Гане, мерси много. Според майка ми, която е фармацевт, съм за антибиотик, защото и тя е чула за много болни с тези симптоми, и то дълго време. И аз съм с болки в гърлото, но и яко кашлям. Пия ремантадин /аз съм му фен, добре ми се отразява, пия го противогрипно всяка зима/, витамин Ц-е, бромхексин таблетки, Проспан, и смуча стрепсил. Ще гледам да се консултирам и с лекар някакси, че не мога да си позволя да съм болна, заради децата.  :( Грипостад също е добра идея, знам го, благодаря ти.

Здрави дечица на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #196 -: Април 27, 2008, 20:43:29 pm »
Вземай мерки, защото аз се влача вече цяла седмица и едва от вчера има някакво подобрение. Много е неприятно, но се надявам да ти се размине бързо!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #197 -: Април 27, 2008, 22:28:51 pm »
За облекчаване на симптомите на грипа препоръчвам тайлол хот - последния път с него изкарах грипа - държи те в час 4-5 часа, което все-пак е нещо.
Да се оправяте бързо - аз се надявам нас да ни прескочи грипът този път с празниците, въпреки че Исак нещо е на кантар, но се борим.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.