0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #120 -: Април 24, 2008, 14:18:28 pm »
Мддда кашлицата е същата. Като ми се разкашля през ноща, все едно пирони ми забива в стомаха...
Мисля да дам Фенистил аз за успокояване на лигавицата. Знаш как ни помага на нас. Само че давам преди сън, защото се успива иначе. Или калциев клюконат...
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #121 -: Април 24, 2008, 14:23:46 pm »
ами да не те отчайвам, ама не помага :(
давам го от два дни, пак си кашля диването... кофти случка, най-мразя като нямаме диагноза и става здравия-болен :x
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #122 -: Април 24, 2008, 14:26:57 pm »
Като сте заговорили за вируси и ние май сме се сдобили с такъв. Ми то няма как да е иначе, като висяхме цял ден в болницата при кихащокашлящите вирусоносители. Имаме лека хрема или по скор променен носов говор и леко покашляне. Доктори по празници нал`и се сещатае. Та едва във вторник ще заведа на доктор, ако дотогава да не дава господ, нещо не се усложни.
Другото което невероятно вече ме притеснява, че иска да яде само хлаб и бисквити натюр. Без мляко, без супи, без манджи, без намазана филийка, без плодове, абе с две думи нищо не иска да яде. А за капак сме вече и запечени ... това пък въобще небиваще да се случва, мда пак ще са едни празници  :(

Мини стискам палци на Ник, всичко ще мине гладко, сигурна съм. Пък току виж един Стефан се появил.

Деси и Колето да оздравяват бързо,бързо, за да посрещнат и изкарат весело празниците с мама, тати и фамилия.

Мда и нета пак спече, абе въобще ... :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #123 -: Април 24, 2008, 14:33:11 pm »
Перде яли ли сте скоро пюре? В смисъл Мони така когато и пробиваха зъбки не искаше да яде. Карахме по същия начин на солети, сок и вода. Вместо сок обаче и разтворих пюре от сини сливи с вода. Сипах го в шишето и го опустоши мигновенно. Оправихме и запека така. Ако Тони се излъже да го изпие разбира се.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #124 -: Април 24, 2008, 14:50:40 pm »
Перде, послушай ме бре душа - дай фини овесени ядки с кисело мляко и нещо сладичко вътре за разкош (напр.пюре от круша или слива). Ще видиш какъв добър ефект ще имаш
Ами като рупа солети как няма да е запечен. Спри му тотално сухоежбината - като огладнее да го видим. И му кажи да не ядосва майка си - че ще му пратя Николата да му омете всичкото ядене  :P
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #125 -: Април 24, 2008, 15:05:45 pm »
Да се оплача и аз като сте почнали с вирусите. Ние от неделя сме с 40.7 температура.Не се повлиява от нищо. Пуснаха уж изследвания, казаха, че е вирус. Днес в 4 сутринта виках линейка, защото вчера ми направи 4 гърча.Сутринта беше кулминацията и не издържах. Да е жив и здрав доктора дето дойде, даде му антибиотик и сега е по-добре. Вдига пак температура, но поне е до 38.9, та се живее. Ходи като омаломощен, не помагат нито чаршафи с оцет, нито антипиретици.От вирусна инфекция си направихме пак бронхит. При зачервено гърло и висока температура ни отказаха каквото и да било лечение, освен да увеличим нурофена и да слагаме свещички парацетамол. Пазете децата, че летят някакви вируси с това променливо време и са много жестоки, трудно минават и изтощават организма.
А мама е обзаведена с гнойна ангина и сега усилено провежда диета, понеже не може да яде нищо :?
« Последна редакция: Април 24, 2008, 15:07:52 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #126 -: Април 24, 2008, 15:13:36 pm »
Баси болестите, баси чудото... Край нямат ли бееее. Гане, пробвай със сапунишка по слабините. Действа много бързо. Хайде всички да се оправят вече и никакви болежки :bighug:
Наде,пък теб човек да те пита що точно сега реши да го водиш Тонито там, ама ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #127 -: Април 24, 2008, 15:14:26 pm »
4 гърча  8O 8O 8O
Малеееееейй Гане, как си жива!!! Ужас! Стискам ви палци бързо да минава тая гадост
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #128 -: Април 24, 2008, 15:27:33 pm »
Оздравявайте бързо децата, моля ви! Най-мразя да чета, че някой е болен!
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #129 -: Април 24, 2008, 16:04:53 pm »
Лелеее Гане, и аз съм тръгнала да се оплаквам :(
да се оправя бързо момченцето.
абе аз знам три дни държи ли температура вече е станало бактериална инфекция, ако да е започнало от вирус, така че си трябва АБ.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #130 -: Април 24, 2008, 16:20:26 pm »
Перденце аз 3г се боря със запека на Ели и от около половин година мога да кажа че има подобрение.Две неща ми помогнаха - първо хомеопатията, и второ овесени ядки като е казала Фуси в кисело мляко и примерно аз слагам сладко от боровинки или ягоди.Това сутрин давам на гладно за закуска.Махай солетите и сухите храни.Мислиш ли че ако е гладен и предложиш домашна зеленчукова супа, или нещо на пара гарнирано със зехтин ще ти откаже???Много рядко слагам и половин лъжичка ленено семе смляно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #131 -: Април 24, 2008, 16:23:02 pm »
Желая здравите дечица да оздравяват, много е лошо, направо като чета и ми призлява на мен, а пък на вас майките, представям си какво ви е. Нашето педи ме предупреди, че има много упорит вирус по децата, по-тежък от този прословутия от зимата.
 Ние бяхме тръгнали да се разболяваме, с малка температура, много хрема, та чак в устата им се стичааха сополите, и суха кашлица. Давах оксилококцинум, коризалия, витамин Ц-е, калциев глюконикум, проспан и панадол на два пъти. Слава богу овладяхме положението или просто имаха късмет момчетата.
Знам, че ще направите най-доброто за дечицата си. Бързо оздравяване за празниците.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #132 -: Април 24, 2008, 17:50:30 pm »
След прегледа при педиатърът : вирус и възпалено леко ухо. До утре сме само на Панадол и Нурофен, след котролата ще видим.
Успех и здраве на другите болни бебета и деца!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #133 -: Април 24, 2008, 18:49:13 pm »
Хей, мами,вижте това http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1191333
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #134 -: Април 24, 2008, 20:54:16 pm »
Леле Гане, направо настръхнах. Бързо оздравявайте и целувки на момчето :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #135 -: Април 24, 2008, 20:57:03 pm »
Фуси, какво да ти кажа, наложи ми се да съм жива. Не ме питайте обаче как оцелях. :(
Стефи, правиха му изследвания и не знам си какво, на челна стойка им стояхме едва ли не, обаче не можело да се помогне. Добре че виках линейка, та иначе и това нямаше да ми дадат :x Доктора като чу че съм с ангина и реши да даде и на малкия антибиотик. При нас нещата просто продължават по същия начин, ниска температура, гърч, висока температура. Просто не знам на кой свят съм вече. Слава богу днес след антибиотика поспа малко по-спокойно, че от неделя не е спал повече от по два часа, когато го събори температурата. Хубавото е, че температурата се задържа в рамките на 38-39 градуса, не качваме 40. Нищо не помага, дори и бабешките лекове, които знам. Просто седиш и гледаш как детето ти е като труп, диша тежко, хрипа, а ти не можеш да помогнеш... :( Тези 4 дена бяха най-тежките от живота ми... Пазете си децата, внимавайте, ужасни са тези вируси :(
За капак - мъжа ми е в командировка в Англия, та два дена съм сам сама.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #136 -: Април 24, 2008, 21:15:30 pm »
Гане бързо да оздравява малкия сладур  и мама също!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #137 -: Април 24, 2008, 21:17:52 pm »
гане :( дано бързо се оправите и двамата!
герой си ти - аз нямаше да се оправя при това, което разказваш и без присъствието на мъжа ми...
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #138 -: Април 24, 2008, 21:37:06 pm »
Мили мами,дано дечицата ви бързо да се оправят :bighug:.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #139 -: Април 24, 2008, 21:42:51 pm »
Eй, ама то целогодишно сякаш има някакви вируси вече! Аман!
Ние май да пропуснем консултацията  :? И без това нямам ваксини, само за едно мерене да се тълпим не си струва. То може да почака и до идната или по-идната седмица.

Оздравявайте бодра смяна, бързо и занапред само здраве!