0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #80 -: Април 23, 2008, 16:07:01 pm »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O

Аничка, въпреки 200тата дадени лв, правиш единствено едно - изобщо не го поставяш под въпрос и ги прежалваш, ако е негодна. А дали е таква, педиатърът ще ти каже.
Неприятно е много, но  не бива да се рискува с тези неща.

Именно. 200 лева са нищо, когато става въпрос за здравето и сигурността на детето ви. Трябвало е мъжът ти да повдигне темата още в аптеката след като не са ги извадили от хладилник.
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #81 -: Април 23, 2008, 16:24:23 pm »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O

Аничка, въпреки 200тата дадени лв, правиш единствено едно - изобщо не го поставяш под въпрос и ги прежалваш, ако е негодна. А дали е таква, педиатърът ще ти каже.
Неприятно е много, но  не бива да се рискува с тези неща.

Именно. 200 лева са нищо, когато става въпрос за здравето и сигурността на детето ви. Трябвало е мъжът ти да повдигне темата още в аптеката след като не са ги извадили от хладилник.

Аничка, ние също си пазаруваме ваксините от търговска лига в Дианабад и нямаме проблеми. Тия дни времето беше топло, да не би ваксината да се е стоплила по пътя до в къщи? Ние процедираме така: мъжа ми я купува и държи в хладилника в офиса. Вечер като се прибира я носи (поне 1/2 час път) и веднага я слагаме в хладилника. Като тръгнем за ваксинация я взимам и даже специално  я държа в ръка малко преди това, защото от д-р Антонова(водеше лекция за ваксините в училището за бременни на сп. 9 месеца) знам, че студена ваксина не се поставя тъй като предизвиква зачервявания и др. усложнения. Досега сме сложили 3 ваксини  и  лекарката не е споменала да е негодна ваксината.


*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #82 -: Април 23, 2008, 16:31:57 pm »
На когото му предстои да купува ваксини и няма хладилна чанта и не може да притърчи по патъци от аптеката до дома, да помисли за термочантичка или термос, може и с гарнитура от медицински охладени гелове за изкълчено.
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #83 -: Април 23, 2008, 16:39:41 pm »
На когото му предстои да купува ваксини и няма хладилна чанта и не може да притърчи по патъци от аптеката до дома, да помисли за термочантичка или термос, може и с гарнитура от медицински охладени гелове за изкълчено.

може и кубчета лед в торбички и м/у тези торбички - ваксината.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #84 -: Април 23, 2008, 17:45:41 pm »
момичета, да споделя, Ник си има киста, сериозна по размер
на 12.05 му е операцията  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #85 -: Април 23, 2008, 17:57:23 pm »
В аптеката когато проверявах дали има Пентаксим, отказах да я взема същия ден, понеже нямах хладилна чанта. Аптекарката ми каза: "Еее...голяма работа! Не е чак толкова топло, от тук до вас нищо няма да и стане."  8O
А мъжът ми не знаеше, че трябва да е охладена,просто защото не го бях предупредила - подведе ме същата тази аптекарка, която ми каза, че от Аптечната лига и ги доставяли в лед, та реших, че той няма нужда да носи със себе си нещо допълнително. А и след като това е основният доставчик на Пентаксим, реших че няма как да се съхранява неправилно при тях. Ама и моят мъже е един...като го питах "студена ли беше ваксината?", той ми вика "не знам, май беше хладна". Е как така "май"! Става дума за здравето на дъщерята!
А като се замисля колко хора си купуват тази ваксина, без да са предупредени...
Относно вредността: момичета, кой ви каза, че това е игра със здравето на детето. Педиатърката ми каза, че нищо лошо няма да се случи, просто ваксината няма да хване, т.е не е опасно.
« Последна редакция: Април 23, 2008, 18:47:36 pm от ani4ka »
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #86 -: Април 23, 2008, 18:06:07 pm »
mini, много съжалявам за Ник, дано всичко да мине добре и скоро пак да е здрав!

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #87 -: Април 23, 2008, 18:49:01 pm »
момичета, да споделя, Ник си има киста, сериозна по размер
на 12.05 му е операцията  :(


Ако мога да внеса малко оптимизъм: добре е, че е по-малкото зло. Операцията не е сложна, а възстановяването бързо! Успех!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #88 -: Април 23, 2008, 19:03:33 pm »
Мини   :bighug:
Късмет за yahoo_17Ники!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #89 -: Април 23, 2008, 19:13:39 pm »
Мини, с вас сме. Успех!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #90 -: Април 23, 2008, 19:17:32 pm »
Относно вредността: момичета, кой ви каза, че това е игра със здравето на детето. Педиатърката ми каза, че нищо лошо няма да се случи, просто ваксината няма да хване, т.е не е опасно.

хм,изненадана съм - да сложиш  негодна ваксина не крие ли сериозен риск, доста по-голям от това, че "няма да хване ваксината"? Или просто аз съм твърде наплашена на тема ваксини, че имам няколко примера сред познатите си, то верно, че едно време по други бяха ваксините...
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #91 -: Април 23, 2008, 19:23:48 pm »
Мини, успех на Ник, дано всичко мине бързо и леко!  :crossfingers: yahoo_17


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #92 -: Април 23, 2008, 19:37:12 pm »
хм,изненадана съм - да сложиш  негодна ваксина не крие ли сериозен риск, доста по-голям от това, че "няма да хване ваксината"? Или просто аз съм твърде наплашена на тема ваксини, че имам няколко примера сред познатите си, то верно, че едно време по други бяха ваксините...
И аз не знам вече какво да мисля... Колкото и лекари да попита човек, толкова мнения ще чуе... И аз се бях ошашкала от мисълта, че ваксината е "повредена", затова и се обадих на педиатърът. Жената каза, че нищо няма да стане, просто няма да хване ваксината, а и четвъртата доза на 1 годинка ще е един вид застраховка.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #93 -: Април 23, 2008, 19:56:54 pm »
mini, кураж за Ник и дано всичко мине благополучно. Изпрати му поздрави от нас.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #94 -: Април 23, 2008, 20:21:38 pm »
хм,изненадана съм - да сложиш  негодна ваксина не крие ли сериозен риск, доста по-голям от това, че "няма да хване ваксината"? Или просто аз съм твърде наплашена на тема ваксини, че имам няколко примера сред познатите си, то верно, че едно време по други бяха ваксините...
И аз не знам вече какво да мисля... Колкото и лекари да попита човек, толкова мнения ще чуе... И аз се бях ошашкала от мисълта, че ваксината е "повредена", затова и се обадих на педиатърът. Жената каза, че нищо няма да стане, просто няма да хване ваксината, а и четвъртата доза на 1 годинка ще е един вид застраховка.

Това с "Няма да хване ваксината" според мен е пълна глупост. Все пак помисли за принципа въз основа на който се правят ваксинациите и механизма за образуване на антитела.  Все едно да кажеш : "Бе изяж го този сандвич, нищо че понамирисва, но може да не се раздрискаш".
Аз лично купих трите Пентаксим-а наведнъж. В апетаката /от веригата Медея/ ми ги съхраняваха до деня , в който си поискам всяка една от тях в техен хладилник, специално отделен за ваксини. Изрично поискаха и мое съгласие втората ваксина да я предоставят на едно майче, което изпаднало в невъзможност да си я достави, а деня на ваксинацията настъпил, с уговорката да ми я въстановят.
Пренасях ги в термобокс до педиатърката, нищо че температурата беше под нула градуса.

Мини, съжалявам за Ник, дано всичко е наред и успех!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #95 -: Април 23, 2008, 21:20:51 pm »
Мини,кураж на цялото ви семейство!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #96 -: Април 23, 2008, 21:50:32 pm »
mini, поздрави за Ник и успех! Всичко ще се оправи!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #97 -: Април 23, 2008, 21:56:39 pm »
Мини, всичко ще бъде наред, сигурна съм! надявам се да минете през това с минимум стрес :crossfingers:
много прегръдки!!!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #98 -: Април 23, 2008, 22:06:51 pm »
Мини, Ник :crossfingers: :bighug:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #99 -: Април 23, 2008, 22:09:31 pm »
Мини успех yahoo_17
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0