0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #60 -: Април 22, 2008, 22:05:28 pm »
Момичета, вчера мъжът ми най-накрая купи прословутия Пентаксим, но не беше студен като го донесе, а педиатърът изрично предупреди да е изваден от хладилник и като и  го занеса, щяла специлано да го пипне,да види дали съм спазила изискването. Какво да правя, като от самата аптека не са спазили това? Опасно ли е?
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината. На Джам се беше случило така с един пентаксим - пак беше зачезнал, с 300 зора намерихме общо 6 ваксини и от тях 5 бяха читави, но едната на Джам отказаха да я сложат. Пентаксим трябва да е на температура като в хладилник, не вярвам да има аптека, където не се спазва това. На листовката пишеше колко ще издържи извън хладилника, мисля, че беше 30 мин. Аз я вадех от хладилника точно преди да излезем и винаги вземах първия сутрешен час при педиатъра, за да не чакам отвън с ваксината. Някои родители я носят в хладилна чанта или между 2 формички за лед. Посъветвай се с педиатърката, ако имаш съмнения.

За нослето - каквото и заболяване да има, и най-безобидно дори, няма да сложат ваксината. И така трябва, в интерес на здравето на детето е.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #61 -: Април 22, 2008, 22:49:30 pm »
Мен пътуването хич не ме притеснява,защото от втория месец на Мики си ходим до село почти всяка неделя,ама там си е друго.Все едно си сме вкъщи.
Ели,да докладваш обезателно като се върнете от почивката(ако не ви изгонят по-рано  :wink:).
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #62 -: Април 22, 2008, 23:11:36 pm »
Благодаря ти Бора, ще помислим. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #63 -: Април 23, 2008, 10:10:21 am »
Момичета, направо ви се възхищавам колко много пътувате с бебетата. Аз като си спомня колко кошмарно беше последното ни пътуване с Мия от морето и настръхвам. Приятно изкарване в Гърция. Страхотно е там по Великден. Бяхме преди няколко години на такъв празник и беше много хубаво -някакси по-превъзбудено се усети празника. Те са по-религиозни от нас и атмосферата беше някак по-завладяваща. Много ми хареса. Ние за Великден ще сме тук, а следващите празници ще отскочим до провинцията. Яйца ще боядисвам сигурно в събота, а козунак от магазина, хич ме няма в месенето. Просто нямам усет към тестените неща и нямам и желание да се занимавам с месене.
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #64 -: Април 23, 2008, 10:20:36 am »
Ние пътуваме откакто Симона направи 2 месеца - тогава ий беше 1то ходене до нашите във Варна, досега вече има 6 ходения до там. В Гърция ще я водим за втори път, предния път нямаше никакъв проблем, а живот и здраве и морето ни ще е там на есен.
За една бройка да я вземем на гости на брат ми в Лондон, но не си представих някак си как се удържа 1годишен звяр да стои в скута ми 3 часа в самолета - въпреки че правят го хората...

Мари_Пз, стига се притеснява за таз вода, бе човек :) Ще пропие, ще видиш. Казвала съм ти - Симона пропи на 10-11м, мислех си , че е късно, но после и други споделиха, че по това време някъдде се получава това с пиенето на вода. Както не щеше и да чуе за вода, ела да видиш сега как лочи - сама ми носи шишето с рев да й го отворя, като е жадна :wink:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #65 -: Април 23, 2008, 10:32:15 am »
Момичета, отдавна следя темичките ви и се радвам на малките ви палавници, надявам се след няколко месеца да съм по-активна в нея и да помагате при нужда :D  Опитвам се от сега да се подготвя за първите месеци след раждането, и от вас научих доста неща, но имам един глупав въпрос - дава ли се водичка на бебето още в началото след раждането, докато се кърми ли по-късничко?
На всички весели великденски празници!

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #66 -: Април 23, 2008, 10:45:53 am »
Цвети, аз вече не се кося толкова за водата, но като прочетох че Ман е давала на Криско от този чай реших да опитам и тя взе, че го хареса :lol:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #67 -: Април 23, 2008, 11:22:45 am »
но имам един глупав въпрос - дава ли се водичка на бебето още в началото след раждането, докато се кърми ли по-късничко?


Ха добре дошла в лабиринта от въпроси!  :P

Според американската/западноевропейска педиатрична школа НЕ се дава вода до захранването, което почва към 6-ти месец. Даваш обилно и винаги кърма или АМ. Това е достатъчно като течност  на бебето.

Според руската и все още широко ширеща се из България като модел педиатрична школа-ДА, дава се преварена, охладена до стайна Т водичка (Девин розов етикет) между храненията. Всеки ден приготвяна.

'Фатката е да действаш според както ситуацията се развива и според това, което усещаш за вярно. Ако виждаш, че детето ти е хидратирано достатъчно само от кърмата и АМ, редовно си суче, кожичката не е суха, не се бели, езичето е мокричко, детето е спокойно-не давай. Но ако виждаш обратното и кърмата и АМ не оправят положението и са някакви адски летни жеги-давай.

Мога само да кажа, че милиони бебета по света са изгледани и по двете школи-всички здрави, прави, хидратирани и т.н.
Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #68 -: Април 23, 2008, 11:30:50 am »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #69 -: Април 23, 2008, 11:55:55 am »
Да, опасно е, но вероятно тя самата суспенсия няма да се получи както трябва и няма да поставят ваксината.

Добре де, какво да правя в този случай?! Дали сме почти 200 лв за тази ваксина, ами ако не е годна...??? 8O

Аничка, въпреки 200тата дадени лв, правиш единствено едно - изобщо не го поставяш под въпрос и ги прежалваш, ако е негодна. А дали е таква, педиатърът ще ти каже.
Неприятно е много, но  не бива да се рискува с тези неща.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #70 -: Април 23, 2008, 12:01:50 pm »
Здравейте и от нас с Миша! :)

Относно водата - аз първоначално бях решила да следвам американската школа и да я караме без вода. Но като че ли, Миша имаше нужда от допълнително течност, защото между храненията постоянно показваше, че иска още. В крайна сметка чиста вода не и давам, а вместо нея - чай от копър на Хипп. Този чай уж бил против колики, е, да, ама при нас не помага нито чая, нито капките Саб Симплекс. Но пък детето си го пие с голямо удоволствие.

А за пътуванията - първото пътуване на Миша беше до Варна /200км/, когато беше точно на 30 дни, а предния ден я изписаха от Неонатологията. Тогава ходихме при офталмолог. На 29.04. пак ни предстои посещение при варненската докторка.
Пътуването и се отрази добре. Спа през цялото време в скута ми, като се налагаше да я будя за храненията. А и в колата беше пусната музика, ние с мъжа ми си говорехме, но нищо не я смути. Спи като пън! :lol: Въобще не усети, кога я извадих от леглото и, сложих я в кошницата, обух си обувките с Миша в ръцете ми, заключих, седнахме в колата и потеглихме. А тя не усети нищо от това. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #71 -: Април 23, 2008, 12:04:34 pm »
Marie, Милена Б благодаря за инфото! Питам, защото родителите ми живяха в Испания и мама разказваше, че там не давали вода на новородените, а тя твърди че трябва и се обърках.

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #72 -: Април 23, 2008, 12:06:53 pm »
Милена, кърмите ли се още? Доводите за недаването на вода са и в посока да не се саботира лактацията - колкото повече й пълниш стомахчето с други течности, толкова по-малко ще иска да суче и по-малко кърма ще произвеждаш. А кърмата ти е за нея е безценна, докато може да мине и без чайче от копър на Хипп.
Какво занчи м/у храненията - на какъв интервал храниш?

За съжаление при коликите понякога нищо не помага. както и има теория, според която в случаите, когато нещо помага, то просто коликите са по-слаби така или иначе. Най-помага з абебето гушкането, а за теб - търпение и здрави нерви :)
« Последна редакция: Април 23, 2008, 12:09:59 pm от tzvetenze »
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #73 -: Април 23, 2008, 12:31:19 pm »
цветенце,
кърмя я Миша, да. В самото начало тя сучеше твърде вяло и затова се изцеждах и и давах кърмата с шише, но вече я слагам на гърда. По препоръка на док, замествам някои хранения с АМ за недоносени, а кърмата я изцеждам и замразявам, защото и без това е малко и скоро няма да и стига.
До скоро се опитвах да спазвам режима на 3 часа. Но от около 1 седмица го развалихме и се отказах, и се храним на поискване. Обикновено поема по около 80мл, но се храним в продължение на около 40мин, защото често заспива, почива си. На практика пак имаме 8 хранения за денонощие, но по някога огладнява след 2ч и половина, след 3 часа или след 4 часа. Просто интервалите са различни. До скоро се мъчех да я будя в уречения час, но вече я оставям да си спи и сама "да си каже" кога е огладняла. :)

Добре де, ами ако 30мин, след като съм я нахранила, отново поиска - какво? Да си имам шише с кърма и да и давам вместо чая ли? Не ми се връзва. :dontknow:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #74 -: Април 23, 2008, 12:44:58 pm »
Миленка, давай дори на 15 мин. Важно е да суче, независимо от интервалите. По-късно сама ще се нагоди и ще си направи режим. Калоян през деня може и по 6 ч. да спи, но вечер след 19.00 започва да иска на 2 ч.
Не изцеждай кърмата, а я слагай да суче. Пий лактогонния чай (български) и бирена мая, за да стимулираш лактацията.
За коликите на мен ми препоръчаха новите капки Colief, които са различни като състав от широко разпространените (Сам, Инфакол и т.н. са сематикон, а Колийф са лактаза). Аз съм доволна от тях. Давах ги едновременно с Инфакола. Отделно много гушках.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #75 -: Април 23, 2008, 13:12:15 pm »
Здравеите и от нас  :D
Милена бебетата имат силно развит сукателен рефлекс (та това е едно от първите не6та ,които др. гледат като се роди бебето и т н  ...)та и моето бебето постоянно показва6е, 4е е гладно ,имало е слу4аи съм и правела биберони след 30 мин  ,не 4е  изпива6е цялото коли4ество ,но бебетата имат нужда да су4ат ,ако ли не давах и кутрето ми и тя су4е6е ли су4е6е (не може6е отна4ало да захване бибата).Вода и сега рядко давам ,в4ера бе6е 25° и дадох изпи 10мл .За коликите няма кои знаи ква рецепта ,при нас траеха до 2 рия месец ,но след това пък доиде рефлукса и все по не6то ново  излиза :) ,бебе6ките неволи краи нямат .

А о6те не6то ме впе4атли ,не гу6каи бебето по време на път ,оставя6 го в ко6ницата ,докато колаата не спре дори и да реве и да се дере ...В ко6ницата е 100  пъти по в безопасност от колкото в ръцете ти ...

Весели празници и много здраве на малки и големи
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #76 -: Април 23, 2008, 13:23:42 pm »
Милена, аз бих кърмила без да се съобразявам с графици и часове - особено в твоя случай. Това с трите часа при нас се получи чак към 4я месец.
малка е все още, слаба е, може би не успява да се нахрани достатъчно и затова огладнява по-рано.
Бебето ти не е жадно, ако поема достатъчно кърма. Също и не вярвам чаят да помага особено, ако имате силни колики. В такъв случай не виждам ползата от него.

И в никакъв случай не си дръж детето в скута по време на път!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #77 -: Април 23, 2008, 13:54:31 pm »
Благодаря ви за препоръките и критиките.  :)Приемам ги и ще ви послушам.

Това за 3те часа беше по препоръка на неонатоложката. Ама ще я сменям! Че тя и сокчета ми каза да включа. Но вие ме отказахте. Иначе, тя е шефка на Неонатологията тук. Ще ме прощава, ама няма да и слушам предписанията. Ще я сменя с една по-млада докторка. Само майка ми се превъзнася по тази, сегашната - тя била спасила детето. Ама нали са си на едни години с нея!  :wink:Пък колко рушвети и натика :x, да не ви казвам. Не ги назовавам с имена, само защото не сте от Русе и не ги знаете тукашните доктори.

Уайт, ще ги потъся тези нови капки Colief.
А Михаела ще я храня, както вече съм си решила - на поискване и ще спра чая.
 :thankyousign: на Шакира и Цветенце.



Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #78 -: Април 23, 2008, 14:04:01 pm »
все пак лятото, като дойдат жегите, дето в Рус е са особено непоносими - предлагай вода, детето, ако е жадно - ще пие.
Миналото лято имаше 5-6 дни във варна все около 40 градуса - дъщеря ми дори и тогава не искаше, в началото малко се притесних, но явно не е имала нужда - тогава все още я кърмех, не беше и захранена.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #79 -: Април 23, 2008, 14:54:49 pm »
но имам един глупав въпрос - дава ли се водичка на бебето още в началото след раждането, докато се кърми ли по-късничко?
На всички весели великденски празници!
За мен най-правилното е да се предлага вода и ако бебето иска и има нужда от нея, ще пие, ако не няма. Моята дъщеря си пиеше вода от самото начало. Имала съм случай, в който рева 30 минути посред нощ, докато разбера, че иска първо вода. пиенето на вода тогава въобще не й попречи да си изпие и кърмата след това. Ние се хранехме с изцедена кърма от самото начало. Аз лично не смятам, че жаждата се утолява с мляко. Бебетата са с различни нужди и ако има такива, дето си утоляват жаждата с мляко, то и има и други дето си искат вода и това е. Предлагаш и се водиш по бебето, а не по теорий.
<br />[link=http: