0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #40 -: Април 22, 2008, 12:01:03 pm »
Мини, мисля ви и ви стискам палци всичко да е наред!!! Не се притеснявай, ще бъде!

Мари, при Симона също имаше такова нещо с количките - купихме лятна преди 2 седмици и на детето му е очевидно по-удобна.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #41 -: Април 22, 2008, 12:23:50 pm »
Тази година - Великденския приз - отнася НовАлекса - без всякакво съмнение. Направо ме уби  8O с тия яйца. А накрая на албума джудженцето (живичкото имам предвид, не онуй гипсовото) дето ги размахва - е просто жестоко  :wink:. Малииииии как растат като гъбки тез калпазани....и мойто ли така расте  :D :D
В очакване ....
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #42 -: Април 22, 2008, 13:48:30 pm »
Mari_Pz, има майка с такъв проблем и никак не го е решила :D Сложих го вече полуседнал, не ще, ни седнал, ни легнал, никак. Аз вечно съм с ревящата количка. Дебна го преди да заспи да излезем на разходка, за да спи в количката и да мълчи, но в момента, в който отвори очичките и се започва. На всяко излизане си казвам, край, приключих с разходките, но то е ясно, че няма как да стане.

И това не ми е единственият проблем. Моето дете вече четвърти месец не спи през нощта, какво ли не мъчих и не става. Ако успея два дни да поддържам нормален режим, на третата нощ вече пак будува. До такава степен си измести деня с нощта, че започна да ака един път и то в 11-12 през нощта. Как ли не сме мъчили да го държим буден през деня, ами не става - скъсва се от рев и то със затворени очи, спи и въобще не може да си ги отвори. Ето снощи пак беше някакъв ад и сега още спи, от четири часа без да мрънка, без нищо. В чудо съм се видяла вече, добре, че мъжът ми е е безкрайно търпелив, защото на мен на два пъти нервите не ми издържаха. Казвам си го тук, защото ме е срам да се запиша в новата тема на Фуси :oops:
« Последна редакция: Април 22, 2008, 13:50:56 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #43 -: Април 22, 2008, 14:28:36 pm »
mariposa, а в кенгуру не иска ли? Мия не искаше и да чуе за кенгуру, защото не обичаше да се гушка, но в кошницата за кола обожаваше да седи. Иначе тя не можеше да издържи на разходка повече от час и половина. В началота бяха коликите и тъкмо излезем, те почнат, тя пищи и аз айде обратно. после спряха коликите и тя стана мила и спокойна, но дори да заспиваше, точно след час и половина от началото на разходката, се събуждаше и почваше да реве докато не влезем във входа на блока. Тогава спираше и все едно нищо не е било -доволна и щастлива, че си е вкъщи. Редовно пазарувах от 1 магазин на път към вкъщи и те бяха свикнали, че тя все си ревеше, веднъж обаче спеше и те много обезпокоени ме потаха дали бебето е добре :lol: А сега вече сме в другата крайност -не иска да се прибира отвън и пак се прибираме с рев, но по обратната причина. Какво да се прави?! :D Да са живи и здрави.
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #44 -: Април 22, 2008, 15:24:58 pm »
НовАлекса, яйцата са страхотни, готови боядисани за Великден. Да не ги храните със зелена боя тия кокошки ;). А великденското зайче, много е порастнало :)

Мини, стискам палци всичко да е наред с мъжът ти!

Mari_Pz, а ако има играчки в количката, поне с тях не се ли заиграва, или я притеснява това че не те вижда? Мойто диване реве само ако е гладно или евентуално много и се спи и неможе да заспи.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #45 -: Април 22, 2008, 15:27:10 pm »
Здравйте и от нас в страстната седмица!
Ще боядисваме яйца, ще мажем бузи, но до козунаци ще стигнем в магазина :wink:
Новалекса, яйцата са феноменални.  :lol:
Перде, радвам се, че Тони бой вече е по-добре и поне част от проблемите са ясни. Това с яденето.... при нас беше така допреди 2 седмици. То не са маймунджулъци, то не са реклами, играчки.... да ти кажа, нещо обаче взе че се оправи след боледуването и сега яде като гладен почти всеки път 8O Аз наистина още не мога да повярвам, но и не бързам да се радвам, че да стане всяко чудо за три дни.
Аз се чудя от известно време две неща. Първо - планирам ваканция на море с още три семейства с деца. Стигнахме до консенсус, че трябва да са бунгала на плажа и размишляваме дали Обзор е подходящо място. Някой скоро да е ходил там и да има идея?
Другото което исках да ви питам е какво давате на децата си "за дъвчене"  през времето, когато не се хранят. Аз срещам бурни аплодисменти и получавам овации и благодарности чак с целувки ако му дам малко белени семки, пуканки, крутони. Проявява интерес към всичко, което ние ядем и е мнооого сърдит ако не дадем да опита. Предвид алергиите обаче по-скоро ние не дъвчем пред него неща, които той да не може да яде :? Тез ми чуденки са защото солетите мнооого му омръзнаха и единственото което прави с тях е да ги изсипва на пода, да ги стъпче с обувки, аз да му обяснявам, че така не трябва, а той да ме надговаря в опити да ми обясни защо го прави 8)


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #46 -: Април 22, 2008, 16:05:07 pm »
привет-мривет :D
яйчица ще боядисам в четвъртък. за другите кандърми не ме бива хич, а и не ме влекат :oops: в петък заминаваме за Гръцко за празниците, те ще се "видим" пак другия месец. затова да пожелая на всички Весели Празници! много здраве и умната с козунаците :wink:

Фусик, отивам да те чета. да си меря изцепките с вашите :oops:
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #47 -: Април 22, 2008, 16:35:24 pm »
Mini, дано се размине по най-бързия начин проблема на Ник, всички мармоти ви желаем само здраве!

via, крутончета предполагам, че може, ама семките може да задавят човече на възрастта на Валери, а пуканките имат люспи, които и мен могат да ме задавят. Нашият педиатър е против ядките до 3г възраст, точно заради риска от задавяне. Аз слагам само много фино смлени орехи в овесените ядки с настъргани ябълки. За гризкане Дани яде солети навън и понякога малко сухарче у дома, често сам си иска маслинка или краставица. В големите магазини има маслини без костилки, някои са и доста безсолни, доста деца ги харесват. Мойто човече много обича и плодовете, та се възползвам и от това. Дори в парка често носим бананче вместо солети.

Mary_Pz, пробвай друга количка в магазина, или пък кенгуру или слинг. Аз направо се родих със слинга. Често излизам само с него или пък ако Димана поспи в количката, аз я вземам в слинга да си разглежда света, щом се събуди. Тук има общо инфо http://www.zilana.com/index.html. Иначе може и да си ушие човек, има много теми, ако пуснеш търсачката в бг мамата. Повечето мами, които знам, предпочитат семплия с халки, защото е много лесен за нагласяне. Аз съм пробвала и с халки, и шал, но не си заменям шала за нищо - малко е сложно да се научи връзването, но е безкрайно удобно след това.

Приятни емоции на всички с боядисването на яйцата, моите адмирации на самостоятелно приготвящите козунаци (аз, уви, не съм от тях, как' Сийке), лек път и много веселие на пътуващите и здраве на всички. Аз малко се унесох всичко да си кажа, ама горе-долу веднъж седмично се добирам до сайта, та съм малко като луд с картечница, като ми се случи  :wink:
« Последна редакция: Април 22, 2008, 16:37:28 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #48 -: Април 22, 2008, 16:49:30 pm »
нищо, нищо на нас пък ни харесва да те четеме :D
Манчо, весело изкарване на почивката, а малчо ще го водите ли?
Ние за велик ден сме при мама, а след това живот и здраве на екскурзийка малко :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #49 -: Април 22, 2008, 17:12:02 pm »
Крисинко и той с нас, разбира се :D

Перде, дребко също много обича да дъвче хляб. къде го яде, къде плюе и маже, да има занимавка. кисело мляко също яде в промишлени количества. започна да капризничи и много се измъчвам...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #50 -: Април 22, 2008, 17:30:13 pm »
mariposa, а в кенгуру не иска ли? Мия не искаше и да чуе за кенгуру, защото не обичаше да се гушка, но в кошницата за кола обожаваше да седи. Иначе тя не можеше да издържи на разходка повече от час и половина. В началота бяха коликите и тъкмо излезем, те почнат, тя пищи и аз айде обратно. после спряха коликите и тя стана мила и спокойна, но дори да заспиваше, точно след час и половина от началото на разходката, се събуждаше и почваше да реве докато не влезем във входа на блока. Тогава спираше и все едно нищо не е било -доволна и щастлива, че си е вкъщи. Редовно пазарувах от 1 магазин на път към вкъщи и те бяха свикнали, че тя все си ревеше, веднъж обаче спеше и те много обезпокоени ме потаха дали бебето е добре :lol: А сега вече сме в другата крайност -не иска да се прибира отвън и пак се прибираме с рев, но по обратната причина. Какво да се прави?! :D Да са живи и здрави.
Не иска и в кенгуру. Докато беше малък в началото се застояваше в кенгуруто, но сега вече не дава въобще да го сложим вътре. В кошницата за кола стои само вкъщи, поставим ли я в колата и започва с реването. Абе ужас направо...и току що се прибирам от поредната ревяща разходка, чак не ми се говори. Засиня се от рев, а пък един вятър задуха, не мога и да го взема да го гушна. От половин час се схлипа, не може да се успокои. Че и една бабишкера от квартала има неблагоразумието в най-ревливия момент да ми каже да го завивам повече :BangHead:, та тя го изяде.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #51 -: Април 22, 2008, 17:49:40 pm »
Хубава седмица и от нас!
Аз ще боядисвам яйца,но не смятам да лепя ваденки,защото Мико още не разбира.Иначе като дете аз много ги харесвах-със зайчета и тем подобни.Имам си и две пуешки яйчица за биячи :D.Козунаци няма да меся.Ще се купуват.
Как ми се ходи някъде на почивка и на мен,но се притеснявам с организацията с дете.Изникват ми въпроси-ами яденето,ами ако го почнат зъбки,ами еди какво си :?,но ще го спретнем скоро.Заканили сме се.

Ние май ще отпразнуваме шестия месец на момчето с първото му обръщане от гръб по корем :D(мисля,че това направи преди малко).
И едно въпросче:възможно ли е да подкара зъбче първо отгоре или аз си внушавам?
« Последна редакция: Април 22, 2008, 18:11:39 pm от joshi »
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #52 -: Април 22, 2008, 18:27:35 pm »
Хубава седмица и от нас и весело боядисване на яйчицата - аз ще рисувам с восък - любимо ми е  :)

Ние се повеселихме 3 дни във Велинград, разнообразихме се малко, похапнахме различни манджички, плувахме с Ема в минералната вода - ей, голям кеф  :D

В тая връзка, Джоши, хич не се и плаша от пътуване с Ема - тя е такъв войник - пътува и ушите й пукат... още от втория месец сме я помъкнали по Солун, по екскурзийки - я кратки, я два-три дни. Още не съм изпрала багажериите, сега ще засъбирам отново - след като счупим яйцата пак ще забегнем за два-три дни  :D
Те, зъбите не растат различно вкъщи или на екскурзия  :) иначе май е възможно да растат първо горе - уж има ред, ама те децата не го спазват много-много  :P
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #53 -: Април 22, 2008, 18:30:42 pm »
Бора ако не е тайна, къде бяхте във Велниград? Сподели моля те, че отдавна искам да топна Тони в топла минерална водичка, че покрай него и аз.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #54 -: Април 22, 2008, 18:39:05 pm »
Ами Стилияна не иска нито в кенгуру, нито в нищо :x Даже купихме друга количка, за да съм в лице срещу нея и пак същото...
Ууууу Ман весело изкарване на екскурзийката и да ти благодаря за чая на Хипп с мащерка,лайка и другите му разни дето си писала преди отдавна :P когато Крис не е искал да пие вода - е, благодарение на него и ние пием нещо различно от АМ :kiss: :kiss: :kiss:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #55 -: Април 22, 2008, 18:57:39 pm »
Бора ако не е тайна, къде бяхте във Велниград? Сподели моля те, че отдавна искам да топна Тони в топла минерална водичка, че покрай него и аз.

по препоръка на колега на мъжа ми, бяхме в хотел Рим - нищо специално - прилично местенце, прилични цени, басейнче и джакузи - не съм възхитена, но си прекарахме добре  :)
http://complex-rim.hit.bg/bg.html
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #56 -: Април 22, 2008, 21:13:40 pm »
Бора ако не е тайна, къде бяхте във Велниград? Сподели моля те, че отдавна искам да топна Тони в топла минерална водичка, че покрай него и аз.

по препоръка на колега на мъжа ми, бяхме в хотел Рим - нищо специално - прилично местенце, прилични цени, басейнче и джакузи - не съм възхитена, но си прекарахме добре  :)
http://complex-rim.hit.bg/bg.html
Можеш ли да ми кажеш и за цени. Ако искаш и на лични. И ние се чудим още дали да не посетим Велинград.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #57 -: Април 22, 2008, 21:42:39 pm »
не е проблем да ти кажа, но не знам дали ще са същите цените - на нас ни беше 80 лв стаята - влиза закуска и ползване на джакузи и басейнче - подчертавам басейнче  :), имаше и парна баня, но не съм я виждала - на Ема нямаше да й хареса  :D 
Ама да знате - нищо особено не е хотелчето.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #58 -: Април 22, 2008, 21:45:29 pm »
Джоши, организацията за път не е чак толкова сложна, просто вземаш цялата покъшнина на бебето плюс бурканите с пюретата и готово ;). Ние заминаваме за 5 дена в Гърция по 1 май и после ще разказвам дали не са ни изгонили от хотела заради нощните ревове. Иначе редовно пътуваме с малката от както е навършила 1 месец, Плевен, Търново, по миналата седмица до Пазарджик... Така че стягайте багажа и на път ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #59 -: Април 22, 2008, 21:55:05 pm »
аз викам направо да си направим една зачатска среща по празниците в Гърция - тъй като гледам, половината на там сме се запътили :D