0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #20 -: Април 21, 2008, 15:35:21 pm »
Аз с месенето съм скарана, но яйца ще боядисваме. Традиция, няма как! А мисля и на Юлия, че ще и бъде интересно.

venus_milena, благодаря за инфото! Точно това търсех. Обаче съм бясна. Обадих се в една от яслите и госпожата ми обясни, че вече не приемали молби, защото имали 130 молби, а само 40 свободни места. Така било ставало като всички от къде ли не идвали в София. Обясних и, че съм трето поколение софиянка и затворих. Ама откъде на къде ще ми държи такъв тон!

ani4ka, на вас още ви е рано за ясли. Но иначе възможностите са две: да кандидатствате чрез системата в ОДЗ, но това трябва да направите догодина, тъй като кандидатстванията се отнасят само за годината на приема и 2) да подадете още отсега молба в ясла (която е отделно детско заведение, не ОДЗ или ЦДГ) и живот и здраве да си чакате реда. Но като навърши детенце 3 год. пак ще трябва да кандидатствате за градина.

Perde, при нас обикновено нежеланието за ядене преминава за кратко. В тази ситуация ми хрумва само да му правиш кремчета с пюре от сливи.



Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #21 -: Април 21, 2008, 15:36:36 pm »
Нинче, сега ще ме карате да ги снимам :lol:
Кокошките са някаква порода, не знам точно каква, май са французойски. А пък за яйцата казват, че били с по-малко холестерол :wink:

Перде, ние откакто приключихме с яслите и си останахме у дома, не ме питай каква е война за това пусто ядене! Само и само да яде! Но не, мадамата е решила да пази талия и тва е!
А за вашия случай - щом са му открили тая херни, кофти положение. По едно време, варях овесени ядки и сипвах водата в млякото. За разхлабване.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #22 -: Април 21, 2008, 15:43:55 pm »
Хубава и здрава седмица и от нас. :D
И аз съм се наканила да вапцвам яйца, да ги красим и майсторим. Виж козунаци нЕма да бъркам, без друго ще сме при мама на празника :wink:
Иначе при нас нищо интересно, освен че нещо на приказки се е отворила малката госпожица, започна да повтаря и всеки ден научава по 2-3 нови думи :D
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #23 -: Април 21, 2008, 15:50:44 pm »
Аз с месенето съм скарана, но яйца ще боядисваме. Традиция, няма как! А мисля и на Юлия, че ще и бъде интересно.

venus_milena, благодаря за инфото! Точно това търсех. Обаче съм бясна. Обадих се в една от яслите и госпожата ми обясни, че вече не приемали молби, защото имали 130 молби, а само 40 свободни места. Така било ставало като всички от къде ли не идвали в София. Обясних и, че съм трето поколение софиянка и затворих. Ама откъде на къде ще ми държи такъв тон! Ни ме знае,ни ме познава. И то държавен служител! Нямам думи просто!

ani4ka, на вас още ви е рано за ясли. Но иначе възможностите са две: да кандидатствате чрез системата в ОДЗ, но това трябва да направите догодина, тъй като кандидатстванията се отнасят само за годината на приема и 2) да подадете още отсега молба в ясла (която е отделно детско заведение, не ОДЗ или ЦДГ) и живот и здраве да си чакате реда. Но като навърши детенце 3 год. пак ще трябва да кандидатствате за градина.

Perde, при нас обикновено нежеланието за ядене преминава за кратко. В тази ситуация ми хрумва само да му правиш кремчета с пюре от сливи.



*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #24 -: Април 21, 2008, 15:55:57 pm »
Перде - кисело мляко с фини овесени ядки и малко сладичко нещо вътре - напр. плодово пюре. Страхотна работа върши
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #25 -: Април 21, 2008, 18:03:43 pm »
Аз да се оплача: в чудо се видях да намеря Пентаксим. Във всяка аптека ми обясняват как вносителят бил монополист и не зареждал с ваксината, там където все пак можеше да се направи заявка по телефона казваха, че чак края на месеца ще има доставка. Принудих се да пратя мъжа ми до Национален аптечен център в Дианабад, та дано и там не свърши докато стигне :) За други нуждаещи се:
Дианабад бул. Д-р Г.М.Димитров N1 /тел. 9622222
:)
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #26 -: Април 21, 2008, 22:54:08 pm »
Момичета, яйцата :wink: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239267
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #27 -: Април 21, 2008, 23:02:08 pm »
Брей мойто щом и АМ отказва, сериозна е значи работата. Или си носим пловдивски бацил у дома или ще растат кучешките зъби. За вечеря имахме хляб,а за десерт кисело мляко.

Аз да питам, кога започнахте да давате за закуска и/или вечеря филийка с нещо си, само ми подскажете с какво обаче?

Лека и спокойна вечер.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #28 -: Април 21, 2008, 23:04:20 pm »
Момичета, яйцата :wink: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239267

Eх, ти си сладур голям  :bighug:
Не съм се и съмнявала за миг, в това, което казваш, ама признавам, че ми е интересно да ги видя :) а и Великденското зайче е много сладко  :wink:

Весели празници и успех с боичките!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #29 -: Април 21, 2008, 23:08:45 pm »
Здравейте и от на най-накрая  :oops:. Нещо бяхме в дъъъъълга пауза, но ще наваксваме.
Вчера в градинката - изпуснах Никола за 3 минути и такъв номер ми спретна диването, че още съм на лексотан. За случката, смЕтам да отворя нова тема
Поздрави и целуфффки на всички цветя и дървета, а и на останалите де




Ееееее Фусинка, ще се случва пак, няма начин :) Случва се на всички. Не започвай от сега с лексотана :D.
Само да кажа. Брат ми, който е 10 години по-малък от мен, когато беше на ок. 3 години си отряза пръсчето на вратата на колата. Цялата случка става пред очите на майка ми и баба ми. Иво и още едно хлапе си играели около колата, навън, навътре.... а майка ми и баба ми стоят до тях и си говорят. До момента когато вратата не тракнала и на Иво пръстчето под нокета висяло на кожица..... Майка ми е страшно отговорен и съвестен човек, наистина. И със страхотно самообладание. Завързала го с някакъв парцал и сама с него до болницата. Зашили го, сега е малко крив, но го движи и не е проблем. Баща ми който беше на някакъв купон и се върна през нощта, ние спяхме вече, припаднал.... след като майка ми му разказала за случаката. Силния пол :).
Та така де, много неприятна случка, не бих записала майка ми обаче в клуба "Лоша майка" :D
Не се самообвинявай, безмислено е.
Поздрави

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #30 -: Април 21, 2008, 23:29:33 pm »
Хубава и спокойна седмица, много здрави дечица, послушни и усмихнати да са.
Ние си имаме ново притеснение, при Ник проблем, ще тръгваме по доктори пак- първо при уролог, а после и с Мели да се видят, че се забравиха с моя мъж ...  :?
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #31 -: Април 21, 2008, 23:34:22 pm »
Хубава и спокойна седмица, много здрави дечица, послушни и усмихнати да са.
Ние си имаме ново притеснение, при Ник проблем, ще тръгваме по доктори пак- първо при уролог, а после и с Мели да се видят, че се забравиха с моя мъж ...  :?
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(


 :(  Да спре да чете! Да си изчака прегледите! От четене големи диагнози може да си постави човек. Дано всичко е наред и да сте здрави!

Ей какво ви става бе, Лейди, Ултра кости от риби, лицеви нерви на мъжа й, твоя мъж, нали трябва да сме здрави заради мъниците!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #32 -: Април 22, 2008, 00:05:56 am »
Момичета, яйцата :wink: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239267
Много са ефектни.След боядисването ще са още по-интересни.

Мини значи за това днес Ник беше в такова настроение.Горе главата и по оптимистично мислене.Да си избие тези глупости и да се нрадва на малкото си бижу.
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #33 -: Април 22, 2008, 07:48:56 am »
Мини, какви са тези страхотии! Пожелавам ви отлични резултати от всички изследвания, които сте наумили!

Новалекса, ама верно са зелени тези яйца! Аз мислех, че ни поднасяш!

Аничка, вземи си направо всички дози и ги съхранявай според изискванията, ако срокът им на годност позволява, за да не търсите пак в миша дупка след месец. И ние така видяхме зор с Пентаксима.

Албена, направо настръхнах като четох случката ви. Имал да пати брат ти! Господ да пази всички деца в патиланското им ежедневие!



Alexandra
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #34 -: Април 22, 2008, 08:54:53 am »
Наде, Деси от окло 3м. закусва филийка с нещо си, защото категорично отказа попари и тем подобни бърканици :wink:
Правя й филийка запечена със сирене и айце-принцеса демек; филийка намазана с обезсолено сирене и отгоре обезсолени маслинки; принцеса с кайма - домашна; филийка запечена с малко кашкавалче и шунка на тандем с ниско съдържание на мазнини ... Нарязани на "войници" и с виличката в устата, за "мезе" чайче :D
да ви е сладко :D

Болните да се оправят, че идва хубава пролет вече, време за разходки :)
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #35 -: Април 22, 2008, 09:08:09 am »
Хубава и спокойна седмица, много здрави дечица, послушни и усмихнати да са.
Ние си имаме ново притеснение, при Ник проблем, ще тръгваме по доктори пак- първо при уролог, а после и с Мели да се видят, че се забравиха с моя мъж ...  :?
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(

Ееее, Мини, спирай тока и нета! Да не му идват такива работи на акъла! Това ще преценят само докторите, Мели ще помогне. Успех и стискам палци!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #36 -: Април 22, 2008, 10:00:14 am »
Аз пак с проблема с количката - еми не иска, и не иска да стои бе хора. Уж като започнела да седи, щяло да й е интересно - нищо подобно. Вчера от 5 часа разходка, незнам дали 1 час й се събра в количката....Нямам думи просто. Ако има майка, с подобен проблем веднага да казва как го е разрешила :lol:
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #37 -: Април 22, 2008, 10:09:08 am »
Аз да питам, кога започнахте да давате за закуска и/или вечеря филийка с нещо си, само ми подскажете с какво обаче?

Ако детето иска, давай спокойно -филийка с кашкавал, със сирене. Моята девойка не ще и това си, само АМ закусваме -не признава ни попара, ни филийки. Решила съм да пробвам 2-3 пъти да дам каша или грис, да видим как ще ги приеме за закуска.
gabi32, много гадно се е държала служителката, ама за съжаление е вярно. И мен ме побърква цялата инвазия в София. Все пак този град не е строен, за да поеме цяла България. В нашата фирма вече софиянците сме малцинство. Не може да се чуе нормална реч никъде, ама трябва да се примирим. Нали уж говореха, че ще има някакво приемане на децата по местоживеене, т.е. не би ли следвало дете, което си е от София да има някакво предимство все пак в кварталната ясла или градина?!
« Последна редакция: Април 22, 2008, 10:19:29 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #38 -: Април 22, 2008, 11:17:30 am »
Той сега само чете по цяла вечер и му дошло на акъла, че има рак на тестиса  :(

Да си пусне туморния маркер с едно ЧХГ и да се опипа за евентуални бучици. Преди всичко да не си внушава разни работи и да не чете много много, че ще си открие още 1000 заболявания.

Момичета, вчера мъжът ми най-накрая купи прословутия Пентаксим, но не беше студен като го донесе, а педиатърът изрично предупреди да е изваден от хладилник и като и  го занеса, щяла специлано да го пипне,да види дали съм спазила изискването. Какво да правя, като от самата аптека не са спазили това? Опасно ли е?

Още един въпрос, мъничето ми е със запушено носле вече трети ден. Видимо няма сополки, но е с едно хъркане,сякаш са в носоглътката, пръскам спрейче, но ефект никакъв :( . Налага се да я кърмя на всеки 2 часа, тъй като заради нослето бързо се изморява... Някой да знае други методи за този проблем?
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #39 -: Април 22, 2008, 11:55:25 am »
Аз пак с проблема с количката - еми не иска, и не иска да стои бе хора. Уж като започнела да седи, щяло да й е интересно - нищо подобно. Вчера от 5 часа разходка, незнам дали 1 час й се събра в количката....Нямам думи просто. Ако има майка, с подобен проблем веднага да казва как го е разрешила :lol:
Пробвай я в друга количка. може наистина да не е удобна количката и да се наложи да я смениш. мия я возех в кошницата за кола и с нея нямаше проблем, иначе седналото положение на комбинираната количка не й беше удобно. После като си избра лятната си седеше в нея без проблем, много й е удобна.
<br />[link=http: