0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Великденската седмица! (21.04-27.04)
« -: Април 21, 2008, 07:40:22 am »
Добро утро на всички в започващата Великденска седмица!

Понеже съм се отплеснала да се пеня за гърнето в предишната тема и не съм си отправила традиционните пожелания, тази седмица пожелавам двойно повече здраве на всички деца, родители, много нови бременни момичета!

Хубави празници на всички, весело боядисване на яйца и безаварийно ядене на агнешко!

 :balk_45:

Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #1 -: Април 21, 2008, 08:45:17 am »

:balk_40:Празнична,  :sunshine: ва, весела и здрава седмица на всички Малки и Големи!




Шарени и пъстри да са Великденските :balk_44: яйца.
И както традицията повелява първото червено да е.
И с него да натъркате на децата челцето, брадичката и бузките....
Далечееее да бягат болестите, да са здрави и румени!
 :balk_35:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #2 -: Април 21, 2008, 08:46:01 am »
Весела и здрава седмица от нас.
Много приятни емоции и незабравими мигове.
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #3 -: Април 21, 2008, 08:57:12 am »
Спокойна Страстна седмица и от нас!-Да е слънчева и здрава за Вас и семействата Ви,изпълнена само с положителни емоции!
Много пъстри яйца и топли козунаци! :balk_40:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #4 -: Април 21, 2008, 09:28:01 am »
Хубава и весела седмица от мен. Да сме здрави и щастливи. :D




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #5 -: Април 21, 2008, 10:56:19 am »
Слънчево настроение на любимият ми празник за всички ви и от нас! Въпреки, че го дават облачно точно за 28.04, важното е в сърцата ни да грее слънце! Да направите най-шарените яйца и най-вкусните козунаци. Аз тази година ще съм готованка, тъй като ще гостуваме с мъниче на баби и дядовци :)
Вчера празнувахме първият имен ден на малката Вероника с вкусна торта. Едва преди 2 дена разбрах, че има и такова цвете :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #6 -: Април 21, 2008, 11:18:48 am »
Хубава, усмихната и здрава седмица на всички бебоци и мами, повече положителни тестчета и весело изкарване на празника от нас. :balk_40:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #7 -: Април 21, 2008, 12:04:11 pm »
Ходихме тази сутрин семейно в поликлиниката - таткото за направление за рехабилитация, аз за направление за УНГ:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27043.msg400395#new
Личната ме вижда в чакалнята с малкия и ме пита:
"О, телевизионната зввзда, ти кой набор беше, 76 ли? И от какъв зор бързаше толкова да имаш дете? Видя ли, че стана така или иначе! Следващия път като идеш в телевизията, да им разкажеш колко съм заета - от сутринта 5 пъти ми звъня телефона да ме питат дали съм на работа."
Няма да коментирам...

Иначе Монката е здрав и обожава да играе на криеница. Влиза в гардероба, затваря се и после крещи "куку" или се завива в леглото през глава, отвива се със замах и вика "бау" :lol: Смешковец :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #8 -: Април 21, 2008, 12:26:53 pm »
Здравейте и от на най-накрая  :oops:. Нещо бяхме в дъъъъълга пауза, но ще наваксваме.
Вчера в градинката - изпуснах Никола за 3 минути и такъв номер ми спретна диването, че още съм на лексотан. За случката, смЕтам да отворя нова тема
Поздрави и целуфффки на всички цветя и дървета, а и на останалите де

В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #9 -: Април 21, 2008, 12:51:42 pm »
Адаш,
потересена съм от казаното от личната ти! Коментарът на такава изцепка може да бъде само:
 8O 8O  8O 8O  8O  8O
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #10 -: Април 21, 2008, 13:01:34 pm »
Весела и празнична седмица и от нас с Ели!

Ели от няколко дена вика упорито "баба", но аз от толкова работа все нямам време да вляза да се похваля. Бабите като си идем за Великден ще са супер щастливи по тоя повод. Изплъзна и се и едно "мама", но определено "баба" и звучи по-добре ;).

Фуси, прочетох новата ти тема, ще ходя и аз да се разпиша при това не с едно провинение  :oops:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #11 -: Април 21, 2008, 13:14:19 pm »
айде, кой кога ще меси, боядисва, пече, втасва и прочие? ще вапцате ли и младенците, да не отива зян боята?

само да обърна внимание, че тая седмица се води "Страстната седмица", а следващата е Великата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #12 -: Април 21, 2008, 13:22:04 pm »
Аз съм накупила бои и яйца и в четвъртък запретвам ръкави да боядисвам. Ели и нея ще я вапцам с първото червено яйце :). Колкото до печенето и втасването, то ще е от пекарната под нас, и без това е такова мъчение като се размирашат ония козунаци и кифли към 10 вечерта ;).



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #13 -: Април 21, 2008, 13:27:27 pm »
Аз ще меся козунаци - няма начин! Традиции и прочие... Само се колебая за килограмите - един или два... не че е от голямо значение
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #14 -: Април 21, 2008, 14:18:59 pm »
айде, кой кога ще втасва и прочие?

Да не се повтарям, но аз от зимата още съм втасала. Лятото ако се и поопека ей така втасала, смятайте, че за Коледа ще ми теглят ножа.

Да сменя ли заглавието?

Ултра, ми да! За къде толкова бърза?!  8O
Alexandra
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #15 -: Април 21, 2008, 14:31:50 pm »
А, добър ден и от нас! Повече здраве, повече слънце, повече радости да имаме тая седмица!
Яйцата ли? Ще вапцаме, как няма! Да му сторим адета, както се казва! Накупила съм боя, кристали, лепенки, всичко! Нашите яйца са един такъв сорт - зеленки седят малко, та не ги лови съвсем боята, но съм поръчала една кора от друго място.
Ще месим, пак колко за адет - у нас, съкровищата размесват светилата и ги ядем почти два месеца :lol: Така че, аз само за пълнеж на картинката...

Вече сме добре, но за сметка на това отказваме упорито да ядем...

В новата тема на Фуси няма да се разписвам, че ще трябва конкурс да правим :lol:

Ултра, твоята лична да си гледа работата :? Мъжлето да се оправя по-скоро!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #16 -: Април 21, 2008, 15:05:40 pm »
Нашите яйца са един такъв сорт - зеленки седят малко, та не ги лови съвсем боята, но съм поръчала една кора от друго място.

Бели кокошки - бели яйца, червени кокошки - Червени яйца! Вашите кокошки какви са и с кво сте ги кръстосали?  :lol: :P

Здрав на всички малчугани, семейства!
*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #17 -: Април 21, 2008, 15:09:07 pm »
Е Алекса, ти изби рибата...
Веднага да разкажеш за марсианските яйца, че ще пукна от любопитство  8O
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #18 -: Април 21, 2008, 15:12:20 pm »
Фусси, за 1 килограм не си струва робията. аз меся 2 кг брашно. стават два огромни козунака, свършват за 3 дни с раздаването, но тази година ще издържи повече... ;)
нали знаете за пъдпъдъчите яйца? стават прекрасни като се боядисат.
Marie, айде на Дюкан тогава, а?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица! (21.04-27.04)
« Отговор #19 -: Април 21, 2008, 15:15:15 pm »
Страстна и здрава седмица и от нас  :)

Нито ще вапцам яйца, нито козунак ще меся  :oops: Всичко мама ще приготви, традиция кво да се прави ... :D На Тони от догодина, съм решила да му показвам, кога и какво се прави за да знае детко, че са празници с традиции.

Сега имам едно притеснение  :oops:, надявам се да го разсеят майките на по големите и наборите. Мойто Тони от няколко седмици ми отказа плодовете, от както заминахме за Пловдив ми отказва и ястията и супите. Иска да яде само хлебни изделия, като хляб,солети,кексове,бисквити и разни каши от бурканче или кремчета.
ОК ще кажете, да го оставя така няколко дни и като огладнее, пак ще прояде. Ми то хубаво, но аз се въздържам да му давам тестени храни, защото от тях се запича, а не е желателно вече в неговото положение. Откриха му и също така вродена пъпна херния, та трябва и за нея да съблюдавам да няма много, много зор от напъни.
Сок не пие, първо защото признава само АМ и водата, като второто пие по малко. Второ го боли коремче и го хваща диария с подсичане на дупето.
Дали вашите деца са имали такива периоди, колко време са продължили и как да процедирам за да не стане отново беля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!