0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Необходими са ми да си купя нов куфар + пътна чанта. Като цена искам да са от порядъка на Estil (май така се пишеше). Някой изпробвал ли ги е? Мисля, че имаше едни Bora- български. Изобщо - препоръчайте някакви, ако имате отзиви.
Благодаря!
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #1 -: Април 13, 2008, 22:54:55 pm »
Ами ние сме със Samsonite и съм много, много доволна. Имаме два но единия почти не го използваме, всичко събирам в единия. Преди ми трябваха три  :wink:. За цената мисля че единия беше около 600 лева, тези Естил не знам какви са и колко струват.
Ето как изглеждат нашите
http://www.samsonite.com/samsonite/images/bg_l_bp_samsonite.jpg

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #2 -: Април 14, 2008, 00:10:49 am »
tzvetenze, преди 2месеца като си ходих до Бг си взех Roncato, много са хубави, удобни, леки, ярки цветове и сигурни. Ето това представлява, имат и чанти:http://www.roncato.com/catalogo2008/rigido/flexiup1.pdf.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #3 -: Април 14, 2008, 22:39:55 pm »
Цвети, преди 2 г. си купих 2 чанти на естил, от типа на куфарите с колелца, среден и голям размер, прекрасни са, особено за цената си. Двете ми излязоха около 110 лв., препоръчвам с две ръце. :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #4 -: Април 14, 2008, 22:42:09 pm »
Цвети, преди 2 г. си купих 2 чанти на естил, от типа на куфарите с колелца, среден и голям размер, прекрасни са, особено за цената си. Двете ми излязоха около 110 лв., препоръчвам с две ръце. :D
За червените ли говориш?
Че и ние сме на тема куфари :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #5 -: Април 14, 2008, 22:44:19 pm »
ахам, червените, а колкооо търсих червениии :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #6 -: Април 14, 2008, 22:57:01 pm »
Сега ако кажеш и откъде ги взе :D
Май от подлеза на Шератон...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #7 -: Април 14, 2008, 23:02:36 pm »
 А пък снимки ако покажете, или къде да ги видим, цена няма да имате!Аз наскоро се спънах в моя и му потроших ключалката и сега се оглеждам за нов, че пътуването със сакове не ми харесва.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #8 -: Април 14, 2008, 23:15:34 pm »
Ами ние сме със Samsonite и съм много, много доволна.

За  Samsonite знаем :wink: но просто не ми е по джоба, не ми се дават толкова пари за куфар.
то поне да бях се скъсала от пътуване, може би щях...

Ултра - тези Естил ги има на много места - на Патрираха от дясната страна посока Попа към НДК има не малък магазин. На графа в близост до Попа - също. В подлеза на Гурко и Васил Левски, под Пиза Хът има три магазина за куфари - Бора (нали са български, или греша?), Естил и точно до тях някакви други...охх, как бяха - Карлтон или нещо такова. Но от трите марки, само на Естил знам цените, не знам дали и другите са в този ценови клас.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #9 -: Април 16, 2008, 17:33:15 pm »
От Скай сити в Гео Милев, имат фирмен магазин на втория етаж:D
снимки за съжаление нямам :(
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #10 -: Април 16, 2008, 20:25:25 pm »
600 лв. за куфар няма да дам, та ако ще отвън и отвътре да висят диаманти...  :D За нещо, което така или иначе ще се повреди по някакъв начин след време, си е направо грехота да се харчат толкова пари, като могат да се дадат и по-малко. Но това са си мои разбирания. Аз съвет на Цветенце не мога да дам, защото не знам какво има там на пазара. Лично аз съм сменила много куфари и все на цена до 100 лв. или даже доста до тази сума. Всичко зависи колко ги натоварвате и колко често ги използвате. За едно ходене годишно някъде може и да изглеждат лъснати доста години. Но ако ги блъскаш по няколко пъти годишно насам-натам, обикновено все нещо не им издържа, може и да е, защото не давам много пари за тях, де, та си отмъщават.  :D Ту колелце ще падне в най-неподходящия момент, ту дръжката или ципът ще сдадат багажа. Напоследък карам вече няколко пъти с един куфар абсолютно куча супермаркетова марка за "огромната" сума от 40 паунда и да чукна на дърво е здрав засега. Та, всичко много си зависи! Аз лично не съм сноб на тема скъпи вещи и покупки, защото това все пак са просто вещи. Също така не мога да си представя да дам и за часовник например 600 лв., защото моята куча марка от цели 15 лв. си ми служи вярно вече цели 4 години и никой не ме е върнал отникъде заради него или заради куфара ми. Та, аз може и да минавам за скъперничка в това отношение, все пак!  :D
Цветенце, пази си парите за Италия, където ще ги похарчиш за нещо по-приятно!
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #11 -: Април 16, 2008, 20:39:26 pm »
дива Роза, абсолютно съм съгласна с теб - има неща, за които бих дала повече парички и такива, за които със сигурност няма да дам и куфарът е от тях. Но все пак нека не изместваме темата натам - който има пари, нека ги дава за кавото иска.
Аз най-вече изхождам от гледна точка на това, че имам средно по около 1-2 пътувания извън страната годишно, дори когато те са свързани с работата ми - тя не изисква да поддържам някакво ниво, някакъв стандарт като облекло и визия, така че просто такава сума не е оправдана в моя случай.
Със сигурност ще купувам български, в ценови клас около 100-150лв.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 20:41:18 pm от tzvetenze »
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #12 -: Април 16, 2008, 20:44:47 pm »
Цветенце, разбира се, че всеки си решава сам за себе си! Просто, въпросът има доста страни и макар че се смята, че евтиното излиза по-скъпо накрая, то това невинаги е вярно! Може и въпрос на късмет да е. Щом си си определила финансов лимит, нещата се улесняват!

Успех при избора ти пожелавам!  :D
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #13 -: Април 18, 2008, 12:51:40 pm »
tzvetenze, преди 2месеца като си ходих до Бг си взех Roncato, много са хубави, удобни, леки, ярки цветове и сигурни. Ето това представлява, имат и чанти:http://www.roncato.com/catalogo2008/rigido/flexiup1.pdf.


Мече, от България ли си го взела, или аз не съм разбрала правилно?
Не мога да открия инфо къде ги предлагат. Колко долу - горе бяха като цена?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #14 -: Април 18, 2008, 18:04:44 pm »
Не, цветенце. От тук(Кипър) си ги взехме. Големия струваше 175евро, а по-малкия 150евро. Със сигурност ги има в Бг. Наистина са страхотни.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #15 -: Април 18, 2008, 18:24:32 pm »
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #16 -: Април 18, 2008, 19:58:05 pm »
Абе от видяното до тук, естила са най-доброто цена/качество. Голямата чанта е наистина огромна, побира много багаж, а струваше 58 лв., средната беше 48 лв. Много са стегнати, прибрани, здрави и са с колелца, разгледай ги в събота като идвате към квартала, в скай сити ги има :)
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #17 -: Април 18, 2008, 20:39:40 pm »
Ами, Стефи, такива ще взема най-вероятно. Четох разни коментари, че изкарвали по едно - две пътувания само, но ето, че ти пък си ги ползваш без забележки...
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #18 -: Април 18, 2008, 21:05:05 pm »
Имам ги от 1 г. и 4м., много път са видели, но факт е че не са летели :wink:
За самолетите си имам едно куфарче на 4-5г. купено от метро, куча марка, струваше около 30-на лв., не е мръднало, а доста хвърляне е преживяло по летищата :lol:
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #19 -: Април 24, 2008, 13:42:28 pm »
Ехоооо Цветии, какво направи, хареса ли си чанти? :D