0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Необходими са ми да си купя нов куфар + пътна чанта. Като цена искам да са от порядъка на Estil (май така се пишеше). Някой изпробвал ли ги е? Мисля, че имаше едни Bora- български. Изобщо - препоръчайте някакви, ако имате отзиви.
Благодаря!
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #1 -: Април 13, 2008, 22:54:55 pm »
Ами ние сме със Samsonite и съм много, много доволна. Имаме два но единия почти не го използваме, всичко събирам в единия. Преди ми трябваха три  :wink:. За цената мисля че единия беше около 600 лева, тези Естил не знам какви са и колко струват.
Ето как изглеждат нашите
http://www.samsonite.com/samsonite/images/bg_l_bp_samsonite.jpg

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #2 -: Април 14, 2008, 00:10:49 am »
tzvetenze, преди 2месеца като си ходих до Бг си взех Roncato, много са хубави, удобни, леки, ярки цветове и сигурни. Ето това представлява, имат и чанти:http://www.roncato.com/catalogo2008/rigido/flexiup1.pdf.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #3 -: Април 14, 2008, 22:39:55 pm »
Цвети, преди 2 г. си купих 2 чанти на естил, от типа на куфарите с колелца, среден и голям размер, прекрасни са, особено за цената си. Двете ми излязоха около 110 лв., препоръчвам с две ръце. :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #4 -: Април 14, 2008, 22:42:09 pm »
Цвети, преди 2 г. си купих 2 чанти на естил, от типа на куфарите с колелца, среден и голям размер, прекрасни са, особено за цената си. Двете ми излязоха около 110 лв., препоръчвам с две ръце. :D
За червените ли говориш?
Че и ние сме на тема куфари :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #5 -: Април 14, 2008, 22:44:19 pm »
ахам, червените, а колкооо търсих червениии :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #6 -: Април 14, 2008, 22:57:01 pm »
Сега ако кажеш и откъде ги взе :D
Май от подлеза на Шератон...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #7 -: Април 14, 2008, 23:02:36 pm »
 А пък снимки ако покажете, или къде да ги видим, цена няма да имате!Аз наскоро се спънах в моя и му потроших ключалката и сега се оглеждам за нов, че пътуването със сакове не ми харесва.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #8 -: Април 14, 2008, 23:15:34 pm »
Ами ние сме със Samsonite и съм много, много доволна.

За  Samsonite знаем :wink: но просто не ми е по джоба, не ми се дават толкова пари за куфар.
то поне да бях се скъсала от пътуване, може би щях...

Ултра - тези Естил ги има на много места - на Патрираха от дясната страна посока Попа към НДК има не малък магазин. На графа в близост до Попа - също. В подлеза на Гурко и Васил Левски, под Пиза Хът има три магазина за куфари - Бора (нали са български, или греша?), Естил и точно до тях някакви други...охх, как бяха - Карлтон или нещо такова. Но от трите марки, само на Естил знам цените, не знам дали и другите са в този ценови клас.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #9 -: Април 16, 2008, 17:33:15 pm »
От Скай сити в Гео Милев, имат фирмен магазин на втория етаж:D
снимки за съжаление нямам :(
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #10 -: Април 16, 2008, 20:25:25 pm »
600 лв. за куфар няма да дам, та ако ще отвън и отвътре да висят диаманти...  :D За нещо, което така или иначе ще се повреди по някакъв начин след време, си е направо грехота да се харчат толкова пари, като могат да се дадат и по-малко. Но това са си мои разбирания. Аз съвет на Цветенце не мога да дам, защото не знам какво има там на пазара. Лично аз съм сменила много куфари и все на цена до 100 лв. или даже доста до тази сума. Всичко зависи колко ги натоварвате и колко често ги използвате. За едно ходене годишно някъде може и да изглеждат лъснати доста години. Но ако ги блъскаш по няколко пъти годишно насам-натам, обикновено все нещо не им издържа, може и да е, защото не давам много пари за тях, де, та си отмъщават.  :D Ту колелце ще падне в най-неподходящия момент, ту дръжката или ципът ще сдадат багажа. Напоследък карам вече няколко пъти с един куфар абсолютно куча супермаркетова марка за "огромната" сума от 40 паунда и да чукна на дърво е здрав засега. Та, всичко много си зависи! Аз лично не съм сноб на тема скъпи вещи и покупки, защото това все пак са просто вещи. Също така не мога да си представя да дам и за часовник например 600 лв., защото моята куча марка от цели 15 лв. си ми служи вярно вече цели 4 години и никой не ме е върнал отникъде заради него или заради куфара ми. Та, аз може и да минавам за скъперничка в това отношение, все пак!  :D
Цветенце, пази си парите за Италия, където ще ги похарчиш за нещо по-приятно!
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #11 -: Април 16, 2008, 20:39:26 pm »
дива Роза, абсолютно съм съгласна с теб - има неща, за които бих дала повече парички и такива, за които със сигурност няма да дам и куфарът е от тях. Но все пак нека не изместваме темата натам - който има пари, нека ги дава за кавото иска.
Аз най-вече изхождам от гледна точка на това, че имам средно по около 1-2 пътувания извън страната годишно, дори когато те са свързани с работата ми - тя не изисква да поддържам някакво ниво, някакъв стандарт като облекло и визия, така че просто такава сума не е оправдана в моя случай.
Със сигурност ще купувам български, в ценови клас около 100-150лв.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 20:41:18 pm от tzvetenze »
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #12 -: Април 16, 2008, 20:44:47 pm »
Цветенце, разбира се, че всеки си решава сам за себе си! Просто, въпросът има доста страни и макар че се смята, че евтиното излиза по-скъпо накрая, то това невинаги е вярно! Може и въпрос на късмет да е. Щом си си определила финансов лимит, нещата се улесняват!

Успех при избора ти пожелавам!  :D
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #13 -: Април 18, 2008, 12:51:40 pm »
tzvetenze, преди 2месеца като си ходих до Бг си взех Roncato, много са хубави, удобни, леки, ярки цветове и сигурни. Ето това представлява, имат и чанти:http://www.roncato.com/catalogo2008/rigido/flexiup1.pdf.


Мече, от България ли си го взела, или аз не съм разбрала правилно?
Не мога да открия инфо къде ги предлагат. Колко долу - горе бяха като цена?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #14 -: Април 18, 2008, 18:04:44 pm »
Не, цветенце. От тук(Кипър) си ги взехме. Големия струваше 175евро, а по-малкия 150евро. Със сигурност ги има в Бг. Наистина са страхотни.
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #15 -: Април 18, 2008, 18:24:32 pm »
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #16 -: Април 18, 2008, 19:58:05 pm »
Абе от видяното до тук, естила са най-доброто цена/качество. Голямата чанта е наистина огромна, побира много багаж, а струваше 58 лв., средната беше 48 лв. Много са стегнати, прибрани, здрави и са с колелца, разгледай ги в събота като идвате към квартала, в скай сити ги има :)
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #17 -: Април 18, 2008, 20:39:40 pm »
Ами, Стефи, такива ще взема най-вероятно. Четох разни коментари, че изкарвали по едно - две пътувания само, но ето, че ти пък си ги ползваш без забележки...
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #18 -: Април 18, 2008, 21:05:05 pm »
Имам ги от 1 г. и 4м., много път са видели, но факт е че не са летели :wink:
За самолетите си имам едно куфарче на 4-5г. купено от метро, куча марка, струваше около 30-на лв., не е мръднало, а доста хвърляне е преживяло по летищата :lol:
*
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #19 -: Април 24, 2008, 13:42:28 pm »
Ехоооо Цветии, какво направи, хареса ли си чанти? :D
*

    melini

Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #20 -: Октомври 03, 2008, 11:53:04 am »
Kufarite i 4antite na firma Estil za momnta v Bg sa s nai-dobro saotno6enie ka4estvo-cena. Produktite im mojete da namerite vav firmenite magazini na bul.Patriarx Evtimii 52,Geo Milev Mall-a na vtoriq etaj,Graf Ignatiev 27 ne sam mn sigyrna za nomera.Zad notariata se pada.Kufarite sa Bg prozivodstvo, imat garncia ot edna godina, imat sled garancionen serviz, taka 4e ako vi se s4upi ne6to vinagi moje da se popravi, stiga da ne e skusan cip ili da ima dupka na nego.Uspex na vsi4ki tarse6ti dobroto ka4estvo na dobra cena.Ako vi trqbva o6te info mojete da mi pi6ete na melini@abv.bg.6te vi kaja kakvoto vi interesuva :)
*

    НАНИ

Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2009, 01:23:20 am »
Да ви кажа честно  аз си търсех раница за лап топ и случайно попаднах на 
..................
Като отидох в магазина  бях приятно изненадана от цените .За  раницата  дадох 58 лв,а е супер качетво!!
Може да хжърлиш едно око на куфарите им  - добри са според мен
« Последна редакция: Декември 09, 2016, 14:11:52 pm от jam »
Re: Купували ли сте наскоро куфар/пътна чанта?
« Отговор #22 -: Декември 09, 2016, 02:59:07 am »
Хубав качествен куфар съм купувал на Puccini. Марката е полска и са наистина издръжливи. Доста прилични са им цените за разлика от повечето марки на пазара.

« Последна редакция: Декември 09, 2016, 14:12:05 pm от jam »