0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #380 -: Декември 12, 2011, 20:48:44 pm »
afrodita279 благодаря за отговора!
Знам , че при всеки е различно , а и на мен не ми е за първи път , но в момента нямам спомен как е било тогава и  знаеш като се ошашка човек......Аз на преглед ще ходя на 22.12 при лекарката , която прави абразиото в моя град , а на другият ден в София т.к.съм ИнВитро , но въпреки това сега ми е притеснено и даже сега , като се прибра мъжа ми от работа го питах как съм била преди и той ме успокоява, че и тогава ме е боляло.Абе то моето е шантава работа, но дано ми мине скоро да не го мисля и това.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #381 -: Декември 13, 2011, 01:03:47 am »
Имала съм не едно абразио и всеки път е минавало сравнително бързо всичко с изключение на последния. Болкиъе не спряха, а напротив започнаха да се усилват и на 4 ден вече бяха нетърпими, кървенето почти беше изчезнало. Започнах да вдигам и температура въпреки антибиотика. Оказа се, че канала се е затворил и не може да се изчисти кръвта, задържаше се вътре, а и не беше донре изчистена бременността.Наложи се второ абразио, след което се засили още повече проблема с малката лигавица. Наблюдавай се  и при най-малкото съмнение за усложнение се обърни към лекар.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #382 -: Октомври 07, 2012, 13:17:13 pm »
Здравейте и от мен,момичета.Аз направих този петак аборт(05.10.12)чувствам се отвратително..искам да знам веднага мога ли да действам за второ детенце..не искам и миг да чакам,нито цикъл,нищо..възможно ли е да забременея веднага,даже преди цикъл?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #383 -: Октомври 07, 2012, 13:27:20 pm »
Биби,дори и в най-добрия случай трябва да изчакаш поне един цикъл за да дадеш възможност на хормоните да се регулират и лигавицата на матката да се възстанови.Иначе рискът всичко да се повтори е мноооого голям.И един съвет от мен....не се притеснявай да задаваш въпроси на доктора си.
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #384 -: Октомври 07, 2012, 14:32:55 pm »
ок един цикъл ще изчакам..после се хвърлям с пълна пара..може би се чувствам зле все още..искам веднага да съм бременна пак..много витамини,и атака,мен не ме е страх абортът ми беше по мое решение,за което съжелявам до болка,,имахме проблеми с моя,,но сега го страдаме и двамата...за това мислете момичета преди всяко решение..Грешка голяма..:((((
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #385 -: Октомври 09, 2012, 15:33:02 pm »
Преди миседа цикълът ми беше на 28 дни, а сега вече няколко пъти е само на 35. И кървенето е по-различно от преди (преди 3-4 дни, сега 7-8). Това значи ли, че нормалният ми цикъл не е възстановен още? Докторът ми смята, че няма проблем да започваме нови опити, но за мен е доста съмнително това положение... Момичета, при вас вторият и третият цикъл бяха ли както преди кюртажа? Изобщо, как беше?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #386 -: Октомври 09, 2012, 15:59:22 pm »
При мен след това цикълът ми за първи път стана редовен и нормален, никога преди това не съм имала такъв.Беше ми на 35-40-45 дни.След това стана на 27 точно като по часовник и до последно ми беше така. Промени ми се и на мен течението-май е нормално.Казаха ми,че в първите няколко цикъла може да има доизчистване.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #387 -: Октомври 09, 2012, 17:15:31 pm »
При мен след това цикълът ми за първи път стана редовен и нормален, никога преди това не съм имала такъв.Беше ми на 35-40-45 дни.След това стана на 27 точно като по часовник и до последно ми беше така. Промени ми се и на мен течението-май е нормално.Казаха ми,че в първите няколко цикъла може да има доизчистване.
Много благодаря  :smiley_abxb:! Изчетох вече две теми по въпроса (може би 60 страници) и явно само аз съм наобратно.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #388 -: Октомври 09, 2012, 17:19:01 pm »
lili2011, няма как-при всеки организъм е напълно различно :D Важното е възстановяването да е ок!
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #389 -: Октомври 10, 2012, 12:57:25 pm »
Важното е възстановяването да е ок!
Ами не знам как се разбира дали възстановяването е ок. Чакам си цикъла и ще пусна хормони - може би те ще покажат... Или да отида сега на лекар да погледне лигавицата? Вероятно най-добре и двете.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #390 -: Октомври 10, 2012, 13:56:29 pm »
Ако правилно помня имах право на 2 прегледа след изписването- един след 2 седмици и един след първия цикъл, лекарят преценява как се възстановяваш, гледа дали си се изчистила, дали лигавицата е ок, дали матката се е прибрала и т.н. Примерно аз се бях изчистила сама, но имаше леки остатъци, и затова последва кюртаж- и върпеки че и той беше доста щадящ, ми препоръчаха да се пазя 6 мес. Така че каквото каже чичо доктор :)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #391 -: Октомври 11, 2012, 09:08:57 am »
моят доктор каза,че ще чакаме един цикъл и започваме....ама сигурно защото при последвалата лапароскопия след кюретажа ме е разгледал отвътре...много е индивидуално,но докторите знаят как да ни помогнат
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #392 -: Октомври 11, 2012, 16:55:19 pm »
Здравейте и от мен. На 07.10.2012 ми направиха кюртаж, бебчо нямаше пулс. Доки каза че трябва да чакаме 6 месеца незнам имате ли представа но може ли тези 6 месеца да станат по малко и и от какво зависи ако някоя знае много ще съм благодарна да сподели
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #393 -: Октомври 11, 2012, 18:50:09 pm »
Ами то това е по-преценка на лекаря,който ти е направил кюретажа.Зависи е коя седмица си била,как се въстановяваш и много други "докторски" неща.
Със сигурност щом ти е казал 6 месеца значи има нещо предвид,просто го попитай за да ти обясни(моя Доктор ми обяснява супер подробно)
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #394 -: Октомври 11, 2012, 22:10:22 pm »
Е питах го той каза 6 месеца ама ми се струва че след контролния ще ми каже какво защо..Надявам се при всички ни нещата да са добре и скоро да си имаме 2-те чертички  :)Успех момичета
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #395 -: Октомври 12, 2012, 12:22:06 pm »
hixxy, съжалявам за това, което си преживяла. КАто минеш контролния ще ти каже със сигурност. И на мен ми казаха 6 месеца, но след 4тия месец ми дадоха зелена светлина, защото лигавицата ми се беше възстановила добре. А имах два кюртажа в рамките на месец и половина. Затова не се притеснявай сега и задавй всички въпроси на лекаря си. Пожелавам ти по-бързо възстановяване.



Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #396 -: Октомври 12, 2012, 16:24:25 pm »
linapoliб лагодаря много мила и аз все си се надявам след контролния доки да ме зарада но когато тогава на теб мила ти пожелавам успешна бременност дано това което ни се случи да не се повтаря (в твоя случай потретва) :bighug:
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #397 -: Октомври 12, 2012, 18:21:21 pm »
hixxy, благодаря ти миличка. Мен сега толкова ме страх точно това да не се случи. Но знам, че ще успеем и двете. Късмет мила  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17



Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #398 -: Октомври 12, 2012, 19:08:42 pm »
лавата горе всичко ще бъде наред аз ще си почакам малко но съм решила с новата година нови опити :) Просто не виждам смисъл да чакам добре съм здрава съм и бързо ще се възстановя :) Само не се притеснявай всичко ще се нареди  :bighug:
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #399 -: Октомври 26, 2012, 16:27:28 pm »
Здравейте мили момичета. Аз също преживях аборт по медицински показания в 13.6 седмица на 22.09.2012г., като седмица по-късно ми направиха реабразио заради останали съсиреци в матката. Причината е хромозомна грешка, изпаднала Х хромозома, която ми казаха, че била случайност... Това беше първа много желана бременност.
Чудя се от сега нататък какво да предприема като изследвания в нашия случай...има ли някой с подобна диагноза?
Инъче цикъл все още няма, вече 34-ти ден, и започвам малко да се тревожа...от три дни имам болки отвреме навреме ниско долу, които се местят ту от ляво, ту от дясно. Реших да си самоназнача Геритамин Нео. Четох, че помага за възстановяването на лигавицата. Фармацевтът ми каза да го пия 30-40 дни 2х1 на ден. Вие какво мислите за това?