0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #420 -: Август 07, 2014, 23:47:37 pm »
Kris, съжалявам за преживяното. Кървенето нормално продължава 5-8 дни. Зависи как е преминала манипулацията и в коя седмица се е случила. Обикновено следващата менструация идва до 30-40 дни, но пак зависи с каква продължителност е твоя цикъл. Аз съм имала и по-голямо закъснение, но при мен цикълът е с по-голяма продължителност поради други причини. При всички случаи отиди за второ мнение дали са те изчистили добре както те е посъветвала blu. Следи си температурата и какво изхвърляш при кървенето и при най-малки съмнения за нередност търси лекар, че могат да станат големи поразии. Успех!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #421 -: Август 08, 2014, 08:10:18 am »
Kris, съжалявам за преживяното. Кървенето нормално продължава 5-8 дни. Зависи как е преминала манипулацията и в коя седмица се е случила. Обикновено следващата менструация идва до 30-40 дни, но пак зависи с каква продължителност е твоя цикъл. Аз съм имала и по-голямо закъснение, но при мен цикълът е с по-голяма продължителност поради други причини. При всички случаи отиди за второ мнение дали са те изчистили добре както те е посъветвала blu. Следи си температурата и какво изхвърляш при кървенето и при най-малки съмнения за нередност търси лекар, че могат да станат големи поразии. Успех!
благодаря ви на всички
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #422 -: Януари 24, 2015, 03:04:40 am »
Azsachto napravih abort na 7.10.2014 nqma da zabavq datata mnogo go iskahme no uvi poluchih kravoizliv i v maichin dom napravih aborta doktorami predpisa ciprofloksacil pih go no pochna da mi stava locho da pripadam imi go sprqha no ne mi predpisaha protivogabichno poslecistit lekuvaha go i nichtosled tova gabichna infekciq lekuvah go s klion-d minami dobri svechtichki i sega chakame ochte tri meseca ichte sinapravim bebche na sichki macki  edno chte kaja gore  glavata
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #423 -: Януари 24, 2015, 12:27:11 pm »
I az go prejivqh v maichin dom datata beche 7.10.2014  kazaha mi chest meseca tri sa minali ostavat ochte tri i chte  rabotim za bebe dano stane uspehna sichki
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #424 -: Януари 24, 2015, 14:50:00 pm »
Добре дошла, Албена! Радвам се, че гледаш позитивно на нещата и ти желая скоро отново да си бременна и всичко да е наред!

П.С. Моля те само да пишеш на кирилица, че така е много трудно да се разчете написаното!

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #425 -: Февруари 06, 2015, 12:15:07 pm »
Здравейте и от мен, във вторник ми направиха кюртаж, като имах кървене малко след процедурата и след това спря. В сряда ме изписаха и пак нямаше нищо, но снощи имах леко зацапване и днес пак така- като е розово-червено. Това нормално ли е. Болки нямам с изключение на лек дисомфорт като на контракция на матката.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #426 -: Февруари 06, 2015, 19:25:56 pm »
Да, още известно време има зацапване. Понякога спира за няколко дни и после пак има малко. Изписан ли ти е антибиотик?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #427 -: Февруари 06, 2015, 20:02:34 pm »
Да, беше за 5 дни, а аз си го доназначих за 7.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #428 -: Февруари 07, 2015, 07:55:36 am »
Тогава няма от какво да се притесняваш. Честит рожден ден на принцесата! :)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #429 -: Февруари 07, 2015, 08:48:32 am »
Благодаря ти!
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #430 -: Февруари 07, 2015, 18:01:54 pm »
Защо си доназначи АБ? Смяташ си за по-компетентна от лекаря или?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #431 -: Февруари 07, 2015, 18:34:51 pm »
Дааа... И на мен ми е странно как така си доназначаваш дозата на АБ?
При моя кюртаж 2012г лекарят дори не ми изписа АБ  8O Аз после се притесних защо не ми е изписал, звъннах му, но каза, че нямало нужда / 8O/ и пак въпреки съмнението не пих АБ, аядох и пих  убийствени дози от червено цвекло, спанак, житни и всякакви други кълнове, боровинки и т.н....
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #432 -: Февруари 08, 2015, 08:28:18 am »
Причината е , че седях 5 дни в болницата преди кюртажа, като на втория ми изписаха антибиотика и ме чакаха сама да се изчистя. Това не се случи и във вторник ме изписаха и пак ме приеха за кюртажа и се получи, че аз си свършвах антибиотика в деня на кюртажа и поради тази причина удължих с два дена приема, за да имам и за след това един ден да го пия. Зная , че не бива да се самоназначават антибиотици, но в случая беше по-малкото зло да го изпия още 2 дни отколкото да рискувам някаква инфекция.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #433 -: Март 14, 2015, 13:12:00 pm »
Здравейте на всички! Преди 3 дена ми правиха кюретаж от missed abortion , интересува ме до колко кг тежко мога да вдигам,работя в сладкарски цех и има някои тежки неща до 10,15 кг,аз не си позволявах да ги вдигам, защото имам и операция от киста на яйчниците преди 2 год.  Колко време ви беше нужно да се възстановите от манипулацията?  Кога възобновихте сексуалните си контакти и опитите за бебе? Благодаря предварително :)
« Последна редакция: Март 15, 2015, 13:55:52 pm от jam »
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #434 -: Март 16, 2015, 10:45:30 am »
Съжалявам за това, което ти се е случило. Успех следващия път  :crossfingers:

При мен мисед абортът и кюретажът бяха в 8 г.с. Реално нямах нужда от физическо възстановяване - веднага се върнах към обичайния си живот. Така ми беше по-лесно да се възстановя психически. Тогава се грижех за първото си дете на 1 годинка, вдигах го, той тежеше 10 кг.

Докторите казаха, че като мине един цикъл, може пак да подновим опитите. Аз обаче предпочетох да направим изследвания и да попътувам малко :)

Но всичко е индивидуално, най-добре се консултирай с твоя доктор.



   La vita è bella
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #435 -: Април 24, 2015, 13:24:31 pm »
Здравейте смели момичета!
Аз също съм поредната с missed abort:( До преди три дни изобщо не знаех какво означава това... за съжаление и при мен бебчето спря развитие около 6, 7 г.с. ,но в 10г.с. случайно отивайки на ехограф разбрах какво се е случило. Шокът беше огромен, защото никога не съм си представяла и в най- големите си кошмари, че може да ми се случи нещо подобно. Няма да изпадам в подробности в това как се чувствам, единствено мога да кажа , че изпитвам огромен страх от следващо забременяване. не знам как да преодолея психическата травма и да не мисля, че може да ми се случи отново. Забременях сравнително бързо от 2-рия опит и радостта от този факт ( понеже е желана първа бременност) бързо се трансформира в огромна мъка за мен и близките ми хора. Искрено пожелавам на всички момичета да успеят да се възстановят бързо и  следващата бременност да е успешна и лека. Ако някой знае подходящо четиво за излизане от състояние на страх, апатия и нежелание за контакти нека пише. Благодаря , поздрави
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #436 -: Април 25, 2015, 14:09:30 pm »
zoni, разбирам те добре. Аз се успокоих след като говорих с доктора си и направихме някои изследвания. Излезе потенциален проблем с потенциално решение при следващата бременност. Сега се радвам на прекрасно бебе. Пожелавам и на теб такава развръзка  :crossfingers:



   La vita è bella
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #437 -: Май 23, 2015, 10:11:52 am »
Здравейте на всички, които сте в този форум! Много се чудих дали да се включа в темата, но все пак смятам, че би ми помогнало да преодолея нещата сред хора, които са го преживяли. Сега ще ви споделя какво се случи с мен. На Великден видях заветните две чертички (които чакахме след година и половина опити). Бях много щастлива и всичко вървеше прекрасно на прегледа ( в 7 г с) и резултатите бяха много добри. На 21.05 трябваше да отида на първа женска консултация, но уви. На 18.05 ( в 11 г с) се събудих с кръвоизлив. Веднага отидох при гинеколожката си и тя ми каза новината, от която се страхувах най-много, че съм направила мисед аборт кухо яйце. От там ме изпрати в Шейново за абразио, което се случи много бързо. След процедурата се чувствах добре физически. Изписаха ми антибиотик за 7 дни. Не знам дали е нормално, но от вчера усещам малко по-силни болки, ту в коремната област, ту в кръста. Вече се чудя дали не си внушавам. За психическото ми състояние не знам колко време ще ми трябва, мислех си да си поплача и че това ще помогне, но май не е така. :(
Малко дълго стана съжалявам!
« Последна редакция: Май 23, 2015, 10:21:55 am от касиопея »
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #438 -: Май 23, 2015, 15:28:21 pm »
касиопея, много съжалявам за случилото се при теб. Аз също имам ранна загуба на бременност, не веднъж. Малко по-различно е, защото моите са след опити ин витро, но познавам объркването и болката от такава загуба.
Емоционално винаги ми е помагало това да почета медицински статии по въпроса, също теми, в които са споделяли други жени минали през подобен проблем и най-важното да се консултирам със специалист, за да направим нужните изследвания за намиране на причината.
Тъй като при теб е за първи път, не знам дали лекарят ти ще препоръча да се правят някакви изследвания, в повечето случаи пациентите биват насочвани към специализирани изследвания след поредни спонтанни аборти. Но може да направиш (след обсъждане с лекар!), поне тези които не са скъпо струващи, а биха могли да са причина за спонтанен аборт като изследвания за инфекции, преглед с вагинален ехограф за оглед на матката (в първите чисти дни след менструация), изследване на полови хормони (те се изследват по схема: ФСХ, ЛХ, Естрадиол в началото на цикъла 3-5 ден от МЦ, проследяване на доминантен фоликул до овулация, Прогестерон на 7 ден след овулация), евентуално хормони на щитовидна жлеза.

В този подфорум има няколко теми, в които е коментирана ранната загуба на бременност, може да намериш полезна информация:
Усложнения при бременност
« Последна редакция: Май 23, 2015, 15:33:57 pm от marsi »

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #439 -: Май 23, 2015, 16:23:14 pm »
marsi, благодаря за отговора. През последните дни правя само това да чета различни статии и форуми по темата. Но така или иначе ще трябва да изчакам епикризата и профилактичния преглед след абразиото. Тогава с гинеколожката ще видим какво ще правим. Определено си мисля, че ще е добре да си направя някакви изследвания, защото ако има проблем защо да чакам да се повтори и тогава да го търся. Тя каза, че ще ме наблюдава и през първите 3 менструации ще ми даде още някакъв антибиотик за пълно изчистване и възстановяване на матката. Що се отнася до изследванията наистина незнам какви точно са те, така че това ми бе много полезна иформация. Имам прекрасната подкрепа на моя приятел, който винаги е до мен, но наистина ти става по-добре когато го споделиш с хора изпитали подобно нещо. Сърдечно благодаря!