0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За замразените ембриони
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2006, 15:30:40 pm »
4 са, тук в София. Страхувам се да направя просто така връщане на замразени. Шанса е по-нисък от инвитро. Надявах се с лекарствата от програмата да направя ново инвитро, по-слабо стимулирано да направиме 1-2 нови ембриона и като останат от размразяването 2-3 - идеално. Един от опитите ми беше такъв и имаше бременност, но беше кухо яйце (лош генетичен материал на ембриона). Но днес чета, че за одобрените в 2005 няма да има лекарства. Можеби е справедливо, нека да опитат и други. Та по финансови съображения ще правя един такъв прост опит. Пък и е време да се разделя с досегашните доктори, изглежда нямаме късмет с тях :( Мисля си че ако събера кураж и пари за нов опит бих опитала вън от България, но това е поне след две години (ако не уцеля тото междувременно).
Късмет Ели! Хайде да си пишем тук за да поддържаме връзка. Аз ще опитвам през Март.

Косето е на небето.
*
За замразените ембриони
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2006, 20:56:45 pm »
Цитат на: hope
Моля те да пишеш каква подготовка си правила за лигавицата - това е много важно. В моята клиника ми казаха, че нищо не се правело преди връщане на замразени, само веднъж гледат хормони. Много семпло ми се струва!?!?!


аз слагах естадерм на лепенки и преди трансфира почнах утрогестан
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За замразените ембриони
« Отговор #22 -: Февруари 04, 2006, 11:02:19 am »
Бубата, ще обясниш ли по-подробно за тези лепенки? Кой ти каза за тях, лекарят ти какво казва, откога ги слагаш, как?
*
За замразените ембриони
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2006, 12:58:24 pm »
това е естрадиол на лепенки, док ми ги предписа.Започнах да ги слагам от 2рия ден на цикъла и продължих и след трансфера, но с намалена доза.
слагах ги и при ИКСИто, но след трансфера
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
За замразените ембриони
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2006, 20:23:56 pm »
bubata а кой е твоят лекар?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
За замразените ембриони
« Отговор #25 -: Февруари 05, 2006, 10:37:57 am »
Владимиров  :D
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #26 -: Януари 31, 2014, 11:41:26 am »
Здравейте момичета!  :)
Мен явно ме влече да побутвам заспали теми  :oops: , нооо темата е за "замразените ембриони" а това ме вълнува :)
В клиниката ми обясниха, че замразени ембриони могат да се съхраняват до 5г. Според моята докторка, на ембрионите им няма нищо колкото и да стоят и не е от значение, при модерните методи за бързо замразяване и правилно съхранение, но в закона пишело максимум 5години. Стана ми интересно - някой знае ли къде е регламентирано това и каква е причината да е такъв срока :) Аз силно се надявам да не опирам до този срок, но все пак ако след някакъв период ще трябва да реша да си унищожа ембрионите ще ми е странно  :?
Re: За замразените ембриони
« Отговор #27 -: Януари 31, 2014, 12:31:41 pm »
Според Наредбата за дейности по асистирана репродукция (http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDUQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.mh.government.bg%2FDownloadHandler.ashx%3Fid%3D1507&ei=B3vrUoyeNqeZyQO0uoDwDQ&usg=AFQjCNER_O1SW6mRx7BVklok49lkJHY48A&sig2=HQGKaC4dOBqKNpjQeNSwZw&bvm=bv.60444564,d.bGQ&cad=rja), максималният срок от 5 години съхранение е препоръчителен.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #28 -: Януари 31, 2014, 14:49:04 pm »
Мерси, прочетох го :)
Препоръчително пише, но явно те се съобразяват с тези насоки, защото го пише и в договора за замразяване и съхранение :). Просто ми е интересно кой и защо е сложил такъв текст в закона, освен ако наистина няма медицински показания да е така :)
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #29 -: Януари 31, 2014, 19:09:11 pm »
Дори и да мине 5 годишният срок, не се пристъпва към унищожаване на ембриони без писмено съгласие от пациентите.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: За замразените ембриони
« Отговор #30 -: Февруари 25, 2014, 15:41:00 pm »
Понеже аз имам замразени ембриони миналата година специално попитах за този 5 годишен период, отговориха ми, че съвременните медоти позволят по-дългото им съхранение. Моите са замразени в края на 2010-та.