0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За замразените ембриони
« -: Януари 20, 2006, 14:19:12 pm »
Момичета интересува ме колко време могат да седят замразени ембрионите?
Ако например забременееш с инвитро метода, можеш ли след да кажем година и половина две да ползваш ембриони от преди забременяването?
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
В мойта клиника
« Отговор #1 -: Януари 20, 2006, 14:57:23 pm »
ги пазят 4 години и по всяко време можеш да си ги ползваш.

По форумите чета за жени, забременели чрез инвитро, след година две пробват за второ.Така че.....
Въпросът ти малко не ми е ясен, естествено, че можеш да си ги ползваш, по което време си искаш.....

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
За замразените ембриони
« Отговор #2 -: Януари 20, 2006, 15:12:01 pm »
На мен ми предстои трансфер на замразени следващия месец. Мисля, че наистина до 4 години ги пазят по клиниките. Но има и жени забременели от замразени и след 9-10 години. Чудесата нямат край, дано се случат и на нас... някой ден :wink:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
За замразените ембриони
« Отговор #3 -: Януари 20, 2006, 15:27:59 pm »
Когато замразявах ембриони подписах декларация, че ще ми ги пазят до 5 години и ако не ги потърся след това ще бъдат унищожени. И мисля, че максимума е именно 5 години на съхранение. Едва ли някой ще пази ембрионите 10години   8O
*
За замразените ембриони
« Отговор #4 -: Януари 20, 2006, 17:20:21 pm »
Имах впредвид, че е възможно да настъпи бременност. А хората ако са си плащали да им ги пазят защо  не.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
За замразените ембриони
« Отговор #5 -: Януари 21, 2006, 14:32:25 pm »
Въпроса ми беше дали не настъпва някакво влошаване на качеството с времето - ясно ми е че самото замразяване и размразяване си крие рисковете, но не знам дали няма някакво изискване като се връщат замразени ембриони да са примерно на не повече от еди си колко години от момента в който са били замразени - малко ми е мътна тази област със замразяването.
При всички случаи се надявам 4-5 години да са абсолютно достатъчен срок така че това ме устройва или поне много се надявам за  4-5 години да съм се сдобила поне с едно бебче.
*

    Anonymous

За замразените ембриони
« Отговор #6 -: Януари 21, 2006, 15:20:54 pm »
При правилно съхранение и след сто години ще са със същото качество! Успех!  :)
За замразените ембриони
« Отговор #7 -: Януари 21, 2006, 15:38:28 pm »
Госта бях аз
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
За замразените ембриони
« Отговор #8 -: Януари 21, 2006, 18:18:45 pm »
Прието е да се съхраняват до 5 години, след това качествето на самите ембриони се влошавало, това ми каза ембриолога след като го попитах за замразяването.
Сетакап не съм съгласна, че след 100 год. ще са със същото качество  :roll:
Ще помоля Мели да се включи и да внесе малко повече яснота по въпроса.
За замразените ембриони
« Отговор #9 -: Януари 21, 2006, 18:56:28 pm »
а на Мая нешкова колко време са били замразени...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
За замразените ембриони
« Отговор #10 -: Януари 21, 2006, 19:00:27 pm »
Тогава все още не замразяваха
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
За замразените ембриони
« Отговор #11 -: Януари 21, 2006, 19:14:37 pm »
О, да замразявали са. В някоя от темите преди коментирахме точно това за Мая Нешкова и там споменах че тя беше гост в предаването на Гала "На Кафе" (което спряха разбира се) и сама го потвърди. Като се обоснова че е искала да стигне върха на кариерата си и тогава да има деца. Но кариерата и започва късно и достига върха си доста късно за тогавашните разбирания (над 35 годишна вързаст) та затова се е решила на тази стъпка
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
За замразените ембриони
« Отговор #12 -: Януари 23, 2006, 11:40:01 am »
аз също имам замразени. казаха ми, че ще ми ги съхраняват 10 години, естествено срещу заплащане за "хладилника" около 50$ на година. 8O успех, момичета!!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    Anonymous

За замразените ембриони
« Отговор #13 -: Януари 23, 2006, 13:47:23 pm »
Разбрах че в някои държави замразяването на ембриони е забранено.
Разрешено е да бъде замразена зигота та но не и ембриона.
Несъм много наясно с цялата тая материя,но се питам защо в някои държави е забранино ,а в други не,какви са рисковите при едното и другото,само етика ли е?
*
За замразените ембриони
« Отговор #14 -: Януари 24, 2006, 02:32:39 am »
Сигурно е въпрос на етика - аз четох че сравнително от скоро /от може би 2-3 години/ се замразяват яйцеклетки - не знам дали се прави навсякъде по клиниките - но вече има и бебета родени от такива замразени яйцеклетки.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #15 -: Януари 25, 2006, 13:49:16 pm »
Цитат на: klia
Момичета интересува ме колко време могат да седят замразени ембрионите?
Ако например забременееш с инвитро метода, можеш ли след да кажем година и половина две да ползваш ембриони от преди забременяването?



Имам замразен ембрион и ми дадоха документ, в който пише, че ако не го "използвам" до 5 години, ще го унищожат.
*
За замразените ембриони
« Отговор #16 -: Януари 27, 2006, 09:53:03 am »
Момичета, имам 6 замразени ембриона.Току що се връщам от клиниката, от следващия месец започвам подготовка за лигавицата. Ембрионите са 2 по 6 клетки,2 по 5 и 1 на 4 и 1 на 2. Имах  много по- хубави, но отидоха за бластоцист, а трансфер нямаше защото бях хипер стимулирана. Така че за това инвитро шанса ми е в замразените...Та въпроса ми е знаете ли горе-долу колко е % на оцелелите? Много ме е страх всички да не измрат при размразяването :cry: Знам , че точни отговори тук няма, но споделете опит, ако имате такъв.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
За замразените ембриони
« Отговор #17 -: Януари 27, 2006, 12:13:08 pm »
здрасти,
при мен замразиха 4, и при размразяването останаха 3,  не се притеснявай всичко ще бъде наред
успех
*
За замразените ембриони
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2006, 12:52:01 pm »
Моля те да пишеш каква подготовка си правила за лигавицата - това е много важно. В моята клиника ми казаха, че нищо не се правело преди връщане на замразени, само веднъж гледат хормони. Много семпло ми се струва!?!?!

Косето е на небето.
*
За замразените ембриони
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2006, 13:02:36 pm »
Ако лигавицата ти е над 8 мм тогава може би нетрябва да се прави кой знае какво.Но понеже моята е малко по-тънка ще я доразвием с Естрофен след като ми дойде. Мисля, че почва и Утрогестан да се слага впоследствие, но при всички положения има някаква подготовка. А коде си замразила и колко са ембриончетата?  Успех!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
За замразените ембриони
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2006, 15:30:40 pm »
4 са, тук в София. Страхувам се да направя просто така връщане на замразени. Шанса е по-нисък от инвитро. Надявах се с лекарствата от програмата да направя ново инвитро, по-слабо стимулирано да направиме 1-2 нови ембриона и като останат от размразяването 2-3 - идеално. Един от опитите ми беше такъв и имаше бременност, но беше кухо яйце (лош генетичен материал на ембриона). Но днес чета, че за одобрените в 2005 няма да има лекарства. Можеби е справедливо, нека да опитат и други. Та по финансови съображения ще правя един такъв прост опит. Пък и е време да се разделя с досегашните доктори, изглежда нямаме късмет с тях :( Мисля си че ако събера кураж и пари за нов опит бих опитала вън от България, но това е поне след две години (ако не уцеля тото междувременно).
Късмет Ели! Хайде да си пишем тук за да поддържаме връзка. Аз ще опитвам през Март.

Косето е на небето.
*
За замразените ембриони
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2006, 20:56:45 pm »
Цитат на: hope
Моля те да пишеш каква подготовка си правила за лигавицата - това е много важно. В моята клиника ми казаха, че нищо не се правело преди връщане на замразени, само веднъж гледат хормони. Много семпло ми се струва!?!?!


аз слагах естадерм на лепенки и преди трансфира почнах утрогестан
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За замразените ембриони
« Отговор #22 -: Февруари 04, 2006, 11:02:19 am »
Бубата, ще обясниш ли по-подробно за тези лепенки? Кой ти каза за тях, лекарят ти какво казва, откога ги слагаш, как?
*
За замразените ембриони
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2006, 12:58:24 pm »
това е естрадиол на лепенки, док ми ги предписа.Започнах да ги слагам от 2рия ден на цикъла и продължих и след трансфера, но с намалена доза.
слагах ги и при ИКСИто, но след трансфера
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
За замразените ембриони
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2006, 20:23:56 pm »
bubata а кой е твоят лекар?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
За замразените ембриони
« Отговор #25 -: Февруари 05, 2006, 10:37:57 am »
Владимиров  :D
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #26 -: Януари 31, 2014, 11:41:26 am »
Здравейте момичета!  :)
Мен явно ме влече да побутвам заспали теми  :oops: , нооо темата е за "замразените ембриони" а това ме вълнува :)
В клиниката ми обясниха, че замразени ембриони могат да се съхраняват до 5г. Според моята докторка, на ембрионите им няма нищо колкото и да стоят и не е от значение, при модерните методи за бързо замразяване и правилно съхранение, но в закона пишело максимум 5години. Стана ми интересно - някой знае ли къде е регламентирано това и каква е причината да е такъв срока :) Аз силно се надявам да не опирам до този срок, но все пак ако след някакъв период ще трябва да реша да си унищожа ембрионите ще ми е странно  :?
Re: За замразените ембриони
« Отговор #27 -: Януари 31, 2014, 12:31:41 pm »
Според Наредбата за дейности по асистирана репродукция (http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDUQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.mh.government.bg%2FDownloadHandler.ashx%3Fid%3D1507&ei=B3vrUoyeNqeZyQO0uoDwDQ&usg=AFQjCNER_O1SW6mRx7BVklok49lkJHY48A&sig2=HQGKaC4dOBqKNpjQeNSwZw&bvm=bv.60444564,d.bGQ&cad=rja), максималният срок от 5 години съхранение е препоръчителен.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #28 -: Януари 31, 2014, 14:49:04 pm »
Мерси, прочетох го :)
Препоръчително пише, но явно те се съобразяват с тези насоки, защото го пише и в договора за замразяване и съхранение :). Просто ми е интересно кой и защо е сложил такъв текст в закона, освен ако наистина няма медицински показания да е така :)
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #29 -: Януари 31, 2014, 19:09:11 pm »
Дори и да мине 5 годишният срок, не се пристъпва към унищожаване на ембриони без писмено съгласие от пациентите.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: За замразените ембриони
« Отговор #30 -: Февруари 25, 2014, 15:41:00 pm »
Понеже аз имам замразени ембриони миналата година специално попитах за този 5 годишен период, отговориха ми, че съвременните медоти позволят по-дългото им съхранение. Моите са замразени в края на 2010-та.