0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #120 -: Октомври 23, 2012, 07:39:42 am »
Аз вчера му се обадих. Човека беше много любезен, каза, че ако държа на преглед в събота или неделя може да ме види когато е дежурен в Майчин дом, но няма да може да ми направи ехограф. Така и така ще отделя време за пътуване до София, мисля да запиша час за прием в МЦ Панацея за да направим преглед+ехограф.
Каква беше цената на преглед + ехограф, вие бяхте писали някъде по-напред.
Хашимотото пречи ли на забременяването? Приключих 4 неуспешен опит, търся причина  :?
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #121 -: Октомври 23, 2012, 12:50:50 pm »
Аз вчера му се обадих. Човека беше много любезен, каза, че ако държа на преглед в събота или неделя може да ме види когато е дежурен в Майчин дом, но няма да може да ми направи ехограф. Така и така ще отделя време за пътуване до София, мисля да запиша час за прием в МЦ Панацея за да направим преглед+ехограф.
Каква беше цената на преглед + ехограф, вие бяхте писали някъде по-напред.
Хашимотото пречи ли на забременяването? Приключих 4 неуспешен опит, търся причина  :?
Папа, със сигурност пречи хашимотото, щом Д-р Стаменов ми отказа да започнеме опит, докато не сваля ТСХ под 2,5- моето беше 3,2....а на УЗД не се видя проблем със ЩЗ.
За цените в Панацея- не мога да ти кажа, аз ходя винаги в МД- чувала съм 60 лв за Панацея, ама няй-добре питай по тел.
В МД за УЗД ми взе 30 лв, а за назначаване на терапия 10 лв, но отиди с готови изследвания, за да не се разкарваш, или ако не си сигурна какво да изследваш- отиди на гладно в МД, точно отсреща има една лаборатория-излизат резултатите за 40 мин. и с резултата може да отидеш при Начев за разчитане, за да не се налага 2 пъти да пътуваш.
*
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #122 -: Октомври 23, 2012, 18:25:56 pm »
Аз вчера му се обадих. Човека беше много любезен, каза, че ако държа на преглед в събота или неделя може да ме види когато е дежурен в Майчин дом, но няма да може да ми направи ехограф. Така и така ще отделя време за пътуване до София, мисля да запиша час за прием в МЦ Панацея за да направим преглед+ехограф.
Каква беше цената на преглед + ехограф, вие бяхте писали някъде по-напред.
Хашимотото пречи ли на забременяването? Приключих 4 неуспешен опит, търся причина  :?
Papa2011,имай предвид,че д-р Начев препоръчва ТСХ да се изследва два месеца(или най-рано 45 дни)след стимулацията и спирането на всички лекарства след това.Пиша ти това,защото си мисля,че последния ти опит беше скоро.Успех!
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #123 -: Октомври 23, 2012, 19:54:34 pm »
Papa2011,имай предвид,че д-р Начев препоръчва ТСХ да се изследва два месеца(или най-рано 45 дни)след стимулацията и спирането на всички лекарства след това.Пиша ти това,защото си мисля,че последния ти опит беше скоро.Успех!
Да, вярно е, преди няколко дни приключи последния ми стимулиран опит. Утре сутринта смятам да пусна TSH, тази сутрин ходих в лабораторията, но тъй като бях пила кафе ми отложиха изследването. С хиляда зора записах час за преглед при др.Начев за петък в МЦ Панацея, графика беше пълен. Аз ще му обесня всичко за опитите и отрицателните резултати, ще си нося всички стари изследвания и т.н. А той вече ще каже какво, кога, колко, защо...

Папа, със сигурност пречи хашимотото, щом Д-р Стаменов ми отказа да започнеме опит, докато не сваля ТСХ под 2,5- моето беше 3,2....а на УЗД не се видя проблем със ЩЗ.
Само не мога да си обесня как така до сега никой не ме попита дали имам някакъв проблем и да поискат контрола на ТСХ. Аз ли трябва да им казвам?
Ядосвам се  :x
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #124 -: Октомври 23, 2012, 20:22:34 pm »
Аз вчера му се обадих. Човека беше много любезен, каза, че ако държа на преглед в събота или неделя може да ме види когато е дежурен в Майчин дом, но няма да може да ми направи ехограф. Така и така ще отделя време за пътуване до София, мисля да запиша час за прием в МЦ Панацея за да направим преглед+ехограф.
Каква беше цената на преглед + ехограф, вие бяхте писали някъде по-напред.
Хашимотото пречи ли на забременяването? Приключих 4 неуспешен опит, търся причина  :?
Папа, със сигурност пречи хашимотото, щом Д-р Стаменов ми отказа да започнеме опит, докато не сваля ТСХ под 2,5- моето беше 3,2....а на УЗД не се видя проблем със ЩЗ.
За цените в Панацея- не мога да ти кажа, аз ходя винаги в МД- чувала съм 60 лв за Панацея, ама няй-добре питай по тел.
В МД за УЗД ми взе 30 лв, а за назначаване на терапия 10 лв, но отиди с готови изследвания, за да не се разкарваш, или ако не си сигурна какво да изследваш- отиди на гладно в МД, точно отсреща има една лаборатория-излизат резултатите за 40 мин. и с резултата може да отидеш при Начев за разчитане, за да не се налага 2 пъти да пътуваш.
Не, че съм супер компетентна по въпроса, но поради моят проблем с ТСХ преди време се позапознах малко и с тази материя :P
За Хашимото се приема, че е налице, ако има отклонения в антителата ТАТ и МАТ. В случаите, на високо ТСХ се говори за хипофункция на ЩЗ, и обратно в ниските му ст-сти за Хипер функция!
Хашимотото само по себе си не е причина за незабременяване, а създава проблеми с износването на бременността, поради тази причина се приема, че тази бременност е рискова и подлежи на строг мониторинг и контрол! И след като се взема под внимание и се лекува и с тази цел се предприемат различните терапии! Не го мислете и от мами с Хашимото се раждат здрави бебчета  :D


*
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #125 -: Октомври 23, 2012, 21:52:50 pm »
Папа подкрепям мнението, че за да е коректна стойността на ТСХ трябва да са минали два месеца след последна стимулация /за ин-витро или инсеминация/.


*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #126 -: Октомври 23, 2012, 22:57:41 pm »
Рара, ако утре пуснеш изследванията те няма да са коректни, защото не са минали два месеца от последната ти стимулация. Няма смисъл да го правиш, като си записала час иди за ехографски преглед и носи стари изследвания. Д-р Начев ще ти каже кога да пуснеш нови. Успех!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #127 -: Октомври 24, 2012, 10:00:22 am »
Аз вчера му се обадих. Човека беше много любезен, каза, че ако държа на преглед в събота или неделя може да ме види когато е дежурен в Майчин дом, но няма да може да ми направи ехограф. Така и така ще отделя време за пътуване до София, мисля да запиша час за прием в МЦ Панацея за да направим преглед+ехограф.
Каква беше цената на преглед + ехограф, вие бяхте писали някъде по-напред.
Хашимотото пречи ли на забременяването? Приключих 4 неуспешен опит, търся причина  :?
Папа, със сигурност пречи хашимотото, щом Д-р Стаменов ми отказа да започнеме опит, докато не сваля ТСХ под 2,5- моето беше 3,2....а на УЗД не се видя проблем със ЩЗ.
За цените в Панацея- не мога да ти кажа, аз ходя винаги в МД- чувала съм 60 лв за Панацея, ама няй-добре питай по тел.
В МД за УЗД ми взе 30 лв, а за назначаване на терапия 10 лв, но отиди с готови изследвания, за да не се разкарваш, или ако не си сигурна какво да изследваш- отиди на гладно в МД, точно отсреща има една лаборатория-излизат резултатите за 40 мин. и с резултата може да отидеш при Начев за разчитане, за да не се налага 2 пъти да пътуваш.
Не, че съм супер компетентна по въпроса, но поради моят проблем с ТСХ преди време се позапознах малко и с тази материя :P
За Хашимото се приема, че е налице, ако има отклонения в антителата ТАТ и МАТ. В случаите, на високо ТСХ се говори за хипофункция на ЩЗ, и обратно в ниските му ст-сти за Хипер функция!
Хашимотото само по себе си не е причина за незабременяване, а създава проблеми с износването на бременността, поради тази причина се приема, че тази бременност е рискова и подлежи на строг мониторинг и контрол! И след като се взема под внимание и се лекува и с тази цел се предприемат различните терапии! Не го мислете и от мами с Хашимото се раждат здрави бебчета  :D
Това е така, само, че при високо ТСХ и предстоящ опит- отлагат опита, защото ТСХ влияело на качеството на яйцеклетките.
Папа, лошото е, че по клиниките всичко е на конвейр, и трябва сами да си следиме нещата. До такъв извод съм стигнала аз :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #128 -: Октомври 24, 2012, 10:11:16 am »
deizi_83и при ниски ст-сти на ТСХ също няма смисъл да се започва опит, т.к ще бъде предварително обречен според мен, на неуспех! Има и клиники, които следят как са нещата с ЩЗ и не започват процедура, ако там, не са регулирани нещата! :P


Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #129 -: Октомври 25, 2012, 07:22:39 am »
Само за протокола - пуснах ТСХ - 2.280 uIU/ml при референтни стойности 0.27-4.20. Така погледнато, изглежда в норма. Ще видим утре след прегледа доктора какво ще каже. Ще му обесня, че съм след стимулация и е възможно стойността да не е достоверна.
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #130 -: Октомври 25, 2012, 09:54:49 am »
Момичета,да ви дам точна информация от днес за прегледите на д-р Начев.Кабинета му в Майчин дом, ще работи САМО вторник и четвъртък от 14.00-16.00:(Дано да съм ви била полезна и да не се разхождате напразно.Аз винаги му се обаждам предварително за да го попитам за графика,но му е изключен телефона.Това е информация от регистратурата.
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #131 -: Октомври 25, 2012, 10:11:14 am »
Момичета,да ви дам точна информация от днес за прегледите на д-р Начев.Кабинета му в Майчин дом, ще работи САМО вторник и четвъртък от 14.00-16.00:(Дано да съм ви била полезна и да не се разхождате напразно.Аз винаги му се обаждам предварително за да го попитам за графика,но му е изключен телефона.Това е информация от регистратурата.
Благодаря за инфото.
Сега ще стане съвсем лудница, абсурд да поеме всичките пациенти за толкова малко време :?
Папа, добре ти е ТСХ, особено след като скоро си стимулирана.
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #132 -: Октомври 25, 2012, 11:19:15 am »
Преди малко се свързах с д-р Начев по-телефона,каза да се качим на 10 етаж в МД и да го изчакаме пред фоайето.Дойде и ни вкара в един кабинет за консултация.След нас чакаха още 4 човека,по същата схема.Няма как за 2 дни да приеми всички и то за по два часа на ден,но доктора пак си е намерил начина.Лошото е,че винаги трябва да си вдигне телефона за да разберете къде е в момента.Хубав ден,моето ТСХ е нисичко 0,37,но за бременността е по-добре такъв резултат.
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #133 -: Октомври 25, 2012, 12:31:12 pm »
А знаети ли да дали продължава да приема паценти в определени дни в "Панацея"?
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #134 -: Октомври 25, 2012, 19:52:19 pm »
Да, продължава. Аз имах запазен час за утре /петък/, но поради независещи от мен причини няма да мога да отида и ми отложиха часа за сряда. Казаха, че доктора приема там само в сряда и в петък, но следващия петък ще отсъства защото е на конференция или нещо подобно  :oops:
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #135 -: Октомври 26, 2012, 09:35:38 am »
Два въпроса от мен:
1.От колко до колко в сряда и петък д-р Начев е в Панацея?
2.Записването за прегледи в "Майчин дом" за вторник и четвъртък с обжадане на регистратурата ли става или лично на него?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #136 -: Октомври 26, 2012, 10:32:08 am »
Два въпроса от мен:
1.От колко до колко в сряда и петък д-р Начев е в Панацея?
2.Записването за прегледи в "Майчин дом" за вторник и четвъртък с обжадане на регистратурата ли става или лично на него?
За МЦ Панацея нямам идея, най-добре е, да се обадите лично в МЦ!
Относно МД- няма записване, звънкаш на доктора и ако е на линия (да не  е в командировка напр.) отиваш и чакаш да те приеме, там доколкото разбрах регистратурата, специално за него, има по-скоро информативни функции  :P


Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #137 -: Януари 28, 2013, 15:21:57 pm »
Този доктор е уникален! До такава степен е навлязъл в детайлите, че просто нямам какво да добавя. Днес имах среща с него и слава Богу ми каза, че трябва да отслабна като не ям нищо мазно и нищо сладко, трябва да тичам по 3 километра на ден и то всеки ден.
По отношение на изследванията ми сподели, че трябва да направя Фт4 и ТСХ, но другият месец, когато трябва да доведа и половинката с мен, за да ни види.
Малко ми се накара, че закъсняваме с правенето на бебе, защото съм на 28 и все по-трудно ще става това. Пак казвам много подробно ми обясни всичко, нямам метаболитен синдром, ИР може да бъде контролирана само със спазването на диетата. Изобщо намери начин да ме успокои и да ми даде кураж, че нещата в моят случай не са толкова зле. Това е второ сондирано мнение от специалист, мисля да спра да сондирам мнения, да си променя хранителният и двигателният режим, да си правим спокойно бебето и най-важното е да се успокоя. При мен нещата не са толкова черни, колкото изглеждат на прима виста. Страхотна информация може човек да прочете тук и да разбере за какво става въпрос. Ако наистина Ви трябва ендокринолог - специалист - това е човекът!
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #138 -: Февруари 14, 2013, 10:37:29 am »
Някой скоро обсъждал ли е с д-р Начев при проследяване на ТСХ има ли значение на кой ден от цикъла се дава кръв за изследване. Помня, че гинеколозите са ме пращали на 2-3 ден, а после - на "чист" ден, но това беше за да се установи имам ли изобщо повишено ниво на ТСХ. Сега си пия л-тироксин и периодичто проследявам ТСХ за уточнение на дозата. Забравям обаче да питам д-р Начев и все се чудя - има ли значение на кой дет от цикъла правя изследванията.
*
Re: ендокринолог д-р Начев
« Отговор #139 -: Февруари 14, 2013, 10:41:40 am »
Не, няма значение на кой ден от цикъла се пуска изследването.