0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

и моята спермограма излезе
« Отговор #20 -: Януари 19, 2006, 17:13:55 pm »
Това не е според мен и Щерев. Просто, за да се прави инсеминация трябва да има някакво минимално количество. Иначе с такава спермограма може да се забременее нормално, но да се прави обработка за инсеминация..ми то нищо няма да остане за вкарване...А при теб щом остава, значи количеството е доста по-голямо.
Значи смятаме....3 по 20 млн са 60 млн.
60 млн по 44 % са 26,4 млн. От тях вадим 15% при обработката и остават 22,44 млн. Излиза, че това са ти върнали..Е незнам само дали може да направят така обработката, че от целия обем 3 мл да концентрират всичките читави в 1 мл.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
и моята спермограма излезе
« Отговор #21 -: Януари 19, 2006, 17:42:44 pm »
тутто, кажи ми, ако сканирам подписаните и подпечатани спермограми - ще повярваш ли?  :)
или ако помоля д-р Тачева да ти разясни малко повече за механизма на обработка на еякулата?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
и моята спермограма излезе
« Отговор #22 -: Януари 19, 2006, 18:36:59 pm »
Голям смях с тази математика, някой не се е научил да смята, или използва грешна формула  :lol:  :lol:  :lol: Днес коментирахме с едно момиче тази формула и излезе че по критериите на СЗО за долна граница за настъпване на бременност по нормален начин, не само че не може да настъпи ами и за инсе няма да останат  :lol:  :lol:  :lol: Е, поне се развеселих искренно.
Ето да смятаме долна граница на всички критерии:
40 мил общ обем х 50% нормоподвижни х 15% загуба при обработка- кво остава по мои сметки 3 мил. бойци- еми за инсе не стигат, ако искате направете ИКСИ ( нищо че СЗО ги дават за настъпване на нормална бременност).
Изводите- всеки за себе си!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
и моята спермограма излезе
« Отговор #23 -: Януари 19, 2006, 19:18:18 pm »
Мини, 15% загуба при обработка или 15% остават при обработката? Щото по твоите сметки е второто - 15% от 20 млн. е 3 млн., но 75% оцелели след обработка от 20 млн. е 17 млн.

Тези аритметики и на мен не са ми ясни. При мъжа ми има хубава бройка - около 100-120 млн. на мл и повдижност на всички видове долни граници - макс. 25% група а. Е, да, обаче веднъж при обработка остават 40 млн, другите пъти по 20 млн, а последния - само 10 ли беше, вече не помня. Обема винаги е 2 мл.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
и моята спермограма излезе
« Отговор #24 -: Януари 19, 2006, 19:23:16 pm »
Не бе Зайко, цялата тази работа в сметките е че освен да получиш колко читави имаш в блъсканицата, никакви други изводи не можеш да направиш. Ама това си е мое мнение!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Anonymous

и моята спермограма излезе
« Отговор #25 -: Януари 19, 2006, 19:54:59 pm »
момичета побърках се
исках само да попитам дали сме толкова зле колкото казва докторката. Иначе съм наясно че депърва започваме с билки. антиоксиданти и т.н неприятно впечаъление ми направи и факта че диагнозата е поставена от лаборант. Дори не биолог или нещо друго там. Това е. Докторката каза че сме много зле и положението е едва ли не страшно, а аз като погледах малко не съм съгласна че е точно така. На всичкото отгори ми каза да се запиша за консултация при Щерев, а аз сега си мисля закакво да ходя при него. На мен ми трябва андролог уролог и ще си откажа часа. Защото не искам да слушам как сме за икси при положение че имаме и друг шанс. Все пак пари за такива работи се намират, но защо да мъча хората около мен ако може и малко по бавно но по безболезнено. Забраних си да вземам решения под стрес и в паника. Така че засега отказвам часа при Щерев и изчаквам резултата от спермограмата. След това правя хормони и хидротубация при мен, Водя мъжа на андролог и смятам да го караме по спокойно защото аман от нерви.Благодаря на всички които се включиха по темата. Сигурно още много момичета ще питат отново и отново, но нека незабравяме че и ние сме били в тяхното състояние. Успех на всички и благодаря.
*

    Anonymous

и моята спермограма излезе
« Отговор #26 -: Януари 19, 2006, 19:55:31 pm »
това бях аз marianasiko
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
и моята спермограма излезе
« Отговор #27 -: Януари 19, 2006, 19:57:10 pm »
правилно си решила, Мариана.
освен това, ще те посъветвам със спермограмата в ръка да отидеш на консултация и в друга клиника по стерилитет, да чуеш и друго мнение на специалист относно това за каква точно процедура сте.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
и моята спермограма излезе
« Отговор #28 -: Януари 20, 2006, 08:51:11 am »
Цитат на: Anonymous
това бях аз marianasiko


Кой знае - с тази спермограма е напълно възможно и по нормален начин да си стане. :crossfingers:
*
и моята спермограма излезе
« Отговор #29 -: Януари 20, 2006, 09:24:58 am »
Марианче, моят съвет е такъв.
Първо, както ти е казала и Фреш, ако имаш възможност разбира се, направи при Щерев РАЗШИРЕНА спермограма. Те не я назначават в началото, започват с обикновена /знам го от личен опит/, но ти настоявай. Само в разширената има морфология по Крюгер, прикрепяемост, преживяемост и концентрация СЛЕД обработка.
Второ, както е казала Джам, резултатът СЛЕД обработка не е математика, така че настоявай поне за ЕДНО инсе преди бъдещото икси. Тогава реално ще се види какво остава пак казвам СЛЕД обработката, защото това е важното и то не винаги се връзва с изходните данни.
Трето, междувременно се разрови тук за билки, антиоксиданти, витамини, които се пият при астенозооспермия и посетете андролог.
Едва тогава можете да помислите за пътя нататък. Икси-то е само препоръка, не е задължително да се съгласиш, преди сама да си узряла за тази идея.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Anonymous

и моята спермограма излезе
« Отговор #30 -: Януари 20, 2006, 09:38:15 am »
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА
в спора се ражда истината. Помогнахте ми много поне за да взема правилните решения.
Пожелавам на всички късмет и да не се отчайваме. Все пак ще ви напиша резултатите и от третата спермограма за да ги обсъдим. Благодаря
и моята спермограма излезе
« Отговор #31 -: Януари 20, 2006, 10:46:32 am »
Исках да повторя, че критериите на СЗО са за забременяване по нормален начин, а не за инсеминация. При обработка за инсеминация се губи много голяма част от материала, а сметките са за случая, когато всичко е идеално и почти няма загуби. Има момичета, които знаят от личен опит, че с доста по-висока първоначална бройка(35 млн/мл) им остават само 3 млн... Ами това е.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
и моята спермограма излезе
« Отговор #32 -: Януари 20, 2006, 10:52:44 am »
[/b]Аз като гледам резултатите на Марианчето са почти еднакви с нашите, ама мен ме успокоиха че не са чак толкова зле  :( Хайде момичета моля по-опитните в този проблем да ми отговорят без да ме щадят, аз не искам да бъда успокоявана, а да знам какво да правя с моето момче. Да го лекуваме ли с медикаменти или може и само билчици само да попие. Съжалявам, че се намесвам тук в тази тема ама гледам, че доста хора пишат та затова!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
и моята спермограма излезе
« Отговор #33 -: Януари 20, 2006, 11:30:12 am »
Ми не са толкова зле. Особено, ако се вдигне малко подвижността и от 38% нормокинетичните станат 48%, тогава си забременяваш направо по нормален начин. Мъжът ти , ако иска може да пие малко витамини, вит. АСЕ, цинк, селен, фолиева. може да му купиш магарешки трън и бабини зъби и да ги вариш. Билките се продават по аптеките. Аз ги купих от поп Богомил-билковата аптека. Там ти казват как се пият. Предполагам, че няма да навредят.
*
и моята спермограма излезе
« Отговор #34 -: Януари 20, 2006, 13:31:58 pm »
Цитат на: Tutto
Има момичета, които знаят от личен опит, че с доста по-висока първоначална бройка(35 млн/мл) им остават само 3 млн... Ами това е.


Аз съм от тях  :cry: На нас лекарите като ни видят спермограмите казват, че не сме толкова зле, даже и шансове за естествено дават, обаче като прелистят по нататък и видят резултатите от инсеминациите нещата стоят вече по друг начин - след обработка от четири пъти сме докарали само веднъж прилично количество /16 млн./, другите пъти все по 7 или 8 млн. Изходните данни винаги са почти еднакви с леки различия, но след обработката - драстична разлика всеки път. Незнаем на какво се дължи, май и докторите не знаят.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Anonymous

и моята спермограма излезе
« Отговор #35 -: Януари 24, 2006, 10:14:03 am »
:roll:
Миличка,спри да се нервираш,аз имам същите съмнения като теб,за
коректността на спермограмата,мъжът ми каза че съм подозрителна и параноичка.
Дали наистина ИКСИ то ме побърква с цената си?И оттук и съмненията ми?
Успеваемостта която ми дават е 25% или 1 на 4.За първи път ще ми е.Другият месец започвам третиране с хормони и стимулране на яйчниците за производство на яйциклетки.
Искам бебе!Ще измина целият път съмненията ще ги оставя настрана а колко ми е скъпо...но съм и наясно с къртовската работа на биолозите!
Започнала си веднъж при Щерев,карай докрая,довери му се,без доверие от твоя страна ще е трудно..
Мъжът ми има колега който е направил първата си дъщеря с икси,сега има 3 деца ,двете заченати и родени по естествен път.
Моя близка след 4 неуспешни осеменявания,спермата уж била с достатъчно добро качество ,разви заболяване на яйчниците и и ги отстраниха,тя осинови дете.
Това което чета за ИКСИ е че наистина само "заклети"биолози и лекари могат да го предложат....ох незнам желая ти успех,важен е крайният резултат
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
и моята спермограма излезе
« Отговор #36 -: Януари 24, 2006, 10:32:01 am »
Ето нашите резултати теса малко под тези на marianasiko ама нас никой не ни наплаши с нищо, а докторката даже каза, че ги приема за нормални и продължава само с мен. А досега друг пробелем освен срастване след операция с апандисит не се е открил при мен.
Въздържане: 3 дни
Обем: 4 ml
Вискозитет: Нормален
Втечняване: 30 min
Коагулуми: Да
Цвят: Нормален
Мирис: Специфичен
Детрит: Умерено
Аглут.: Липсва
Концентрация: 31,250,000 /ml
Общо: 125,000,000
Кръгли клетки: 3 mil/ml
Подвижност-добра: 32.00%
лоша: 12.00%
липсваща: 56.00%
Reotaxis:
Морфология-добра: 30.00%
лоша: 70.00%
24-часова преживяемост:
КФС: 8,750,000 /ml
SPT /ml
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
и моята спермограма излезе
« Отговор #37 -: Януари 24, 2006, 10:47:53 am »
старлет писали сме ти доста неща:) и защо искаш да те плашим като няма с какво-не е толкова зле положението колкото си мислиш.а и няма място за сравнение между двете спермограми само дори и заради факта че вие имате обем 4мл а при мариана са на долната граница.нещата са поправими при вас но се иска време.подвижността е под референтните стойности и морфологията е на долната граница....но с билки и малко хапчета може да се променят показателите-специално за подвижните.така че се успокой и гледай напред.ако това ще те успокои ние сме по - зле, доста по-зле от вас:)
и моята спермограма излезе
« Отговор #38 -: Януари 24, 2006, 11:08:44 am »
И аз мисля, че на тоя етап нямаш нужда от консултация с Щерев, ще чуеш, че сте за икси.
Не се впечатлявай толкова. Пробвайте подобряване на показателите, виж как върви сп-мата, междувременно опитвайте естествено или с инсеминации.
Не помня вече написа ли колко години си? Когато нямаме много време пред себе си, нещата стоято по друг начин.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







и моята спермограма излезе
« Отговор #39 -: Януари 27, 2006, 10:42:36 am »
момичета ето това вече немога да не го споделя с вас.
винаги съм била изключение от общото правило ама чак пък толкова. Ще се гръмна. Както се досещате излезе и третата спермограма на мъж ми. Ето резултатите които според докторката( още не сме ходили, но тя каза че мъжки стерилитет не се лекува) не е възможно да се постигнат:
Въздържание: 3.5 дни (3-5)
време на втечняване: 15мин.( по малко от 60)
цвят: с.кост
обем: 2.7 ( 2-6)
рН: 7.2 ( 7.2-7.8)
вискозитет: 1 (0,1,2,3)
левкоцити: 17-20 ( 3-5)
желат.конглом.: не
аглутинати: да атипични
обща концентрация на сперм.: 59,52*10 на шеста
нормокинетични: 53%
хипокинетични:2%
акинетични:45%
концентрация норм: 31,5456*10 на шеста
тотален брой: 85,17312*10 на шеста
заключение: Normozoospermia

Специални благодарности на Туто че ми каза за антиоксидантите, На Джам че ме разколеба и не послушах докторката, а отидох след три дни въздържание. Е момичета на кой да вярвам. Мъжут ми всичко на всичко е пил 10 дни антиоксиданти и вечер заедно сме пили по една чаша портокалов сок с половин лимон, ама прясно изцеден. Не се радвам предварително. Просто по думите на лекарката мъжки стерилитет не се лекувал. А как тогава за десет дни имаме такова подобрение. Ако е чудо не се отчайвайте и вярвайте и вие в чудесата. А на мен продължава да не ми идва. Жалко самоо че теста е отрицателен. Момичета с нетърпение ще очаквам коментарите ви. Благодаря