0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
и моята спермограма излезе
« Отговор #40 -: Януари 27, 2006, 11:00:41 am »
Марианче, имай предвид, че понякога спермограмите много варират - от астенозооспермия до нормозооспермия и обратно. Дори и с тази отлична спермограма не отлагайте посещението при андролог, няма да е излишно. Честно да ти кажа, десет дни антиоксиданти и портокалов сок не ми се струва да са дали този ефект, но все пак, това е чудесен резултат за вас!
Все така да продължава, късмет ти пожелавам  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



и моята спермограма излезе
« Отговор #41 -: Януари 27, 2006, 11:02:59 am »
да посещението при доктора е задължително
Това е покачване с 15% възможно лие. Според докторката не.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
и моята спермограма излезе
« Отговор #42 -: Януари 27, 2006, 12:20:08 pm »
Цитат на: marianasiko
мъжки стерилитет не се лекува


Как може да се твърди подобно нещо! Това е абсурдно. Разбира се, че може да се лекува както мъжки, така и женски стерилитет. Вярно, трудно се лекува, бавно е, понякога не се получава, но да се правят такива обобщения е неправилно, показва незнание. Ние сме леко изостанала страна в посока мъжки стерилитет, нямаме си андролози, малко са репродуктивните ендокринолози и т.н., отделно мъжете ни не са научени да ходят на лекар и трудно приемат лечението, но въпреки всички трудности и проблеми не бива да се отрича цял голям сектор на медицината.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
и моята спермограма излезе
« Отговор #43 -: Януари 27, 2006, 12:54:19 pm »
Марианасико написа:
Цитат
Просто по думите на лекарката мъжки стерилитет не се лекувал. А как тогава за десет дни имаме такова подобрение.


Както е казала и Грейс-добре е все пак да се посети и лекар,защото за 10 дена наистина е малко вероятно такова подобрение само от някакви сокове и т.н.Вероятността първата да не е направена както трябва (или втората) е по приемлива и реална,за съжаление
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
и моята спермограма излезе
« Отговор #44 -: Януари 27, 2006, 13:27:53 pm »
И втори вариант - показателите на мъжа да варират.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
и моята спермограма излезе
« Отговор #45 -: Януари 27, 2006, 13:28:25 pm »
рози това беше третата
първата е 28% подвижност- олигоастенозоспермия
втората е 38% подвижност- астенозооспермия
третата е 53% подвижност- нормоспермия
Лекаря е задължителен. Само уточнявам
и моята спермограма излезе
« Отговор #46 -: Януари 27, 2006, 13:30:15 pm »
мели възможно ли е такова вариране на стойностите. И трите спермограми са правени в рамките най-много на месец. Благодаря
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
и моята спермограма излезе
« Отговор #47 -: Януари 27, 2006, 13:32:49 pm »
Възможно е, да. Не е често срещано, но е възможно. Особено при варикоцеле.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
и моята спермограма излезе
« Отговор #48 -: Януари 27, 2006, 14:10:18 pm »
Аз предлагам сега, докато сте с нормо да наблегнете на кекса, а лекарят си е задължителен и стискаме палци всичко да е наред.
*
и моята спермограма излезе
« Отговор #49 -: Януари 27, 2006, 20:07:50 pm »
Цитат на: marianasiko

аглутинати: да атипични


Въобще нямам никакви претенции да разбирам от спермограми, само искам да ти обърна внимание върху наличието на аглутинати. Като правихме спермограма в клиниката на Щерев поисках и изследване за спермоантитела. Лекарката обаче каза, че при нас няма аглутинати следователно не е необходимо.


и моята спермограма излезе
« Отговор #50 -: Януари 28, 2006, 10:10:22 am »
И аз ти предлагам Мариянче да наблегнете на кекса. Зачеването е Божа работа ,убедих се сама.

Успех и любов Ви желая най-вече! :)
и моята спермограма излезе
« Отговор #51 -: Януари 28, 2006, 15:47:36 pm »
Цитат на: gabi32
Цитат на: marianasiko

аглутинати: да атипични


Въобще нямам никакви претенции да разбирам от спермограми, само искам да ти обърна внимание върху наличието на аглутинати. Като правихме спермограма в клиниката на Щерев поисках и изследване за спермоантитела. Лекарката обаче каза, че при нас няма аглутинати следователно не е необходимо.


Да, така е, аглутинатите се асоциират с антиспермални антитела, но при нас примерно има аглутинати, но няма антитела.
Благодаря ти, Бени!







и моята спермограма излезе
« Отговор #52 -: Февруари 09, 2006, 13:10:26 pm »
Мели беше права
С първа група варикоцеле сме. Един месец ще пием Оксибор и след това ще правим Крюгер. Посещението ни при Кацаров беше от изключителна полза. Човека каза че засега не сме за операция и резултатите са добри за инсеминация. Обнадеждена съм. Благодаря на всички