0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« -: Януари 18, 2006, 11:03:11 am »
Здравейте,момичета!
Вече близо 2 години имам проблем с разресването на косата.Степва се на топка и много трудно прекарвам гребен в нея.Незнам от какво се получи тази промяна в косъма.Всяка сутрин изпадам в ужас като видя поредното сплъстено парче коса.Вече взех постоянно да я вързвам на опашка,защото просто е немислимо да я вчеша.Често пъти с ножицата направо изрязвам топката косми.Подържам добра лична хигиена.Ползвах какви ли не шампоани за лесно разресване,но уви.Проблема съществува.
Какво ще ме посъветвате?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
шампоани за коса
« Отговор #1 -: Януари 18, 2006, 11:51:20 am »
обикновено се сплъстяват така коси с "цъфтящи" краища.
ти май си с дълга коса, нали? подрязваш ли редовно връхчетата на косата?
в момента ползвам един шампоан на Fructis, на който пише нещо точно в този дух, че е за лесно разресване. но все пак си мисля, че ако косата не цъфти, не би трябвало да се сплъстява на топка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
шампоани за коса
« Отговор #2 -: Януари 18, 2006, 11:54:06 am »
ако имаш възможност си вземи какъвто и да е шампоан от чужбина. ако не ползвай български шампоани. балсама се подразбира. кристали също не вредят. забрави за къдрене, боядисване и др. чуждите шампоани продавани в българия (като елсев, гарние и т.н.) правят и моята коса да изглежда (и да се чувства) като парцал. преди да имам възможност да си внасям шампоани от вън ползвах български (като па-па, яйчен и т.н.) и бях по-доволна отколкото от скъпите шампоани които се продават тук.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
шампоани за коса
« Отговор #3 -: Януари 18, 2006, 12:05:35 pm »
Подрежи си връхчетата на косата ако цъфтят, както казва jam. Иначе аз ползвам head and shoulders и после задължително с някакъв балсам. И няма проблеми с разресването.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #4 -: Януари 18, 2006, 12:09:03 pm »
Потърси при някой фризьор серум за суха коса, аз ползвам този от Професионалната серия на Шварцкопф, купувам си го от личната си фризьорка и е 12 лева. Другото- задължително балсам за коса, като шампоана и балсама трябва да са от една марка и с еднозначно действие- аз ползвам на Нивея за боядисвана коса и за мен това е най- добрата марка. Тъй като съм в този бизнес, мога да ти гарантирам че продуктите на Нивея са оригиналните, на Баесдорф, но пък като действие са малко силни и не се понасят от всеки ( ако имаш по- нежна кожа на главата, може да почне да се лющи- но това в никакъв случай не е пърхут)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #5 -: Януари 18, 2006, 12:10:11 pm »
Аз пък използвам Schwarzkopf, серията GlissKur-шампоан и балсам, и съм много доволна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #6 -: Януари 18, 2006, 12:11:40 pm »
Дани, не че нещо ама качеството на GlissKur не е съвсем това, което се предлага в Германия, тъй като дистрибуцията за България на Шварцкопф & Хенкел е от Словения :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
шампоани за коса
« Отговор #7 -: Януари 18, 2006, 12:22:55 pm »
Аз също съм фенка на Нивея.Използвам шампоана и балсама за боядисана коса и съм много доволна.Също имам една любима маска - Miosotis - червена кутия - 500 мл. с костен мозък /струва около 7 лв./ и винаги използвам кристали /на Биофарма/ .Мисля,че ако използваш такива продукти не би трябвало да имаш проблеми с разресването. 8)
шампоани за коса
« Отговор #8 -: Януари 18, 2006, 12:28:28 pm »
Счетоводител съм във фирма за професионална козметика за коса и научих доста, та най-добре е да се използват професионални продукти. Добрите фризьори винади продават от това което използват но в по-малки разфасовки, така че най добре се посъветвай с фризьор и той ще ти даде най-добрия съвет какво да ползваш. Бих ти препоръчала горещо продуктите на Framesi. Ако се интересуваш ще ти кажа кои фризьорски салони работят с тях. :D
*

    Anonymous

шампоани за коса
« Отговор #9 -: Януари 18, 2006, 12:54:57 pm »
И аз да се включа. Според мен лично едни от най-добрите продукти за коса в България са тези на Phytin. Аз лично ги ползвах доста дълго време и наистина съм много доволна, но са скъпи. Шампоаните са от порядъка на 15 лв, балсамът е малко повече, а маската за коса е около 35 лв.
В момента ползвам Keranove, отново френски. Бих казала, че за цената си са наистина много добри (5,50 лв). Аз лично след измиване задължително с шампоан и балсам, си пръскам малко спрей против двойни връхчета, който съдържа силикон. И нямам проблем нито с разресването, а косата ми почти не цъфти.
Но наистина основата на хубавата коса се крие в редовното подстригване, ползване на правилно подбрания вид шампоан за твоя тип коса. И да не забравяме качественото хранене. Пробвай да консумираш повече овесени ядки, мед, плодове и зеленчуци.
*
шампоани за коса
« Отговор #10 -: Януари 18, 2006, 12:56:32 pm »
Гостът бях аз - доста съм разсеяна напоследък  :oops:
*
шампоани за коса
« Отговор #11 -: Януари 18, 2006, 13:00:42 pm »
Здравей,
заедно с това, което са ти препоръчали момичетата, няма да е лошо да вземеш да пиеш витамини. Има едни, които са за кожa, нокти и коса (Мерц), но ако са ти скъпи и обикновени мултивитамини биха свършили работа.
Смело с ножицата и здравословно хранене. Успех!
ЛОРЕАЛ
« Отговор #12 -: Януари 18, 2006, 13:07:53 pm »
Аз лично ти препорачвам да опиташ с някоя маска за коса от професионалната серия на ЛОРЕАЛ.
Ползвам такава за боядисвана коса, че нали съм блонди сега :lol:  (изкуствен интелект).
Купувам си я от моята фризиорка струва 25 лева, но я ползвам вече повече от 1 година , защото от нея се слага по съвсем малко, но косатата ти става като коприна!
*
шампоани за коса
« Отговор #13 -: Януари 18, 2006, 13:12:12 pm »
Аз съм много доволна от Dove 2 в 1. Опитвала съм се да го сменя с други, но не бях доволна и отново започнах да го ползвам. Пробвала съм Нивеите, но от тях косата ми се сплъстява и заплита веднага след измиването. Наскоро опитах и Елсев с витаминен комплекс, но много бързо се омазнява от него.
По принцип е хубаво да се ползва и балсам, по-често ще я миеш, но пък по-лесно ще се разресва. Най-добре опитай различни марки и реши кой е най-подходящия вариант за твоята коса. Сега продават тестерчета от доста марки и не е необходимо да купуваш цял шампоан само за проба.
шампоани за коса
« Отговор #14 -: Януари 18, 2006, 14:00:16 pm »
И аз имам проблем с разресването на косата. Ако не й сложа балсам - просто не мога да я среша и това е. С балсам я сресвам с голям зор :D  При мен решението е много често подстригване - максимум на 30 дни, понякога и по-често. Като я подстрижа, за около две седмици я разресвам за 5 мин по-късо време :D
Купувам различни шампоани, редувам ги, но мисля основното е балсамът или маската за коса - в изобилно количество :D

При мен обаче зорът е след измиване разресването, като се справя веднъж, после на "сухо" почти нямам проблеми и я разресвам спокойно, не знам и при теб ли е така или винаги?
Благодаря ти, Бени!







шампоани за коса
« Отговор #15 -: Януари 18, 2006, 14:09:34 pm »
Цитат на: FreshBreeze

При мен обаче зорът е след измиване разресването, като се справя веднъж, после на "сухо" почти нямам проблеми и я разресвам спокойно, не знам и при теб ли е така или винаги?


Фреши, на теб не са ли ти казвали, че разресването на косата на мокро / влажно унищожава косъма????? Особено ако косата е третирана по някакъв начин (боядисване, къдрене...)

Иначе съм напълно съгласна за шампоан + балсам + маска, подходящи за съответния тип коса...

Аз специално ползвам L'Oréal или Kerastase и съм много доволна...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #16 -: Януари 18, 2006, 14:34:31 pm »
Цитат на: mini
Дани, не че нещо ама качеството на GlissKur не е съвсем това, което се предлага в Германия, тъй като дистрибуцията за България на Шварцкопф & Хенкел е от Словения :wink:

Така е, мини, но аз съм по-доволна от него, отколкото от разни други, знам ли и аз вече. :wink:
Преди използвах Лонда и бях най-доволна от него, но вече продават само професионални шампоани и май ще си купувам от тях от другият месец.
Пък разликата е само, че са големи разфасовки.
Иначе използвам маска-Miosotis.
шампоани за коса
« Отговор #17 -: Януари 18, 2006, 15:11:10 pm »
Абе внесено от тук, направено в онзи гараж -  дрън-дрън - въпросът е да се влюбят с косата ти от пръв поглед  :wink:
Аз се мия със Сънсилк за боядисана, за обем, за чувствителен скалп. Ползвам маска за коса на Пантесалмина - червена и си слагам Копринен серум за коса на някаква световно безизвестна марка. Абе Пантесалмината ме спаси мен - почна и по-малко да ми цъфти косата. Сигурно има и по-ефикасни ама аз съм от стиснатото население  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

шампоани за коса
« Отговор #18 -: Януари 18, 2006, 16:33:53 pm »
Здравейте, аз много обичам да сменям продуктите и марките за коса. Бях в Германия за два месеца и, както всички по-горе пишете, няма нищо общо между тукашната и тамошната козметика, било то и от една и съща марка. Обяснението е просто. В заводите, където се произвеждат има две поточни линии- за Източна Европа и за Западна. Съответно вложените консумативи са с различно качество.
Има една верига аптеки Ремедиум, където познават и различна козметика. Там се срещат шампоани, които не се продават масово и затова още не са развалени. В Ремедиума, който се намира на ул. Гео Милев са много компетентни, много любезни, аз съм много доволна от всичко, което са ми предложили.
Прегръдки!!!
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    Anonymous

шампоани за коса
« Отговор #19 -: Януари 18, 2006, 17:12:53 pm »
Аз не смея да препоръчвам, че всеки е различен и за едни едно е добро, а за други лошо. Но да споделя моя опит: аз съм с много къдрава, дълга коса. А ла Елена Петрова. :D Гребен на сухо не влиза. Само под душа, докато е намазана с 2 шепи балсам. Напоследък мия на 2 дена с Хед-енд-Шолдърс (2 в 1) или Дав за суха коса, после 2 шепи балсам Дав за суха коса, или балсам Сънсилк за къдрава коса. Сресвам така както е мазна. После, докато е мокра- Вела (Пеевата :lol: ) пяна за оформяне на къдриците и духам със сушката. Може да е нескромно, но косата ми изглежда превъзходно. Много често ми се налага да обяснявам как я правя такава красива. Ей на, похвалих се. Пл@йте да не ми е уроки! :D Къдравите коси са много сухи по принцип. Разковничето е много, много хидратиращи балсами и маски. В България ползвам бадемова маска (в една кафява кутия, вътре е жълта и докарва на ванилово нишесте, иде ми с лъжицата да я започна), бадемов балсам-един такъв като боза и на цвят, и на консистенция, купувала съм си и бадемово олио, но с него беше голям гаф-миришех на пържена поничка цяла семица. :lol: Не сресвам, само от миене на миене. Не че не искам. Не мога! 8O Връхчета режа на 5-6 месеца. За да не се сплатява и заплита, спя на опашка. Зимата ми е по-добре косата, лятото, милата, много страда. Боже, имам си един бял косъм. Направо не знам като почна да я боядисвам какво ще правя-тя ще стане още по-суха от боята. Може би ще трябва да я подкъся, да не я мъча... :cry:

Мари-Антоанет