0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #240 -: Септември 08, 2010, 13:08:18 pm »
... Цената на „Гонал пен“ в Румъния е почти колкото тук. ...

Искам да вметна, че е по-изгодно да се закупи  писалка, защото количеството в нея е по-голямо от 900UI. По мои наблюдения, приблизително 200UI има в повече.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #241 -: Септември 09, 2010, 14:33:03 pm »
Здравейте момичета,моля,ако имате свежо инфо относно цени и разновидности на Гоналот Румъния да драснете няколко реда! Май това със Гонал 75 нещо няма да го бъде,но да видим как е с писалките??
Лошоооо,взех отново да разпитвам за тези неща!?!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #242 -: Септември 19, 2010, 22:54:43 pm »
Рачо, за момента още се намира тук-таме Гонал от инжекцийките, главно в Букурещ.Схемата е пари по куриер(Еконт), и те ти връщат лекарствата в хладилна чанта. Така излиза по-евтино, отколкото да отидеш с колата до там. Малко трудно е с Цитротида, в момента никъде не излиза наличен :(Но пък и от Гонала да спестиш, пак си е голяма файдичка.
Sensiblu 1Mai Turda
GONAL F 75UI CT*1FI SERONO       97.51 lei
Adresa : Bd. Ion Mihalache nr. 106, BUCURESTI
Telefon: 0216656290
Program: 08.00 - 24.00
Sambata: 09.00 - 21.00
Duminica: 09.00 - 21.00
Това е от сайта на Сенсиблу, на този телефон звънях да питам за наличности и да поръчвам евентуално. Ако искаш, може да им звънна и да ги попитам дали имат още наличен, и без това утре ще се чувам вечерта с тях :wink:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #243 -: Януари 14, 2011, 12:25:14 pm »
Здравейте,
желая ви успехи през новата година и много бебета естествено!

Сега искам да попитам има ли някой инфо за гонал?
Днес звънях на аптека Pur Sante в Мангалиа и момичето ми каза, че ще провери в складовете защото миналата година имало проблем с доставката. Ако някой скоро е купувал или има някаква информация ще съм благодарна да я сподели.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #244 -: Февруари 01, 2011, 19:42:27 pm »
Здравеите и мен ме интересува как са цените на гонал пен в Румъния и в бг :)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #245 -: Февруари 22, 2011, 18:01:06 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!
понеже и аз направих моето проучване за цените на лекарствата ще ви запозная
ЗА БЪЛГАРИЯ
ФАРМА ПЛЮС - гонал 900IU PEN - 793.44 лв.
             гонал 75 - не зареждат вече / поне засега,казаха, че може след месец, два пак да имат /
             CETROTIDE - 74.14 лв.

РУМЪНИЯ - АПТЕКА PURSANTE - MANGALIJ -
             гонал 900IU PEN - 1438.51 lei - 664,68 лв.
фиксинг 0,462065 / курс продава е малко по-различен, на пок за една опаковка се спестяват около 120 лв. , за две 240 и т.н.
             CETROTIDE - dokolkoto razbrah prodavat samo po 7 dozi, zashtoto v opakovka sa tokova...za 7 cenata e 843.33 lei и е с около 15 лв на бройка по-евтоно, като недостатъка е че тези които останат трябва да се продадат на някое друго момиче.
АЗ ЩЕ ПЪТУВАМ В ПЕТЪК ОТ ВАРНА ЗА МАНГАЛИЯ, НЯКОЙ АКО ИСКА ДА ДОЙДЕ НЕКА ДА ПИШЕ. С МЕН И МЪЖЪТ МИ ЩЕ СМЕ  С КОЛА. АКО НЯКОЙ МИ ПОРЪЧА МОГА И ДА МУ КУПЯ, НО ТРЯБВА ДА ЗВЪННЕТЕ В АПТЕКАТА ДНЕС ЗА ДА ВИ ДОСТАВЯТ КОВА КОЕТО ВИ Е НЕОБХОДИМО ДО ПЕТЪК, А СЪЩО И ТРЯБВА ДА СЕ ВИДИМ УТВЕ ЗА РАЗЯСНЕНИЯ, РЕЦЕПТА, ПАРИ И Т.Н.

Надявам се да съм ви била полезна! Усепех на всички!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #246 -: Февруари 22, 2011, 19:15:23 pm »
hhaapp, питай пак на място за цетротида, аз си купих 5 броя, разделиха ми кутията, само че аптеката беше Сенсиблу, провери във сайта им дали нямат аптека в Мангалия.


*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #247 -: Февруари 23, 2011, 13:14:38 pm »
Здравейте,със сигурност Сенсиблу имат аптека в Мангалия-малко преди Пурсанте, но от другата страна на пътя! От сайта им обаче излиза ,че Цетротид имат само в Букурещ! Все пак е хубаво,че не са вдигали цените!! Цетротида излиза към 56 лв бройката,май!?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #248 -: Февруари 23, 2011, 13:24:23 pm »
Цетротида излиза към 56 лв бройката,май!?
Ако е така, значи не е кой знае колко голяма разликата в цената в сравнение с БГ - в МЦ "София" цената на Цетротайд 0.25 е 59.14 лв/бр.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #249 -: Февруари 23, 2011, 14:53:27 pm »
Хи,хи,права си Фатима!! Това е така,защото центъра работи с цени на едро на дистрибуторите!! Похвално е това,че не товари пациентите си,но в тези центрове където си осигуряваме сами лекарства от аптечната мрежа,цените са доста различни!За това и се принуждават хората да пътуват до "братска" Румъния или Гърция!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #250 -: Февруари 23, 2011, 20:09:56 pm »
Любопитно ми е Гонала от Румъния чие производство е, някой обърнал ли е внимание?
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #251 -: Февруари 23, 2011, 20:13:37 pm »
Аз не видях никаква разлика между българския и румънския гонал - става въпрос за инжекциите от 75 единици, за пеновете нямам представа.


*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #252 -: Февруари 24, 2011, 11:17:02 am »
Гонала от Румъния си е производство на Мерк-Серено!! /ако не бъркам името/.Производителят е един за целия свят!! В румънския Гонал даже има и инструкции и на български,поне в този от 75 единици. Това от своя страна ,много ме подразни в началото,защото цената тук беше около 74-75лв. в аптеките! ДДС в Румъния  е 9% ,за всички лекарства! както писах и по-горе,в някои клиники предлагат на пациентките си лекарства с чени на едро и това много ги облекчава със средствата.В останалите клиники си набавяш сам лекарствата и нямаш възможност винаги да ги купуваш по цени на дистрибутор,с което те се оскъпяват ,както се вижда. В последно време се забелязват промоции на този тип лекарс9тва,специално за Гонала имам впечатления,като цената се понижава до 65-64 лв/по памет/ което пак е добре,но има разлика с "румънската "цена и тази на дистрибуторите. Ами ние първия път купихме 36 бройки,нали се сещате....??? И като добавим разликите и в 4бр.Цетротид!?? Та това е положението!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #253 -: Февруари 24, 2011, 11:50:20 am »
Не за първи път се споменава мисля,4е ако си вземете писалки Гонал има поне доза и нещо в пове4е :wink:
Ако ви е възможно комбинирайте.
Все пак си е цифра и сто лева :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #254 -: Февруари 24, 2011, 12:51:05 pm »
Разбира се ,че трябва да се комбинира,за да се оптимизира цената! Проблема при писалките е,че не винаги може да имаш предписаните дози с точност! За това комбинацията е най-добре,само дето пенове нямаше преди две години,ако не се лъжа!? Или май бяха доста по-скъпи в сравнение с единичните и пак не се връзваше сметката. то и сега е така,май- в пен 900 има 12 по 75 единици,така че разлика пак има ,особено ако купуваш от аптека в БГ.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #255 -: Февруари 24, 2011, 15:49:10 pm »
При вторият опит с Гонал бях с писалки и в първата имаше +100 или 125.Втората не мога да кажа,защото по принцип аз реагирам добре с малки дози :lol:.
Правете добре сметка и дано е последна  :lol:
Успех


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #256 -: Март 01, 2011, 23:21:34 pm »
Момичета виждам, че повече е писано за Мангалия, имате ли престава дали могат да се купи по-ефтин Гонал от Букурещ  :oops: На мен ще ми е по-удобно от там  :oops:
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #257 -: Август 04, 2011, 19:50:42 pm »
Момичета, бихте ли ми казали откъде мога да си купя Гонал 75 от Букурещ или Гюргево. Проверих в сайта на Сенсиблу, посочен в по - предните страници, но доколкото успях да се ориентирам имаха само Пурегон 300 и 900 единици. Ако някоя от вас е купувала скоро Гонал, моля да ми посочи адрес на аптека, както и дали е необходимо да се направи предварителна заявка.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #258 -: Декември 30, 2011, 11:16:22 am »
Момичета, бихте ли ми казали откъде мога да си купя Меногон, Cetrotide, и Ovitrelle от Румъния. Не успях да намеря сайта на Сенсиблу, посочения в по-предните страници не е активен. Ако някоя от вас е купувала скоро, моля да ми посочи адрес на аптека, както и дали е необходимо да се направи предварителна заявка.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #259 -: Декември 30, 2011, 15:07:32 pm »
Би Жи, http://www.sensiblu.com/,сайта си работи нормално! Просто изписвай наименованията на лекарствата точно! За Цитротита не съм убеден че го има въобще в Румъния,но провбвай. Поне ще свериш цени!
/www.mamaibebe.com][/url]