0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Спешно,за НК клетки
« -: Февруари 24, 2008, 18:30:08 pm »
Момичета,понеже имам положителен тест за бременност и трябва да правя контрола на изследване за високите ми НК клетки, а доц.Конова вече 8 дни не благоволява да ми отговори, някой знае ли кога се прави контролно изследване при настъпила бременност? И кога горе долу се прави второ вливане на имуновенин?
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2008, 18:40:44 pm »
Пук, на мен ми каза 1-во вливане в 1-я ден на стимулацията, 2-ро вливане при + тест за бременност. След това мисля, че контролите се правят на около 25 дни. Дано някое момиче минало от там да каже. Уайт със сигурност знае, ако искаш й пиши на ЛС. Предполагам, че сега няма да е толкова свободна.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2008, 18:43:49 pm »
Поздравления за хубавата новина,мисля че НК можеш да пуснеш веднага,стига закъснението на мц да е няколко дни,за имуновенина незная,защото съм на интралипид.той се влива ако имаш проблем само с НК клетките.доно се влючат др.момичета,спокойно всичко ще е ок.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2008, 19:06:20 pm »
Точен отговор не мога да ти дам, но съм чела доста из форума за вливанията. Ето какво открих " Полу-животът в циркулацията е 28 дни, така че инфузиите обикновено се правят през 28 дни. В зависимост от акушерската история, IVIg продължава през всеки 28 дни до края на първия триместър (при жени със загуби на плода в първия триместър) или до 28-32 г.с (при жени с късни загуби на плода). Бременностите се мониторират чрез имунологични кръвни тестове и лечението може да се модифицира на базата на резултати от кръвните тестове." Дано ти е от полза
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2008, 19:17:29 pm »
Спокойно, не мисля, че е важен някакъв определен график - едно вливане покрива 28 дни ориентировъчно и според мен. Ако са минали, нов тест и вливане - колкото по-рано, толкова по-добре, но не се гони някакъв график. На доц.Конова най-добре звънни по тел, а контрола направо можеш да си пуснеш. И да не се паникьосаш, ако НК са се вдигнали, при бременност се вдигат.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2008, 21:20:09 pm »
Добре де, на мен Конова ми каза, че едно вливане покрива два цикъла или това важи само за първото вливане преди забременяването.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2008, 21:21:53 pm »
Момичета,понеже имам положителен тест за бременност и трябва да правя контрола на изследване за високите ми НК клетки, а доц.Конова вече 8 дни не благоволява да ми отговори, някой знае ли кога се прави контролно изследване при настъпила бременност? И кога горе долу се прави второ вливане на имуновенин?

Не се притеснявай, в 6 гестационна седмица прави повторното вливане. Дори не е необходимо да правиш контролно изследване.

Следващо вливане е в 12 гестационна седм.

Тогава вече може да направиш контрола, за да се провери дали е необходимо да продължаваш с вливанията.
« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 21:27:43 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2008, 21:33:06 pm »
  Честито, Пуканка! Момичетата вече са ти отговорили. Аз само искам да ти кажа да не те притесняват толкова тези НК клетки. Вливай си това,което ти е препоръчала доц. Конова, но не ги мисли много. Аз имах 19% НК клетки, преди първото инвитро правих вливания и се покачиха на 25%. Иксито беше неуспешно. При втория опит не съм предприемала нищо-никакви вливания, никави кортикостероиди, само аспирин протект и опитът беше успешен и засега все още е. Аз нещо не мога да ги възприема сериозно като някакъв сериозен проблем. Лека бременност ти желая!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2008, 22:00:40 pm »
Нещо и на мене вече ми се струва несериозно тва с имунологията, ама пусти страх.На всеки се изписва различно и по различно време въпреки един и същ проблем.Не разбирам вече нищо.И това неотговаряне на Конова сега съвсем ме озадачи.Чудя се има ли риск ако не направя второ вливане?
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2008, 22:01:31 pm »
И масово чета,че след вливанията клетките стават повече. 8O Защо тогава го правим?Не става ли по опасно?
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #10 -: Февруари 24, 2008, 22:07:03 pm »
  Едва ли става опасно, може и да няма нужда от вливания, но ако не можеш да превъзмогнеш страха, си ги прави. Аз повярвах на моя лекар, доста нещо прочетох за тях и реших, че не си струва да им обръщам внимание.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2008, 22:11:28 pm »
  Едва ли става опасно, може и да няма нужда от вливания, но ако не можеш да превъзмогнеш страха, си ги прави. Аз повярвах на моя лекар, доста нещо прочетох за тях и реших, че не си струва да им обръщам внимание.

Това е много интересно Лилит.Ако не те затруднява,ще разкажеш ли защо не си струва да им обръщаме внимание? Аз толкова искам да е така.
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2008, 22:21:25 pm »
 Ами става въпрос за това, че всъщност се измерва т НК-клетките в кръвта, а в матката положението е съвсем различно. Освен това имат различна активност-може да са много, но слабо активни, може да са малко, но силно активни.  Повишават се и се понижават, когато им скимне. Депресираните имат повишени НК клетки,с някакво невинно заболяване също имат такива. Аз например имам еритема нодозум-кожно заболяване, което се активира от естроген, и предполагам, че са оттам.И най-важното, че не е доказано, че те са именно причина за аборти истерилитет.
« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 22:24:26 pm от Lilit »
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #13 -: Февруари 24, 2008, 22:22:19 pm »
Аз си правих изследване за НК клетки в 7г.с. Бяха точно на границата - 12%. Направих вливане от 30 ампули Имуновенин. След 4 седмици НК клетките бяха 14%. Вляха ми 2 пъти по 20 ампули. След още 4 седмици НК клетките се покачиха на 15%. Отново вливане от 30 ампули. В 5ти месец вече клетките бяха 10%.
Поради предишен спонтанен аборт, страхът ми беше голям, а и докторът ми каза, ако имам възможност да ги правя до края на 5ти месец, няма да ми навредят вливанията, а само могат да помогнат. Послушах го. Относно покачванията ми казаха, че най-вероятно ако не бях правила вливанията, можеха да бъдат по-висок процент. И аз не зная вече...
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #14 -: Февруари 25, 2008, 09:29:12 am »
Честнито Пуканка,
много се радвам за теб! Стискам ти палци!
И моите имунологични се покачиха след положителен тест за бременот. Преди да забременея бяха 12,17 %, след това станаха 19,9%. Аз контролата я направих веднага след като видях положителния тест и миналия четвъртък влях интралипид (не знам защо интралипид, а не имуновен), както ми беше предписано от доц. Конова. Тази материя имунологията хич не ми е ясна, просто си спазвам предписанията на доцентката и вече не го мисля много, много. Нищо не мога да променя, остава само да чакам успешния край, пък каквото Господ е рекъл. Миналата седмица бях писала на момичетата тук и те ми отговориха да не им се шашкам толкоз на тия нк-клетки. След 1 месец ще правя контрола при доц. Конова и ще видим какво ще излезне. Така, че на теб нищо не ти пречи и сега да си пуснеш изследване, за да си наясно с картината докато си чакаш прегледа.   
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #15 -: Февруари 25, 2008, 10:48:02 am »
И масово чета,че след вливанията клетките стават повече. 8O Защо тогава го правим?Не става ли по опасно?
Питах , Конова и тя каза , че е логично след вливане да се повишат НК-клетките дори да не си бременна (както аз сега , но просто ми стана чудно защо става така). Но с вливанията дори да се повишат , плодът бил защитен.
 Според моите препоръки от Конова , при положителен тест :
o   Immunovenin intact, amp. 5 ml, 250 mg, 40 amp.,  разредени 1:2 в 0.9%NaCl, i.v., поне 3 инфузии през 25-28 дни.

Контролни изследвания по време на бременността се правят 25-30 дни след всяка инфузия на Immunovenin.
Мисля , че щом не е посочила на кой ден от положителния тест да направя вливане не е чак толково важно кога да е.
Интралипида ми е предписан при опитите за забременяване.
Пики , честито миличка! Желая ти спокойна и безпроблемна бременност!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #16 -: Февруари 25, 2008, 11:08:53 am »
И масово чета,че след вливанията клетките стават повече. 8O Защо тогава го правим?Не става ли по опасно?

При мен по време на бременността се увеличиха само с 1%, не скочиха драстично. Въпреки, това правих вливания.

Един съвет: Не вземай решения на своя глава, или породено от нечий друг опит! Обсъди го с лекуващия лекар!

 Аз лично съм раговряла с доц. Конова, тя ме посъветва да направя  вливания след
" успешния опит " независимо, че при мен завишението е на NK T cells.

« Последна редакция: Февруари 25, 2008, 11:12:40 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #17 -: Февруари 25, 2008, 12:06:39 pm »
Аз бих заложила на сигурно и бих вливала, ако ми е предписано, за всеки случай, особено ако има нещо смущаващо в предисторията - неизяснен стерилитет, неуспешна бременност.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2008, 12:58:07 pm »
Пуснах си на своя глава контролно изследване на НК клетките. Пък като излезе ще давате акъл какво да правя.Конова явно е решила да ме остави на съдбата.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #19 -: Февруари 26, 2008, 13:38:40 pm »
Пуки, с резултата звънни на д-р Конова по телефона.

Успех и бъди спокойна, всичко ще е наред :D
Благодаря ти, Бени!