0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2008, 19:08:56 pm »
Може би д-р Конова отсъства, защото й писах на имейла, но цяла седмица отговор няма, а преди винаги ми е отговаряла до ден-два. Успокой се колкото и да ти е трудно и звънни по тел. в клиника,ако я няма поне ще ти кажат. Успех и дано притесненията са били напразно
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #21 -: Февруари 27, 2008, 11:31:35 am »
   Пуки, първо искам да те поздравя и да ти пожелая леки 9 месеца и на финала едно живо и здраво бебенце  :D
   Аз не бях правила вливане преди да забременея и направих първото си вливане в 6г.с., аз вече се отказах да се "боря" с тази имунология и слушам и изпълнявам.
  Както са ти казали момичетата, обади се на доц.Конова.
  Успех!!!

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2008, 11:40:01 am »
Конова ми отговори най-после.Сега чакам резултата от контролата и ще й звъня да ми казва какво да правя.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2008, 14:54:09 pm »
Браво, хайде сега споко! :wink:
Благодаря ти, Бени!







Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #24 -: Февруари 28, 2008, 22:31:25 pm »
Правих вливане октомври 2007, при НК - 18%.
Януари 2008 направих контрола, бяха спаднали до 14%, не съм бременна.
Така, че явно имуновенина си влияе, но както са ми казвали имунолозите, най-силното им действие е 28 дни, а д-р Стаменов каза 3 месеца (предполагам с не толкова силно действие) :?
Пуки, вливай каквото ти кажат, важното е бебето да е добре.
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #25 -: Февруари 29, 2008, 14:29:53 pm »
Пак ще ви помоля за съвет.Изследванията ми са готови. Интересно ,уж след забременяване НК клетките се вдигат,а при мене са паднали в норма. Ето ми резултатите.Имам проблем обаче с ТАТ и МАТ.
Tg-антитела (ТАТ)-139.30 при р.ст. 0-115
A TPO(MAT)-140.60 при р.ст. 0-34
Субпопулация на NK-клетки 6.12 % при р.ст. 2-11

Това Тат и Мат опасно ли е за плода?
 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
 Изобщо не очаквах такъв резултат.
 
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #26 -: Февруари 29, 2008, 14:37:07 pm »
Пуки, не съм сигурна, но мисля,че не трябва да бъдат извън норма. Веднага се обърни към Конова и ендокринолог.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #27 -: Февруари 29, 2008, 15:28:17 pm »
Pukanka, при мен преди забременяването ТАТ беше влязал в норми, след положителния тест беше скочил на 770. Сега постепенно пада, в момента е 440.
Нормално е при бременност да скочи, така ми каза д-р Тодорова.
Мисля, че е задължително да се консултираш с ендокринолог.
Как са ти TSH, FT3, FT4?
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #28 -: Февруари 29, 2008, 15:32:05 pm »
Извинявайте, че се отклонявам малко от темата, но с какво лечение сваляте нивата на ТАТ? Аз сега пия Метфогама, Аспирин протект, Цефасел и Лимфомизот, но честно казано вече незнам кое за какво ми го изписват.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #29 -: Февруари 29, 2008, 16:27:24 pm »
Извинявайте, че се отклонявам малко от темата, но с какво лечение сваляте нивата на ТАТ? Аз сега пия Метфогама, Аспирин протект, Цефасел и Лимфомизот, но честно казано вече незнам кое за какво ми го изписват.

От тези дето си ги изброила аз пия Аспирин протект и Лимфомиозот. Аспирина блокирал действието на антителата, лимфомиозота уж ги понижавал. Така ми обясни д-р Тодорова. Отделно вливам и имуновенин за НК-клетките, той също действал и върху ТАТ и МАТ.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #30 -: Февруари 29, 2008, 16:45:48 pm »
zeituni благодаря ти за отговора. И аз ще правя вливания, но чакаме първо да се подобри спермограмата и тогава Имуновенин и стимулация (имам ПКЯ и нямам овулация).
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #31 -: Февруари 29, 2008, 17:00:41 pm »
Моля ви помагайте :balk_146:,сега получих имунологичните резултати,от юли м.когато само НК клетките бяха 14,85% сега са:
1.Установена еозинофилия
2.Общи Т-лимфоцити-понижени-54,72/67-76/
3.Значително повишение на НК клетки-31%
Това възможно л е ,писах на д.Конова,но докато ми отг.вие сте ми утехата.Да не ме е хванала някоя левкимия,какви са тези резултати :balk_146:
*
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #32 -: Февруари 29, 2008, 17:48:42 pm »
Моля ви помагайте :balk_146:,сега получих имунологичните резултати,от юли м.когато само НК клетките бяха 14,85% сега са:
1.Установена еозинофилия
2.Общи Т-лимфоцити-понижени-54,72/67-76/
3.Значително повишение на НК клетки-31%
Това възможно л е ,писах на д.Конова,но докато ми отг.вие сте ми утехата.Да не ме е хванала някоя левкимия,какви са тези резултати :balk_146:
Ква левкемия бе? :lol:Ти направо изхвърча.Ако си вливала нещо по съвет на Конова няма страшно дори да са завишени НК клетките.
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #33 -: Февруари 29, 2008, 18:02:15 pm »
Пуки,не съм вливала нищо от септември,сега реших да ги пусна преди да отида при Александрав,днес си записах час,но тя каква стана с тези резултати,инсето е безсмислинно.Ще чакам да видим какво ще каже Конова :balk_146:
Re: Спешно,за НК клетки
« Отговор #34 -: Февруари 29, 2008, 20:39:37 pm »
  Хей disi, какви са тези сълзи. Ако ще ти подейства успокояващо, аз стигнах и до резултат 39% на НК-клетките. За кога предвиждаш инсето? Конова ще си каже разбира се терапията, може би ще имаш време да направиш нещо преди инсето. Всичко ще се нареди.

 :bighug:

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!