0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много моля за коментар на резултатите ми
« -: Февруари 19, 2008, 17:39:11 pm »
 Моля за коментар.Много ли са лоши резултатите ми!? :(
 Имунологично изследване:
 1. Антифосфолипидни антитела :положителни анти-бета2-гликопротеин I антитела
      Анти-кардиолипин IgG      12.90(-)          N<20
      Анти-кардиолипин IgM      16.00(-)          N<20
      Анти-бета2-гликопротеин I антитела - IgG,IgA,IgM   0.94(+)    (cut off 0.853)

 2. Периферни CD3-CD56+CD16+NK лимфоцити - повишени
    От направения флоуцитометричен анализ се установява :
     1. Обща популация на Т-лимфоцити - понижена   
       Резултат: 61.04%   
   Реф.стойност: 67-76%
     2.Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) - повишена
       Резултат: 18.04%   
    Реф.стойност: 2-11%
 3. Тромбоцитно-левкоцитни агрегати - умерено повишени
       Резултат:CD41a+CD11b+  1.69%
  Реф.стойност: N<1.0%,1.0-2.0% умереноповишени,
                                     >2% значително повишени
  Направени са ми препоръки за инфузия с Интралипид при планиране на бременност , прием на Аспирин протект от 15 до 28 ден на МЦ , антиоксиданти и Неофолик 0.4 мг до 16г.с. при бременност.
  При положителен тест - препоръки за контролни изследвания , Аспирин , Фраксипарин и Имуновенин интакт, поне 3 инфузии.
  Искам да отбележа , че кръв за изследванията ми взеха преди кюретажа, т.е все още бременна.Не трябва ли да изследват и съпруга ми? Генетични също само на мен са правили , но интерпретацията е че няма изменения в изследваните генетични фактори , свързани с предразположения към тромбофилични състояния.     
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2008, 17:53:42 pm »
Не са ти толкова страшни резултатите. Важното е, че има начин да се коригират с терапия.
Не е нужно да се правят изследвания на мъжа ти, освен, ако той няма намерение да бременее. :D
Следвай инструкциите на доц. Конова и ще стигнеш до Мечтата.
Късмет и стиснати палци от мен.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2008, 18:08:40 pm »
White, прочетох някои материали във връзка с проблема , но тази имунология е като "тъмна Индия"...за мен. Не ми е ясно от какво се предизвикват тези показатели - наследствени ли са или придобити? И при всяка бременност ли ще бъда така? Ще чета още и ще питам.
 Дано да се включат и други момичета!
 Благодаря ти за коментара! :)
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2008, 18:50:12 pm »
В тъмна Индия и докторите май не са наясно, кое, как и защо. :D
При мен антифосфолипидните се повишиха след първото вливане, после спаднаха, после скочиха много и накрая се завъртяха около горна реф. граница.
Всичко е до чести изследвания и взимане на решение за терапия според контролите.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2008, 23:37:42 pm »
 Четох , че диагностицирането на проблема става чрез изследване на кръвта за лупусен антикоагулант. Това означава ли , че щом имам повишени антифосфолипидни антитела , имам и това вещество в кръвта си?
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2008, 10:54:23 am »
Нямам никаква идея. Аз не съм правила такова изследване. Явно е нов момент, който съм пропуснала. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2008, 11:09:32 am »
Не ми е ясно от какво се предизвикват тези показатели - наследствени ли са или придобити? И при всяка бременност ли ще бъда така?
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2008, 11:31:26 am »
 Ето това намерих за NK-клетките:
                         Имунологични изследвания
                         Естествени клетки убийци

Естествените клетки убийци или NK клетки, са популация от лимфоцитите, които медиират цитотоксична активност срещу злокачествени, вирусинфектирани клетки и продуцират имунноактивни вещества - т.нар. цитокини при имунна стимулация.

При бременност специална популация на NK клетките (CD3-CD16-CD56+) в плацентата допринася за растежа на клетките, секретира растежни молекули за плацентата и отслабва локалния имунен отговор на границата майчин организъм/плацента. Обратно, друга популация на NK клетките (CD3-CD16+CD56+), когато се активира от IL-2, е цитотоксична за плацентарния трофобласт. Тези клетки секретират тумор некротизиращ фактор (TNF), който може да разруши плацентата. Жени с над 12% CD16+CD56+ NK клетки са с висок риск от спонтанен аборт и невъзможност за имплантация.

Определянето на процента на NK-клетките става чрез флоуцитометрично имунофенотипизиране. Жените с висока активност на NK (CD16+ CD56+) клетките отговарят добре на терапия с интравенозен имуноглобулин (IVIg) – над 90% ефективност.

Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2008, 12:07:45 pm »
Здравей fatalwoman,

виждам че се вълнуваш от същия проблем както и аз. И все още не мога да си обясня нещо с тези нк-клетки. Преди 3 месеца правих профилактични изследвания в Плевен(защото съм с Хашимото) и резултата беше 12,17% на нк-клетките. Оттогава вземам аспирин протект, селен и нео-фолик мета. Преди 4 дни правих отново изследване в Плевен (при положителен тест за бременост) и се оказа, че клетките са ужасно нарастнали - 19,9 %. Доц. Конова ми е предписала само вливане на интралипид, което утре ще правя и освен това ми каза, че тези нк-клетки са много активни през първия триместър на бремеността. Аз обаче се притеснявам, че интралипида няма да е достатъчен и защо тя при такова голямо нарастване на нк-клетките не предписва имуновен или нещо друго. Знам ли? Задавам си ги тия въпроси, лутам се в тая наука имунология и още повече се обърквам. Знам, че всеки случай е индивидуален, но все пак тя ми предписва терапия без да съм я посещавала лично. Просто пращам кръв по куриер от София до Плевен и тя ня бязата ня резултата прави заключения. След 1 месец пак трябва да повторя изследването.
Страх ме е да не загубя плода, заради високите нк-клетки.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2008, 12:12:09 pm »
Да не би пък да си ОК с другите неща. По принцип интралипида е за НК клетки, а ако антифосфолипидни, днк мутации и т.н. си наред, може и да няма нужда от имуновенин.
Не знам дали съм права, просто си разсъждавам, а ти пита ли Конова?
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2008, 12:19:02 pm »
 За Интралипида и аз останах с впечатлението , че е за NK - клетките.
 Какви са ти показателите? Останалите наред ли са?
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2008, 12:23:14 pm »
Благодаря Мари, за бързия отговор. Другите имунологични са добре (поне бяха добре при първоначалните изследвания преди 3 месеца). Антифосфолипидните бяха отрицателни и сега при положителния тест за бременост д-р Тодорова ми препоръча да направя контрола само на нк-клетките. Аз не попитак доц. Конова защо точно интралипид, защото с нея общуваме само по е-мейл а и ми  енеудобно да поставям нейните заключения под въпрос. Затова търся мнения сред вас, просто да сравя опита и на другите. Макар, че ще направя това, което разбира се ми е предписала доц. Конова. Успокоявам си психиката просто, защото през главата ми минава какво ли не.....даже още не съм ходила на гинеколог и се чудя кога е най-подходящото време да отида. Да чакам ли още време да мине или вече мога да отида и може да се види нещо на УЗ. Само за информация цикълът трябваше да ми дойде на 9-10.02, на 13.02. направих два последователни теста от различна марка, през 1 час и бяха положителни. Оттогава съм посетила само д-р тодорова, заради щитовидната жлеза и съм направила изследване за нк-клетките + за тромбофилия (тях ги очаквам да станат готови в петък).  
Благодаря още веднъж.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2008, 12:26:50 pm »
Скарлет, честити чертички. :D
Време ти е за първа среща с точицата на ехографа. :wink:
Въпросите, които имаш към доц. Конова, не се притеснявай да й ги зададеш.
Сега сте важни ти и бебето. Глупави въпроси няма. Безгрешни хора - също.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2008, 12:28:28 pm »
fatalwoman, антифосфолипидните бяха отрицателни, сега чакам в петък тромбофилия, МАТ на щитовидната са покачени, както винаги - 200 (при граници 0-34), ТСХ е 1,61 (тези последните са правени сега след положителния тест).
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2008, 12:33:16 pm »
 След една седмица закъснение вече трябва да се види плоден сак на вагинален УЗИ.
Може би , защото антифосфолипидните са отрицателни , затова нямаш нужда от имуновенин. Довери се на Конова , тя си разбира от работата.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2008, 12:51:55 pm »
Последния път когато ходих при Конова, тя каза че и имуновена и интралипида поврияват на НК клетките, но итралипида е конкретно за тях, докато именовенина действа и на останалите показатели.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2008, 13:11:10 pm »
Последния път когато ходих при Конова, тя каза че и имуновена и интралипида поврияват на НК клетките, но итралипида е конкретно за тях, докато именовенина действа и на останалите показатели.

Май е точно така, току що говирих с доц. Конова по повод дали е необходимо да вливам и интралипид, защото НК клетките ми са скочили много откакто забременях. Отговора й бе да не се притеснявам от високите стойности и след 4 седмици да пусна ново изследване. Аз вливам имуновенин, защото имам и АФА, мутации за тромбофилия, Хашимото, абе пълния комплет :wink: Интралипид ми беше изписала преди забременяване, но не съм го правила :oops:

Scarlet, честити 2 чертички. Не се притеснявай и следвай указанията на доц. Конова. Успех!
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2008, 13:17:07 pm »
Fatalwoman, резултатите ти са сходни на моите. При мен други покатели на АФА са положителни. Моята терапия е същата, каквато ти е изписала доц. Конова и засега има резултат.
Пожелавам ти успех следващия път!
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2008, 13:55:43 pm »
 Григчо, благодаря ти ,мила, за пожеланието! Сигурна съм , че всичко ще бъде наред и при тебе и при мене и при всички!
Изтървала си момента за Интралипида  , а и Имуновенина действа по - комплексно , върху повече фактори , така че щом доц. Конова ти е казала , че няма нужда да се тревожиш , наистина е така.
 Преди малко четох , че при повишени NK- клетки добре повлиява не 0.4 мг, а 4 мг фолиева киселина.Какво мислите по въпроса?
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2008, 14:03:56 pm »
Преди малко четох , че при повишени NK- клетки добре повлиява не 0.4 мг, а 4 мг фолиева киселина.Какво мислите по въпроса?

Поради мутация в MTHFR ми е изписана 4 мг. фолиева, но Док каза да пия по 3 таблетки - 1.2 мг. неофолик мета. Не знаех, че действа и на НК клетките.