0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2008, 15:06:34 pm »
Здравейте момичета!!!Вчера си взех  резултатите от имонологичните изследвания и ви моля да ги погледнете и да ги коментирате.Казаха ми че няма голям проблем и че стойностите са гранични затова ми изписват омега 3 и селен +цинк,също така и вливане на имуновенин  преди трансфер но незнам колко  пъти.
Анти-нуклеарни антитела(АNА)ELISA-1,17 /реф.ст.<1.0 отр; 1-1.2-граничен;>1,2 полож.
Анти кардиолипинови антитела(ACL)-4,9 IU/ml<10 отр;>10 полож.
CD+T cells - 80%/реф гр-61-85%/
CD3+CD4+T cells - 47% /34-59%/
CD3+CD8+T cells - 33% /19-36%/
CD19+B cells- - 11% /6-15%/
CD3-CD16+56+NK celss - 10% /7-26%/
CD56+CD16+NK cells - 8% /<12%/
А това което ми е подчертано и ги притеснява в резултата е
CD3+CD16+56+NKT cells - 16%/2-10%/.
Ще се радвам да ги коментирате.
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #21 -: Февруари 20, 2008, 15:26:25 pm »
 Григчо , и аз се учудих като го прочетох , но това е мнение на д-р Кременски. Аз имам един мутантен алел от генетичните , асоциирани с тромбофилия.Ще пиша по - късно кой е той.
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #22 -: Февруари 20, 2008, 16:31:58 pm »
Григчо , и аз се учудих като го прочетох , но това е мнение на д-р Кременски. Аз имам един мутантен алел от генетичните , асоциирани с тромбофилия.Ще пиша по - късно кой е той.
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:Хетерозиготен носител по мутантен алел.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #23 -: Февруари 20, 2008, 16:45:20 pm »
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:Хетерозиготен носител по мутантен алел.

Ей на това му казвам мутация в MTHFR (Метилентетрахидрофолат редуктаза). Дано не бъркам :? Аз съм хомозиготен носител по мутантен алел.
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #24 -: Февруари 20, 2008, 22:49:02 pm »
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:Хетерозиготен носител по мутантен алел.

Ей на това му казвам мутация в MTHFR (Метилентетрахидрофолат редуктаза). Дано не бъркам :? Аз съм хомозиготен носител по мутантен алел.
Само той ли ти е мутантен?
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #25 -: Февруари 20, 2008, 23:24:05 pm »
И Имуновенина и интралипида  подтискат активността на НК клетките. ДОказано е при лабораторни тестове в САЩ . За съжаление тук обаче не определят  каква е активността на   НК клетки с активност NKa, as in the
50:1, 25:1 12.5:1; . Тук в Бг обаче никой не ги изследва така. За съжаление.
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #26 -: Февруари 21, 2008, 09:51:10 am »
Само той ли ти е мутантен?

Да, само той, което е свързано с прием на големи дози фолиева киселина.


И Имуновенина и интралипида  подтискат активността на НК клетките. ДОказано е при лабораторни тестове в САЩ . За съжаление тук обаче не определят  каква е активността на   НК клетки с активност NKa, as in the
50:1, 25:1 12.5:1; . Тук в Бг обаче никой не ги изследва така. За съжаление.

В изследванията ми от Плевен го има изписан като показател (не е изследван) НК клетъчна активност НКа; НКа в присъствие на IVIg; НКа в присъствие на Intralipid. Възможно е и да ги изследват, не знам.
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2008, 11:41:30 am »
Само той ли ти е мутантен?

Да, само той, което е свързано с прием на големи дози фолиева киселина.
Ами и на мен ми е само той , но ми е придписана 0.4мг. Аз се чудя да започна ли да пи я по 4 мг засега, така или иначе опитите ще започнат към май месец и тогава ще влеем интралипида.А за този Аспирин протект се чудя отсега ли да започвам приема му или чак като започнат опитите?
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #28 -: Февруари 21, 2008, 13:38:55 pm »
Аз съвсем съм се объркала. Нямам мутации за тромбофилия, както съм писала по-горе. Не знам откъде ми е останало това в ума :oops:  :oops:  :oops:

Мутацията в MTHFR прави така, че да не можеш да разградиш фолиевата до такава степен, че да се възприема от организма. Неофолик метата е препарат, който доставя фолиевата вече в крайния вариант и се избягва проблемът с мутацията и невъзможността за преработка от организма (това е едно много лаишко обяснение, но принципа е такъв). Затова аз пия по-малка доза, но от мета.

За аспирина да ти кажа, аз бях малко несериозна и не го пиех редовно, докато не забременях :oops: Знам, че трябва да се пие след овулация, защото иначе може да я прецака, но как точно, и това не знам. Чела съм го тук из форума.
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #29 -: Февруари 21, 2008, 13:54:29 pm »
 Хубаво е , че нямаш мутации. :D
 Аз аз си мислех , че няма значение каква фолиева к-на пиеш и различните наименования идват от различните производители ( както например Аулин и Нимезил)... :oops: Значи е добре и аз да пия 0.4мг , както всъщност и доц. Конова е предписала , но от Неофолик мета.
 За аспирина и аз съм чела тук във форума , че подтиска овуто , но подробности не зная.То по тази логика няма смисъл да пия аспирина сега , защото зелена светлина за бебеправене ще имаме май месец.Аз се чудех да го започна ли , за да се подготвям от сега за една по - гостоприемна среда за бебечо след време. :wink:
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #30 -: Февруари 21, 2008, 14:30:55 pm »
Аз като пиех аспирин нямах проблеми с овулацията. Не съм сигурна дали има такава зависимост.
Благодаря ти, Бени!







Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #31 -: Февруари 21, 2008, 14:42:05 pm »
Аз като пиех аспирин нямах проблеми с овулацията. Не съм сигурна дали има такава зависимост.
Ти заради имунологични фактори като съдоразширяващо ли си го пила?И трябва ли да започна да го пия от сега като опитите ни ще започнат през май?
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #32 -: Февруари 21, 2008, 16:16:46 pm »
И аз пия от 4 месеца аспирин протект, без да го спирам и нямам проблеми с овулацията. Д-р Тодорова ми го назначи, заради хормонални и имунологични проблеми, но едва ли има зависимост с овулацията. Не съм чула за такова нещо. Дори напротив....Моят съвет е, ако ти е предписан да започнеш да го пиеш сега. Няма да ти навреди, по-скоро ще ти помогне. Поне според мен.

Успех, каквото и да решиш!
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #33 -: Февруари 21, 2008, 16:53:15 pm »
На мен доц. Конова ми е изписала аспирина от 15 до 28 ден на цикъла при плануване на бременност и по една таблетка по време на цялата бременност. Както ти е изписан, така го пий :wink:
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2008, 00:01:25 am »
На мен доц. Конова ми е изписала аспирина от 15 до 28 ден на цикъла при плануване на бременност и по една таблетка по време на цялата бременност. Както ти е изписан, така го пий :wink:
И на мен ми го е изписала от 15 до 28 ден. Но ние опитите ще ги започнем през май , тогава ще е и вливането на интралипид. Мисълта ми е аспирина от сега ли да го пия или от май месец да го започна?
 Относно овуто , чела съм във форума , в по - старите теми , че повлиява.И може би има логика щом се изписва от 15 ден.
 Скарлет , по какъв начин аспирин протект повлиява на хормоналните проблеми ? Аз с половите хормони съм добре , но за щитовидната жлеза утре ще пиша.И ти си го пиеш през целия месец , без прекъсване , 4 мес , така ли? Как определяш ову?
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2008, 08:30:10 am »
Според мен аспирин протекта повлиява по-скоро антителата на щитовидната жлеза. При мен МАТ е завишен. Д-р Тодорова ми го изписа, заради повишения МАТ. А доц. Конова потвърди нейното предписание и когато преди 4 месеца нк-клетките ми бяха 12,17% и доцентката ме остави само на аспирин протект и селен. Но никога не са ми го изписвали аспирина след овулация. Както ти писах и вчера, пия го без прекъсвани и сега продължавам да го пия. Овулация си имах през цялото време, доказана с тестове и прегледи при д-р Стаменов. Само за сведение......благодарение на тази овулация през м. януари съм забременяла и овулацията ми беше на 15 ден, както обикновено. Така, че моя съвет е пий си аспирина както ти е предписан - ако трябва отсега да го пиеш го почвай, независимо че през м. май ще започваш опитите. Не съм доктор, но може би трябва да се натрупа в организма.
Вчера влях интралипида по предписание на доц. Конова, ще видим какво ще покаже контролата след 1 месец.

Успешен ден ви желая!     
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #36 -: Февруари 22, 2008, 11:40:13 am »
Аз реших да започна аспирина от сега.Това са резултатите от показателите на функцията на щитовидната жлеза:
 TSH      1.25       0.34 -2.5
 TAT      57.10(-)   N<75
 MAT      17.90(-)   N<40
 Добри са резултатите , нали ?!
 Доц. Конова ми е изписала антиоксидант на Валмарк.Какъв да е той?
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2008, 14:02:54 pm »
Изследванията ти са добре. За антиоксиданта на Валмарк, мисля си, че той е само един. Просто се казва "Антиоксидант".
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2008, 14:39:30 pm »
Изследванията ти са добре. За антиоксиданта на Валмарк, мисля си, че той е само един. Просто се казва "Антиоксидант".
Благодаря ти , Скарлет! Фолиевата по колко я пиеш и каква?
*
Re: Много моля за коментар на резултатите ми
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2008, 15:04:30 pm »
Момичета искам само да вмъкна, че аспирина освен като антикоагулант действа добре и на имплантацията на ембриона. Доц.Маркова ми беше предписала аспирина след овулацията и точно поради този причина.Искам да ви кажа още, че всеки организъм реагира индивидуално. Да наистина хубаво е да се споделя във форума, но не се самонавивайте. Ако имате някакви съмнения и въпроси, не се притеснявайте и ги задайте на лекуващият ви лекар. Те са за това, освен да предлагат лечение, трябва и да дадат разбираемо обяснение, кога, как и защо се прилага даден вид терапия точно на вас.
Имайте в пред вид, че по време на бременност много се променят нивата и на хормоните и на антитела. Честите консултации имат за цел, да се хванат на момента изникващи проблемчета, които именно бремеността провокира. Ето един личен пример, когато антителата и хормоните ми бяха прилично високи и овладяни с терапия, изведнъж скочиха рязко, след това пък спаднаха до нормални стойности, това в рамките на 40-50 дни.
Искам да ви вдъхна кураж, защото много от потребителите на "Зачатие" са станали мами именно от проследяващите и лекуващите ги лекари, при които ходите и вие.
Успех и усмивки  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!