0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,
правя 2-ри опит ИКСИ.С 1 яйчник съм и засега имам само 4 яйцеклетки въпреки силната стимулация която ми правят.
Моля споделете  своя успешен  или неуспешен опит в тази посока.
Колко яицеклетки направихте,колко от тях се оплодиха и колко ви върнаха?Колко се захванаха?
мерси много!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2008, 10:07:30 am »
Анджи, здравей!!!Не бива да се притесняваш толкова много, не е важно количеството, а качеството. При теб дори е добре на фона на това, че си с един яйчник. Аз имам три опита икси: 1 опит - една яйцеклетка, 2 опит - две яйцеклетки, 3 опит - три яйцеклетки, при това съм с два яйчника. Важното е от тези четири фоликула да станат хубави яйцеклетки, а то ако е писано и с една ще стане!!! Спокойствието е много важен фактор, макар че аз все още не съм намерила панацея за спокойствие!!!


*
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2008, 10:24:53 am »
Момичета,
правя 2-ри опит ИКСИ.С 1 яйчник съм и засега имам само 4 яйцеклетки въпреки силната стимулация която ми правят.
Моля споделете  своя успешен  или неуспешен опит в тази посока.
Колко яицеклетки направихте,колко от тях се оплодиха и колко ви върнаха?Колко се захванаха?
мерси много!
Анджи напиши моля те с каква стимулация си?С Пурегон ли си?И ако си колко на ден?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2008, 10:41:17 am »
С 1 яйчник съм и засега имам само 4 яйцеклетки въпреки силната стимулация която ми правят.

4 фоликула или 4 яйцеклетки? Ако е яйцеклетки значи ли, че стимулацията ти е приключила?

Октомври миналата година (4 опит) бях с 450 ед. Пурегон (12 дни) и на 5 ден от стимулацията имах само 1 фоликул. Много бавно растяха, но накрая имах 6 бр.
От 6-те фол. - 3 яйцеклетки, 3 ембриона, трансфер на 2-ри ден и неуспешен опит.
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2008, 12:01:03 pm »
4 фоликула в един яйчник не ми се струва зле :D

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2008, 12:56:36 pm »
Здравейте момичета, колко е хубаво, когато има надежда... :) Аз понеже също може да се каже че съм с 1 яйчник (защото от левия ми не е останало много след отстраняване на ендометриозна киста) умирам от притеснение как ли ще реагира при стимулацията за Ин Витро, която ми предстои. Докторите не са много обнадеждени :( Искам да попитам, ако може някой да ми отговори, след като съм реагирала на стимулация с Кломифен със 7 фоликула в десния яйчник, това дали е показателно, че ще реагирам добре и при по-сериозните лекарстава, които се използват преди Ин Витро процедурата. Знам, че са различни медикаменти, на различен принцип действат, но нали съм изплашена и се хващам за всичко, което може да ми даде и най-малката надежда, като удавник за сламка :?


Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2008, 13:24:53 pm »
Здравейте,

много се радвам, че някой се сети да пусне точно такава тема - имам огромна нужда точно от това в момента.

И аз като всички вас не реагирам добре на стимулация - в началото на второто ми икси съм. И аз съм с 1 яйчник, след ендометриоза. Схемата този път е по - различна, но отговора до сега е още по зле от първия път. На 4-ти ден - няма нито един фоликул /400 пурегон + 100 мерионал/, това за мен беше най - големия шок. Сега увеличаваме дозите. Исках да започна спокойна, с надежда, вяра, оптимизъм, но някой просто ей така те удря през лицето с всички сила.....искам да крещя, момичета.....как намирате надеждата, как се борите с емоциите....как се справяте с тъгата?
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2008, 13:27:47 pm »
21 гонал Ф 75 ед
40 меногона
стимулацията продължи 16 дни от двата ми яйчника общо излязоха 5 яйцеклетки, разбрах че е имало "празни фоликули", но като общо не знам колко са били.
И петте яйцеклетки се оплодиха, само 4 се развиха. Трансферираха 3 ембриона, а два от тях се захванаха.
Не се отчайвай, не се сравнявай с другите момичета. Може да са малко фоликулите, но важното е в тях да има качествени, зрели яйцеклетки.
Успех!
Ванина, разбирам те. При  мен в началото тръгнаха много фоликули, но после изчезнаха. Спряха да се развиват. Чувствах се виновна, отговорна, че не мога да контролирам това и че не правя нещо както трябва, че лигавицата ми е тънка, а не трябва да е.  Подтискаха ме и резултатите на другите момичета, които бяха с висок естрадиол и бр.фоликули. А аз? С тези мисли много трудно ще се справиш, дори мисля че няма как да ги игнорираш. Но пък не винаги всичко се развива по черния план - има и изненади и то за добро! Успех при стимулацията и положителен тест!
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 13:30:53 pm от *vera »
*
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2008, 13:34:19 pm »
 Аз имам два опита икси. При първия бях с Пурегон 150 и дълъг протокол. Направих 5 фоликула и извадиха 5 яйцеклетки, от единия яйчник само 1. Оплодиха се 4, ембриончетата бяха средна хубост, опитът беше неуспешен.
 При второто икси бях с Пурегон 400 по къс протокол, единият яйчник въобще не реагира, от другия-от 4 фоликула 4 яйцеклетки.Оплодиха се, на втория ден спряха да се делят, на третия "живнаха". Бяха под всякаква критика, но все пак ми ги върнаха-трансфер на трети ден. Опитът излезе успешен, в момента съм в петия месец.Много е важно да не се настройваш негативно и да си спокойна! Желая ти успех!
 Ванина,понякога по-бавно тръгват фоликулите, по-бавно растат, не губи надежда! Имаше един такъв случай докато правех икси, с големи дози, много бавно, но накрая прекрасни ембриони! Желая ти успех! И на всички момичета в процедура!
 
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 13:40:31 pm от Lilit »
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2008, 13:38:24 pm »
Вера, мила, благодаря ти - в момента имам наистина нужда да споделям, да говоря...да сравнявам....да чета.....да открия надеждата.

Не разбирам как така в началота е имало фоликули, а след това са изчезнали...след това сигурно пак са се появили, нали :D

Да се надявам, че утре ще кажа здравей на някой фоликул :D.

Момичета, благодаря ви много за окуражителните думи, прекрасни сте, прегръщам ви много
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2008, 13:55:09 pm »
Честно казано и аз не разбрах. Явно са си останали малки или са регресирали.
Първоначално бяха по 6-7 от яйчник, хомогенни по размер 5-6 мм. След два дни като отидох и ме поляха със студена вода - докторът издиктува общо 7-8 фоликула като размери. После все в тоя порядък вървяха, като на края дори не ги помнех от кой яйчник какви са.
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2008, 14:15:06 pm »
от моите опити (общо 4)знам, че бройката яйцеклетки не е най-важното. последния път имах най-малко - 5, и при мен работи само 1 яйчник. оплодиха се и петте, върнаха ми ги, захванаха се и петте, та стигнах до ембриоредукция. за 1 бебе стигат 1 яйцеклетка и 1 сперматозоид. а понякога от това излизат и 2 бебета :D
успех!
*
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2008, 15:27:27 pm »
Както е казала Бамбина, бройката яйцеклетки не е важна.При меен при първото ИКСИ извадиха 11 добри яйцеклетки и нито една на се оплоди,така че божа работа!!!И една да има важното е да стане хубаво ембрионче и после бебе!!!
Стискам ви палци момичета!!!
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2008, 15:36:55 pm »
Значи има някаква надежда, дори и един яйчник да работи само. :bighug: :cheerleader: дано да успеем и ние, а на вас да са ви здрави бебенцата и вие момичета, които имате вече положителни резултати, да сте живи и здрави и все така да ни вдъхвате надежда в тази нелека борба.


Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #14 -: Февруари 12, 2008, 15:47:56 pm »
Значи има някаква надежда, дори и един яйчник да работи само. :bighug: :cheerleader: дано да успеем и ние, а на вас да са ви здрави бебенцата и вие момичета, които имате вече положителни резултати, да сте живи и здрави и все така да ни вдъхвате надежда в тази нелека борба.
Благодаря! Нека скоро имате нужда от съвети в друга област  :wink:
Разбира се, че има надежда и с един яйчник . При мен основно фоликулите бяха от левия яйчник, на който преди време лекувах възпаление и много ми беше дерт за него. Десният, за който всички лекари казваха, че е перфектен направи само 2 фоликула.
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 15:49:49 pm от *vera »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2008, 16:02:24 pm »
Късмет на всички с процедурите. Винаги има надежда!

Angy, къде се изгуби....рядвам се, че си добре. 4 яйцеклетки не е никак зле от един яйчник, а и важно е качеството. При мен се оплодиха 10 и само 6 бяха хубави, така че си страхотна бъдеща мама, вярвам. Поздрави, пиши на ЛС, ще чакам.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2008, 16:11:59 pm »
Благодаря Ви милички!
Това ми е 2 -ри опит ИКСИ.
Аз съм днес на 6 ден  от стимулацията.Тя е много различна на всеки 2 дни.от днес сам  на 3 Гонала и 4 Фостимона и въпреки това имам и ще имам най-много 4 фолкула.Много съм отчаяна.
А при вас как са нещата?
много целувки:

*
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2008, 16:16:39 pm »
И аз да разкажа за моя опит,защото точно като вас си мислех че са малко, че нищо няма да стане, че щом при другите не става с много при мен как ще стане ....и т.н Аз също бях на доста силна стимулация около 56 ампули менопур и имах само 5 фуликула от тях само 2-3 бяха с хубави размери ( само да вметна че съм  си с 2 яйчника, но съм лекувана от ендометриоза), извадиха ми 3 яйцеклетки от тях 2 се оплодиха . На мен док също ми каза като видя колко съм отчаяна че са малко, че при всеки е индивидуално и че има много, случаи в които и с една става. Желая ви успех  момичета.
*
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2008, 16:27:24 pm »
Мили момичета,
благодаря Ви за чудесните думи и успокоения!
Значи явно качеството ,а не количеството има значение.Дано при всички нас всичко е ОК.
ДАй Боже!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: малко яйцеклетки въпреки силна стимулация
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2008, 16:53:38 pm »
Момичета и аз съм с един яйчник и 2-ри опит ИКСИ.
Първия път имах 7 фоликула, от които 5 се оплодиха. Стимулираха ме с около 30 ампули Пурегон.
Сега имам 9 фоликула.
Днес съм 12-ти ден от стимулацията.
Стимулираха ме с Гонал – по 3 на ден, за 5 дни
после минах на Фостимон – по 4 на ден, за 2 дни
а сега съм на Меногон – по 5 на ден, за 3 дни

При мен отговора на яйчника на стимулацията е доста добър, но това не е гаранция за успех.
Явно е доста индивидуално!
Успех на всички!