0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: След трансфер?
« Отговор #920 -: Август 04, 2009, 13:51:34 pm »
.....................................................................................

Проблемът: тест
Обяснение: съвременното ниво на уринарните тестове за бременност не позволява установяване на ниски нива ЧХГ, каквито обичайно има в дните след имплантация. Макар рекламата да е по-сериозна от реалността, да се търси позитивен тест за бременност няколко дни след имплантация е несериозно.
Препоръка: не правете ранни уринарни тестове за бременност.

Проблемът: лаборатория
Обяснение: пример от тези дни - ЧХГ на 13 ден след трансфер 4, на 14 ден - 4 500, на 15 ден - 0,4. Това и на теория не е възможно, очевидно някоя от стойностите (или всички) е погрешна. Обективно жената има 2 плодни сака и кървене.
Препоръка: не приемайте стойностите от лабораторните изследвания за 100% верни.

Проблемът: лекарства
Обяснение: поддържането на лутеалната фаза след инсеминация или ембриотрансфер е важно, но често натоварващо психиката лечение. Понякога жените в желанието си да приключат с този цикъл и да започнат подготовка на следващия, решават своеволно да прекратят приема на лекарства при съмнение за неуспех. Оплождането, имплантацията, повишаването на ЧХГ и т.н. не винаги протичат в сроковете, които ние сме им определили.
Препоръка: не спирайте сами назначената ви терапия.

Проблемът: специалист
Обяснение: лекарите, които нямат опит с проследяване на бременности след АРТ, си позволяват нелепи коментари от рода - о, нямаш никакъв шанс, щом: теста на 14 ден ти е отрицателен, или нивото на ЧХГ в кръвта е ниско, кървиш, боли те кръста, приемаш кортизонов препарат и т.н. Това е особено грозно, когато пациентът не е твой.
Препоръка: внимавайте на кого вярвате.

Проблемът: другите
Обяснение: ако гледате как е протекъл периодът след инсеминация или ембриотрансфер при други жени - без болки, без кървене, гладко и упоително, това може да ви доведе до отчаяние. Реалността не винаги е такава, каквато ни се иска. При някои жени наистина няма проблеми, при други - има много и сериозни, въпреки това бременността се запазва и износва.
Препоръка: осъзнайте своята индивидуалност.

Проблемът: кървене
Обяснение: много голям процент от жените имат различно изразено по количество, времетраене и интензитет кървене след процедурата. То може да се дължи на имплантация, да е хормонално, да означава загуба на един от ембрионите, да произхожда от маточната шийка, да е израз на възпалителен процес.
Препоръка: не приемайте кървенето за лош прогностичен признак.

Проблемът: лежане
Обяснение: и да се лежи, и да не се лежи, ембрионите няма да изпаднат по силата на гравитацията. Ако нямате изрично указание да "пазите леглото", не е нужно да правите нещо повече от обичайното. Ако обичайно сте с по-сериозна двигателна активност, лежането само излишно ще ви депресира.
Препоръка: не променяйте съществено дневния си режим.

Проблемът: отчаяние
Обяснение: сещам се за десетки жени, които са били отчаяни заради неправилна лабораторна стойност или заради недобронамерен коментар, а сега се радват на щастлива бременност, а някои вече и на здрави деца.
Препоръка: никога не губете надежда.


Добре е от време на време да си припомняте това което е написала Мели. Особено на първия посочен от нея проблем.
Успех ви желая!
« Последна редакция: Август 04, 2009, 13:53:17 pm от Pesheck »
Re: След трансфер?
« Отговор #921 -: Август 04, 2009, 14:58:24 pm »
lina!!!  Дано, дано...Теста ще го правя при д-р Владимиров, в клиниката, ако работи :-) Ще докладвам в четвъртък какъв е резултата :balk_173: :balk_602:
Re: След трансфер?
« Отговор #922 -: Август 04, 2009, 15:27:10 pm »
lina!!!  Дано, дано...Теста ще го правя при д-р Владимиров, в клиниката, ако работи :-) Ще докладвам в четвъртък какъв е резултата :balk_173: :balk_602:

И аз съм там в четвъртък при д-р Владимиров osi_9
Re: След трансфер?
« Отговор #923 -: Август 04, 2009, 18:54:00 pm »
Не мога да кажа със сигурност, но доколкото знам, имплантация настъпва между 6 и 12 ден някъде! Говори с док.
А уринен тест на 6ти ден е напълно безмислен според мен!

Може би е безмислен,но ако все пак беше положителен..какъв е смисъла тогава?И освен това на листовката пише,че седмица след овулацията вече е показателен...беше и три дни преди очакваната лелка...май много я мисля тези дни...

мечтаех за дветв чертички)))Що пък не???
*
Re: След трансфер?
« Отговор #924 -: Август 04, 2009, 20:17:44 pm »
lina, с моите скромни и може би неточни познания си мисля че ако на 6 ден от трансфера уринен тест е положителен бих си помислила че е от прегнила все още.

На мен ми е 9 ден от трансфера, и изобщо не ми се бърза с тестове, май предпочитам да си живея с напразни надежди отколкото пак да видя отрицателен тест.Не съм успяла все още да си внуша симптоми и на моменти имам чувството че не е имало нито пункция , нито трансфер и че всъщност нищо не чакам.
Re: След трансфер?
« Отговор #925 -: Август 04, 2009, 20:48:50 pm »
Не мога да кажа със сигурност, но доколкото знам, имплантация настъпва между 6 и 12 ден някъде! Говори с док.
А уринен тест на 6ти ден е напълно безмислен според мен!
Ох, дано, Вики, да е станала по-късна имплантация, имам още два дни до тест, които ще ми се сторят безкрайни простоо, наистина предпочитам хиляди пъти да не бях направила теста ...
Re: След трансфер?
« Отговор #926 -: Август 04, 2009, 20:56:59 pm »
Моя трансфер също беше на 28
Днеска си направих тест-отрицателен
В четвъртък че е кръвния
Снощи много ме боля корема и кръста и сега ме болят
Болката е като че ли ти се ходи до тоалетна

Наистина е рано,повярвай ми!Аз го направих,но знаех,че няма да се разстроя така!Приех го доста философски.Да е жива и здрава Даная,а другото ще си дойде когато господ е казал.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: След трансфер?
« Отговор #927 -: Август 04, 2009, 21:23:45 pm »
Мили момичета, аз ще съм  във вашето положение на есен и ще ми е за първи път. Но си ви чета отсега, та да съм информирана :lol:
Милички, пожелавам ви на всички до една да видите по две дебееееели чертички! Моля се за вас и стискам палци! Нямам търпение да напълните темичката с радостни вести :D

Душе, миличка, аз нали съм си забляна :lol: и съм изпуснала някъде, че си в процедура :oops: Да знаеш, че този път ще успееш, няма начин! Вярвам в това, ти го заслужаваш! Стискам всички налични пръсти да ни зарадваш!
 :bighug:

Успех, милички и да повлечете крачета :D :D :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #928 -: Август 04, 2009, 21:33:56 pm »
Само за ивформация да кажа и тук, че този път даже не успях да устискам до теста... много ми е мъчно... не знам какво друго да кажа...

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: След трансфер?
« Отговор #929 -: Август 04, 2009, 21:59:14 pm »
Само за ивформация да кажа и тук, че този път даже не успях да устискам до теста... много ми е мъчно... не знам какво друго да кажа...
Оооо, миличката ми! Съжалявам..не знам какво да ти кажа....  :balk_146:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #930 -: Август 05, 2009, 02:55:32 am »
du6ka  :bighug:
Аз днес съм 4-ти ден след трансфер и започнаха резки пробождания вляво - не знам това на добре ли е или ма зле? 8O
Re: След трансфер?
« Отговор #931 -: Август 05, 2009, 10:19:46 am »
 :cloud: Днес е десети ден от трансфера. Утре съм на тест.  mf_bounce8 Нервата ме е треснала от сутринта...
Re: След трансфер?
« Отговор #932 -: Август 05, 2009, 11:28:47 am »
:cloud: Днес е десети ден от трансфера. Утре съм на тест.  mf_bounce8 Нервата ме е треснала от сутринта...
[/quo

Нали ти казах,че съм с теб и след теб?

http://flash4e.com/ffgames/Others/%5BFFG%5DInterviewWithGodBG.swf
« Последна редакция: Август 05, 2009, 11:49:53 am от lina!!! »
*
Re: След трансфер?
« Отговор #933 -: Август 05, 2009, 11:31:15 am »
harmony - успокой се мила. Недей така. Ще разтревожиш ембриона и ще го разбонтуваш!!!  :wink: Стискам палци за утре - да чуем хубава новина. Много късмет! И наистина - спокойно. Сама разбираш, че това не е конструктивно поведение. Знам че е трудно, но ти ще положиш малко усилия и ще мислиш само хубави неща.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: След трансфер?
« Отговор #934 -: Август 05, 2009, 12:22:00 pm »
Душка, мила  :bighug: много съжалявам!
Мира какво става с теб?
Хармони, само спокойно, всичко ще се нареди!
Днес е 12 ден от ЕТ. Сутринта видях  :bfp:. Втората чертичка е по-бледа, но е там! Рано е още за радост, но...надежда има!!!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #935 -: Август 05, 2009, 12:39:36 pm »
ех, че хубаво Вики... много се радвам за теб!
стискам палци сега за едни хубави стойности на кръвния тест!

du6ka, тъжно ми става като прочета за някой неуспех. Горе главата - ти си смела жена! И скоро и ти ще станеш мама, защото го заслужаваш!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #936 -: Август 05, 2009, 13:53:01 pm »
 Момичета, темата не е в подфорум Споделено , а информативна. Моля не спамете!
В гореспоменатия форум има достатъчно теми, в които може да го правите. Нали с тази цел е създаден - да изразяваме радостта и съпричастността си.
 Моля, проявете разбиране този път , неведнъж е отправяна тази молба в  темата.

Постовете, които са спам, ще се трият.


Моля, публикувайте резултати и поздравления тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38727.0
« Последна редакция: Август 06, 2009, 15:57:16 pm от Елфи »
*
Re: След трансфер?
« Отговор #937 -: Август 06, 2009, 18:36:54 pm »
Днес е 13ти ден от трансфера. Продължава същото състояние - никакви симптоми за нищо! От вчера следобед има някаква лека пулсираща болка в дясно, като че ли яйчника. Ту отшумява напълно, ту се появява пак osi_10
*
Re: След трансфер?
« Отговор #938 -: Август 06, 2009, 23:16:04 pm »
Спокойно сега - репликите са преместени където трябва - в темата за инвитро на ЕЦ. Предупредиха ви по-горе! Нищо лошо не е станало. Модераторите полагат старание за подредба и яснота. Има си правила! Лошото е, че не се запознаваме своевременно с тях и в повечето случаи затова не ги спазваме.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: След трансфер?
« Отговор #939 -: Октомври 08, 2009, 14:42:24 pm »
Хеи, момичета и аз съм на 4ти ден от трансфера,подуто мие и ходя до тоалетна често,много усмивки и късмет от мен,някоя от вас знае ли дали да се пие фолиевата киселина сега?....4е не съм питала док.аз съм на утрогестан вагинално и фраксипарина,товае.сискам палци на всички