0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
След цветната снимка
« -: Февруари 08, 2008, 13:06:55 pm »
Здравейте момичета :)
Преди да започна темата търсих доста дали сте писали нещо за това, но не намерих очакваните отговори...
В понеделник ми направиха цветна снимка. Интересното при мен беше това, че самата снимка мина добре, но лекарката имаше големи затруднения при вкарването на инструмента, който влива контрастното вещество. Оказа се, че имам стеснение на вътрешното отверстие на цервикалния канал. Абе голям ужас си беше... Все пак успя да ми постави инструмента /предполагам 4е е нещо като маркуч, през който се влива контрастното вещество/. В крайна смета двете ми тръби са проходими. Каза ми, 4е евентуално трябва да се направи дилатация, т.е. разширение на цервикалния канал. Това, което ме притеснява е, че днес е петък, а аз продължавам да имам съвсем леко кафеникаво течение и от време на време чувствам тежест в областта на матката и яйчниците. Мисля си, дали не се е получило някакво възпаление...А иначе правим опити за бебе със съпруга ми - просто не ми се пропуска този месец. Моля ви, дайте ми съвет, как сте се чувствали след снимките, имали ли сте напрежение и тежест в яйчниците и матката? Какво ви е мнението за дилатацията? Цветната снимка я направих в Майчин дом Варна при Капка Атанасова.
Re: След цветната снимка
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2008, 20:36:32 pm »
Със съвет за цветната снимка не мога да помогна, защото не са ми правили.
Но доколкото съм запозната е нормално да има кървене известно време и чувство
за дискомфорт.
Дилатация ми правиха наскоро заедно с хистероскопия и мисля ,че е необходима процедура, особено при наличие на стеснение.
Дано се включат по-вещи момичета и да споделят!
Успех :)
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2008, 20:56:57 pm »
След моята цветна снимка ми беше изписан антибиотик за да не се получи възпаление. Правих я при доц.Маркова в Май
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2008, 21:06:34 pm »
чин дом Варна.Имах зацапване само 1 ден след процедурата.
Re: След цветната снимка
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2008, 23:06:31 pm »
Зацапване имах в деня кога ми беше ЦС и на следващия съвсем малко, Не е съвсем нормално да кръвиш 4 дена, но пак щом е имало затруднения със вкарването може и да е наранен цервикса повече, та затова да кръвиш.
 1 час след ЦС получих страшни болки, даже и аналгетик пих (а по принцип хапчета не искам да видя )
  Тежеста продлжи 4-5 дена, питах нормално е!
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2008, 20:13:17 pm »
Аз кървях 5-6 дни след цветната снимка.Относно дилатацията,няма да ти навреди а само може да помогне стрелците да стигат до целта по-лесно. :lol:
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2008, 13:44:26 pm »
Благодаря за съветите момичета :)
Аз обаче все пак си мисля, че делатацията е "нож с две остриета". Ами ако това разширение пречи за задържането на плода при евентуална бременност? Не знам какво да мисля...Моля ви, дайте ми повече съвети. Ако има някое момиче с моя проблем нека ми пшише.
Благодаря ви предварително :)
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2008, 11:22:04 am »
Благодаря за съветите момичета :)
Аз обаче все пак си мисля, че делатацията е "нож с две остриета". Ами ако това разширение пречи за задържането на плода при евентуална бременност? Не знам какво да мисля...Моля ви, дайте ми повече съвети. Ако има някое момиче с моя проблем нека ми пшише.
Благодаря ви предварително :)

Аз се притеснявах същото и питах лекарите. Разширението бързо се затваря само,не бой се.
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2008, 18:03:55 pm »
Четох какво сте писали, но имам един допълнителен въпрос. Сега в понеделник ще ми правят цветна снимка. Може ли в месеца, в който е правена снимката да се опитваме за бебе или е желателно да се прескочи и да се пазим сега.
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: След цветната снимка
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2008, 18:17:09 pm »
Желателно е да се прескочи, въпреки че тук има бременни и родени бебета точно след ЦС.

Gerry, ако си щипана вероятно от травмата на цервикса кървиш, аз имам 2 дилатации и куп неуспешни сондажи, които не преминават през канала и вече в чудо се виждам.
Няма такъв риск за риск за задържането, това не е хралупа. Не винаги дилатацията е свързана с отнемане на слой клетки, понякога просто се "прохожда" канала със специален  инструментариум.
Поздравления за добрия резултат от ЦС!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: След цветната снимка
« Отговор #10 -: Март 31, 2008, 14:58:11 pm »
А д-р Николова от Тина Киркова каза да не се поставят никакви свещички преди процедура, да не се замърсява.
Какви обезболяващи може да се вземат преди това, течен аналгин ли, аулин ли, предложете нещо, моля ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #11 -: Април 03, 2008, 10:31:00 am »
Правих ЦС при Янакиева.Тя ми даде да пия но-шпа преди процедурата.Не ми помогна .
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: След цветната снимка
« Отговор #12 -: Април 03, 2008, 11:08:55 am »
Преди малко направиха цветна снимка на сестра ми, има проблем, май ще трябва да минат по нашия път.Стана ясно защо два пъти са ставали извънматочно, много сраствания има.
А можете ли да ми кажете до кога има смисъл да се подават документи за ЗК, към май месец може ли да се подават, знаете ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: След цветната снимка
« Отговор #13 -: Април 12, 2008, 17:48:07 pm »
Момичета, повечето в този форум все едно една майка ни е правила.Така де,те проблемите ни почти едни и същи.Миналата седмица и на мен ми правиха ЦС,тръбичките ми,милите,проходими като тунела под Ламанша.Това добре,но моят док доста се озори докато пробие път за контрастното.Тясно,тясно,абе луда работа.Сега ще следва стимулация с Клостил.Както и да е.Имам два въпроса,ако някоя от вас,сестрички,може да помогне с отговорите ще съм ви много благодарна./предварително извинете за тъпите въпроси/
1-Дали тази теснотия на входа би могла да пречи на войниците на мъжа ми да атакуват крепостта? :lol:
2-Има ли изобщо някой,който след стимулация с Клостил да е постигнал желаният резултат?
3-/сетих се и трети/-Какво представлява тази манипулация с разширяването?
Предварително ви благодаря,за вниманието и отговорите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: След цветната снимка
« Отговор #14 -: Април 12, 2008, 19:25:18 pm »
1. ако със спермограмата всичко е О.К. - по-скоро не
2. в световен мащаб със Клостил и производни са се родили най-много бебета
3. дилатация - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9085.msg179229#msg179229

Поздравления за добрия резултат!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: След цветната снимка
« Отговор #15 -: Април 21, 2008, 16:52:49 pm »
Да ви питам, има ли начин да се оправи проблемна тръба, за сестра ми питам, има доста сраствания, в нея веднъж е имало извънматочна, пропуска си, но на снимката има тъмни участъци на няколко места.И лекарката каза, че е малко вероятно да е действаща, но нищо не се знае.
Може ли да ни препоръчате при кой може да се направи пластика, за някакви инжекции сме чували, има ли смисъл.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: След цветната снимка
« Отговор #16 -: Юни 25, 2008, 20:31:33 pm »
  Момичета вчера ми беше ЦС и днес имам кафеникаво течение със странна гъстота.Все едно кремообразна слуз,но много гъсто.Дори не може да попие  в превръзката.Искам да попитам как е било при вас?Дали е нормално толкова гъсто течение ,или това е признак за бъдеща гъб.инфекция?Мога ли да си направя промивка с Триклобактер,или не е препоръчително?
Re: След цветната снимка
« Отговор #17 -: Август 12, 2008, 12:58:30 pm »
Здравейте прочетох тук,че след цветна снимка се изписвало антибиотик,задължителен ли е приемът му?На мен ми правиха цветна снимка преди 3 дена но не ми изписаха нищо,сега имам леки болки в единия яйчник и се притеснявам да не получа някакво възпаление.Може ли тази болка да се дължи на процедурата все още въпреки че зацапване имах само парвия ден след ЦС?
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #18 -: Август 12, 2008, 13:06:47 pm »
Здравейте прочетох тук,че след цветна снимка се изписвало антибиотик,задължителен ли е приемът му?На мен ми правиха цветна снимка преди 3 дена но не ми изписаха нищо,сега имам леки болки в единия яйчник и се притеснявам да не получа някакво възпаление.Може ли тази болка да се дължи на процедурата все още въпреки че зацапване имах само парвия ден след ЦС?
Желателно е да се пие антибиотик след ЦС-като профилактика на някакво възпаление.
Аз пих 5 дни.
Re: След цветната снимка
« Отговор #19 -: Август 12, 2008, 13:09:48 pm »
Моята лекарка нищо не ми каза,аз тук го прочетох това какъв антибиотик си пила mpia?