0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: След цветната снимка
« Отговор #20 -: Август 12, 2008, 14:28:40 pm »
И на мен ми изписаха антибиотик,пих го 5 дни,мисля,че беше Augmentin или нещо подобно,но док ми обясни,че е задължително за да се предпазя от евентуална инфекция

*
Re: След цветната снимка
« Отговор #21 -: Август 13, 2008, 11:21:49 am »
за една седмица ми направиха 2 снимки -различни лекари и нито единия от тях не ми изписа никакви антибиотици.нормално е да има леко кървене,та нали е пипано в матката и да изтече и малко слуз.това не е признак на инфекция ,а е нормално.не се притеснявай.а и лекото неразположение 2-3 дни след това си е нормално явлвние.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: След цветната снимка
« Отговор #22 -: Август 13, 2008, 11:26:10 am »
Момичета,кажете моля колко време е продължителността на самата процедура.Правени са ми хидротубации и то 5 пъти,с една тръба съм и малко се притеснявам от болката.Ще правя цветна снимка в АГ Варна.Ако на някоя от вас са правени и двете процедури: ЦС и хидротубации нека сподели мнението си за разликата между двете.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: След цветната снимка
« Отговор #23 -: Август 13, 2008, 12:26:09 pm »
Цветна снимка - 5 минути.
Хидротубация не съм правила.
Късмет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: След цветната снимка
« Отговор #24 -: Август 13, 2008, 12:54:35 pm »
Благодаря ти, Evro, но най-вероятно резултатът няма да е добър.Поне такъв бе резултатът от хидротубацията в началото на годината.Май ще се тръгва по пътя на АРТ процедурите :(

Re: След цветната снимка
« Отговор #25 -: Август 13, 2008, 13:11:05 pm »
Аз правих моята ЦС в Майчин дом-Варна там слагат някакво обезболяващо преди самата процедура,но аз имам доста алергии и ми я правиха без него въпреки това болката беше доста силна само докато ми инжектират контрастното вещество няколко минути след снимката вече нямах никакви болки,може би защото при мен всичко е отлично.Самата процедура продалжава към 5 мин.
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #26 -: Август 13, 2008, 18:28:02 pm »
Правила съм и двете,усещането е едно и също.Не съм взимала никакви обезболяващи преди това нито антибиотици след това.При мен най дискомфортна беше първата част от процедурата докато почистят около матката и вкарат катетъра през цервикалния канал,когато инжектираха контрастното вещество нищо не усетих.Цветната снимка я правих в понеделник на 28 ден от цикала за6тото следващия цикал плануваме замразен трансфер.Но в матката се видя някакво петно,което доктора каза 4е може да е просто от удебелената лигавица на матката но за да сме сигурни след като ми дойде и ми свърши цикала ще направим и още една хидротубация за да се види дали петното е още там.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: След цветната снимка
« Отговор #27 -: Август 13, 2008, 19:18:20 pm »
Благодаря ви момичета за информацията.Fci, дано и при мен усещането и при двете процедури е еднакво.За хидротубациите те подкрепям, че почистването и защипването на шулцето или както там му беше името на инструмента е най-неприятната част, но е търпимо, нали е за кратко.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: След цветната снимка
« Отговор #28 -: Август 13, 2008, 22:53:39 pm »
Как на 28 ден ще ти правят снимка!?

Промивката на влагалището и щипането на шийката се прави и при двете процедури.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #29 -: Август 14, 2008, 06:27:00 am »
Evro,по принцип ми казаха че снимките се правят от 6 до 11 ден на цикъла преди овулация за да не се прекъсне евентуална бременност ако е настъпила такава след овулацията.Аз трябваше след като ми свърши последния цикъл да си направя първо разширяване на цервикалния канал защтото нищо не може да проникне през него много крив и тесен е.След това трябваше да изчакам да зарасне добре след разширяването за да си направя снимката и така стана 28 ден на цикъла.Пуснаха ми един кръвен тест за бременност за да са сигурни че няма бременност и така.Сега се подготвям за замразен трансфер този цикъл и не ми се искаше да се подлагам на цветната снимка сега след този цикъл за да не е много близо до деня на трансфера и затова беше на 28 ден.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 07:06:54 am от fci »
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #30 -: Август 14, 2008, 08:16:46 am »
аз съм минала и през двете процедури по няколко пъти и разлика в болката или във времето нямаше.Всичко зависи от лекаря.Но болкта определено е търпима,а аз съм със тотално запушени тръби и имах доста спазми,така че .......абе търпи се.Успех
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #31 -: Август 14, 2008, 11:12:38 am »
В интерес на истината и моята тръба беше почти изцяло запушена,но болка при ЦС нямах никаква.Не съм пила обезболяващи,а но снимката се вижда че контрастното в-во беше пропуснало частично.

*
Re: След цветната снимка
« Отговор #32 -: Август 20, 2008, 20:52:55 pm »
общо взето болката е поносима,не се притеснявай
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #33 -: Август 22, 2008, 05:17:27 am »
Здравейте момичета,преди около 10 дни правих цветна снимка при генеколожката ми.Видя се някакво петно в матката и доктора ми в клиниката по стерилитет ми предложи да направим хидротубация за да видим дали петното ще се види пак и така днес ми беше хидротубацията.Миналия месец ми правиха дилатация на цервикалния канал за втори път вече.При цветната снимка имах дискомфорт и спазми при проникването на катетъра но след това нямах никакво кървене или зацапване.Днес при хидротубацията като ми вкарваше катетъра доктора болката беше много силна и при проникването на катетъра направо подскочих и ми се разтрепериха краката.Хубавото беше че няма нищо в матката всичко изглежда добре но имам кървене което не е много обилно но си е кръв не просто зацапване.Попитах дактора(той ми прави дилатацията)дали канала пак се е стеснил и той ми каза че не се бил стеснил но не е прав а е под ъгъл с матката,матката била някакси високо и затова е толкова трудно проникването.Много се притеснявам че след 3 седмици ми предстои трансфер на замразени ембриони и ако при проникването на катетъра се нанесе такава травма на канала нищо няма да се получи.Мисля че това беше причината и първия опит да се провали.Доктора каза че при трансвера пикочния мехур трябва да ми е много пълен за да може да натисне матката хубаво надолу за да не се получава този ъгъл с шииката,но се страхувам че това няма да помогне защото при първия трансфер беше пълен и пак беше труден,болезнен и имах зацапване.
Моля ви споделете ако някой е имал проблемен трансвер заради тясна и крива шиика дали е намерил някакво добро решение(при мен дилатацията не помага).Благодаря ви!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: След цветната снимка
« Отговор #34 -: Август 22, 2008, 12:07:18 pm »
fci, съжалвам за обстоятелствата с твоя канал. При мен положението беше същото - и след двете дилатации трансферите бяха кой от кой по-зле.
Решението на лекуващия ми беше - подхоящ катетър, ЕТ под УЗИ, 30 мин преди ЕТ атропин и но шпа и естествено пърен мехур. Получи се брилянтен трансфер!

Попитай за смяна на катетъра, ако нямат за трудни трансфери - да си набавят, болезнено права си че много процедури се решават още на фаза - трансфер!

Пожелавам ти безпроблемен трансфер и успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #35 -: Август 22, 2008, 14:37:04 pm »
Благодаря ти за отговора Evro,при първия ми трансвер си спомням че доктора започна с обикновен катетър но не можа да проникне и много ме болеше.След като видя че е трудно смени катетъра с някакъв мисля че по тънък и твърд.С втория катетър проникването беше бързо и по лесно,но мисля че канала беше вече наранен от първия катетър защото след трансвера имах зацапване.Имах имплантация но за много кратко,не съм сигурна че неуспеха се дължи само на трудния трансвер но все пак шансовете са по големи ако трансвера е нетравматичен.Сега ще напомня на доктора ми да започне направо с по тънкия катетър и да е по внимателен,защото ми се струва 4е много напъва като ги вкарва тези катетри,а другата ми лекарка която ми направи цветната снимка явно изобщо не беше наранила канала защото след това нямах никакво зацапване.Въпреки че проникването пак беше трудно, тя някакси го правеше много бавно и внимателно и свърши чудесна работа.Дано да мине добре че като се сетя за днес тръпки ме побиват.
Успех и на теб и на всички момичета от зачатие!
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #36 -: Август 22, 2008, 14:45:34 pm »
fci,желая ти това да е последния ти трансфер и да не се тревожиш вече за такива неща.Успех,мила,очакваме ++ резултат :crossfingers:

*
Re: След цветната снимка
« Отговор #37 -: Август 22, 2008, 15:36:46 pm »
Благодаря ти много hriska,ще пиша как е минало!
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2008, 18:35:10 pm »
Момичета, колко дни след цветна снимка сте имали кръвотечение? Правих ЦС във вторник сутринта, днес ми е втори ден. Притеснява ме това, че преди малко открих повечко кръв отколкото вчера следобед и днес до обяд...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: След цветната снимка
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2008, 18:54:42 pm »
ognyana на мен ми кървя 2-3 дена