0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета. Не съм писала много отдавна. Само чета вашите коментари и търся решение на моя проблем. Направихме разширена спермограма при доц. Конова в Плевен и за наше изумление излезе, че моя съпруг има антиспермални антитела два пъти повече от нормата, и подвижността е 30% при норма над 50%, а всичко останало като морфология и количество е в границите на нормалното.
Много ви моля да споделите, дали това е преодолимо и дали и възможно някой ден да забременея по естесвен път. Първоначално като разбрахме, че в него е проблема, си помислих, че това е по-доброто зло от това при мен да е причината, но колкото повече чета, толкова повече се тревожа, че май нещата са сериозни. А при мен целия комплект с изследвания, показа че няма причина да забременея ве4е 2 години. В момента изчакваме резултатите на допълнително назначени изследвания, за да видим къде е причината.
Много ще се радвам и ако Мели ми отговори.
*
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 16:13:43 pm »
Само като прочетох заглавието и имах чувството, че е моят проблем  :D С тази разлика, че при нас проблемите са и при двамата.
Иначе историята ни е същата: разширена спермограма - резултат антиспермални антитела 80%, подвижни 14%, всичко останало в норма. Астенозооспермия. Док каза, че трябвало първо консервативно лечение и евентуално след това може да говорим за арт.
Изследванията са от началото на декември и от тогава мъжо приема първо Доксициклин/понеже микробиологията му излезе идеална - няма гъби, хламидии и други твари  :D и така и не се разбра дали има инфекция/, след това Изопринозин по схема, Антиоксидант на Wallmark, Q10 на капсули и аспирин протект, който той по принцип си пие.
Честно казано вече два месеца при мен нещата са наред, но резултат от хапчетата няма.
Може да се успокоиш, че не си сама.  :D А според мен чудеса стават и знае ли човек.....

И аз ще съм благодарна на Мели, ако може да отговори, тези антиспермални тела и намалената подвижност лекуват ли се с медикаменти и ако е наистина възможно колко време е необходимо.


Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2008, 16:34:07 pm »
Maxi, а вие направихте ли консултация с уролог? Кой ви назначи терапията?
*
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2008, 09:30:11 am »
Сори ама нещо нета ми е забил и отговорът ми се е публикувал два пъти, а аз не знам как да изтрия единия  :oops:

По въпроса: до скоро мислехме, че проблемът е само при мен. Изследванията ги направихме в Плевен в клиниката на доц. Конова, а андролог там е д-р Личев. Друга консултация не сме правили, защото му се доверихме и решихме засега да следваме съветите му. Все пак изследванията са от началото на Декември и терапията продължава и до сега. Според мен е още рано да се каже има или няма ефект тя.
Предстои ни контролна спермограма, но ще я направим през април.
Единственото, което д-р Личев не ни обясни е дали се лекуват тези антитела, въпреки че го питах изрично има ли смисъл да чакаме. Все пак се губи време.
Но надеждата умира последна....


Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2008, 22:11:46 pm »
Здравейте отново. Искам да  споделя с вас, че последните резултати след разширената спермограма излязоха и се оказва, че има наличие на стрептококи, които според доктора е нормално да ги има, но поради липса на друга причина, ще ги лекуваме тях в продължение на един месец с антибиотик.
Ако и на вас ви се е случвало, образно казано стрептококите да са причина за намалената подвижност и антиспермалните антитела, моля споделете го с мен.
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2008, 09:27:09 am »
Изследванията ги направихме в Плевен в клиниката на доц. Конова, а андролог там е д-р Личев.

Д-р Личев не е андролог. По-добре да не чакате, а да потърсите специалист.
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2008, 11:40:27 am »
Здравейте момичета, някой въобще знае ли д-р Личев какъв специалист е?
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2008, 13:40:02 pm »
Изследванията ги направихме в Плевен в клиниката на доц. Конова, а андролог там е д-р Личев.

Д-р Личев не е андролог. По-добре да не чакате, а да потърсите специалист.
Здравейте момичета, някой въобще знае ли д-р Личев какъв специалист е?
Аз мисля , че е андролог  8O. На регистратурата ,на входа на КИРМ пише Андрологичен кабинет и под него е посочено името на д-р Данаил Личев , доколкото си спомням... И ние имахме леко повишени антиспермални антитела и астенотератозооспермия.Не знам дали е резултат от близо 6 месечното лечение (Харвест , антиоксиданти и др.), но съм забременяла ноември месец , за съжаление - миссед.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2008, 07:26:15 am »
Ако има антиспермални тела при мъжа, те се преодоляват с инсеминация.
Доктор Личев не е никакъв андролог.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2008, 09:01:37 am »
"Анти-спермалните антитела са противопоказание за интра утеринна инсеминация. Те не могат да се изолират."- Точен цитат на д-р Личев
Как бихте коментирали? Аз си мислех, че точно това е вариант за преодоляването на анти-спермалните антитела в семенната плазма!
*
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2008, 09:56:57 am »
Не знам дали д-р Личев е андролог или не, но така или иначе трябва да лекуваме мъжо по някакъв начин. От всичко, което съм прочела, останах с впечатление, че единствената опция при антиспермални антитела е ин-витро. Както и че намалената подвижност се дължи на тях.
Но при нас има проблеми и при двамата, така че дали заради мъжо или заради мен, изхода и процедурата са ясни предполагам.


Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2008, 15:40:22 pm »
Здравейте момичета, преди седмица взехме новите резултати и се оказа, че няма причина моя съпруг да има антитела. От микробиологията се вижда, че има стрептококи, които според  д-р Личев е нормално тяхното наличие. Обаче,поради липса на друга причина, сега съпругът ми е на терапия с антибиотик и т.н., защото стрептококите можело да са проблема. И така, ще видим след месец какъв ще е резултата при контролните изследвания и евентуално тогава ще направи SDI тест.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #12 -: Февруари 16, 2008, 16:54:08 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=696&Itemid=15
Цитат
Вътрематочна инсеминация Ако се открие проблем свързан с малко количество на сперматозоидите, лека форма на ендометриоза, необясним стерилитет, недостиг на цервикална слуз или наличие на спермоантитела възможно решение може да бъде вътрематочната (интраутеринна) инсеминация ( IUI ). Сперматозоидите се вкарват вътре в матката посредством тънък катетър през през маточната шийка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2008, 12:05:14 pm »
Направихме разширена спермограма при доц. Конова в Плевен и за наше изумление излезе, че моя съпруг има антиспермални антитела два пъти повече от нормата, и подвижността е 30% при норма над 50%, а всичко останало като морфология и количество е в границите на нормалното.

Здравей,

Искам да те попитам как /с какво иследване / се откриват тези антиспермални тела? Защото и моя мъж е с намалена подвижност /и се борим с проблема за забременяването/, но никой не ние казвал за такова изследване. Правили сме разширена спермограма, но вътре няма данни за изследване на антитела. Много ще се радвам да ми отговориш, защото имаме вече 2 неуспешни инсета /при положение, че уж при мен всичко е ок/ и се притенявам да не изтърваме нещо.

Поздрави


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2008, 18:09:01 pm »
Направихме разширена спермограма при доц. Конова в Плевен и за наше изумление излезе, че моя съпруг има антиспермални антитела два пъти повече от нормата, и подвижността е 30% при норма над 50%, а всичко останало като морфология и количество е в границите на нормалното.

Здравей,

Искам да те попитам как /с какво иследване / се откриват тези антиспермални тела? Защото и моя мъж е с намалена подвижност /и се борим с проблема за забременяването/, но никой не ние казвал за такова изследване. Правили сме разширена спермограма, но вътре няма данни за изследване на антитела. Много ще се радвам да ми отговориш, защото имаме вече 2 неуспешни инсета /при положение, че уж при мен всичко е ок/ и се притенявам да не изтърваме нещо.

Поздрави
антиспермални антитела се изследват с кръв или в еякулат!на нас ни поискаха изследване от еякулат и теста се казва "MAR тест" ,ако съм объркала името нека ме поправи някой!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2008, 21:51:23 pm »
Ако има антиспермални тела при мъжа, те се преодоляват с инсеминация.
Доктор Личев не е никакъв андролог.

Ами какъв е ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2008, 21:55:36 pm »
доктор пише на сайта  :lol:
няма взета специалност
« Последна редакция: Февруари 17, 2008, 22:10:46 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2008, 09:16:35 am »
На регистратурата ,на входа на КИРМ пише Андрологичен кабинет и под него е посочено името на д-р Данаил Личев

Точно така е и това е подвеждащо. Ние също първоначално се объркахме, защото си мислехме, че ни консултира андролог. И особено когато изказва мнения с нетърпящ възражение тон ... а после се оказва, че почти нищо от това, което твърди, не отговаря на истината.

Не ми се започва пак темата за харвест, но не ми се струва редно да даваш на всички хора, независимо от проблемите им, една и съща хранителна добавка. Естествено, че при някои ще помогне, но не трябва ли един лекар да се интересува и от другите хора, на които няма да помогне? На мен този подход повече ми прилича на знахарство, отколкото на истинска медицина.

Maxi, има много голямо значение кой лекува мъжете ни, повярвай ми, казвам ти го от горчив личен опит. Знаеш ли как си личи, когато един човек е специалист и открива проблемите бързо и точно! Дори и за ин витро да сте, а май и ние вървим натам, пак е важно да се е подобрила спермограмата, това твърдят поне двама специалисти, които сега лекуват мъжа ми.
« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 09:21:33 am от tatyana* »
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2008, 09:54:07 am »
tatyana*  би ли споделила при кои специалисти се лекува съпруга ти?
*
Re: Антиспермални антитела и астенозооспермия
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2008, 10:29:12 am »
Здравейте на всички момичета.Същият проблем имам и аз.При мен в спермограмата излезе че имам аглутинати.Още когато си взех спермограмата при д-р Сариев ми каза така:/Поради наличието на множество аглутинати да се изследвам за антиспермални антитела/Също така ми написа /Подходящ за инвитро-икси/.Аз така и не го направих а веднага отидохме с моята половинка сега вече при покойната д-р Чернева и започнахме Икси процедурата която се оказа не успешна.Тази година реших че ще трябва да да си пусна тези изследвания за антиспермални антитела и се оказа че ги имам и от там ниската подвижност.След като си взех изследванията веднага отидох при д-р Александров гр.Варна да му кажа лично че това ме притеснява с тези антиспермални антитела и той ми каза че това не може да бъде проблем.Вече и аз не знам какво и при кого да отида за да ми каже какво се прави при наличие на такива.На теория пречат а на практика не пречат.Говорих също така за инсе но ми бе отказано-нямало смисъл.Четох относно антиспермалните антитела с кортикостероиди ноооооооооо...... няма такъв лекар който да ми ги изпише....Затова сега съм решил да пробваме пак икси втори опит но за в момента финансовото състояние ни спира.Момичета извинете ме ако беше излишно всичко това да ви го пиша но и аз съм с този проблем а освен тук няма къде другаде да споделя моята мъка а толкова искам да имам дете.За съжаление малко са специалистите които да отговорят за мъжки фактор стерилитет.Затова моля пак ако има забременели момичета от половинките си с диагноза Астенозооспермия и Антиспермални антитела да напишат тук как и по какъв начин са стигнали до Успеха?Благодаря Ви момичета предварително.Приятен ден на всички.