0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

вливане на интралипид
« -: Февруари 05, 2008, 22:20:59 pm »
Къде в Пловдив мога да си направя вливане на интралипид .
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 08:33:44 am »
Във всяка една клиника където има легла,могат да ти го влеят.
Re: вливане на интралипид
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2008, 08:37:58 am »
Здравейте момичета,

нуждая се от помощ - дано някой от знаещите да се включи. Преди 10 дни направих положителен тест за бременост, имам диагноза хашимото и завишени НК-клетки. Преди да забременея, НК клетките бяха 12,2% (при норма 11) и заключението на доц. Конова беше - умуруно завишени. Преди 2 дни (вече бременна), по препоръка на д-р тодорова пуснах контролно изследване и резултатите са отчайващи за мен - НК клетките са 19,9%. Аз очаквах да са намалели, защото през тези три месеца (между първото изследване и сега) пия аспирин протект, селен и нео-фолик мета. На мен ми се вижда много това увеличение, а доц. Конова ми е предписала само вливане на интралипид и след месец контролни изследвания. Много ме е страх, дали ще задържа бебето и искам час по-скоро да влея този интралипид. Извинете ме за невежеството, но някой може ли да ми обясни простичко какво е интралипид и защо в някои случаи (дори при по-нисък процент на НК клетките) се изписва имуновен, при други интралипид и кой е критерия за избор? Има ли случаи на момичета с такъв % на нк-клетките да е износило нормално бремеността и наистина ли тези гадни нк-клетки се повлияват от тези препарати? Ще ви бъда благодарна, ако някой минал през това се включи. Имам нужда от вас!
Благодаря ви!   
Re: вливане на интралипид
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2008, 10:34:49 am »
  Здравей Skarlet,

 Аз не разбрах доц.Конова видя ли новите ти резултати? При мен НК-клетките преди да забременея бяха 19%. След първото вливане на Имуновенин скочиха на 39,9%. Чела съм, че при повечето момичета НК-клетките  се повишават след първо вливане. На мен в момента след това голямо покачване на НК-клетките ми вливат и Имуновенин и Интралипид. Но преценката на кого какво и по колко е на доц.Конова. Вярвай и всичко ще бъде наред  :D. Интралипида няма да мога да ти обясня точно  какво представлява, но са някакви мастни киселини, в листовката пишеше, че се прилага при новородени. Ако доц.Конова не ти е видяла новите резултати обади й се. Всичко ще бъде наред, пожелавам ти успех
 И да пишеш какво става  :D

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2008, 10:44:02 am »
Аз съжалявам че си влях имуновенин ако Ассс е права,че след първо вливане се покачват,а не падат. Може би това е причината сега да правя спонтанен след инвитро.
Re: вливане на интралипид
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2008, 11:12:54 am »
  Мила Пуканчице, съжалявам много, че така се е получило при теб. Аз разбрах, че ако се влее Имуновенин дори да са повишени НК-клетките, плода е защитен. При мен, когато излязоха резултатите за тази контрола с НК-клетки 39,9%, доц. Конова ми се обади доста притеснена, но когато разбра, че съм направила вливането ми каза, че всичко е наред и няма проблем. Щом има вливане високите НК-клетки не атакуват плода. Знам ли вече, тази имунология е много заплетена.
  Пуки   :bighug:

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2008, 11:35:16 am »
Момичета, а не мислите ли, че НК клетките се покачват следствие на реакция на организма на бременността, а не от вливанията. И при мен след забременяването са много високи, но пък ги изследвах в София и не са много съпоставими резултатите с тези от Плевен. Предписан ми е интралипид преди забременяване и имуновенин при бременност на всеки 25-30 дни :(
Пуки, кураж мила  :bighug:
Re: вливане на интралипид
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2008, 11:48:07 am »
  Григчо,

 и аз съм си мислила същото нещо като теб. Да сигурно и това е някакъв отговор. Но понеже съм чела за момичета вливали Имуновенин и при контролно изследване след това, без да е настъпила бременност е имало завишаване.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2008, 11:52:18 am »
Мерси за отговора, Ассс. Наистина имунологията е доста смътна наука :wink:
Re: вливане на интралипид
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2008, 14:41:18 pm »
Момичета, а не мислите ли, че НК клетките се покачват следствие на реакция на организма на бременността, а не от вливанията.

Именно.

То и имплантационна неудача да е имало, пак може да се вдигнат.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2008, 16:11:41 pm »
А каква е причината да ни се вдигат и като не сме бременни?
Re: вливане на интралипид
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2008, 16:36:58 pm »
Мерси за отговора, Ассс. Наистина имунологията е доста смътна наука :wink:

И на мен така ми се струва. След + тест имам 4 вливания на имуновенин, преди трансфера също вливах. На контролите НК-клетките варират от 18% до 35%. Контролите ги правя стриктно на 21 ден, с надеждата да открия някаква логика. Не успявам. Както е тръгнало ще вливам до 9 месец, за да са доволни имуноложките. На бебето НК-клетките явно не му влияят, но знае ли човек... Та ще продължавам да вливам.
Моят съвет е да не се притеснявате толкова в тия НК-клетки.
Re: вливане на интралипид
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2008, 19:46:01 pm »
Благодаря за отговорите на всички момичета. И на мен логиката ми сочи, че покачването на нк-клетките е вследствие на бремеността (поне снощи доц. Конова така ми отговори, че те са активни през първия триместър на бремеността, явно се съпротивляват на задържането на плода) Знам ли и аз. Вече съвсем се обърках. Тази наука наистина е сложна. Ще направя всичко, което доц. Конова ми предписва, пък да става каквото ще. Защото ако не влея интралипид, после ще се обвинявам, в случай, че нещо се случи. Просто ми беше интересно как доц. Конова решава между интралипид и имуновен, от това което изчетох от форума по-честата практика е да се влива имуновен. Та затова се чудех.....Но дано всичко да е наред в крайна сметка.

Успех на всички.
Пуки  :oops:
Re: вливане на интралипид
« Отговор #13 -: Май 09, 2008, 20:56:16 pm »
   Малко глупав въпрос, ама:Задължително ли е вливането на Интралипида да става в клиниката ? Може ли ,например , вливане на интралипид в дом. условия? Имам близка позната мед. сестра , която мисля , че ще се справи отлично. Идеята ми е да ми е по удобно , без пътувания и т.н. и спестявам 50 лв. за вливането.
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #14 -: Май 09, 2008, 22:02:41 pm »
   Малко глупав въпрос, ама:Задължително ли е вливането на Интралипида да става в клиниката ? Може ли ,например , вливане на интралипид в дом. условия? Имам близка позната мед. сестра , която мисля , че ще се справи отлично. Идеята ми е да ми е по удобно , без пътувания и т.н. и спестявам 50 лв. за вливането.

Пести от нещо друго миличка.Недей от това.По-особени са вливките, затова не рискувай.
Re: вливане на интралипид
« Отговор #15 -: Май 10, 2008, 09:14:48 am »
   Малко глупав въпрос, ама:Задължително ли е вливането на Интралипида да става в клиниката ? Може ли ,например , вливане на интралипид в дом. условия? Имам близка позната мед. сестра , която мисля , че ще се справи отлично. Идеята ми е да ми е по удобно , без пътувания и т.н. и спестявам 50 лв. за вливането.

Аз не си правя тези вливания в клиника, а в нещо като дневен стационар, само със сестра наоколо.  Ако можеше у дома да идва - бих го предпочела.  Това не е опасно вливане и ако сестрата си носи за всеки случай противоалергична инжекция, все едно дали в кабинет или у дома ще е вливането.  За първо вливане обаче е добре да си сигурна, че където и да си, човекът, който те наблюдава знае как да реагира при евентуален алергичен шок.  Доста висока е наистина цената на вливането в клиника, а ако включва и пътуване...
Re: вливане на интралипид
« Отговор #16 -: Май 10, 2008, 11:41:08 am »
 Аз вече направих първото вливане в Плевен на 07.05. Цялата процедура продължи 15 -20 минути и не видях нищо особено при вливането. Не са ме тествали за алергия , но и след това се чувствах добре.
Re: вливане на интралипид
« Отговор #17 -: Май 10, 2008, 13:40:55 pm »
  Има разлика в зависимост от това дали ти вливат Имуновенин или Интралипид. Алергична реакция може да се получи при вливане на Имуновенин и затова е хубаво да си под наблюдение.Даже не е гаранция, че ако първото вливане е минало нормално няма да реагира организма при следващо вливане. Вливането на Интралипид е по-безобидното. Аз правя моите вливания в манипулационната към едната ни поликлиника. Въпроса е да има медицинско лице, което може да реагира адекватно ако има реакция на организма.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: вливане на интралипид
« Отговор #18 -: Май 10, 2008, 13:51:40 pm »
  Има разлика в зависимост от това дали ти вливат Имуновенин или Интралипид.

Момичето пита за Интралипид обаче...
Re: вливане на интралипид
« Отговор #19 -: Май 10, 2008, 13:56:03 pm »
  Има разлика в зависимост от това дали ти вливат Имуновенин или Интралипид.

Момичето пита за Интралипид обаче...
Да , за интралипид става въпрос. :wink: