0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #40 -: Май 01, 2009, 12:33:13 pm »
Аспирин протект,антиоксидант след овулация,интралипид през два месеца-така до бременност,а при полужителен тест имуновенин,аспирин и фраксипарин.Миналата година сама реших да пусна имунологични и ходих в Плевен при доц.Конова
Re: вливане на интралипид
« Отговор #41 -: Май 01, 2009, 12:46:20 pm »
И моята терапия е такава.Аз си включих и Омега 3. Колко % са твоите НК ?
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #42 -: Май 01, 2009, 15:31:13 pm »
Бяха 32.....много завишени :(Дано са паднали
Re: вливане на интралипид
« Отговор #43 -: Май 01, 2009, 17:24:38 pm »
и аз момичета не съм бременна. имам едно вливане с имуновенин и сега трябва да направя едно интралипид, а след 20 дни контролни на ТАТ и МАТ, всъщност мойте НК клетки са съвсем малко над нормата (около 12)и докторката обръща внимание на ТАТ и МАТ, а не на клетките. За съжаление след вливането на имуновенина ефект - никакъв даже МАТ малко е нараснал, но след двайсет дни стискайте палци да съм ги утрепала  :D Всъщност доста съм обезкуражена, за мен ендокриноложката каза, че че медицината е безсилна .... Та момичета - мисля че се боря с вятърни мелници.... Дано при вас нещата да са по-розови и скоро се оправите с тия гнусни клетки. и достигнете до най прекрасния резултат. ylinfant
Re: вливане на интралипид
« Отговор #44 -: Май 01, 2009, 17:50:23 pm »
 Защо да е безсилна медицината при твоя случай? Какви точно са ти отклоненията?
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #45 -: Май 01, 2009, 17:56:50 pm »
Тъкмо днес си мислех да пусна подобна тема с въпрос колко от вас след вливания са забременели...
Аз тези дни разбрах, че имам завишени НК клетки, които според док може да са причината за незабременяване. Препоръча ми вливания при следваща процедура. Та ми беше интересно доколко биха повлияли вливанията за положителен резултат? Бихте ли споделили опит?
Желая ви успех, момичета!
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #46 -: Май 02, 2009, 22:36:02 pm »
twin,колко завишени  са твоите нк клетки?
*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #47 -: Май 05, 2009, 17:52:12 pm »
Запознати ли сте до колко пъти преди забременяване може да се влива интралипид?
Re: вливане на интралипид
« Отговор #48 -: Май 05, 2009, 18:17:49 pm »
Запознати ли сте до колко пъти преди забременяване може да се влива интралипид?
И мен ме интересува този въпрос, че на мен също ми предстои вливане на интралипид?!
Или по-скоро, колко време след вливането има ефект от лекарството и кога трябва да се повтори. На заключението ми от доц. Конова пише само, че трябва да се направи 10 дни преди ЕТ или инсе ( ние ще правим инсе), но не пише колко време му е времето на действие. Разбирам го като - преди всяка процедура - вливане.
« Последна редакция: Май 05, 2009, 18:21:46 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: вливане на интралипид
« Отговор #49 -: Май 05, 2009, 18:37:43 pm »
Защо да е безсилна медицината при твоя случай? Какви точно са ти отклоненията?
Защото явно мойте ТАТ и МАТ са толкова високи че на докторката и се струва невъзможно да се намалят изобщо... ТАТ ми е 4000 а МАТ около 300-400 вече не си спомням... или по-скоро не желая да си спомням. Сега съм решила контролата да си пусна в друга лаборатория, пък да видим...Може пък лабораторията да греши..  :wink:
Re: вливане на интралипид
« Отговор #50 -: Май 05, 2009, 18:46:13 pm »
Аз съм вливала интралипид три пъти,това което д-р Тодорова ми е казала е че има действие за два цикъла,а контрола след вливането на 20 дни.

*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #51 -: Май 05, 2009, 20:46:04 pm »
twin,колко завишени  са твоите нк клетки?
Точно с колко - незнам. Понеже не съм от София и се обаждах по телефона за резултатите и док ми каза, че били доста завишени. Колко - ще видя като отида!
Но аз тук, от няколко дни стоя и мъдря кой ще е най-добрия вариант за действие? Понеже доктора ми препоръча да направим вливания и да преминем веднага към следващо инсе или друга арт процедура. Но, явно имайки някакъв неустановен проблем при нас, се чудя дали да не си направим първо генетични и имунологични в Плевен, и след това на базата и на техните резултати да я смятам накъде.
Вие какво ще ме посъветвате?
Re: вливане на интралипид
« Отговор #52 -: Май 05, 2009, 23:41:56 pm »
twin вие само НК клетките ли сте изследвали?
Ако е само това, според мен е лошо да направите и имунологичните и генетичните преди следваща процедура. С моя лекар решихме, че преди изобщо да почнем с инсеминациите е добре да ги направим и ето че и там има какво да се лекува.
Нинката1 ако е два цикъла е добре, аз съвсем изключих да питам за това, а мисля ако не стане с инсето, понеже най-вероятно няма да можем да си позволим скоро да отделим средства за второ, да опитаме по естествен начин или с таймирани цикли, а за тях трябва да знам колко време трае ефекта на лекарството. Но пак ще се консултирам с моя док. Въпреки, че с моя МЦ от около 40 дни, дали ефекта ще е точно два цикъла :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #53 -: Май 06, 2009, 01:35:03 am »
Ние изследвахме "клетъчен имунитет", резултатите от който ми казаха, че са завишени НК клетки.
П.П. Търсих инфо тук за изследване на клетъчен имунитет, защо се прави и какви показатели дава, но не намерих. И затова ми е доста неясно...
Re: вливане на интралипид
« Отговор #54 -: Май 06, 2009, 01:56:03 am »
Запознати ли сте до колко пъти преди забременяване може да се влива интралипид?
И мен ме интересува този въпрос, че на мен също ми предстои вливане на интралипид?!
Или по-скоро, колко време след вливането има ефект от лекарството и кога трябва да се повтори. На заключението ми от доц. Конова пише само, че трябва да се направи 10 дни преди ЕТ или инсе ( ние ще правим инсе), но не пише колко време му е времето на действие. Разбирам го като - преди всяка процедура - вливане.

Незная до колко пъти може да се влива Интралипида преди забременяване. В моите препоръки пише , че се влива през месец на 5 -6 ден от МЦ като вливането покрива следващите две овулации. Аз съм вливала Интралипид 5 - 6 пъти , два от които Интралипид + Имуновенин 40 ампули.
 В поредни месеци съм правила стимулация за инсеминация и тогава вливанията бяха и в двата месеца - преди всяка процедура.
 NK от 18 % паднаха на 16 % , което според мен е повече от нищожно.
j_j_ana , според доц. конова ТАТ и МАТ успешно се вкарват в норма след вливане на Имуновенин.
« Последна редакция: Май 06, 2009, 01:57:48 am от fatalwoman »
Re: вливане на интралипид
« Отговор #55 -: Май 06, 2009, 08:59:34 am »
fatalwoman благодаря за инфото :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #56 -: Май 06, 2009, 11:23:43 am »
Мерси за отговорите :bighug:
Re: вливане на интралипид
« Отговор #57 -: Май 13, 2009, 16:15:30 pm »
Момичета здравейте!Имам един въпрос :ask:Няколко пъти писах на д-т Кононова,на имейл ,но тя не ми отговаря,за съжаление.Някой получавал ли е отговор от нея?

*
Re: вливане на интралипид
« Отговор #58 -: Май 13, 2009, 16:23:28 pm »
Аз чакам два месеца за заключение. Вчера писах поредния мейл, днес вече мисля да звъня.
Re: вливане на интралипид
« Отговор #59 -: Май 13, 2009, 16:29:26 pm »
Аз чакам два месеца за заключение. Вчера писах поредния мейл, днес вече мисля да звъня.
Зайка звънни непременно, аз писах може би 4-5 мейла и нямаше резултат ( а също чаках две месеца), но след последното телефонно обаждане ( защото и това го направих поне десетина пъти), в който ги питах в прав текст - докъде свършва тяхния ангажимент, до изпращането на резултатите без заключение или ...да си търся друг имунолог да ме лекува...и още някои остри реплики и вечерта си получих заключението.
Лейла незнам какво да ти кажа, ти беше правила изследванията във Варна нали? Знам, че доц. Конова отговаря на имейли, в които на Събджект е написан ID № от изледванията, номер под който влизат за изследване в тяхната лаборатория :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!