0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivan

магарешки бодил
« -: Януари 10, 2006, 16:13:29 pm »
къде да намеря информация за тази билка,,,навсякъде нищо,,или не търся както трябва...ужассс
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
магарешки бодил
« Отговор #1 -: Януари 10, 2006, 16:25:49 pm »
Ами като напишеш "магарешки бодил" в Гугъл излиза зашеметяващо количество информация.
*
магарешки бодил
« Отговор #2 -: Януари 10, 2006, 17:18:37 pm »
Каква информация ти трябва по-точно? Кажи нещо повече, за да можем да те ориентираме по-качествено. :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
магарешки бодил
« Отговор #3 -: Януари 10, 2006, 18:18:21 pm »
Магарешки трън /onopordon acantrium L./

Описание: Двегодишно тревисто бодливо растение с до 2 м високо стъбло и извити надолу големи бодливи листа. Цветната кошничка, образувана от серемидообразно наредени, жълтеникави, бодливи листчета, с овална долна част и по-дълги от нея бодли. Венчето е тръбесто, червеновиолетово, с 5 дяла. Плодовете са с хвърчилка, обратно-овални, сплескани, четиристенни, с надлъжни ребра. Цъфти през лятото.
Разпространение: Расте по сухите буренливи места край пътищата из цяла България.
Употребяема част : Използват се листата /сокът от тях, ядат се като зеленчук/, цветовете и плодовете.
Приложение: Билката действа диуретично, усилва секрецията на всички отделителни жлези и кожата. сокът от пресните листа и външно и вътрешно, се прилага против циреи, злокачествени рани, рак на кожата, скрофулоза. Отвара от листата и цветовете се препоръчва при кашлица, астма, сърцебиене, за компреси и промивки при гнойни пъпки и дрегш кжгнш зобжлавоншау както и при тумори и хемороиди.

Това пише в моята книжка.
Доколкото ми е известно обаче има и ефект при чернодробни заболявания /от него се прави лекарството Карзил/, респ. влияе и на оплодителната способност при мъжа.
*

    Ivan

магарешки бодил
« Отговор #4 -: Януари 10, 2006, 18:26:38 pm »
"влияе и на оплодителната способност при мъжа"-ето това,най вече
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
магарешки бодил
« Отговор #5 -: Януари 10, 2006, 18:28:56 pm »
еми тва можах да намеря и това е моето знание за тая билка, да пиша ли как се пие /кво пише в книжката/?
*

    ivan

1
« Отговор #6 -: Януари 10, 2006, 18:43:39 pm »
nedei,az ste se sprawq po natatak
*

    ivan

1
« Отговор #7 -: Януари 10, 2006, 18:44:43 pm »
благодаря Ви много,,, :)  :P
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
магарешки бодил
« Отговор #8 -: Януари 10, 2006, 18:49:30 pm »
Пожелавам ти за следващата спермограма заключение: "Нормозооспермия" :)  :)  :)
*

    Ivan

1
« Отговор #9 -: Януари 11, 2006, 21:58:04 pm »
Цитат на: lady_11
Пожелавам ти за следващата спермограма заключение: "Нормозооспермия" :)  :)  :)


 :) благодаря ти ,,много си мила
магарешки бодил
« Отговор #10 -: Януари 11, 2006, 22:06:04 pm »
Магарешки Бодил-чай (хранителна добавка)
Препоръчва се като помощно средство при смущения в уринирането,предизвикани от хипертрофия на простатата,при инфекции на пикочните пътища,при хронична сърдечна недостатъчност,захарен диабет,полова слабост и хемороиди.
Начин на употреба:
2ч.л. от билката се запарват в 300 мл. вряща вода.Кисне се 30 мин.Прецежда се.Пие се по една кафяна чашка преди ядене 3 пъти дневно.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
магарешки бодил
« Отговор #11 -: Януари 13, 2006, 11:04:08 am »
това може ли да се намери на таблетки.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
магарешки бодил
« Отговор #12 -: Януари 13, 2006, 11:15:53 am »
Доколкото знам магарешки бодил не се предлага в таблетна форма. Но можеш да си купиш Трибестан, който е с екстракт от бабини зъби (трибулус терестрис). Има същият ефект.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
магарешки бодил
« Отговор #13 -: Януари 13, 2006, 11:26:15 am »
мене ме интересува влиянието в/у черния дроб. мъжа ми пи карзил, обаче не му подейства добре. показателите на черния дроб се подобриха, но други показатели се влошиха. та затова се чудя дали се продават табл само магарешки б-л. мъжо е труден. няма да мога да го накарам да пие чай ежедневно.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
магарешки бодил
« Отговор #14 -: Януари 13, 2006, 12:46:46 pm »
Ами в такъв случай не мога да ти помогна. Аз лично за таблетки от магарешки бодил не съм чувала. За Трибестана ти писах вече.
А кои показатели са се влошили от карсила?
магарешки бодил
« Отговор #15 -: Януари 13, 2006, 12:53:53 pm »
Лили-отварата от бодила не е болка за умиране:) пие се:) и моя се дърпаше а сега се ядосва че като ходи по работа в софия няма да може да си пие билките а само хапчетата:) поради факта че намерих трудно магарешкия бодил-в началото пиеше само бабините зъби-но ми каза че след като комбинирахме и двете взело да му харесва още повече-като чайче било:)подправя си го с малко мед-тъкмо и него ще разкара покрай билките че имаме много:) Така че продължавай да настояваш:) аз в началото мрънках един месец,оставих го да си помисли и да разбере ситуацията в която сме и един ден сам изяви желание да съм му кажела какви хапчета да пиел и какви билки:) сега сам си вари билките :)това е моето коледно чудо-защото започна да ги пие на 24.12 :lol:
*
магарешки бодил
« Отговор #16 -: Януари 13, 2006, 13:56:05 pm »
Браво, рози, толкова се радвам. Ще видиш какво ще стане, като се подобри спермограмата му и той се увери сам в това.
Стискам палци до постигане на крайната цел.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
магарешки бодил
« Отговор #17 -: Януари 13, 2006, 17:41:33 pm »
И аз се радвам на умното ти мъжле,BLACK_ROSE! :lol:
А кажете откъде да го купим този бодил,за аптека питам?Знаете ли?
магарешки бодил
« Отговор #18 -: Януари 13, 2006, 23:27:57 pm »
данидан,то на мойто мъжле късно му дойде акъла да не се дърпа и да ме слуша какво му пее радиото (разбирай АЗ :P ) ама пак е навреме.добре че съм мрънкало та му писна да ме слуша и затова стана на моята и започна да ги пие.както и да е.аз ги намерих по аптеките.бабините зъби явно по често се намират,но с бодила видях зор-но с няколко дневно обикаляне го намерих и него и сега вече си ги пие и двете както си трябваше още отначалото.питай по аптеките за билките-все някъде ще има:)
*
магарешки бодил
« Отговор #19 -: Януари 14, 2006, 17:02:13 pm »
Между другото, в темата за мъжките проблеми също има страшно много инфо за билките, полезни за мъжа.