0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2008, 08:06:01 am »
Много ти благодаря,Mary  :)
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #21 -: Март 31, 2008, 20:42:43 pm »
До октомври месец бях на сиофор, след лошите резултати на захар и инсулин съм на глюкофаж. .

здравей,пишеш че имаш лоши резултати на захарта и инсулина.В момента аз имам повишена кръвна захар и инсулиновата резистентност та чудя се какво става -към диабета ли отивам или лекувам високия инсулин.кажи как са нещата при теб че ми е доста притеснено
*
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #22 -: Март 31, 2008, 20:58:33 pm »
Здрасти, след тогавашните изследвания не съм пускала нови. Сега съм на глюкофаж 2х1000, а от няколко дни дозата ми е намалена на 2х250. Тази или другата седмица ще ходя за нов захарен профил и тогава ще знам. Отиди на ендокринолог, високия инсулин се вкарва в норма, но иска адекватно лечение.
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #23 -: Април 01, 2008, 21:19:00 pm »
Здрасти, след тогавашните изследвания не съм пускала нови. Сега съм на глюкофаж 2х1000, а от няколко дни дозата ми е намалена на 2х250. Тази или другата седмица ще ходя за нов захарен профил и тогава ще знам. Отиди на ендокринолог, високия инсулин се вкарва в норма, но иска адекватно лечение.



Ходих , от сиофор съм на ноември -дотогава съм нямала проблеми с кръвната захар -винаги е в била в норма. от тогава инсулина  е в норма, обаче започна да се качва захарта  ,и затова съм в голяма чуденка какво става с мен
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #24 -: Април 04, 2008, 13:45:37 pm »
Здравейте, аз съм убедена , че нямаме необходимост специално от захар и захарни изделия. Няма да налагам своите мисли, а искам да ви кажа нещо, което ме озадачи и убеди, че ние хората не само жените с НАО/СКПЯ сами си причиняваме зло и го съзнаваме при това. Ето за какво става дума. Преди време мой познат донесе книга за наркотиците - всичко за тях. И знаете ли кой наркотик беше поставен на първо място в съдържанието......бяла кристална захар и продукти, които я съдържат. Най-лошото обаче не е това, че тя вреди. Най-лошото е, че ние сами я даваме на организма си, сами я даваме на децата си на децата си замислете се. При хубави новини и добро настроение се черпим с бонбончета шоколадчета вафлички. При лошо стечение на обстоятелствата отново посягаме на там за да успокоим нервите. При всяка ситуация даваме и на децата за да ги зарадваме. Забелязвали ли сте как след 1 бонбонче ви се иска още.....а защо ли.....това напомня на нещо друго. Това е най-масовия и легален наркотик. А да ви кажа може и без него просто трябва човек да реши. След това учудващо приятно е да установиш , че нямаш нужда от сладко. Помислете - едно време е нямало бяла кристална захар и хората са живели и така. Аз бях много шокирана от тази книга - съжалявам само, че не записах името. Аз правя всичко възможно да не употребявам захар и производни - понякога много ми се яде сладичко, но ще продължа, въздържам се от 1.1.2007. Усмихвайте се ...
*
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #25 -: Април 04, 2008, 14:53:15 pm »
Аз преди можех да ям сладко по 5 пъти на денонощие, обожавах го, понякога ми се ревеше за сладко, но откакто бях на Дюкан /много трудно го преживях тоя период/ сега дори не се сещам, почти не ми се прияжда, не изпитвам този глад за сладко. Абе  аз все си мисля, че всичко е психика.
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #26 -: Април 13, 2008, 00:18:40 am »
Аз преди можех да ям сладко по 5 пъти на денонощие, обожавах го, понякога ми се ревеше за сладко, но откакто бях на Дюкан /много трудно го преживях тоя период/ сега дори не се сещам, почти не ми се прияжда, не изпитвам този глад за сладко. Абе  аз все си мисля, че всичко е психика.

Какво е Дюкан? Извинявам се, ако въпросът ми е глупав. Едва сега попаднах на тази тема и не знаех, че има връзка между ПКЯ и висока захар. Аз наскоро започнах да задържам фоликули, и също съм пристрастена към захарта. Напоследък опитвам да хапвам само черен шоколад, и сериозно ограничих останалите сладки удоволствия които си позволявах преди. Последния път като ми изследваха кръвната захар не беше висока. Може би трябва да я проверя пак.


*
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #27 -: Април 13, 2008, 18:35:07 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26346.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24309.0
прочети тия две теми, мисля, че ще са ти полезни
Re: Хранене и ПКЯ
« Отговор #28 -: Април 13, 2008, 19:42:45 pm »
Благодаря, Mary! Започвам да чета!  :D