0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кое изследване е по достоверно за хламидия- кръвен тест или вагинален секрет?
Преди два месеца имах кръвни отрицателни ,а сега с вагиналния е +.Ще направя и кръвен . Не знам обаче ,ако сега кръвния е - кое да се приеме за вярно .Имам или нямам хламидия?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #1 -: Януари 21, 2008, 19:25:20 pm »
Най-добре е да се направи ДНК тест за хламидия - взима се намазка, като цитонамазка е и се търси ДНК на хламидия. Антителата в кръвта падат бавно, а и не дават достатъчно точна картина за моментното състояние.
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 21:27:29 pm от adi »
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #2 -: Януари 21, 2008, 19:42:26 pm »
Приеми вагиналния zа по достоверен. Когато си правила кръвния кой покаzатели си иzследвала?
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #3 -: Януари 21, 2008, 20:56:02 pm »
Вагиналният е по-достоверен, но най-добре е и двата в комплект, за да е най-ясна картинката.  :D
  09.11.2007
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #4 -: Януари 21, 2008, 22:03:52 pm »
Изследвано ми е iga, igg.Бяха с нормални стойности на 11.11.2007г. Сега на 20.01. при вагинален секрет показва +.Изследването правих  в Медикус алфа гр.Пловдив.Не знам дали е било ДНК тест.Ако в тези два месеца съм се заразила да смея ли да вярвам ,че заразата не е нанесла поражения и бързо ще се унищожи с антибиотици?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #5 -: Януари 22, 2008, 09:13:35 am »
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.

По принцип изследване на ваг.секрет  определено дава по достоверна информация!
Съпруга ти изследван ли е???
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #6 -: Януари 24, 2008, 15:12:51 pm »
здравейте,

може ли някой да ми каже как трябва да се изследва партньора? Трябва да му се вземе кръв или може чрез урината или еякулат?

Благодаря
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #7 -: Януари 24, 2008, 16:00:57 pm »
Може с кръв или със секрет, вzет от уролог. Скоро праЩах мъжа ми, ама сега ми иzлеzе от главата как се каzваШе.  :oops:
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #8 -: Януари 24, 2008, 16:32:25 pm »
На вагинален съм -, на кръв съм положителна IgG и IgА.Последва отлагане на процедурата и лечение. Доктора ми каза, че вагиналния не е достоверен.

[/url]
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #9 -: Януари 24, 2008, 17:08:05 pm »
ЕVIQ, вагиналният какъв беШе? Тоzи, при който се търси ДНК на хламидия или просто тоzи с вагинален секрет. Имало раzлика между двата и се смятало, че тоzи zа ДНК е най достоверен. Kazва се PCR тест.
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 17:13:41 pm от mile07 »
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #10 -: Януари 24, 2008, 17:10:49 pm »
Изчаках и след половин час пред кабинета и ми казаха, какав е точно, ще те излъжа. Най- вероятно не е ДНК.
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 17:12:40 pm от ЕVIQ »

[/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #11 -: Януари 24, 2008, 18:50:35 pm »
Най-добре е да се направи ДНК тест за хламидия - взима се намазка, като цинамазка е и се търси ДНК на хламидия.
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #12 -: Януари 24, 2008, 18:56:54 pm »
Ами и аz доколкото раzбрах тоzи zа ДНК не го правели на много места. Той покаzва  налична в момента инфекция. Той може да е отр., а ИгГ да е положителен. Което покаzва, че органиzмът някога е имал контакт с инфекцията.
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #13 -: Януари 24, 2008, 22:29:18 pm »
  А изследването на влагалищен секрет не е ли достоверно ,това ,в което се търсят направо клетките на хламидията... Аз имам кръвно и сега реших да си направя  от влагалищен секрет ,уж за по- сигурно.А в Стара Загора няма ДНК :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #14 -: Януари 25, 2008, 07:24:14 am »
в Пловдив неправят  ли  ДНК тест за хламидия????
В Стара загора на всякаде ли провери?
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #15 -: Януари 25, 2008, 08:40:42 am »
Само да уточня, че ДНК тест и тест на влагалищен секрет са различни. И много ме съмнява в Стара Загора да правят някъде ДНК тест. Съмнявам се, че правят и тест на влагалищен секрет. Свежо, най-добре се ориентирай към Пловдив.
     
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #16 -: Януари 25, 2008, 17:22:07 pm »
  В Зинвест правят тест с влагалищен секрет ,и ми казаха че са единствени в града,дадоха ми и специално пакетче ,съдържащо тампони и среда.А за ДНК тукашният ми гинеколог каза ,че в града няма.
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #17 -: Януари 25, 2008, 20:39:08 pm »
Svejo, ако не се лъжа на моя приятелка и вzе др.Даскалов влагалиЩен секрет zа хламидии (не ДНК), но не zнам в коя лаборатория ги праЩат. Ще я попитам и Ще пиШа пак. А доколкото zнам никъде в Пловдив не правят тоzи zа ДНК.  :(
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #18 -: Януари 25, 2008, 20:43:36 pm »
И на мен ми е вземал Д-р Даскалов влагалищен секрет за хламидия-мисля, че в Медикус алфа ги изследват!
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #19 -: Януари 25, 2008, 20:51:33 pm »
И на мен ми е вземал Д-р Даскалов влагалищен секрет за хламидия-мисля, че в Медикус алфа ги изследват!
Точно така. В Медикус Алфа го изследват секрета.