0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #40 -: Август 04, 2008, 18:29:15 pm »
И моето мнение е ,че вагиналният начин на изследване за хламидия е по достоверен.
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #41 -: Август 08, 2008, 22:39:12 pm »
Привет, момичета! Ние се готвим за ин витро на ЕЦ през октомври. Преди три години правих кравен тест за хламидия и беше отрицателен. Вчера дадох урина за същото изследване. Прави се нещто като посявка и се държи на специална температура, а за резултатите се чака около 30 дни. Сега като ви чета се чудя до колко достоверни са резултатите от такова изследване. Вие какво мислите ?
*
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #42 -: Август 08, 2008, 22:46:39 pm »
Привет, момичета! Ние се готвим за ин витро на ЕЦ през октомври. Преди три години правих кравен тест за хламидия и беше отрицателен. Вчера дадох урина за същото изследване. Прави се нещто като посявка и се държи на специална температура, а за резултатите се чака около 30 дни. Сега като ви чета се чудя до колко достоверни са резултатите от такова изследване. Вие какво мислите ?
Това не го бях чувала!
Къде го правят?
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #43 -: Август 09, 2008, 00:36:39 am »
Не живея в България, но ви чета редовно и защото не видях никоя да пише за такова изследване се замислих за достоверността му. Все пак ако някой знае нещо ще се радвам да пише.
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #44 -: Август 09, 2008, 01:13:50 am »
Привет Chantal, да ти кажа, направо ме изненада с този въпрос... За пръв път чувам хламидия да се изследва с урина... То стерилна урина може да се изследва за бактерии, но за хламидия се търси в кръвта или във вагиналния секрет. И то се прави специално изследване на вагиналния секрет, което е различно от обикновената микробиология (като се пусне вагинална честота с микробиология - може да излезе друго, но за хламидия си е специален реацкива, с който се изследва и обикновена микробиология не може да го покаже). Т.е, ако ти направят микробиологично изследване - може посявката да остане стерилна, въпреки че всъщност може да имаш хламидия - защото за нея се взема отделен секрет по определен начин и се пуска специално изследване. Не знам ти къде го правиш, а и защо 30 дни ще чакаш??? Обикновено посявките на разни бактерии и гъби се чакат 3-4 дни, а после ако се изолира някакъв микроорганизъм - още няколко дни за антибиограмата, но до 7-8 дни максимум, това 30 е мнооого... Поне аз не съм чувала за такова...
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: Кое изследване е по достоверно за хламидия
« Отговор #45 -: Август 09, 2008, 02:15:42 am »
Аз търсих в интернет информация за този тест и намерих само на английски, затова може и да не съм го схванала добре това за дните. Мен по-скоро ме интересува за достоверността от такав тест. А ето и линк за този тест как се прави в Канада.

http://www.calgarylabservices.com/LabTests/AlphabeticalListing/MicroTests/Chlamydia-Urine.htm