0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
бременност след "късна овулация"
« -: Януари 14, 2008, 09:49:26 am »
здравейте момичета. не спирам да си задавам въпроси от рода на това нормално ли е и възможно ли е, затова пускам тема, която мисля ще е полезна на много момичета с моите колебания. моля забременелите момичета с "късна овулация" (слагам в кавички, защото самото понятие е доста относително, късна, ранна ... важното е, че я има) да споделят опита си относно развитието на малкото човече! при мен се получава разминаване с 3 седмици, което, чета из форума, не е изключение при новозабременелите момичета, но май не съм чувала/ чела за момичета в напреднала бременност или вече родили с подобно "объркване"  :?
ще съм благодарна на всички, споделили своя опит, тъй като напрежението е наистина доста голямо и какво ли не започва да ми минава през главата...
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #1 -: Януари 14, 2008, 10:40:40 am »
 Здравей,Viketo! В предния форум не разбрах , че си бременна покрай уринарните тестове , но честито! :D
По същество : Последната ми редовна менструация беше на 22.11 , това означава, че тр да съм в 8  г.с. След няколко прегледа с ехограф, най - накрая видяха бебчо и той е на 5 г.с 4 дена +(-5 дена 8O. Това е на 11.01. Док ми обясни , че е станало при късна овулация , някъде около датата , на която очаквах МЦ - 22.12.Все още ми е странно , защото имах отпреди симптоми , но уважавам мнението на док. Надявам се скоро да чуем сърдечна дейност. :lol: И все пак док записа - " изостава с 2 г.с.", което не ми допада.
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #2 -: Януари 14, 2008, 10:45:15 am »
Има такива, така че спокойно. Може би ще се включат по-късно.Една от тях е wassilena :lol:
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #3 -: Януари 14, 2008, 11:45:32 am »
Хм аз забременях с овулация на 19-ти ден.
На 18-ти имах фоликул 17.5 мм. и БТ 36.9, бих Прегнил 10000 единици, на 20-ти ден БТ вече беше 37 градуса. При мен плодното сакче вървеше винаги 2 г.с. напред, вместо обратното според ПМЦ, така че не се коси, лекарите си знаят работата. Според мен важното е, че си preggo, тук много жени не са виждали през живота си  :bfp1:.
Лека и безпроблемна бременност ти желая. :crossfingers: yahoo_17 ylinfant
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #4 -: Януари 14, 2008, 12:22:33 pm »
моята овулация е между 20-25-ти ден.Бебо в началото се разминаваше с 2-3 седмици,а сега пък размерите му отговарят на тези по ПМС.Така че спокойно,важното е да расте и да се развива нормално!
<br />
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #5 -: Януари 14, 2008, 14:02:32 pm »
благодаря за успокоението, момичета, поне според определените от ултразвука седмици се развива нормално.
права си, Perdeto, важно е, че има 2 чертички, но когато вече се е случвало и преди (при мен преди повече от година), а завършва с мисед след като док ме е успокоявал за късна овулация, някакси не мога да съм напълно спокойна ...:(
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #6 -: Януари 14, 2008, 14:37:04 pm »
благодаря за успокоението, момичета, поне според определените от ултразвука седмици се развива нормално.
права си, Perdeto, важно е, че има 2 чертички, но когато вече се е случвало и преди (при мен преди повече от година), а завършва с мисед след като док ме е успокоявал за късна овулация, някакси не мога да съм напълно спокойна ...:(

А чакай сега, за спокойствие особено при преживялите мисед и реч неможе да става или може би при мен е така, но мила с двете чертички забравяш за тази дума просто или поне докато навърши рожбата ти 18 години  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #7 -: Януари 14, 2008, 19:16:35 pm »
Забременях с доказана овулация на 21 ден.
Понеже се получаваше разминаване от общоприетия начин за изчисляване на термин по данни от ПРМ, върнах от 21 ден 14 дни и на лекарката от ЖК съобщих изчислената от мен дата. При раждането бебето си съответсваше на възрастта си.
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #8 -: Януари 14, 2008, 19:28:14 pm »
И при мен стана с късна овулация.Тя беше на 18 ден. И аз като Лейди от 18ден извадих 14 и така съобщих датата на ПРМ.По време на бремеността е възможно разминаване да се получи между възрастта,изчислена по датата на ПРМ и големината на плода.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #9 -: Януари 14, 2008, 20:01:15 pm »
всяка бременност си е сама за себе си,така че се опитай да мислиш положително за тази.Знам,че е ужасно трудно,защото и аз имах 2 аборта преди тази,но страхът не помага с нищо.
<br />
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #10 -: Януари 14, 2008, 20:09:56 pm »
Има такива, така че спокойно. Може би ще се включат по-късно.Една от тях е wassilena :lol:

Моята беше на 41ви ден. Хубаво че си мерих БТ, иначе сигурно щяхме да предположим че плода не се развива както трябва. Резултатът е на аватара и подписа  8)
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #11 -: Януари 15, 2008, 08:09:46 am »
Единствената ми бременност беше с доста късна О. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #12 -: Януари 15, 2008, 10:24:39 am »
благодаря за успокоението, момичета. след като видях, че не е нещо "уникално" закъснялата овулация, обещавам да се успокоя, поне за това :)и да мисля положително за тази бременност.
 yahoo_17
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #13 -: Януари 15, 2008, 12:12:09 pm »
Точно така viketo,мисли положително и всичко ще е наред!
 Моят последен цикъл беше на 21.05,но доктора каза,че съм забременяла някъде към 15.06-17.06 ,просто защото съм с цикъл на 44 дни.
Пожелавам ти успех и лека бременностЧ

*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #14 -: Януари 15, 2008, 16:11:40 pm »
В 33-та гест. седмица съм, минах през задължителните фетални морфологии и т.н. и да чукна на дърво - мисля, че всичко е наред. ПМ беше на 10.май, а забременях на 18.юни, т.е. на 39-40 ден. Винаги съм била с нередовен цикъл и непредсказуема овулация, но все пак чудото се случи.
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #15 -: Януари 16, 2008, 10:52:09 am »
 Вике , ти в коя седмица си?
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #16 -: Януари 17, 2008, 19:04:18 pm »
 Момичета , много ви моля за мнение. Днес отново ходих на  док. , но при друг , за да чуя и друго мнение.Днес съм в 5г.с. и 4 ден. На 11.01 бях в 5 г.с.4ден+(-5дена.Според мен сме наваксали до днес това колебание в дните , още повече че плодния сак на 11.01 беше 14мм , а сега е 20,07мм.Притеснява ме това , че ембрион още не се вижда , а за  сърдечна дейност да не говорим.Лекарката днес ме претупа и не можах да и задам въпросите си, но тя спомена нещо за жълтото тяло , което не се вижда... :( и вероятност за кухо яйце.Изписа ми Дуфастон за 1 седмица и пак да отида.Кажете ми , ембриона кога тр. да го видим  и какви са симптомите за кухо яйце. Аз се надявам, всичко това да е следствие от късната ову и затова да е рано...затова питам в тази тема :( , а и така ми каза предния док.Последната менструация беше на 22.11.Много ви моля дайте ми съвет и мнение!
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #17 -: Януари 18, 2008, 11:00:11 am »
fatalwoman, миличка не се притеснявай, още е рано и според мен е напълно възможно всичко да си е наред, просто док още да не вижда ембриончето, а и ти беше писала, че не са те гледали с вагинален ехограф, а през коремчето се вижда по-късно, а и ако ехографа е стар ще мине повече време. При моята първа неуспешна бременност нямаше развитие на плода, но аз имах кървене, а доколкото разбирам при теб всичко е ок, така че се успокой, почивай, мисли си за хубави неща, пий си дуфастона, той не вреди и скоро чакаме да се похвалиш, че сте чули сърчицето! Стискам палци всичко да е наред!  :bighug:

*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #18 -: Януари 18, 2008, 11:11:23 am »
fatalwoman, не знам от кой град си, но е добре да се насочиш към специалист с по- добра техника. в 5-та седмица е добре прегледите да бъдат извършени с вагинален ехограф, доста е рано да се види нещо "през корема". липсата на кървене е добър знак, почти всеки аборт е съпроводен с кръвотечение. така че моят съвет е да потърсиш трето мнение и да се насочиш към специалист с добра техника, на който няма смисъл ТИ да напомняш с какъв ехограф да те гледа, а той самият да ЗНАЕ, че в 5-та седмица коремно няма начин да види ембрион. късмет от мен  yahoo_17
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #19 -: Януари 18, 2008, 14:15:32 pm »
Аз видях туптящо сърчице в 8-ма седмица. В 7-ма нищо не се виждеши и за това и мен ме бяха разтресли едни за кухо яйце... И аз пиех дуфастон, а след това преминах на утрогестан. Важното е да не кървиш.

Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #20 -: Януари 18, 2008, 18:07:57 pm »
 Много ви благодаря, момичета. С вагинален ехограф ме гледаха. Нямам кървене , никакви болки , никакви оплаквания.
 Abloy, как издържа до 8г.с ?!Аз вече ще експлоадирам от нерви... :?
*
Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2008, 09:11:14 am »
Мисля, че няма от какво да се притесняваш. Това е едно малко чудо. :bori_020:
При нас след дълги опити и изследвания бебо стана в месеца , в който реших да не меря температура, да не правя овулационни тестове, да не пия дуфастон за регулиране на дължината на цикъла. Исках да си почина от всичко и не ме интересуваше , че наистина цикъла ми беше мноооооооого дълъг.
Бебо е станал на 49 ден от ПМЦ . Направих си тест седмица след успешния опит, защото ме боляха гърдите, спрях да ям месо и сладко и сама се учудих на себе си. Купих си теста , макар винаги да съм виждала тая гадна самотна чертичка. Когато се появи веднага бледа втора черта и си помислих, че са ми продали тест за овулация по погрешка, и започнах да чета упътването, за да видя къде съм сбъркала. Е, грешка нямаше- чертичката си беше там.
Сега съм в 19 г.с. Всичко за сега е ок ( да чукна на дърво), термина ми го изчислиха по датата , когато смятам, че е станал бебо ( понеже това ни е единствн опит за 2 седмици и съм сигурна, че е станал точно тогава). Отговаря си на седмиците, развива се нормално.
Акушерката миказа, че при настъпване на бременност вече няма значение на кой ден от цикъла е било и даже рядко можело толкова точно да се определи термина
Това ми е графиката   

« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 09:46:14 am от GREEN »





Re: бременност след "късна овулация"
« Отговор #22 -: Октомври 09, 2012, 23:12:26 pm »
Много ви благодаря, момичета. С вагинален ехограф ме гледаха. Нямам кървене , никакви болки , никакви оплаквания.
 Abloy, как издържа до 8г.с ?!Аз вече ще експлоадирам от нерви... :?
Здраейте момичета! включвам се в темата, защото и при мен нещата са подобни. Незнам дали е късна овулация, но последният ми цикъл беше на 11 август, сега трябва да съм към 7 седмица, с цикъл на 28 дни съм, според доктора има зародиш, но е много малък и не се развива според седмиците си. Аз не мога да определя кога съм заченала и незнам как да го изчисля Утре съм отново на преглед, този път при добър специалист и се надявам да има добри новини.