0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За колко време ви вляха имуновенина?
« -: Януари 13, 2008, 18:12:57 pm »
Момичета, пишете за колко време ви вляха имуновенина, чуствахте ли нещо особено,наблюдаваха ли ви през това време и как се чуствахте след това?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #1 -: Януари 13, 2008, 19:46:59 pm »
Два пъти ми вливаха. Единия път в клиника "Малинов", а втория - в Плевен.И двата пъти за около 3-4 часа. Не съм имала никакви проблеми нито при самото вливане, нито след това. В София ми хвърляха по едно око, а в Плевен анестезиоложката беше почти през цялото време при мен и ми мереше през 30 мин кръвното и пулса.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #2 -: Януари 13, 2008, 21:16:49 pm »
И на мен два пъти ми вливаха имуновенин. Първият път беше почти  четири часа, а втория около три часа. Скоростта на вливането зависи от IgA-то, колкото са по-ниски стойностите му, толкова е по-голяма вероятността от алергична реакция. По време на първото вливане чувствах  ужааасна досада :D, но за второто бях подготвена с книжка и MP3-ка и не чувствах почти нищо :D И в двата случая ме наглеждаха сестрите в клиниката - ката час надничаха :lol:  Шегата настрана , но имуновенина може да доведе до сериозни алергични реакции, така че при най-малката промяна която почувствате - учестен пулс, затопляне, изпотяване, затруднено дишане, подуване на езика или устните, замайване, втрисане... абе всяко необичайно усещане - веднага се обадете на доктора или наблюдаващата ви сестра.


*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #3 -: Януари 13, 2008, 21:54:51 pm »
Галя, кажи моля те за вливането в Плевен. Със закупени ампули ли отиде или от там ги взе, на каква цена и плати ли самата процедура? Абе всичко, мисля и аз там да направя вливането?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #4 -: Януари 13, 2008, 22:15:23 pm »
При мене проблема е Нк клетките и инхибин Б. Притесниха ме предупрежденията в листовката на имуновенина и затова ви питах. Не пише дали се случва често.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #5 -: Януари 13, 2008, 23:26:15 pm »
В упътването което Конова ми е написала за евентуалното ми вливане тук - общо за 4 часа, като  1-я час х 20 капки/мин., а след това х 40 капки/мин.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #6 -: Януари 13, 2008, 23:41:07 pm »
Mary, аз съм правила 3 вливания в Плевен през първите 3 месеца на бременността.
Ампулите струваха около 12 лв. Ако държиш, мога да проверя колко точно беше цената. При предварително записване, клиниката ги поръчва от склад, с който работи. Цената е на едро.
Самото вливане струва 60 лв.
През цялото време при теб е анестезиолог, следящ кръвно, пулс и т.н.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #7 -: Януари 14, 2008, 07:08:37 am »
В упътването което Конова ми е написала за евентуалното ми вливане тук - общо за 4 часа, като  1-я час х 20 капки/мин., а след това х 40 капки/мин.

А колко килограма си и колко ампули ти изписа?
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #8 -: Януари 14, 2008, 11:11:02 am »
аз имах 40 ампули.вливаха ми ги два дни за по 4-5часа.при мен имаше опасност от алергичен шок и почти постоянно идваха да ме проверяват.също заради тази опасност от алергия имуновенина беше доста разреден и на много бавна капка.това зависи и от килограмите.
след вливането се чувствах като дрогирана
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #9 -: Януари 14, 2008, 11:22:08 am »
В събота си влях за първи път имуновенин в София. 30 ампули отнеха 4 часа заедно с първоначален тест за алергия. На мен за самото вливане ми взеха 18 лева. Постоянно идваха да ме наглеждат и питат как съм. Първоначално пуснаха много бавно системата и след около час я ускориха малко. Аз по-принцип нямам алергии :)
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #10 -: Януари 14, 2008, 11:24:50 am »
аз имах 40 ампули.вливаха ми ги два дни за по 4-5часа.при мен имаше опасност от алергичен шок и почти постоянно идваха да ме проверяват.също заради тази опасност от алергия имуновенина беше доста разреден и на много бавна капка.това зависи и от килограмите.
след вливането се чувствах като дрогирана

Как прецениха че има опастност от алергичен шок?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #11 -: Януари 14, 2008, 11:44:32 am »
Галя, кажи моля те за вливането в Плевен. Със закупени ампули ли отиде или от там ги взе, на каква цена и плати ли самата процедура? Абе всичко, мисля и аз там да направя вливането?

pgzenga ти е отговорила съвсем точно. От теб се иска само да запишеш час, даже на мен ми се обадиха в деня на вливането да потвърдя часа, за да поръчат ампулите.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #12 -: Януари 14, 2008, 16:40:20 pm »
аз имах 40 ампули.вливаха ми ги два дни за по 4-5часа.при мен имаше опасност от алергичен шок и почти постоянно идваха да ме проверяват.също заради тази опасност от алергия имуновенина беше доста разреден и на много бавна капка.това зависи и от килограмите.
след вливането се чувствах като дрогирана

Как прецениха че има опастност от алергичен шок?
ами пуснаха ми IgA мисля че беше.казаха,че не може да се направи вливане а и не можаха да се свържат с имуноложките(това в клиника малинов)на другия ден го направихме като първо имах урбазон и някаква схема на вливане
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #13 -: Януари 14, 2008, 17:28:28 pm »
Аз съм вливала два пъти в МЦРЗ по 30 ампули. Първият път беше мнооого бавно (щото нали за първи път) - едно 6 часа сигурно висях, но пък нямах никакви проблеми. Вторият път пак беше бавно, поне четири часа, обаче след вливането вдигнах температура, сложиха ми урбазон и нещо за температурата и след половин час бях добре и си тръгнах.
Там през 30 мин някъде идват да те наглеждат и правят по някое изследване.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #14 -: Януари 14, 2008, 20:42:27 pm »
В упътването което Конова ми е написала за евентуалното ми вливане тук - общо за 4 часа, като  1-я час х 20 капки/мин., а след това х 40 капки/мин.

А колко килограма си и колко ампули ти изписа?

Изписани са ми 3 вливания по 40 ампули първоначално.
Първо бяха по 30 ампули, след това ги вдигна на 40. Не ми казаха, че това е обвързано с килограмите, но щом това нещо се коментира тук, явно е така. Килата не знам точно, предполагам че около 80 някаде.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #15 -: Януари 14, 2008, 20:50:39 pm »

Изписани са ми 3 вливания по 40 ампули първоначално.
Първо бяха по 30 ампули, след това ги вдигна на 40. Не ми казаха, че това е обвързано с килограмите, но щом това нещо се коментира тук, явно е така. Килата не знам точно, предполагам че около 80 някаде.
[/quote]

Как първоначално? Общо за бременноста ти  три вливания или наведнъж?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #16 -: Януари 14, 2008, 20:53:32 pm »
Еми три вливания за първите три месеца, а после според зависи от това как се развиват нещата, може още няколко. Така каза Конова. А аз силно се надявам три да ми стигнат
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #17 -: Януари 14, 2008, 21:01:30 pm »
Еми три вливания за първите три месеца, а после според зависи от това как се развиват нещата, може още няколко. Така каза Конова. А аз силно се надявам три да ми стигнат

Мене даже ми се струват много начесто.Какъв беше имунологичния ти проблем?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #18 -: Януари 18, 2008, 08:06:25 am »
На кой ден от стимулацията ви вливаха имуновенина.И на кой ден пред трансфера?Има ли значение?Конова ми каза 3 дни след първия пурегон и 10 дни преди трансфер,което няма как да стане,защото абсурд е на 13 ден от М да имам трансфер.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #19 -: Януари 18, 2008, 10:58:12 am »
При мен вливането беше 7 дни преди трансфера. Не си спомням обаче кой ден от стимулацията беше.