0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За колко време ви вляха имуновенина?
« -: Януари 13, 2008, 18:12:57 pm »
Момичета, пишете за колко време ви вляха имуновенина, чуствахте ли нещо особено,наблюдаваха ли ви през това време и как се чуствахте след това?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #1 -: Януари 13, 2008, 19:46:59 pm »
Два пъти ми вливаха. Единия път в клиника "Малинов", а втория - в Плевен.И двата пъти за около 3-4 часа. Не съм имала никакви проблеми нито при самото вливане, нито след това. В София ми хвърляха по едно око, а в Плевен анестезиоложката беше почти през цялото време при мен и ми мереше през 30 мин кръвното и пулса.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #2 -: Януари 13, 2008, 21:16:49 pm »
И на мен два пъти ми вливаха имуновенин. Първият път беше почти  четири часа, а втория около три часа. Скоростта на вливането зависи от IgA-то, колкото са по-ниски стойностите му, толкова е по-голяма вероятността от алергична реакция. По време на първото вливане чувствах  ужааасна досада :D, но за второто бях подготвена с книжка и MP3-ка и не чувствах почти нищо :D И в двата случая ме наглеждаха сестрите в клиниката - ката час надничаха :lol:  Шегата настрана , но имуновенина може да доведе до сериозни алергични реакции, така че при най-малката промяна която почувствате - учестен пулс, затопляне, изпотяване, затруднено дишане, подуване на езика или устните, замайване, втрисане... абе всяко необичайно усещане - веднага се обадете на доктора или наблюдаващата ви сестра.


*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #3 -: Януари 13, 2008, 21:54:51 pm »
Галя, кажи моля те за вливането в Плевен. Със закупени ампули ли отиде или от там ги взе, на каква цена и плати ли самата процедура? Абе всичко, мисля и аз там да направя вливането?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #4 -: Януари 13, 2008, 22:15:23 pm »
При мене проблема е Нк клетките и инхибин Б. Притесниха ме предупрежденията в листовката на имуновенина и затова ви питах. Не пише дали се случва често.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #5 -: Януари 13, 2008, 23:26:15 pm »
В упътването което Конова ми е написала за евентуалното ми вливане тук - общо за 4 часа, като  1-я час х 20 капки/мин., а след това х 40 капки/мин.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #6 -: Януари 13, 2008, 23:41:07 pm »
Mary, аз съм правила 3 вливания в Плевен през първите 3 месеца на бременността.
Ампулите струваха около 12 лв. Ако държиш, мога да проверя колко точно беше цената. При предварително записване, клиниката ги поръчва от склад, с който работи. Цената е на едро.
Самото вливане струва 60 лв.
През цялото време при теб е анестезиолог, следящ кръвно, пулс и т.н.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #7 -: Януари 14, 2008, 07:08:37 am »
В упътването което Конова ми е написала за евентуалното ми вливане тук - общо за 4 часа, като  1-я час х 20 капки/мин., а след това х 40 капки/мин.

А колко килограма си и колко ампули ти изписа?
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #8 -: Януари 14, 2008, 11:11:02 am »
аз имах 40 ампули.вливаха ми ги два дни за по 4-5часа.при мен имаше опасност от алергичен шок и почти постоянно идваха да ме проверяват.също заради тази опасност от алергия имуновенина беше доста разреден и на много бавна капка.това зависи и от килограмите.
след вливането се чувствах като дрогирана
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #9 -: Януари 14, 2008, 11:22:08 am »
В събота си влях за първи път имуновенин в София. 30 ампули отнеха 4 часа заедно с първоначален тест за алергия. На мен за самото вливане ми взеха 18 лева. Постоянно идваха да ме наглеждат и питат как съм. Първоначално пуснаха много бавно системата и след около час я ускориха малко. Аз по-принцип нямам алергии :)
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #10 -: Януари 14, 2008, 11:24:50 am »
аз имах 40 ампули.вливаха ми ги два дни за по 4-5часа.при мен имаше опасност от алергичен шок и почти постоянно идваха да ме проверяват.също заради тази опасност от алергия имуновенина беше доста разреден и на много бавна капка.това зависи и от килограмите.
след вливането се чувствах като дрогирана

Как прецениха че има опастност от алергичен шок?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #11 -: Януари 14, 2008, 11:44:32 am »
Галя, кажи моля те за вливането в Плевен. Със закупени ампули ли отиде или от там ги взе, на каква цена и плати ли самата процедура? Абе всичко, мисля и аз там да направя вливането?

pgzenga ти е отговорила съвсем точно. От теб се иска само да запишеш час, даже на мен ми се обадиха в деня на вливането да потвърдя часа, за да поръчат ампулите.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #12 -: Януари 14, 2008, 16:40:20 pm »
аз имах 40 ампули.вливаха ми ги два дни за по 4-5часа.при мен имаше опасност от алергичен шок и почти постоянно идваха да ме проверяват.също заради тази опасност от алергия имуновенина беше доста разреден и на много бавна капка.това зависи и от килограмите.
след вливането се чувствах като дрогирана

Как прецениха че има опастност от алергичен шок?
ами пуснаха ми IgA мисля че беше.казаха,че не може да се направи вливане а и не можаха да се свържат с имуноложките(това в клиника малинов)на другия ден го направихме като първо имах урбазон и някаква схема на вливане
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #13 -: Януари 14, 2008, 17:28:28 pm »
Аз съм вливала два пъти в МЦРЗ по 30 ампули. Първият път беше мнооого бавно (щото нали за първи път) - едно 6 часа сигурно висях, но пък нямах никакви проблеми. Вторият път пак беше бавно, поне четири часа, обаче след вливането вдигнах температура, сложиха ми урбазон и нещо за температурата и след половин час бях добре и си тръгнах.
Там през 30 мин някъде идват да те наглеждат и правят по някое изследване.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #14 -: Януари 14, 2008, 20:42:27 pm »
В упътването което Конова ми е написала за евентуалното ми вливане тук - общо за 4 часа, като  1-я час х 20 капки/мин., а след това х 40 капки/мин.

А колко килограма си и колко ампули ти изписа?

Изписани са ми 3 вливания по 40 ампули първоначално.
Първо бяха по 30 ампули, след това ги вдигна на 40. Не ми казаха, че това е обвързано с килограмите, но щом това нещо се коментира тук, явно е така. Килата не знам точно, предполагам че около 80 някаде.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #15 -: Януари 14, 2008, 20:50:39 pm »

Изписани са ми 3 вливания по 40 ампули първоначално.
Първо бяха по 30 ампули, след това ги вдигна на 40. Не ми казаха, че това е обвързано с килограмите, но щом това нещо се коментира тук, явно е така. Килата не знам точно, предполагам че около 80 някаде.
[/quote]

Как първоначално? Общо за бременноста ти  три вливания или наведнъж?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #16 -: Януари 14, 2008, 20:53:32 pm »
Еми три вливания за първите три месеца, а после според зависи от това как се развиват нещата, може още няколко. Така каза Конова. А аз силно се надявам три да ми стигнат
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #17 -: Януари 14, 2008, 21:01:30 pm »
Еми три вливания за първите три месеца, а после според зависи от това как се развиват нещата, може още няколко. Така каза Конова. А аз силно се надявам три да ми стигнат

Мене даже ми се струват много начесто.Какъв беше имунологичния ти проблем?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #18 -: Януари 18, 2008, 08:06:25 am »
На кой ден от стимулацията ви вливаха имуновенина.И на кой ден пред трансфера?Има ли значение?Конова ми каза 3 дни след първия пурегон и 10 дни преди трансфер,което няма как да стане,защото абсурд е на 13 ден от М да имам трансфер.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #19 -: Януари 18, 2008, 10:58:12 am »
При мен вливането беше 7 дни преди трансфера. Не си спомням обаче кой ден от стимулацията беше.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #20 -: Януари 18, 2008, 12:05:41 pm »
При мен вливането беше 7 дни преди трансфера. Не си спомням обаче кой ден от стимулацията беше.
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #21 -: Януари 18, 2008, 12:09:41 pm »
При мен вливането беше 7 дни преди трансфера. Не си спомням обаче кой ден от стимулацията беше.
извинявай,може би ще бъда малко некомпетентна, но си самоназначих изследвания, т.к просто иман някакви предубеждения, че не съм направила всички изследвания преди първото си инвитро - резултатите са в норма с изключение на анти В - при норма до 0.692 те са 0.76 . въпроса ми е с каква цел ще се правят вливанията и колко ти струваха, болезнено ли е ; клиниката,в която ще правя инвитрото няма нищо против там да ги направя, затова отивам утре за рецепта в плевен
 
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #22 -: Януари 18, 2008, 12:33:31 pm »
Ако питаш мене, при мене вливанията ще са заради високи НК клетки. Рецептата Конова ми я даде по телефона, тоест ми каза кога да направя вливанията.Броя ампули завси от килограмите.Ампулите ми струваха към 14 лв. едната. Вливането още незнам колко ще ми струва.
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #23 -: Януари 18, 2008, 12:44:39 pm »
Моите вливания бяха заради високи НК клетки (по-скоро бяха на границата), но тъй като ми беше втори опит доктора реши все пак да влеем 30 ампули, за да сме направили всичко възможно. Имуновенина беше по 12 лв ампулата, а за самото вливане ми взеха 50 лв. в София, а втория път вече бях бременна и правих вливане в Плевен, понеже НК клетките се бяха повишили. Тогава отново ми вляха 30 ампули по препоръка на доц. Конова и за вливанията платих 60 лв.
Не е болезнено, е не е особено приятно докато ти сложат абоката, но след това няма проблем.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 12:51:17 pm от Galia »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #24 -: Януари 18, 2008, 16:51:16 pm »
Вливане на Имуновенин интакт е в рамките на 3-4 часа, имам предвид за количество от 30 ампули.

Времетраенето е в  зависимост от количеството.
 
30- те ампули, се разделят на 3 части по 10, първите  се вливат  по-бавно, на следващите 10  се увеличава скоростта и последните се вливат  доста по-бързо. Вливането завърша с пускане на Ringer разтвор.

При бременност се извършва повторно вливане между 6-7 гестационна седмица.
4 седмици след повторното вливане се проследяват отново, Нк клетките и Антифосфолипидните антитела, защото има вероятност бременността да  "активира", по-специално вторите.

Някои клиники от чужбина препоръчват Активна имунизация при завишени НК клетки.

 
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 18:48:31 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #25 -: Януари 18, 2008, 16:57:31 pm »
На кой ден от стимулацията ви вливаха имуновенина.И на кой ден пред трансфера?Има ли значение?Конова ми каза 3 дни след първия пурегон и 10 дни преди трансфер,което няма как да стане,защото абсурд е на 13 ден от М да имам трансфер.

При мен беше на 9 ден от началото на стимулацията и 5 дни преди трансфер.

Вливането още незнам колко ще ми струва.

Вливането в к-ка " Малинов "  струва 50лв.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 17:00:03 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #26 -: Януари 18, 2008, 17:54:34 pm »
Оставам с впечатление че няма фиксиран  ден на вливане  и на всеки е казвано различно.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #27 -: Януари 18, 2008, 18:31:57 pm »
Оставам с впечатление че няма фиксиран  ден на вливане  и на всеки е казвано различно.

По спомен доц. Конова на мен ми каза от 6 до 10 дни преди ембриотрансфер. Но все пак самият лекар  (ако евентуално не забрави!  :wink:) ти назначава деня за вливане.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 18:33:29 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #28 -: Март 04, 2008, 17:15:40 pm »
някой правил ли е вливане в Пирогов?
*
Re: За колко време ви вляха имуновенина?
« Отговор #29 -: Март 04, 2008, 21:24:32 pm »
Оф,понеже най-вероятно и аз ще стигна до тези "вливания" та да питам.Значи ,идва ми цикъла ,отивам си на трети ден на преглед и си започваме процедурата,като по някое време се включва и вливането...

 Фреши,дано да прочетеш това,че не мога да ти пратя на лични: д-р Тимева на ясно ли е с тези вливания.Хубаво,д-р Конова дано да ми назначи по мейла,обаче Тимева дали ще е наясно какво точно да прави. И друго ,кажи, да пращам ли серума за антиовариалните антитела в Плевен или може да си го пусна и в клиниката..

Ако някой друг знае, да се включва