0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #920 -: Март 13, 2008, 19:57:22 pm »
Е не ни дръж в неведение де, дай рецепта.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #921 -: Март 13, 2008, 20:00:09 pm »
Абе каква рецепта бе мацко-запържвам натърган лук, после дробчетата и ориза.Слагам Вълшебен вкус, една чаша вода да се задуши, после в емайлирана тенджерка с още 3 чаши вода и готово.Нали ти казвам-бързо, лесно, вкусно.Това е едно от първите неща, които започнах да готвя преди 8-9 години.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #922 -: Март 13, 2008, 20:04:06 pm »
Алоууууууууууууууу за теб ако е лесно, аз да не съм готвачка, от де да знам. Все още готвя по рецепта. Ми аз си имам свеки за тая работа, сега от 2 месеца си готвя само за мен и не ме питай к`во е чудо, к`во е мислене.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #923 -: Март 13, 2008, 20:44:44 pm »
Мимка,забрави джоджена.Без джоджен не се докарва вкуса на дробсърмата.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #924 -: Март 13, 2008, 21:05:43 pm »
Аз не слагам.Това си е импровизирана дроб сърма.Като ми се занимава повече слагам и морковчета и каквото още се сетя, нод нес трябваше да се импровизира бързо.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #925 -: Март 13, 2008, 21:45:35 pm »
Денис ,тортата се  получила стрхотно,моля рецептата  :DДнес сме на шницели .
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #926 -: Март 13, 2008, 22:04:34 pm »
Аз не слагам.Това си е импровизирана дроб сърма.Като ми се занимава повече слагам и морковчета и каквото още се сетя, нод нес трябваше да се импровизира бързо.

Мимка,аз правя същото, и става точно като агнешката дроб сърма вкусно.Понякога добавям и малко пилешко месо към дробчетата, ако има сърца и воденички също.Квото падне.Разликата в мойто е че слагам джоджен,черен пипер и правя заливка като за дроб сърма.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #927 -: Март 13, 2008, 22:17:00 pm »
Тази вечер приготвих страхотна салата, много е вкусна-гарантирам  :D. Нещо като Цезар е!
Ето и продуктите:
- зелена салата
- морков
- кашкавал
- кротони
- чесън на прах
- пилешко бонфиле
- краставица

Запържват се в малко мазнина пилешки бонфиленца, нарязани на ситно, в същото олио запържете набързо кротоните поръсени с чесън на прах. В купа накъсвате зелената салата, рендосвате морков на лентички, нарязвате краставици на по-дълги и тънки парченца, изсипвате кротоните и пилешките филенца, подправяте със зехтин, оцет и сол, и настъргвате кашкавала.
Много е вкусна салатата, и е предосатъчна за вечеря. Някои добавят и варено яйце и сос от горчица.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #928 -: Март 14, 2008, 08:57:00 am »
Днес сме на РИЗОТО(с свинско,зеленчуци)
1..сварявам нарязано свинско за кубчета за около 30 -40 мин
2..измивам една чаша ориз,прибавям наразаните зеленчуци-лук,морковче,зелен фасул,грах,чушка,(може и гъби),олио,подправките,и накрая сварено месце +булюн(може и телешки)
    покривам тавичка с фолио и така пека около 25-30 мин в фурна
Лесно ,здравословно,вкусно! :D



,.....свинско с чесън,картофено пюре,зелена салата
нарязвам свинско на порцийки като малки филенца,начуквам го слагам подправки обикновенно на котани,(престояват така поне 40 мин),през това време обелвам няколко скилидки чесън.
В йенска слагам мазнинка,пържолките и нарязаните скилидки чесън,малко вода или булюон и се пече в фурна .Поднасям с гарнитура  картофено пюре,поръсвам с ситно накълцан магданоз.Също е лесно и много вкусно,особенно половинката много го обича! :D
« Последна редакция: Март 14, 2008, 09:28:52 am от adi »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #929 -: Март 14, 2008, 14:34:45 pm »
Помощ!!!Какво бихте сътворили с телешко месо и гъби?Вече ми се изчерпа въображението!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #930 -: Март 14, 2008, 14:53:49 pm »
Помощ!!!Какво бихте сътворили с телешко месо и гъби?Вече ми се изчерпа въображението!
винен кебаб,каварма :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #931 -: Март 14, 2008, 16:17:05 pm »
Помощ!!!Какво бихте сътворили с телешко месо и гъби?Вече ми се изчерпа въображението!
Жекова, във твойта темичка бях пуснала рецепта  :D Ето ти я:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=24765.msg351915#msg351915
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #932 -: Март 14, 2008, 16:22:20 pm »
 Понеже вече ми е омръзнало от винени кебапи и кавърми, реших да го сложа в гювеча, като предварително го запържих.Стана приблизително като рецептата на мими26  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #933 -: Март 14, 2008, 18:20:25 pm »
мисля да изпробвам кюфтенцата с бял сос на Мишето
после ще докладвам, а салатата ще е шопска  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #934 -: Март 14, 2008, 18:40:44 pm »
Пилешки дробчета с лук и мароканска салата. :beerdr:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #935 -: Март 14, 2008, 18:57:13 pm »
Аз днес размразих едно пиле, купих и микс зеленчуци за пилешка кавърма, ма до тук. Отивам на кръчма.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #936 -: Март 14, 2008, 19:04:33 pm »
Цитат
Аз днес размразих едно пиле, купих и микс зеленчуци за пилешка кавърма, ма до тук. Отивам на кръчма
:jump12:а аз днес за пореден път си развалям диетата като ви 4ета и пак мятам кюфтета на скарата.А щях да съм на ябълки и 4аи
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #937 -: Март 14, 2008, 19:10:00 pm »
нарязани на кубчета варени картофи във фурна, запечени със сирене и кашкавал.
сладкиш негърче, стана превъзходен.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #938 -: Март 14, 2008, 19:27:51 pm »
Ние открихме сезона с пържени тиквички, най-вероятно после ще имам киселини, но ги обожавам! И за да е съвсем нездравословно гарнирахме с пържени картофки  :lol:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #939 -: Март 14, 2008, 19:35:34 pm »
denis тортата е много ..........
Основата на тортата е каквато си избереш /стига да не е много креместа/ - аз направих Гараш.
Фигурката ми е трансфер - рисува се върху фолио /аз използвам папка джоб,в която пъхам картинка/ с шоколад и когато изстине се обръща върху тортата.
Много е лесно - от 2-я път успях.
Може да изненадате приятно дечицата, та дори и половинките със смешни картинки.
Eто ви готовият трансфер, преди да го сложа върху тортата:
/от друга торта е/

и тортата:
« Последна редакция: Март 14, 2008, 19:46:49 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум