0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #860 -: Март 10, 2008, 19:11:41 pm »
Свинско с кисело зеле, и варени-запържени картовки с лук и подправки, страхотно мезе за вино :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #861 -: Март 10, 2008, 19:43:27 pm »
Панирано филе на някаква нова за мен риба- тилапия и задушени прясни картофи с копър и чесън.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #862 -: Март 10, 2008, 20:03:16 pm »
Аз вчера мариновах свински пържолки, изпекох половината, но се оказаха доста пресолени от соевия сос. Дайте идея как да обезсоля другата половина.
Накисни ги за няколко часа в прясно мляко и после ги задуши под фолио с картофки/те също отнемат от солта/ :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #863 -: Март 10, 2008, 22:55:58 pm »
Днес хапнахме спагети.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #864 -: Март 10, 2008, 23:47:19 pm »
Ние сме на разтоварващо меню- пилешка супа и нищо друго :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #865 -: Март 11, 2008, 09:17:36 am »
  Дайте някаква идея за спаначена супа  :P  ,моят мъж не си пада па голите чорбички ,а аз не го обичам освен на салата и на супа.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #866 -: Март 11, 2008, 10:14:02 am »
Ааааа тая вечер няма да готвя - снощи се престарах, а накрая свекито се обади, че няма да идва. И ще си дояждаме снощното  :oops:

  Дайте някаква идея за спаначена супа  :P  ,моят мъж не си пада па голите чорбички ,а аз не го обичам освен на салата и на супа.

Ами аз снощи правих супа от коприва, предполагам, че със спанак може също да се получи.
Запържвам 1 глава лук и 1 морков. Бланширам копривата за няколко минути, за да омекне и я нарязвам на ситно. Слагам я при лука и моркова да се запържи. Наливам вода и като заври слагам фиде. Подправям с Пикантина, сол, малко магданоз. Застройвам я с 1 жълтък и 3-4 с.л. кисело мляко.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #867 -: Март 11, 2008, 11:39:21 am »
както eli_v правя спаначена супа, с тази разлика, че спанакът няма нужда да се попарва. Слага се към края. Поднася се с натрошено сиренце.  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #868 -: Март 11, 2008, 11:50:24 am »
  Аз смятам да сложа и някакво месце заради моя хубосник ,ама не знам пилешкото дали ще е подходящо.
« Последна редакция: Март 11, 2008, 11:54:53 am от peroshinka »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #869 -: Март 11, 2008, 11:57:16 am »
Днес ще готвя пилешка супа и пилешки бутчета с картофи на фурна.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #870 -: Март 11, 2008, 12:17:43 pm »
  Дайте някаква идея за спаначена супа  :P  ,моят мъж не си пада па голите чорбички ,а аз не го обичам освен на салата и на супа.
Вариш пилешки бульон,добавяш картофи нарязани на кубчета,запръжваш лук,рендосан морков и 1 с.лъжица доматено пюре.Когато картофите са полуготови добавяш запръжката и нарязания спанак. Вариш до готовност.За подправки се ползват ч.пипер, 1 дафинов лист и сол на вкус. При сервиране се слага 1 сварено яйце нарязано на ситно и 1 ч.лъжичка заквасена сметана.Ако не обичате сметана то можеш да я замениш с майонеза или к. мляко а  може и без тях. Същата супа може да се направи  и с лапад.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #871 -: Март 11, 2008, 12:59:38 pm »
ние таз ивечер ще сме на снощното ми произведение - измислица  :lol: : Пълнени телешки филенца с картофи и сирене. Стана невероятно, чак се учудих че мога да измисля такава вкусотия  :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #872 -: Март 11, 2008, 13:03:49 pm »
ние таз ивечер ще сме на снощното ми произведение - измислица  :lol: : Пълнени телешки филенца с картофи и сирене. Стана невероятно, чак се учудих че мога да измисля такава вкусотия  :wink:

Да беше казала рецептата ли, що ли.... :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #873 -: Март 11, 2008, 13:21:22 pm »
ние таз ивечер ще сме на снощното ми произведение - измислица  :lol: : Пълнени телешки филенца с картофи и сирене. Стана невероятно, чак се учудих че мога да измисля такава вкусотия  :wink:

Да беше казала рецептата ли, що ли.... :lol:
:lol: :lol: :lol: не знаех дали ще я иска някой  :lol: :lol: :lol:

Пълнени телешки филенца с картофи и сирене

Ето я:
Телешките филенца ги шпиковах (от двете страни с нож се правят леки разрези през 2см под ъгъл 45градуса) и след това се начукват добре. Слагам на всяка подправки - черен пипер, кимион, къри, "подправка за скара" и соев сос. Поразбърквам ги в купата, за да може да се разнесе соевия сос навсякъде и оставям да постоят.
За плънката: 4-5 картофа и 2 моркова ги настъргвам, натрошавам сирене - около 200-300гр., 2 глави лук - нарязани на ситно, 1 глава чесън - също на ситно, 4-5 лъжици кисело мляко, олио (за да се разбърка по лесно), джоджен и черен пипер.
Във всяка пържола слагам от плънката и завивам на роленце, завих ги с конец, за да не се отворят, наредих ги в по-дълбока намазнена тавичка. Накрая сложих вода докато ги покрие (затова по-дълбока тавичка). Запечатах с фолио и около 2 часа във фурната без да ги отварям. След това около 20мин без фолио, за да поизври водата (не всичката). Беше ми останало от плънката  - изсипах я върху роленцата и запекох още около 20-30мин.
Дано ви хареса мойта измислица, ако я пробвате  :lol:
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 13:09:02 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #874 -: Март 11, 2008, 15:51:24 pm »
За тази вечер съм си заплюла лазанята на Мишето, ама и това товето не лъже, може утре да го пробвам!

Мишеееее, мисли му ако моя не го хареса, пращам ти го да го слагаш на гърнето с Митака и да храниш и него! :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #875 -: Март 11, 2008, 20:02:28 pm »
Днес ще готвя пилешка супа и пилешки бутчета с картофи на фурна.
и аз така, ама само второто, щото има една супа топчета, дето докато не я изядат, прясна манджа няма да видят!!!  :x :x :x
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #876 -: Март 11, 2008, 20:34:16 pm »
скумрия на скара  ,зелена салата :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #877 -: Март 11, 2008, 21:53:00 pm »
Ние ще има да дояждаме мусака още 2 дена, ако не извикам помощ. Мойто мъж е много икономичен, яде по-малко от мен, но за сметка на това е и капризен, не хапва, ако не му е вкусно :D  И зада не хвърлям накрая, пак аз ще тъпча :oops:

Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #878 -: Март 11, 2008, 21:57:36 pm »
Гювеч с пиле и спанак с ориз.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #879 -: Март 11, 2008, 22:15:35 pm »
Бързи, смели, сръчни :D:

1. Зелена салата с риба тон
2. Леща
3. Торта с ванилов крем и шоколадова украса


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!