0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #820 -: Март 05, 2008, 23:03:12 pm »
 :hungry: Седя и ги гледам  от 5 мин.много вкусно изглеждат. И мъжо вика какво ги гладеш вземи направи .Утре сутрин се захващам,да правя банички :wink:

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #821 -: Март 06, 2008, 09:34:11 am »
Свинско с кисело зеле,Винен кебап с гарнитура варен ориз :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #822 -: Март 06, 2008, 09:39:58 am »
:hungry: Седя и ги гледам  от 5 мин.много вкусно изглеждат. И мъжо вика какво ги гладеш вземи направи .Утре сутрин се захващам,да правя банички :wink:

Ей, какво стана с баничките. Искам и аз сега снимка :wink:!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #823 -: Март 06, 2008, 10:13:47 am »
И аз искам рецепта за баничките.И обяснение как се навиват,че нещо по снимките не схванах.И по-бързо че ми изтекоха лигите. :P :P :P
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #824 -: Март 06, 2008, 12:31:39 pm »
Пиле с ориз и бисквитена торта.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #825 -: Март 06, 2008, 13:26:54 pm »
Пиле с ориз и бисквитена торта.

Кажи как правиш ти тортата. Защото всеки май различно я прави. Интересно ми е с какъв крем?! Аз правя млечно-маслен, но други май го правят с нишесте. Чудя се, дали не може да се стрият бисквитите, абе един вид да се замесят и да се изпекат :ask:? Ама какво да добавя към тях-или пък да ги намачкам с масло и така да ги направя, без печене. Дайте мнение, мацки?!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #826 -: Март 06, 2008, 13:31:51 pm »
Каси,дай рецептата за баничките де. :( :( :(
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #827 -: Март 06, 2008, 13:48:41 pm »
Ние ще сме на мусака.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #828 -: Март 06, 2008, 14:24:30 pm »
Kaси ето я рецептата ми за бисквитената торта,има я в рецептурника,ама я копнх за да не търсиш.
Бисквитена торта.
1пакет бисквити "Закуска
1пакетче марагарин (без значение какъв)
1-2 ванилии
1 буркан компот или някакяв сок
и пудра захар на вкус.
Потапяме бисквитите в компота и редим на 1 ред в подложка за торта ,но бисквитите да не стоят много дълго в компота да не се вкашнат.Та значи редим бисквитите на 1 ред ,мажем ги с крема (пудрата захар се смесва с маргарина и ванилиите).Редим 2 ред с бисквити ,които сме потопили в компота ,мажем пак с крем и така до края,завършваме с крем и гарнираме по желание с плодове ,шоколадови пръчици и каквото ви се ще.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #829 -: Март 06, 2008, 14:47:55 pm »
[Чудя се, дали не може да се стрият бисквитите, абе един вид да се замесят и да се изпекат :ask:? Ама какво да добавя към тях-или пък да ги намачкам с масло и така да ги направя, без печене. Дайте мнение, мацки?!  :D

Ето рецепта с начупени бисквити, без печене.

Прудукти: 1 1/2 пакета бисквити “Закуска”
200 гр масло
200-300 гр сметана
200 гр крокант
100 гр орехови ядки
1 портокал
1 пакетче “Крем Брюле”
50 гр шоколад или какао

1 1/2 пакета бисквити “Закуска”, от белите, се начупват на едро и се заливат с 200 гр течна готварска сметана (неподлсaдена е по-добре) или 150 гр прясно мляко.

За Крема: разбива се 200 гр масло с 200 гр пудра захар и 1 жълтък. Добавя се около 3 лъжици крокант с малко начукани орехи, 1 ванилия и гранулирано какао или 1 пакетче шоколад за пиене и се добавят портокалови корички (без бялото) нарязани на дребно и сварени за по 3-5 минути в 2 води и оваляни в захар. Може и малко портокалов сок да се прибави.
Към крема се прибавят бисквитите и се бърка внимателно, за да не се начупят. Оформя се торта и се охлажда.

За глазурата: 1 пакетче “Крем Брюле”, леко охладен и оцветен с блокче млечен шоколад. Цялата торта се слага за 10ина мин във фризер и след това се държи в хладилник.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #830 -: Март 06, 2008, 16:14:35 pm »
Една много лесна и бърза рецепта:
"Гнезда"

misi, пробвах ги и станаха супер :) Мерси за рецептата  :eating:
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #831 -: Март 06, 2008, 17:41:04 pm »
eто и моите банички със закъснение(заради нета)
Аз ги направих така; 4 яйца,1 кофичка кисело мляко,малко сол и 1 ч.л захар,сирене около 200-300 гр,малко олио или масло и 2-3 с.л брашно,това ми е плънката , един пакет кори за баница. Но на мен ми отиде малко повече от половината не целия.Един лист го разрязвам през средата излизат 2 банички,после всяко го прегавам на 2 и го намазвам със плънката и ги правя на триъгълничета.  Отгоре им сложих и масло. Приятен апетит!

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #832 -: Март 06, 2008, 18:13:55 pm »
Супер изглеждат баничките, браво, браво. Даже май са по-хубави от моите. Аз направих две купи, снощи хапнахме на крак /и пред компа на скайпа :lol:/ и днес доядох всичкооооо, направо срамота. Чудя се дали пак да не направя, обаче нещо май съм качила килца тия дни. Много шоколад хапвам :oops:.
Пуки, рецептата е почти като на полибо. Но ето и от мен: 1 плик кори, сирене /на око :wink:, може би към 300гр./, половин кис. мляко, захар - една, две лъжици, олио 3-4 суп. лъжици, 5 яйца. Бъркаш, бъркаш и такаааа. После разрязваш на две корите, и с половинката правиш баничка, но как я навивах аз.... не знам как да ти го обясня. Абе, карай на око, ще станат, гаранция! Успех!

Мерси за рецептите за бисквитената торта. Ще я пробвам по втория начин с натрошени бисквити. Но аз не съм фен нито на компота, нито на разни такива плодове в торти. Чудя се дали да не направя крема с масло обаче, не с маргарин, и с пудра захар. Макар че аз си обичам млечно-масленият крем. Като го извисля, ще пиша какво ми е родила главата. Хубава вечер на всички. Аз днес нищо не успях да сготвя, ще доядем нещо.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #833 -: Март 06, 2008, 19:51:37 pm »
Aбе те моите си бяха чиста импровизация но станаха много вкусни.Аз бисквитената торта я правя  с крем Оле или пудиг  и задалжително с кафеви бисквити.Добре че ме подсетихте за бисквитена торта утре ще направя.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #834 -: Март 06, 2008, 20:38:43 pm »
Каси,Полибо,благодаря ви за баничките.От сутринта съм купила листи и точа зъби. :lol:Дано Мини качи рецептите ви че да ги ползвам и друг път.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #835 -: Март 06, 2008, 20:47:55 pm »
ако не ги види й ги копни и ги прати на лични
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #836 -: Март 06, 2008, 22:09:35 pm »
Е какъв е проблема, ще те съветвам лично :D. Плюс това са много лесни рецептите, не знам дали има някой, който да не е правил баница. Я, да си признават всички :lol: :wink:!
И аз ще направя бисквитена торта за събота :D!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #837 -: Март 06, 2008, 22:25:43 pm »
Аз ги правя даже 4-5 вида, е плънката общо взета е една, но се в различни форми - вита, наложена, на охлюви, и като банички. А от бутер тестото даже правя лодки.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #838 -: Март 07, 2008, 16:41:36 pm »
 Ауу,днес никой не се е отчел!Аз да си кажа:свинско винен кебап с ориз, лапад-чорба и за десерт-тирамису.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #839 -: Март 07, 2008, 16:50:59 pm »
аааа, Жекова ша идвам вече да ти опитвам тирамисуто- явно си му майстор, много често правиш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит