0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #20 -: Февруари 15, 2006, 16:55:21 pm »
само да вметна че доматите не се слагат първи върху тестото (или блата) за да не се вдлети.първо е добре да се сложи колбаса и разните му там неща,после доматите,сиренето или кашкавала най накрая (а може и двете :roll:  :wink: )
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2006, 16:56:15 pm »
Аа, това с доматите после е хитро ;)
Мерси, Розичке :)
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2006, 16:57:14 pm »
краставичките и тях ги нарязваш и ги мяташ отгоре.щом е с готови блатове печеш докато се запече кашкавала-то така или иначе всичко си е готово-няма какво толкова да му се прави.Ако блата е с тесто-което трябва и да се пече-отнема малко повече време (там се ориентираш пак по кашкавала,но и по тестото-то си личи като се зачерви че е готово,аз го  повдигам и го гледам как е от долната страна-като е зачервено и е хванало коричка вече я махам :P ) :wink:  :roll:  :P
*
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2006, 16:59:41 pm »
Рози ти е казала, за печенето се ориентираш по кашкавала :D
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2006, 17:00:50 pm »
Страшни сте  :balk_5:
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2006, 17:03:36 pm »
Приятен апетит, Зайче :P
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2006, 17:44:48 pm »
Ако е тънък блата дори и отдолу да настърже доматите няма да е глетав. Ако не сложи много де, аз слагам малко.Една-две лъжици и размазвам!
Приятен апетит!
 :lol:
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2006, 18:13:15 pm »
Мммм, пица по зачатнически  :D
Малко по-късно ще я папаме, сигурно е вкусна  :D
*
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2006, 18:23:55 pm »
Цитат на: StefiZ
слуш ся, намазваш блатовте с масло или маргарин, к'вото имаш, след това смачкваш доматите, щом са от буркан няма нужда да ги вариш, слагаш и тях, нареждаш филето нарязано на тънки филийки, гъби и т.н., настъргваш кашкавала или пак на тънки филийки от горе и го слагаш да се пече :D  Ако имаш и кисели краставички, става супер :D
айде действай :P


Само в допълнение
- можеш да намажеш с песто от босилек, вместо с маргарин или масло и изцеди хубаво доматиту
- яж бързо, че пристигам
В очакване ....
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2006, 18:26:33 pm »
Ела, де  :lol:

Това за доматито го установих, ама късно е, чадо... За босилека не се сетих. Явно това е тайната подправка на пиците. Другия път  :D
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2006, 18:32:28 pm »
еееее ама Зайко от доматите се слага само месестата част-не от сока-че много течно става....аз това не ти казах:)аре давай адреса  да тичкам и аз:)
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2006, 18:33:42 pm »
Чакам ви:
ул. "Средногорска" №1001
първата дупка на третия етаж  :D
*
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2006, 18:35:11 pm »
Абе, както казваше баба, щом е правено от добър материал, няма начин да се издъниш. Поне не много
Сигурна съм че е станало вкусно.....

 :dating:
В очакване ....
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2006, 18:35:47 pm »
Цитат на: Fussii
Поне не много

Именно  :D
*
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2006, 21:51:42 pm »
Като стана дума за подправки да кажа, че пицата става супер като се поръси с риган. Сигурно се включвам късно и може би вече е изядена, но може да пробвате следващия път. :D
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2006, 22:01:22 pm »
аз купувам готово тесто, взимам си полвината от него, добавям брашно и меся мъничко. после разточвам и слагам в тава. отгоре намазвам с доматено пюре и риган, след това гъбки, колбалсче, лук понякога.. абе каквото се сетиш и кашкавалче, а над кашкавалчето поръсвам чубрица
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #36 -: Февруари 15, 2006, 22:17:11 pm »
Изядена е, да  :D

Следващият път ще направя и по вашите резецпи.

Благодаря, мацки  :balk_21:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #37 -: Февруари 15, 2006, 22:21:18 pm »

Зайко ето ти рецепта, естествено придружена със снимков материал:

Пица

Тесто:
1 кубче мая
1 чаша кисело мляко
1 яйце
1 ч.л. сода за хляб
Брашно (колкото поеме)
 Маята се разтваря във топла вода, добавя се брашно да стане гъста кашичка. Оставя се да втаса, като през това време се разбива яйцето в киселото мляко и се добавя содата. Маята се смесва с киселото мляко, разбърква се хубаво и след това се добава брашно докато се получи средно твърдо тесто. Полученото количество е за 4 блата (тънки) пица.
Разстила се тестото, отгоре се намазва с доматен сок, редят се месцата и разни зеленчуци според вкуса (краставички, грах,чушка), а отгоре е добре кашкавала да е на тънки плочки (поне аз така го харесвам) и слагам и масълце. Подправки- риган, босилек, розмарин, черен пипер и чубричка.
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 06:34:24 am от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2006, 07:03:45 am »
Мини, както винаги - съвсем точна  :balk_47:
Как се прави пица??? Хелп, плс!
« Отговор #39 -: Февруари 16, 2006, 08:22:14 am »
БРей-й-й-й-й, аз докато отворя темата и вие вече пица сте врътнали! :D Браво , и не сте почерпили. :(