0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да приготвя градински охлюви?
« Отговор #80 -: Май 10, 2008, 09:52:30 am »
Мацки и какъв вкус има охлюва?
Струва ми се , трудничко ще го преглътна. :balk_71:

Баба ми чат-пат си прави експерименти с дядо ми на вилата, като му готви охлюви. Но съм почти 100% процента сигурна, че не ги приготвя така, както казва Денис, а по-през пръсти, понеже дядо ми е свикнал да яде почти всичко  :? Веднъж и аз като малка опитах, нямаха вкус, но бяха адски жилави и трудничко ги сдъвках  :x
Но съм сигурна, че щом толкова много хора ги ядат и смятат за деликатес, ако са приготвени по правилния начин стават за ядене  :D
*
Re: Как да приготвя градински охлюви?
« Отговор #81 -: Май 10, 2008, 13:58:51 pm »
Благодаря  ти Денис!
Събрах си охлювите и смятам утре по някое време да си ги приготвя.  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как да приготвя градински охлюви?
« Отговор #82 -: Май 11, 2008, 16:51:54 pm »
Мацки и какъв вкус има охлюва?
Струва ми се , трудничко ще го преглътна. :balk_71:
На миди, но си имат специфичен аромат, който се харесва на любителите на охлюви.
Докато мидите миришат на море... :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Как да приготвя градински охлюви?
« Отговор #83 -: Май 11, 2008, 19:30:59 pm »
Мацки и какъв вкус има охлюва?
Струва ми се , трудничко ще го преглътна. :balk_71:
На миди, но си имат специфичен аромат, който се харесва на любителите на охлюви.
Докато мидите миришат на море... :D

... а охлювчетата на градина. :wink:
Шегичка!

Мерси ,dianka ,denis! :P 
Сладко от ягоди
« Отговор #84 -: Май 14, 2008, 18:21:17 pm »
 Дойде времето на любимите ни плодове и ми се ще да направя някакво домашно сладко или сиропче :wink:
 Споделете някоя изпитана рецепта :D
Р.S. А сироп от бъз някой да знае как се прави :oops:
« Последна редакция: Май 14, 2008, 19:04:32 pm от Danny S »


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #85 -: Май 14, 2008, 19:34:03 pm »
За сладко не мога да ти помогна, но ако питаш за сироп от цвят на бъз и лимони, ще ти напиша рецептата.
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #86 -: Май 14, 2008, 19:53:42 pm »
Леле, Дани, нашите ягоди още не са цъфнали :oops:
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #87 -: Май 14, 2008, 20:28:52 pm »
За сладко не мога да ти помогна, но ако питаш за сироп от цвят на бъз и лимони, ще ти напиша рецептата.
Май наистина имаше и лимони!!! Давай я :D
Леле, Дани, нашите ягоди още не са цъфнали :oops:
Нашите вече са цъфнали, но са малко и тях смятам да си ги ям в градината :D За сладко ще си купя :wink:


*
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #88 -: Май 14, 2008, 20:43:06 pm »
Сироп от бъз

На 1л. вода, се слага 24 цвята бъз. Престоява 24 часа и се прецежда. На 1л. течност се слага по 1кг. захар и 1с.л. лимонтозу. Слага се по няколко зрънца ориз във всяко шише.
Сладко от ягоди.
С мерки не мога да ти помогна, защото аз винаги действам на око. Но захар слагам като покрия плода почти нацяло в не малка тенджера. Слагам на котлона да заври на по-бавен огън. Сладкото е готово когато една лъжичка от сладкото в чиния направи пътека. Тогава наливам в топли буркани /винтови/, капачките също трябва да са топли, обръщам с капачката надолу, да престоят една нощ.
Така си правя всички сладка. Мразя да варя буркани.
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 15:25:30 pm от mishanta »
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #89 -: Май 14, 2008, 21:02:03 pm »
И аз не съм по мерките - уж ги спазвам, ама все ги дотамънявам :lol:
Така правих сироп от касис - накрая трябваше да се разрежда 1към1, а не 1към5 :lol:
(Не с водка де :lol: :lol: :lol:)


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #90 -: Май 14, 2008, 21:13:13 pm »
Еххееее, за този сироп от бъз се присетих преди 10 дни , та дори тормозих майка ми да ми го напише, че баба ми като бях малка...педи мноооого години :wink:, правеше такъв и все се чудеха кое от децата го е изпил:) :oops:

тази година ще си направя

обаче баба ми наистина слагаше срязан лимон и го правеше в кофи, а аз лудетината с едно канче скрита в килера до кофата :oops: :oops:
имаше една приказка, дето мецана бъркала в долапа на баба с лапичка да краде сладко:)
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #91 -: Май 14, 2008, 21:24:12 pm »
 :lol: Вече замислям как да организирам екскурзиика из бъзовите храсти :lol:


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #92 -: Май 14, 2008, 22:05:27 pm »
Danny S,ще ти напиша и рецептата на свекървата. Онзи ден го взехме. Много е хубав и много бързо свършва. Този път направи 6 дози жената, да видим докога ще стигне.

Сироп от бъз


за една доза:
25-30 цвята бъз
3 литра вода
0.700гр. лимони
4 бр. лимонена киселина
3кг.захар
Цвета се измива и се залива с водата. Престоява 24 часа. Прецежда се. Лимонитесе измиват добре и се нарязват на шайби. Слагат се във водата където е бил накиснат цвета. И те престояват 24 часа. След това се изцеждат лимоните и се добавя лимонената киселина. И тя престоява 24 часа. Можело и да започне да прави пяна - не било страшно. И накрая се слага захарта, която също престоява 24 часа :lol: Добре е от време на време да се разбърква за да се разтвори добре.
След това се налива в шишета и това е.
Да ви е сладко!
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 18:17:43 pm от Елфи »
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #93 -: Май 14, 2008, 23:07:09 pm »
А колко е захарта? Като в рецептата ма Мари - 1кг на литър вода ли?


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #94 -: Май 14, 2008, 23:13:48 pm »
Да. Пропуснала съм го, но го оправих и там. Извинявам се за пропуска.
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #95 -: Май 14, 2008, 23:30:08 pm »
Мерси :balk_21:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #96 -: Май 14, 2008, 23:57:03 pm »
стандартната пропорция за сладко не беше ли кило захар на кило плод? поправете ме, ако бъркам. отдавна не съм правила сладко.
измитите и почистени плодове се поставят в достатъчно голяма и дълбока тенджера и се посипват отгоре със захарта. не се бърка. оставят се да престоят няколко часа, най-добре - една нощ. на другия ден се слагат на котлона и се варят на бавен огън, като се бърка от време на време. проверява се дали е готово, като се капне една капка от сладкото върху чинийка и чинийката се наклони - капката не трябва да се стича, ако сладкото вече е сварено. ако е готово, добавяте половин чаена лъжичка лимонена киселина в него, бъркате и изсипвате в чисти и сухи буркани. затваряте добре, прибирате в шкафа и ограждате с бодлива тел :)
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 18:18:32 pm от Елфи »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Сладко от ягоди
« Отговор #97 -: Май 15, 2008, 09:07:31 am »
Точно така пише и в книгата за домашно консервиране на мама. Кило захар на кило плод.
Обаче телената ограда не помага. Може би трябва и въоръжена охрана :lol:
*
Re: Как да приготвя градински охлюви?
« Отговор #98 -: Май 15, 2008, 13:38:10 pm »
Забравих да кажа, пържени по рецептата на Денис станаха НЕВЕРОЯТНИ  :) , а от себе си добавих ситно нарязан пресен чесън и магданоз с малко изцеден лимонов сок за овкусяване!
 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Как да приготвя градински охлюви?
« Отговор #99 -: Май 15, 2008, 23:58:31 pm »
Лале кажи че се шегуваш моля ти се :lol:
найстина не мога да си представя че можете да ги хапвате. Знам че повредата е в мен де, но наистина не мога :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0