0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Спермограма в Бургас-къде?
« -: Ноември 29, 2005, 11:13:11 am »
Моля за съвет къде в Бургас може да се направи адекватна спермограма?Благодаря Ви!
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2005, 17:41:53 pm »
доколкото знам там няма добри специалисти.по-добре да се ориентираш къмсофия,пловдив или варна за по то4но резултати.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2005, 10:04:00 am »
Здравей,Black_rose!От всякъде чувам,че е точно така.В Бургас няма добри специалисти,а май ние водим класацията по стерилитет в страната.Ще се радвам ако ми пишат момичета от Бургас ,за да споделим опит.Интересно ще ми е към кои специалисти са се обърнали и дали са доволни.
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2005, 11:45:58 am »
ще се радвам ако ти напишат и има инфо за някой добър лекар там относно спермограмите,но лично знам че за съжаление няма и ще трябва да се насочиш към друго място за да не губиш време и излишни пари.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2005, 11:54:54 am »
Дали Бургас води класацията по стерилитет незнам...но съм чела, че в Бургас не правят качествени спермограми.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2005, 12:59:02 pm »
Е,бива ли така!Сега дори и да се окаже добра спермограмата аз ще се съмнявам , че всичко е ОК.Black_rose ще те помоля за координати на клиника във Варна.Ще направя всичко възможно да отделим средства и време да я посетим в най-скоро време.Сигурно няма добри отзиви и за лекарите за борба със стерилитета в Бургас.Какво да правим двойките,които нямаме възможност за по-дълъг престой в София,Варна или Пловдив за установяване на причините и адекватното им лекуване?Знаете момичета,че всеки преглед,изследване,лекарство е пари.А те все не достигат.А толкова силно мечтая чудото да стане!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2005, 13:08:33 pm »
Розата ще ти даде телефоните, които ги има и тук де...но да знаеш, че трябва да се обадиш предварително за час. Доста се чака. Успех
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2005, 13:17:12 pm »
единия лекар (при който не съм ходила-но съм чувала добри неща за него) е Сариев-в майчин дом.ето координати на майчин дом варна с телефони за записване. :arrow:
майчин дом-варна
другия (при който правихме последната спермограма) е Александров.координатите са:
Клиника Кисьови
тел.052/631 888-там е във вторник и четвъртък
ул.Габрово №43 (вход от ул.Дунав)-близо е до гарата
ето повече инфо за адреса: :arrow:
тук
микробиология сариев незнам дали прави но александров със сигурност не прави.нашата микробиология на еякулат на мъжа ми я правихме в ХЕИ-то.носи се материла в стерилан чашка(има по аптеките) на 9-ти етаж, стая 901-може и без направление.добре е материала да се занесе сутрин-между 8 и 10 да си сигурна че са там:)за микрото не трябва въздържание а само сутришен тоалет преди да се даде материала.ето повече инфо за адреса на ХЕИ-варна. :arrow:
ХЕИ-Варна
*
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2005, 15:36:51 pm »
Ако все пак решиш в Бургас да си направиш, най-добре ще е да е във Военна болница. Добър е докторът, но за морфология не съм сигурна, ако изнамеря неговата сп-ма , ще сравня.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2005, 17:06:17 pm »
Благодаря ти,Alya!Ей,момичета,скоро ще дойде Новата година!Дано пък за всички нас е по-успешна от старата и ни се сбъднат съкровенните желания.
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2005, 18:37:08 pm »
naiema,ако нещо съм пропуснала в инфото което ти дадох за варна-питай.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #11 -: Декември 07, 2005, 09:19:16 am »
Сутринта направихме спермограмата в лабораторията зад х-л "Космос".Без направление от лекар ми взеха 9 лв.След 2 часа ще са готови резултатите.Дано всичко е ОК.
Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #12 -: Ноември 25, 2011, 08:19:14 am »
Коректни ли са резултатите в тази лаборатория над хотел Космос?!
Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #13 -: Ноември 25, 2011, 09:15:25 am »
Моля за съвет къде в Бургас може да се направи адекватна спермограма?Благодаря Ви!

Здравей.Като семейство минало през всякакви лекари и изследвания през последните години ще ти дам моето мнение.Съвета ми е да не си губиш времето и парите тук(ние също сме от Бургас).
1.Разширена спермограма в Бургас не се прави никъде-нито в лаборатория,нито в клиника.Ние също направихме няколко тук и когато ни се наложи да се обърнем към специалисти това беше първото,което повторихме.Истината е,че каквото и изследване да направите тук ,после задължително ще хвърлите пари и нерви наново.
2.Специалисти по стерилитет в Бургас няма.Има няколко прехвалени гинеколога,които имат самочувствието и претендират,че могат да се справят с "проблема",но за жалост късно го разбрах това.До тогава ме тъпчеха доста дълъг период с клостил(те друго не знаят-а не съм първата,нито последната)и празни надежди.
От 1 год.посещаваме специалисти в Пловдив-д-р Даскалови.Каквито и изследвания да се наложеше да направим задължително ги правихме при тях.Това са специалисти и хора,които горещо препоръчвам на всеки,който има нужда.
Лошото за семействата от Бургас е,че дните ни минават на пътя,но истината е че здравеопазването ни много куца и сме принудени да преминаваме километри по няколко пъти на месец за да постигнем мечтата си.
Съжалявам,че стана толкова дълго,но като става дума за бургаските лекари и кръвта ми кипва.Съвета ми е не си губите времето,нервите и парите тук.Дано съм ти помогнала.


Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #14 -: Ноември 25, 2011, 17:20:51 pm »
Определено ми беше от голяма помощ, благодаря! Съжалявам, че не е имало и на вас да ви каже някой това, което вие споделихте и се надявам скоро мечтите ви да са щастлива реалност. Успех! И още веднъж - БЛАГОДАРЯ!
Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #15 -: Ноември 25, 2011, 20:23:02 pm »
Здравей devoted_bg и :welcome:, напълно подкрепям Мария, относно мнението и за бургаските лекари, какти и това за Д-р Даскалови в Пловдив. За качествена спермограма, най-близо е Варна. Там сме посещавали Д-р Александров и сме с много добро мнение.В Бургас откриха клиника за Ин витро в АГ - новата болница, но лично моето мнение е, че тепърва ще се учат.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #16 -: Ноември 25, 2011, 21:07:40 pm »
В Бургас - НЕ!!!!!
За д-р Александров мога да кажа само хубави неща :lol:, справка - лентичката ми :D
За д-р Даскалови - също - справка - лентичката :D  :lol:

Споделям мнението на Мария на 1000%. Не губете време, нерви и пари в Бургас. Новата клиника докато стигне нужното ниво и набере нужните добри специалисти, има бая време да изтече.... Аз лично имам дълбоки резерви към тази клиника, по ред причини, надявам се в бъдеще да бъда опровергана :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #17 -: Март 01, 2012, 13:38:40 pm »
Здравейте на всички и честита Баба Марта.
 Със съпруга ми също живеем в Бургас. Вчера той си направи спермограма в лаборатория Лина и до колкото виждам е доста детайлна. Не знаем към кого да се обърнем за разчитането и. Преди седмица преживях спонтанен аборт, нямаме дечица и не познаваме много хора-тук сме едва втора година. Бихте ли ми казали дали клиниките във Варна и Пловдив работят  събота и/или неделя и каква сума трябва да приготвим?
*
Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #18 -: Март 01, 2012, 13:52:33 pm »
Спермограма само и единствено в специализирана клиника, знам че отвориха някакъв нов център в Бургас, но не знам дали това е Лина за която пишеш.

Иначе на сайта на всяка клиника ще видиш работното и време.И значението не е точно в детайлността на спермограмата, а и в човека който я прави и преценява състоянието на сперматозоидите.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Спермограма в Бургас-къде?
« Отговор #19 -: Март 01, 2012, 20:46:16 pm »
Лина е просто лаборатория, там качествена спермограма не може да бъде направена. Тя може да има много детайли, но това нищо не означава. Спермограмата се прави от ембриолог, не от лаборант. В лабораториите ембриолози няма. Тази спермограма дето са ви я направили там спокойно можеш да я изхвърлиш, съжалявам. Няма никакъв смисъл някой да ти я разчита.
Във Варна със сигурност работят и в събота, ако желаеш, ще ти дам координати, за да се обадиш и да ти кажат кога да отидеш. Трябва да има въздържание 3 до 5 дни максимум (най-добре 3), преди да се направи спермограмата.
За Пловдив - можеш да питаш д-р Даскалова (във форума - Мели) на лични. Тя ще ти каже кога може да ви приеме. Която и от двете клиники да изберете, няма да сгрешите! Чудесни лекари!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!