0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Колко живеят сперматозоидите
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2005, 12:22:29 pm »
Госте, аз честно казано, не можах да разбера в крайна сметка коя ти е точно болката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

Колко живеят сперматозоидите
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2005, 20:09:30 pm »
Джам, трябва ли да имам "болка", за да потърся мнението на уважаваните от мен посетители в този форум ? Що се отнася до интереса ми към темата, очевидно е, че е провокиран от минали, настоящи и предстоящи инсеменации. От друга страна, ако ми кажеш, че коментираното твърдение от статията, която ти самата си превела, не те е озадачило поне малко, няма да ти повярвам.

Морковче, не мога да разтълкувам термина "стара" яйцеклетка. Цитирам директно записано в прочетен от мен руски сайт изречение, което считам, че се отнася към дискутираната тема. Мога само да предполагам какво е имал предвид авторът; а именно "стара" е яйцеклетката, която се опложда в края на своя "живот", когато вече е загубила оплодителната си способност, но за зъл късмет се превръща някак си в зигота; обаче бъдещата й имплантация се явява "дефектна", тоест е обречена; ако пък не бъде абортирана, дава живот на невалиден ембрион, който пак се абортира, но в по- късна г.с.  Ако имам време ще ровна из интернет и ще ти кажа точно коя е статията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Колко живеят сперматозоидите
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2005, 21:52:48 pm »
Госте, под "болка" имах предвид, че не успях да определя за себе си какъв е точно твоя въпрос по темата... ти скачаш хаотично от въпрос на въпрос, от един елемент на оплождането към друг, започнахме с живота на оплодения сперматозоид, преминахме през таймирането и стигнахме до жизнеността на яйцеклетката и накрая направихме заключението за безнадеждността на инсеминациите като такива ;)
и извинявай, но през цялото време държиш един такъв леко особен тон, като че ли някой за нещо ти е крив - науката, статиите, може би и аз (понеже съм превела някаква статия преди сто години, пък тя не ме държи будна по нощите от притеснение....)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

Колко живеят сперматозоидите
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2005, 00:11:29 am »
Джам, чета те и се питам, действително ли дори помежду си загубихме възможностите за нормален човешки контакт, след като аз се проявявам като хаотична особнячка, а себе си окачествяваш като "нападната", и то в контекста на покровителствено звучащи изказвания ??!!
Всъщност винаги съм се възхищавала на хората, които владеят толкова добре чужди езици, че да превеждат; ценя много и труда ти, в частност по превода на статията, която много ми се искаше да стане предмет на по-широка дискусия. Напомних ти, че ти си преводачът, единствено с цел да конкретизирам статията /ако някому не е станало ясно коя е/. Честно да ти кажа се шашнах, че възприемаш това указание като "кривина" и нещо друго ... стана ми тъжно ... че не можем да се разбираме при все общата ни злочестина.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Колко живеят сперматозоидите
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2005, 09:11:41 am »
Госте, моля те, измисли си име, за да те наричаме някак си.
Честно казано и аз не разбрах какво точно искаш на питаш.
Задай си въпросите по-конкретно.
Колко живеят сперматозоидите
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2005, 09:47:17 am »
Госта си има име ;)