0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #300 -: Февруари 28, 2008, 09:56:50 am »
Да това е нолина, ми възможно е твоето да е още малко. Не трябва да се преполива, това е важно за нолината.

 :thankyousign:

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #301 -: Февруари 28, 2008, 23:59:10 pm »
Момичета днес си купих малко семена, тази година за първи път ще се пробвам и аз да си направя малка цветна градина на терасата, тя е южна и лятото почти по цял ден е слънчево, аз затова и не изкарвам саксии на вън, че им прегарят листенцата. Консултирах се в магазина за подходящи семена и си взех калифорнийски мак, петуния, карамфил и латинка, жената ми обясни, че първо се прави разсад и след това се разсажда на вън, но на опаковката на мака пише, че не понася разсаждане. Чудя се дали още тези дни да не засея семенцата направо в сандъчетата, но да ги държа от вътрешната страна на прозореца докато се стопли. Как мислите дали е добра идея?!  :ask:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #302 -: Февруари 29, 2008, 00:02:16 am »
Ами какво пише на опаковката, кога се сее мака?
 То сега навсякъде е топло за сезона, и някъде с около месец (казват синоптиците), е всичко напред.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #303 -: Февруари 29, 2008, 08:35:38 am »
  Купих си прекрасна азалия, с едри розови цветчета. Знам, че е капризно цвете. Цветарките, давайте съвети за правилно отглеждане, моля. :D
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #304 -: Февруари 29, 2008, 10:53:58 am »
Момичета днес си купих малко семена, тази година за първи път ще се пробвам и аз да си направя малка цветна градина на терасата, тя е южна и лятото почти по цял ден е слънчево, аз затова и не изкарвам саксии на вън, че им прегарят листенцата. Консултирах се в магазина за подходящи семена и си взех калифорнийски мак, петуния, карамфил и латинка, жената ми обясни, че първо се прави разсад и след това се разсажда на вън, но на опаковката на мака пише, че не понася разсаждане. Чудя се дали още тези дни да не засея семенцата направо в сандъчетата, но да ги държа от вътрешната страна на прозореца докато се стопли. Как мислите дали е добра идея?!  :ask:
Калифорнийския мак е всъщност ешолция, която никак не обича разсаждане, ама никак.Сее се на постоянно място и ако е много на гъсто се проскубва.За едно съндъче не е необходимо да сееш цялото пакетче семена.Достатъчни са пет-шест корена, за да ти запълнят сандъчето.Идеята ти за вътрешната страна на прозореца е добра.Покрий сандъчетата с надупчен найлон, докато поникнат.Ситните семена на петунията не ги покривай с почва и ги пулвелизирай  с водата, а не да я изсипваш директно върху тях
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #305 -: Февруари 29, 2008, 12:25:55 pm »
Оси, на опаковката на Мака пише сеидба - III - V.
Кети, благодаря за съветите  :bighug:

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #306 -: Февруари 29, 2008, 13:47:09 pm »
Мая, освен тези които си взела, мога да ти препоръчам тагетис, лобелия, калибрахое. Няма за сгрешиш с тях. Също така можеш да си ги вземеш и на готов разсад.
Солей, азалията наистина е капризно цвете, аз за съжаление уморих една и една беше на път, но успях да я съвзема, докато се науча как да ги гледам. Най-важното е да не се преполиват, да се пулверизират често и не обичат топло. Зимата ги гледах на перваза, това им е перфектното място. Сега два пъти ги полях за листна маса, но те взеха че нацъфтяха.
Не се сещам друго, ако имаш въпрос питай.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #307 -: Февруари 29, 2008, 16:41:32 pm »
  Мерси, Мари! :D 
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #308 -: Март 01, 2008, 11:38:41 am »
Честита баба марта на всички! Да сте здрави и засмени! :D

Мари, записах си имената, да не ги забравя докато ида до магазина, но се чудя дали ще имам място за всички. На терасата мога да събера най-много 5 сандъчета, от едно пакетче семена колко разсад излиза горе/долу?

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #309 -: Март 01, 2008, 12:43:04 pm »
Мая, моя съвет е петуния, лобелия и калибрахое да ги обединиш в една саксия. Те са с еднакъв начин на гледане и така растат, че се образува естествен водопад. Важно е на всички да им щипеш връхчетата и да се поливат постоянно. А южното изложение е перфектно за тях. Повярвай ми, ще имаш прекрасна каскада. Ако пък и цветовете се съчетаят, просто картинката ще бъде направо зашеметяваща.
И аз тази година съм решила така да направя, но с тази разлика, че ще купя от скъпия разсад, до сега съм купувала от по-ефтините, но количество, абе разликата си е очевадна. Близо до Карлово в едно село май Сушица беше, има един човек дето има оранжерии, от него ще ходя да си купя разсад.
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #310 -: Март 01, 2008, 14:05:49 pm »
Мари, благодаря за съветите, надявам се да стане малка красива градинка  :D  Питах в друг магазин за Нолината и се оказа, че тя не расте на височина повече от това, което си купуваш, защото е капсулована, т.е. моята може да прави само листна маса, но никога няма да стане като тази на снимката. Така че като решиш да си купуваш помисли колко голяма искаш да бъде, но тези с високото стъбло са скъпички, преди малко гледах една за 150лв.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #311 -: Март 02, 2008, 17:20:04 pm »
Ето и бял минзухар от мен. :wink:
Който все пак оцеля от голямата буря и градушка..


Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #312 -: Март 02, 2008, 18:11:47 pm »
Браво, завиждам ти, моите още са далееееееееееееч от цъфтене.
Ози, аз да се похваля, днес не устоях на изкушението и си взех една жълта катерлива. Утре ще я снимам и ще ти я покажа. Но съм решила да я посадя в кофа и по-късно да я пресадя на постоянното й място.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #313 -: Март 02, 2008, 20:03:22 pm »
Ще чакам снимка, Мери. Кофата да е с дупки от долу, нали?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #314 -: Март 02, 2008, 22:03:23 pm »
Е ти пък, то че съм изкуфяла да, ама чак толкова.
  малко off: като казах, че съм изкуфяла, чакай да ти кажа к`ви ги върша. Отивам да простирам на простора, но не на терасата, а на външния. Отивам в банята взимам легена, минавам покрай пералнята /тя е до вратата на банята от вън/ и слизам долу. Стигам до простора, взех кошницата със щипките и тръгнах да простирам - да ама не, мачоооооооооооооо нема к`во, аз забравила прането.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #315 -: Март 02, 2008, 22:13:28 pm »
С празен леген ли ходи до долу, Мери? :lol:
Браво! :lol:
Kазвам да е с дупки, не защото си мисля че си изкуфяла, ами защото като ми казваш кофа... и аз си представям една доляма алуминиева  кофа, в която по принцип не се садят цветя. Ако имаш предвид голяма саксия, ясно.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #316 -: Март 02, 2008, 22:19:02 pm »
Абе да ти кажа покрай ремонта има останали доста кофи от латекс, та за тях имах предвид. Ма то ти от де да знаеш, аз к`во си мисля.
А за другото - ми с празен леген ходих. Свеки умря от смях.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #317 -: Март 02, 2008, 22:50:28 pm »
мари,като идваш до карлово за разсад свиркай :lol:ще те черпя кафенце
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #318 -: Март 03, 2008, 21:52:47 pm »
мари,като идваш до карлово за разсад свиркай :lol:ще те черпя кафенце
Стига да не си родила, ма то напрво ми е съвестно с тоз тумбак да те разкарвам бе.

Аз сега да са фАла. Една приятелка ми донесе две найлонови чанти с нарциси-няколко вида, лалета, кокичета, иглики и даже не запомних още какво. Питанката ми е, нарцисите ще цъфнат, щото има доста с пъпки, но лалетата дали ще цъфнат? Всички растения са горе-долу 10 см.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #319 -: Март 03, 2008, 23:04:41 pm »
Ей, че много цветя ти е донесла....
Ама те  не са посяти луковиците, така ли?
 И да не са посяти...що пък да не цъфнат като ги посееш, опитай. И да пускаш снимки. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."