0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тънка лигaвица
« -: Ноември 28, 2007, 00:54:15 am »
Момичета, преди две седмици трябваше да ми дойде.  След едноседмично закъснение се обадих на доктора и той ми изписа дуфастон за предизвикване. Три дни преди датата ходих на лекар за да уточним стимулацията, лигавицата ми беше 5 мм.
Та болката в момента ми е тънката лигавица. Тя ли влияе на цикъла? Заради нея ли не иска да ми дойде? Каква е причината, та аз винаги съм била в другата крайност - дълъг и обилен цикъл, тежки кръвоизливи, лигавицата ми е била винаги малко по-голяма. Преди цикъл обичайните й размери бяха 15-16 мм., а сега изведнъж 4-5. Какво е довело тази рязка промяна. Последния аборт беше мин. год юни месец и по мое настояване не правих кюртаж, не знам колко има общо кюртажите и дебелината. От известно време дължинат на цикъла ми от 5-7 дневен се закова на 3 дни, от обилен стана слаб към оскъден, не е вече болезнен, това дали има връзка с изтъняването?
И другия проблем е как ще проведем стимулацията?
Егаси и късмета всичко е готово  - имам направление от ендокринолог за хормоните, уговорих се в болницата да ми направят  вливанията, стимулацията остана за незнам си кога и сега ново 20.
Обаче започвам да се притеснявам сериозно и започват да ми минават странни мисли. Моля, кажете ми какво мислите и вие.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 07:00:56 am от rally_pat »
*
Re: Тънка лигъвица
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2007, 06:52:47 am »
Миличка, не знам какво да ти кажа за лигавицата...А няма ли никаква възможност закъснението на цикъла да е поради друга причина!  :wink: Дано се оправят нещата при теб! Ще следя темата ти и ще ти стискам палци! 
:crossfingers: :goodluck: :bighug:

Re: Тънка лигaвица
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2007, 07:20:35 am »
Мари спокойно бе, има лекарства за нарастване на лигавицата. Всичко ще бъде наред, не се притеснявай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2007, 09:18:24 am »
Ledena_luna е права, лесно се коригира дебелината на ликавицата с прогестеронови препарати. Но според мен трябва да се открие причината за тази промяна. Изследвай хормоните.
Да, именно защото лигавицата е тънка, за това и ти закъснява.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2007, 09:53:40 am »
Ооо,споко :)!И аз съм с тънка лигавица и то при мен е перманентно!И така както пишат,другите девойки,с прогестероните ще си компенсираш.
Хормоните са тези,които ще подскажат как да се действа занапред!
Късмет! :crossfingers:
И бъди спокойна!!
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2007, 11:22:42 am »
Е как да изследвам хормоните като не иска да ми дойде, това е един от проблемите. Сега съм на дуфастон за предизвикване и като ми дойде не знам да ли въобще да пускам хормони, не съм сигурна дали ще са достоверни. Та аз дори вече не знам дали ще започна стимулацията и вливанията.
А тънката лигавица си е за притеснение, но мен ме стряска и факта, че цикъла стана мнооооооооооого оскъден и почти липстващ май.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 11:24:17 am от Mary »
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2007, 11:55:22 am »
Ами няма как да е обилна менструацията, щом лигавицата е тънка.
Естесвено, че сега е безмислено да правиш хормони, но обсъди с лекаря си това, за след като се появи менструацията. Не може просто така от нищото да ти намалее дебелината на лигавацита - има си причина и трябва да се намери.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2007, 18:45:08 pm »
Аз също страдам от този проблем-тънка лигавица. И наистина цикъла ми е много оскъден и е 2-3 дни.
Слагам утрогестан, но явно при мен клостила изтънява още по-вече. Вече няма да го използвам и минавам на инжекциики.
Пиши какво са ти назначили за този проблем!!
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2007, 19:20:44 pm »
Вчера като говорих с доктора по телефона, каза че до 10 дни след спирането на дуфастона, трябва да ми дойде. Препоръча ми меногон, най-вероятно тази стимулация е загубена.
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2007, 20:19:11 pm »
При мен-си сложих две ампули fostimon но след прегледа се оказа че е тънка лигавицата и д-ра ми препоръча да спрем със стимулацията защото почти няма шанс. Няма смисъл да правим още разходи след като е много малка вероятността да забременея. Та следващия месец започвам само с фостимон и по-голяма доза и дано се получи.
От меногона има ли много странични ефекти? Фостимона е добър но и е доста скъп.
Меногона от каго се започва и в какви дози се слага?
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2007, 21:50:37 pm »
Не знам, още не съм стигнала до този етап.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2007, 08:39:26 am »
Не знам, още не съм стигнала до този етап.
По принцип,трябва да се коригира тънката лигавица.ако е прекалено тънка,няма смисъл да се продължава с АРТ.По-добре да се намери причината ,да се коригира и тогава да се прави АРТ.
Лично при мен не е много дебела лигавица,и при стимулалация с Клостил стана 6-7 мм(Дори Дуфастон и Естрофем неподействаха).Естествено АРТ беше неуспешно. :(

Мари  ,говори с твоя лекар ,дали не е по-добре да неправиш вливания...........а да проследиш поне един цикъл,да видиш как стоят нещата с лигавицата.Все пак вливанието ,стимулация не са никак ефтени процедури........
Успех Мари!!!!
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2007, 09:22:26 am »
adi извинявай, но за какви вливания споменаваш? Какво е това лекарство и във връзка със тънката лигавица ли се прави? Аз се интересувам от тези неща т.к.сме едва в началото с опитите за бебо и незнам още много неща... :oops:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2007, 09:50:15 am »
adi извинявай, но за какви вливания споменаваш? Какво е това лекарство и във връзка със тънката лигавица ли се прави? Аз се интересувам от тези неща т.к.сме едва в началото с опитите за бебо и незнам още много неща... :oops:
Вливанията нямат нищо общо с тънка лигавица.Споменах за тях,защото на Мари й предстоят поради друга причина.
При тънка лигавица често използват Естрофем,и прогестевронов препарат (Дуфастон или урогестан).
В щатите използват вягра,но тук в БГ мисля че за сега само д-р Стаменов практикува този начин.
Първоначално трябва да се изясно ,каде е причина за тази тънка лигавица.
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2007, 10:07:33 am »
Благодаря ти за разяснението!
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2007, 11:18:57 am »

Мари,а защо не си пусне6 хормони още сега?Знае6,че почти за всички тях си има референтни стойности за всяка една фаза.Така поне ще получите истинска представа за състоянието ти.А ти има6 ли някакви хормонални нару6ения?Защото аз фокато бях с висок пролактин и нисък прогестерон лигавицата ми бе6е мизерна-5-6 мм.А доколкото знам виаграта доста спомага за уголемяване на лигавицата.Но сигурно след като постигне6 желаната цел ,трябва да продължи6 приема на прогестеронови преперати с цел да се задържи нивото му.Успех
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2007, 13:02:30 pm »
Аз също си мисля да пусна хормони, така и така имам направление за хормони. В събота имам час при нашия ендокринолог и ще разговарям с него. По принцип имам метаболитен синдром, хормоните никога не са били така като трябва да са.
Не знам с тази виагра как ще станат нещата, не знам към кой да се обърна, моя доктор не е наясно, направо съм си на път без изход.
Чакам имейл и от Конова, какво ще ме посъветва.
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2007, 17:40:08 pm »
Мари, виж тук какво са обсъждали момичетата:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&topic=10881.0
*
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #18 -: Ноември 30, 2007, 10:32:07 am »
Рози, прочетох темата на един дъх. Много ти благодаря, че си дала линк към нея, аз я търсих но не можах да я намеря.
От няколко дни си мисля и аз за виаграта, но пък си мисля и нещо друго, по принцип съм с малко по-дебела лигавица, сегашното ми състояние е инцидентно /колкото да стопира процедурата/, и ако приложа тези глобули без да съм пробвала друг препарат като например естрофем, да не стане пък обратния ефект. Ще видя до какво решение ще стигнем с доктора.
Гадното и съсипващото в случая, е че процедурата отива някъде в небитието, а аз тъкмо се бях настроила след 1.5 год. почивка.
Re: Тънка лигaвица
« Отговор #19 -: Ноември 30, 2007, 21:04:11 pm »
Странна е тази промяна при теб в дължината на цикъла /респективно дебелината на лигавицата/.
Пила ли си нещо, което би могло да доведе до подобен ефект? Имам предвид лекарства де.., напослдък..

При мен се скъси целия период, идва ми по често. Докторите казват, че било нормално с възрастта. Но пък си ми тече толкова, колкото и преди...  8O