0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #40 -: Януари 28, 2006, 15:01:30 pm »
Аз тия дни ги знам въпроса ми беше в какъв интервал от време трябва отново да ги пусна и въобще стойностите им само по време на прием на медикаменти ли се регулират? Защото аз имам подобно усещане :) Иначе ми е ясно кой кога трябва да се пуска като ден от цикъл ...
Всички искаме бебета нали ? :D
Аз си ги
« Отговор #41 -: Февруари 02, 2006, 00:48:52 am »
правя на около 3 месеца.
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #42 -: Март 07, 2006, 17:06:09 pm »
НЕ ЗНАМ ДАЛИ МОГА ДА ТИ ПОМОГНА ПО СКОРО АЗ СЪЩО КАТО ТЕБ СЕ НУЖДАЯ ОТ ПОМОЩ И РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА.
МНОГО ЛЕКАРИ - МНОГО МНЕНИЯ
ТРЯБВАЛО ДА СЕ УСПОКОЯ, ДА ПИЯ ДУФАСТОН/ ПИХ ГО 4 МЕС./,НО ИНТЕРЕСНОТО БЕШЕ ЧЕ ЛЕКАРСТВОТО МИ БЕШЕ ПРЕДПИСАНО САМО СЛЕД ОБИКНОВЕН АГ ПРЕГЛЕД БЕЗ ВИДЕОЗОН, КОЕТО МЕН МЕ ОЗАДАЧИ
НЕ ЧЕ НЕ ВЯРВАМ ПИХ ГО, НО РЕШИХ ВЪПРЕКИ ВСИЧКО ДА ОТИДА И ПРИ ДРУГ ЛЕКАР КОЙТО БЕШЕ КАТЕГОРИЧЕН- ОПЕРАЦИЯ
НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ
*

    neliso

Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #43 -: Март 11, 2006, 17:55:13 pm »
аз също съм с ПКЯ но досега никой лекар не ми е казвал да изследвам инсулин и кръвна захар нямям наднормено тегло вис съм 160 и 49 кг възможно ли е да имам инсулинова резистентност чувала съм че тези хора са с наднормено тегло
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #44 -: Април 03, 2006, 10:28:26 am »
Аз пък съм напълно объркана от лекарите и техните мнения.
Едни казват,че имам ПКЯ,при условие,че съотношенито ми ФСХ/ЛХ=1,28 на 5ти ден
а на втори ден ФСХ/ЛХ=2
Имам висок пролактин,не съм с наднорменно тегло,кръвната ми захар е ниска.Лигавицата на матката ми нараства максимум до 10,6мм/някои казват,че е малко,други,че е достатъчно/На десният ми яйчник през 2-3 месеца се виждат 7-9 фоликула с размери 8-11мм,които изчезват 1-2 дена преди поредната М.А миналият месец(след доказано ову на ляв яйчник) имах по 4 фоликула и на 2та яйчника Едни казват ,че това било ПКЯ,други ,че това било нормално-имайки предвид множеството
фоликули отделяни ежемесечно от организма на жената.Отделно че ми откриха и нещо в лигавицата на матката с неизяснен произход-полип,миомен възел или остатък от предишната ми М.
 И така ровейки се из нета и проверявайки разни данни попаднах на едно лекарство.Искам да питам дали някой го е пил и има ли ефект,или аз ще съм първата експериментираща от сайта?
http://www.herbamedicabg.com/products/p15.htm
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #45 -: Април 03, 2006, 16:14:30 pm »
Цитат на: iliyanas
...ФСХ/ЛХ=1,28 на 5ти ден
а на втори ден ФСХ/ЛХ=2
...

тези съотношения, как са ФСХ:ЛХ 1,28:1 и ФСХ:ЛХ  2:1 или обратно?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #46 -: Април 03, 2006, 16:25:56 pm »
Цитат на: iliyanas
И така ровейки се из нета и проверявайки разни данни попаднах на едно лекарство.Искам да питам дали някой го е пил и има ли ефект,или аз ще съм първата експериментираща от сайта?
http://www.herbamedicabg.com/products/p15.htm


За равнеца момичетата бяха писали че не е хубаво да се взема през втората половина на цикъла. Макар че аз съм го срещала из билкарските книги без такива уточнения.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #47 -: Април 05, 2006, 12:24:40 pm »
Zdraveite i az qvno  imam nqkakvi problemi s hormonite  no menstrualniqt mi cikal e normalen idva na vseki 28 dni s razlika ot 1-2 dena po- rano ili po kasno.Problemat mi e 4e sam mnogo okosmena.
*
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #48 -: Април 05, 2006, 12:34:21 pm »
Цитат на: iliyanas
И така ровейки се из нета и проверявайки разни данни попаднах на едно лекарство.Искам да питам дали някой го е пил и има ли ефект,или аз ще съм първата експериментираща от сайта?
http://www.herbamedicabg.com/products/p15.htm


Като му чета съставките... същите почти са като тези билки дето аз сега съм се навила да ги пия.
Има турта, бял равнец, цариче (шапиче), ... Тези билки са известни като добри за женската система.
отделно от това пия едни други с клинавиче и още няколко други.. но сега не помня точно състава.  Те обаче са особен вид горчиляк.... :evil: .... явно от клинавичето... ама ще ги пия... и няма да се оплаквам.

За ефект ще мога да докладвам поне след 2 месеца.
Целта ми е да оправя тънката лигавица.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #49 -: Април 05, 2006, 17:08:12 pm »
Цитат на: choklet
Zdraveite i az qvno  imam nqkakvi problemi s hormonite  no menstrualniqt mi cikal e normalen idva na vseki 28 dni s razlika ot 1-2 dena po- rano ili po kasno.Problemat mi e 4e sam mnogo okosmena.


Шоколадче, как така разбра, че имаш проблем с хормоните само от това, че си окосмена? Дори и така да е, проблемът се диагностицира на основата на изследвания.  Пусни си хормонални изследвания на съответните дни.  3-5 ден от МЦ - ЛХ, ФСХ.  7-ми ден след доказана овулация - прогестерон.  Мисля (но не съм сигурна), естрадиол, пролактин и тестостерон се изследват по всяко време на цикъла.  Пусни си и изслед.за хормоните на щитовидната жлеза.  Порови се във форума, момичетата дискутираха наскоро тези хормони. Успех:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #50 -: Април 05, 2006, 17:19:01 pm »
Аз имам ПКЯ Когато пия Диане не правя кисти.Зимата са ми задължителен спътник.Не знам дали "благодарение" на тях не мога да забременея, но това е факт вече 3 година.Не се занимавам с лекари, хомеопати, билки и подобни защото вече ми ПИСНА!Като си правих изследване на хормоните/през пръсти естествено!!!/ ми изписаха Дуфастон.Пих, пих ...и нищо.Не знам.Чесно казано не съм сигурна, че СПКЯ може да окаже чак толкова голямо влияние?Защото аз имам поликистоза от малка/тогава дори не знаех какво е секс/, но преди 5 години забременях.
Така че...НАПРЕД
*
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #51 -: Април 05, 2006, 17:25:36 pm »
Цитат на: skrita
Аз имам ПКЯ Когато пия Диане не правя кисти.Зимата са ми задължителен спътник.Не знам дали "благодарение" на тях не мога да забременея, но това е факт вече 3 година.Не се занимавам с лекари, хомеопати, билки и подобни защото вече ми ПИСНА!Като си правих изследване на хормоните/през пръсти естествено!!!/ ми изписаха Дуфастон.Пих, пих ...и нищо.Не знам.Чесно казано не съм сигурна, че СПКЯ може да окаже чак толкова голямо влияние?Защото аз имам поликистоза от малка/тогава дори не знаех какво е секс/, но преди 5 години забременях.
Така че...НАПРЕД


Скрита, а прави ли изследването за инсулинова резистентност.
Не това за кръвна захар, различно е от това за инсулинова резистентност
Ако не си го направи.
Чела съм че при много момичета със СПКЯ това се е оказало проблема.
УСпех. :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #52 -: Април 06, 2006, 09:39:35 am »
Въобще не са ми назначавали никакви изследвания.Само веднъж на хормони, вече дори и не си спомням на кои и толкова.Прогестеронът ми е нисък и ме тъпчат с Дуфастон
*
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #53 -: Април 06, 2006, 13:36:01 pm »
Цитат на: skrita
Въобще не са ми назначавали никакви изследвания.Само веднъж на хормони, вече дори и не си спомням на кои и толкова.Прогестеронът ми е нисък и ме тъпчат с Дуфастон


Добре де... ама това в голяма степен зависи и от теб.
Има няклко варианта
1. Можеш да изискаш от лекаря да ти назначи хорм. изследваня, като искаш и инсулиновата резистнентност.
2. можеш сама да отидеш и да ги изслеваш, но после с изследването ще трябва пак при лекар да отидеш да ти го разчете....
3. можеш да продължаваш да се тъпчеш с хормони, без да имаш хормонални изследвания, без да е ясна точно диагнозата и причината защо е така.... и естествено както виждаш и самата ти.... без да има ефект от този вариант.
Ти си избираш.

Съветвам те да вземеш по-акнивна позиция, да се изясни картинката с хормоните и тогава вече ще може да се приложи адекватно лечение.
Важна точка от всичко това е и да попаднеш на добър специалист.
Успех
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #54 -: Юни 01, 2006, 15:59:45 pm »
Zdraveit na men minaliq mes po to4no ve4e po minaliq:) mi praviha hormonalno izsledvane i se okaza 4e imam visok Testosteron i malko po visok Prolaktin:( oba4e sega si smenih lekarq i tui kato be6e minalo ve4e po4ti mes ot izsledvaneto napravih dnes novo sega si 4eta online rezultatite i napravo padnah Testosterona e normalen,Prolaktina su6to,samo  DHEA-s e visok 347.9 pri ref stoinosti 98.0-315 Ne moga da povqrvam 4e Tetostreona e vuzmojno bez ni6to da se normalizira za 1 mes :( i ve4e ne znam na kvo da vqrvam:(( Kaza mi su6to taka lekarq 4e imam Polikistozni qi4nici,,,,nqmala sum ovulaciq i taka.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #55 -: Юни 03, 2006, 17:33:25 pm »
Цитат на: dimianki
Zdraveit na men minaliq mes po to4no ve4e po minaliq:) mi praviha hormonalno izsledvane i se okaza 4e imam visok Testosteron i malko po visok Prolaktin:( oba4e sega si smenih lekarq i tui kato be6e minalo ve4e po4ti mes ot izsledvaneto napravih dnes novo sega si 4eta online rezultatite i napravo padnah Testosterona e normalen,Prolaktina su6to,samo  DHEA-s e visok 347.9 pri ref stoinosti 98.0-315 Ne moga da povqrvam 4e Tetostreona e vuzmojno bez ni6to da se normalizira za 1 mes :( i ve4e ne znam na kvo da vqrvam:(( Kaza mi su6to taka lekarq 4e imam Polikistozni qi4nici,,,,nqmala sum ovulaciq i taka.


Здравей dimianki!!! Първо ще те помоля да пишеш на кирилица!!!!!!!!!! Ако нямаш такава инсталирана на компютъра си ползвай бутона кредор. И така по въпроса ти: така като ти чета постинга си мисля ,че вторите ти изследвания са правени в Цибалаб!? Ако е така с чиста съвест мога да ти кажа че не може да им се довериш като достоверни изследвания. При повишен тестостерон няма как да стане да се нормализира без лечение за един месец. Пролактина е възможно да варира, защото той се влияе от много странични фактори (включително и стрес и напрежение). Съвета ми е да потретиш изследванията в трета лаборатория. Поне при мен случаят беше същият и така практикувах по въпроса. Успех ти желая!!! :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    mad_witch

Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #56 -: Юни 23, 2006, 13:05:34 pm »
Много мнения изчетох в тези форуми за ПКЯ и съвсем се обърках. Искам да си направя тест за инсулинова резистентност. Това стандартен кръвнозахарен профил ли е или е някакъв по-особен тест. Обадих се в Кандиларов и там амй не бяха чували за такъв тест
*
Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #57 -: Юни 23, 2006, 17:12:40 pm »
Този тест се прави с 3 вземания на кръв и се изследва кр. захар и инсулин на гладно:
0 минута- 1ва проба ,пие се глюкоза за 5 мин и след 1 час -2ра проба кръв се взима, след 2 часа - 3та проба.

Аз го правих тук:

"МЕД-ДИА"ЛАБОРАТОРИЯ - ул. Солунска  № 36, ет. 2 тел.9801519

Може май и в Цибалаб, попитай там.

Успех!
Re: Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #58 -: Октомври 30, 2007, 15:33:49 pm »
Аз съм на сиофор вече година и 4 месеца.
Резултат- редовен цикъл, овулация според Бт, три бременности, завършили неуспешно.
пила съм Диане- не ми понесе- постоянно кървих с много силни болки, но това е индивидуално.

Здравей, "wa-wa"!
Моля те кажи ми кой е твоят доктор и ти доволна ли си от него?
Благодаря Ти предварително!
Re: Обмяна на опит/СПКЯ
« Отговор #59 -: Ноември 09, 2007, 23:54:02 pm »
Този тест се прави с 3 вземания на кръв и се изследва кр. захар и инсулин на гладно:
0 минута- 1ва проба ,пие се глюкоза за 5 мин и след 1 час -2ра проба кръв се взима, след 2 часа - 3та проба.
Само да допълня ,че се приема на гладно поне 200мл глюкоза под лекарско наблюдение.За да се разгради е необходимо панкреаса да започне да работи на по-бързи обороти и да отделя по-голямо количество инсулин.Затова се нарича и инсулиново обременяване.