0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #20 -: Март 31, 2008, 23:55:16 pm »
Здравейте момичета! При мен доктора се съмнява за ЛУФ-синдром, но все повече като чета във форума се замислям по какво може да се разбере дали една киста е функционална или ендометриозна? Аз също имам киста 22 мм. - задържан фоликул и ако не се махне с марвелон отивам на лапароскопия!
*
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #21 -: Юни 11, 2008, 18:32:35 pm »
При мен с 6 см. киста на единия яйчник и 2 см. на другия маркера беше 10 пъти над нормата. Дори се съмняваха за рак. Слава богу, оказа се ендометриоза. След това го следих в продължение на година след операцията и винаги е бил в норма.
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #22 -: Юли 25, 2008, 23:43:50 pm »
При мен туморният маркер беше завишен 2 пъти над нормата. Кистата ми беше около пет сантиметра. Изследването направих в лаборатория Кандиларов за 25лв. Резултатът от изследването беше основанието на моята гинеколожка да предположи диагнозата "ендометриоза". Лапаротомията, която ми направиха през април 2007г. потвърди предположението. Съжалявам, че не направих това изследване през 2004г., когато имах 7 сантиметрова киста на левия и 5 см на десния яйчник и загубих 2 год. за лечение с Диане 35/заради завишен тестостерон/. По време на лечението кистите изчезнаха, но след 1 год. без хапчета кистите се появиха отново, а тестостеронът беше още по-висок. Според мен СА 125 е добър индикатор за откриване на ендометриозата, няма да ви навреди, ако направите това изследване, може само да ви даде някаква насока.
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #23 -: Май 18, 2009, 12:36:59 pm »
  Мога ли да изследвам туморния маркер CA 125 сега при положение , че имам 6 ретенционни фоликула ? Втори цикъл след неуспешно ИКСИ е.
 Често имам задържани фоликули. Схемата при мен е стимулация - противозачатъчни - задържан/и фоликули.
Док. на няколко пъти е изказвал съмнение за ендометриоза , но не ме е насочвал към нищо конкретно и си караме стимулациите.
 А по време на прием на противозачатъчни мога ли да го изследвам ?
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #24 -: Май 18, 2009, 15:41:09 pm »
Най-добре е да го изследваш в цикъл, в който не си на противозачатъчни или блокираща инжекция. Също може да е фалшиво повишен по време на цикъл (кръвотечение). По време на стимулация може, той не се повишава от стимулация, ако нямаш ЕМ. Най-добре между 6-ти и 28-ми ден, задължително без блокираща инжекция.


*
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #25 -: Юни 18, 2009, 12:23:58 pm »
съссигурност знам,че хормоните оказват влияние на туморния маркер СА 125.
за момичетата,които са от София искам дакажа,че в лабораторията на ракова болница изследването е 10 лв. Знам го от опит.Имаше предиод,в който давах кръв на всеки два месеца та знам.
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #26 -: Октомври 30, 2009, 14:22:55 pm »
Здравейте, момичета. Искам съвет от вас. Става въпрос за майка ми която е на 44 години, направиха и изследване СА 125. А резултатите от него са 5.62. Има ли нещо за притеснение. За първи път се сблъсквам с такива изследвания и много се притеснявам.Моля споделете! :(
*
Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #27 -: Октомври 30, 2009, 15:19:46 pm »
krisitoo Референтните стойности са от 0 до 35. При мен беше 155 когато ми откриха шоколадова киста. Около година след операцията и лечението беше около 8 не помня точно. А защо са го изследвали?
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 15:21:39 pm от Малина »


Re: CA 125 и ендометриоза
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2012, 07:26:25 am »
Здравейте, моля за мнение. Откриха ми първо една киста на яйчника, следващия месец вече бяха вече 2, пратиха ме на туморен маркер, резултата е 344. Още не съм го показала на лекаря, но съм силно притеснена, на 33 съм, не съм раждала... Рак ли е?