0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: графиката на katia13
« Отговор #180 -: Януари 11, 2008, 08:31:40 am »
в понеделник сутринта ще ходя при док. със сигурност,да видя какво ще каже..;надявам се да насрочим за този МЦ и цветната снимка,защото наистина вече не ми се чака  :D ;иска ми се да знам поне кое как е,има ли проблем,ако да-какъв е ,и какво ще се предприема независимо има или няма никакъв проблем(макар че при ЛФ 10 дни е малко вероятно да няма проблем,но..ще видим като станат изследванията)!
МБ+микоплазмоза(дано негреша правописа) имам,чак от септември(беше абсолютно чисто),но ще пусна нови ако ще правя другата седмица цветна снимка(за всеки случай),само чакам да свърши М.  :D !
денис :bighug: ,мноооого силно  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #181 -: Януари 12, 2008, 08:56:26 am »
Ще чакам за новини.
Успех! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #182 -: Януари 12, 2008, 14:44:56 pm »
здравей мила denis  :D,днес дадох кръв за хормоните(Е2,ЛХ и ФСХ - в "Кандиларов"),както си бяхме говорили с теб(за всеки случай,ако док.не ги признае в понеделник ще пусна нови :?);не съм сигурна днес втори или трети ден ми се води..(щото нали ми беше дошло през ноща четвъртък срещу петък,но от четвъртък сутрин си беше паднала доста БТ. :oops:),но май се води  трети ,а резултатите са :
 Е2-40.41 /24.5-195/
 ЛХ-2.97 /2.4-12.6/
 ФСХ-8.14 /3.5-12.5/

 как мислиш добри ли са за трети ден :?  ??
чета и з форума,че било хубаво съотношението между ФСХ и ЛХ да е 1:1 или 1.5:1 в полза на ФСХ-то,а моето 2.5 : 1  в полза на ФСХ (грубо сметнато :oops: )!!това какво ще рече?като се видя в понеделник с док. ще пусна и други,но незнам още кои точно иска..вероятно всички,обаче нямам търпение дотогава,затова те моля ако може да се коментират за момента само тези три..
благодаря ти много предварително :D
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 16:10:35 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #183 -: Януари 13, 2008, 09:11:43 am »
здравей ....................
 Е2-40.41 /24.5-195/
 ЛХ-2.97 /2.4-12.6/
 ФСХ-8.14 /3.5-12.5/
.................................
Стойностите показват, че яйчниците малко се форсират за да се образува доминантен фоликул и да има О.
Съотношението ЛХ/ФСХ трябва да е 1, но и 0,6-0,7 не е зле. Максимум до 0,5.
При теб обаче е 0,4 и е добре да говориш с лекар за това.
Едно единствено изследване не е достатъчно за да се направят каквито и да е заключения, така че не се притеснявай.
Може би ще е добре следващият МЦ да ги пуснеш отново.
Ще чакам да споделиш какво е казал лекарят ти.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #184 -: Януари 13, 2008, 11:03:33 am »
благодаря ти denis  :D!т.е. първоначалното ми впечатление(което бях споделила с теб на лични-помниш ли ?ти ми беше казала,че чета твърде много и си самопоставям диагнози :D,пък аз ти отвърнах,че имам силно развита интуиция и си вадя точни заключения обикновено..явно пак не ме е излъгала..ще видим),че док се съмнява за тенденция към изчерпване на яйчниковия резрв може да се окаже истина  :( (той не го каза,но на базата на изследванията които поиска и това което прочетох за тях,аз бях стигнала до този извод-че това са съмненията му;сега като ида утре,като ми каже кои още хормони да пусна и като са готови резултатите,се надявам вече да ми каже какви са предположенията му  :? )!
п.п. мисля утре като ида при док. и пускам останалите хормони да пусна пак и ЛХ  и  ФСХ -да видя как се движат..какво мислиш? :D
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 11:09:41 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #185 -: Януари 14, 2008, 08:00:34 am »
За този МЦ няма смисъл пак да пускаш ЛХ и ФСХ.
За доказване на изчепан  яйчниковия резерв, трябва да се направят още изследвания, поне 3 МЦ./поредни//не само ФСХ /
ПП
Аз не мисля че това е причината.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #186 -: Януари 14, 2008, 14:49:54 pm »
здравей мила denis :bighug:!имам май добри новини ... днес бях при док сутринта и каза,че ФСХ-то  си ми е ок,малко ми е ниско обаче ЛХ-то(непожела да го коментира преди да види другите изследвания,за съотношението също каза-"да, не е много добро,но ще го коментираме после")!поиска пролактина,ТСХ(каза,че засега няма смисъл от ТАТ,МАТ и т.н.  :? ) и СУЕ+пълна кръвна картина !
това, което е по-хубавото е,че след като видя резултатите от ЛХ,ФСХ и Е2 ,каза че засега няма да правим и АМХ,отпада на този етап(спомена,че нещо го е притеснило предния път,но засега опасенията не се потвърждават  :D),може и да си права и да няма проблем с яйчниковия резерв..малко се поуспокоих :D;много готин док. действа ми много успокояващо :D;каза още ,че много бързам и твърде много чета и се ровя  :lol: да оставя тези неща с мисленето на него :wink:!
и голямата новина е,че ще правим тази седмица хистеросонография(май така го нарече :oops:),за проходимоста на тръбите,но с 3D-УЗ,по-щадяща била от хистеросалпингографията :D!забравих обаче да питам боли ли,да взема ли някакъв аналгетик и т.н. следобяд като ида за днешните резултати ще разпитам повечко за тази хистеросонография  :) !
denis,много те обичам :balk_21:,толкова ме подкрепяш :D,желая ти всичките ти мечти да се осъществят!!
п.п. извинявай,че понякога ти досаждам вероятно с моите безброй въпроси и с нетърпеливостта си :oops:
п.п.п. готови са и другите резултати : пролактин-256.97 /127-637/ ;ТСХ-1.96 /0.2-4.2/ ; СУЕ-5mm/h ;кръвна картина-всичко е в норми,без някакво MPV-7.6/8.0-15/ 8O,това незнам какво е,в четвъртък ще питам :D!целувки  :D
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 19:10:53 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #187 -: Януари 15, 2008, 07:30:02 am »
Видя ли  :D, само се притесняваш излишно.
MPV е обем на тромбоцита.
Изследванията са ти супер.
Колкото до процедурата- не боли, не се притеснявай.
Ако искаш може да вземеш нещо обезболяващо за всеки случай.
Носи си и ежедневни превръзки, може леко да прокървиш и ако все пак изтича част от разтвора.
Успех и дано всичко да мине добре... и само хубави резултати.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #188 -: Януари 15, 2008, 13:24:24 pm »
denis :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #189 -: Януари 17, 2008, 12:46:05 pm »
denis,моля те -  :help: ,писах ти пак на лични  :( !
графиката този месец ми е странна една и съща БТ толкова дни,ама това сега не ме вълнува толкова много,май :?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #190 -: Януари 17, 2008, 12:52:11 pm »
denis,моля те -  :help: ,писах ти пак на лични  :( !
графиката този месец ми е странна една и съща БТ толкова дни,ама това сега не ме вълнува толкова много,май :?
Супер ти е графиката  :D /до тук/- отпусни се бе човек, всичко ще е наред :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #191 -: Януари 19, 2008, 13:14:22 pm »
здрасти denis :D!отново съм на линия за графиката..вчера БТ я мерих с 45 мин по-рано от обикновения час(07.30) и беше 36.6,а днес я мерих пък с 3 часа по-късно(бях много изморена,след поредната нощна и стреса от предните дни исках да се наспя :oops:) и е 37.1  8O..вярно,че е мерена доста по-късно,но пък и предните мкесеци съм мерила след нощни и чак 37.1 в фф не съм имала,не е ли много висока?може ли да е резултат от хидротубацията вчера наобяд,нали все пак си е някакъв вид инвазия в организма?може ли да се е покачила от това днес?или е просто инцидентно,заради късното мерене в 10.30?
целувки :D
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 13:15:57 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #192 -: Януари 19, 2008, 19:02:24 pm »
Може и от двете неща да е.
За сега не правим никакви изводи.
Нека да видим какво ще стане по нататък
Може да е инцидент

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #193 -: Януари 21, 2008, 09:20:03 am »
denis,мерси мила права беше :D!май е инцидентно,защото и двата дни след нощните(събота и неделя мерене) смени беше 37.00 и 37.1,а днес като я измерих в обичайния час е 36.8 което като съдя по графиките от предните месеци,си е нормално за мен :D!ще видя утре колко ще е БТ сутринта и ще почна тестовете евентуално :wink:
хубава седмица от мен :)и много целувки
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #194 -: Януари 21, 2008, 16:17:55 pm »
Хубава и на теб и успех този МЦ.
След Хидротубация- шансовете за зачеване са големи.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #195 -: Януари 22, 2008, 08:59:58 am »
добро утро,денис и на мен така ми казват,а да видим дали този месец няма да е късметлийския :wink: ,то ако така стане ще препоръчвам на всеки да си прави хидротубация... профилактично :lol:
днес БТ си падна вече като хората-36.4 :D,следобяд почвам тестовете,пък да видим :wink:
 :bighug:
п.п. махнах от графиката двата дни ,в които е мерена БТ с 3 часа по-късно,след нощна смяна!така ми се струва по-лесно за разчитане,нали? но съм отбелязала стойностие в бележки,да не ги забравя,ако се наложи да ги погледна :D
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 09:10:27 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #196 -: Януари 22, 2008, 16:17:48 pm »
Хайде дано да стане  :D - че ти си една от най-неспокойните и нетърпеливи бъдещи майки - дано това да е твоят месец.
Много ще се радвам  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #197 -: Януари 22, 2008, 16:50:25 pm »
нали,нали :D и аз ще се радвам :lol:
а и ще те тормозя сигурно по-малко,няма да те питам за всяко нещо:"денис това..","денис,онова.." :lol:
п.п. кои са другите нетърпеливи бъдещи майки?хм,сигурно ги пазиш в тайна,нали? :wink:
хубава вечер и благодаря на всички,които ме подкрепяте,толкова голяма опора сте ми :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #198 -: Януари 22, 2008, 17:28:34 pm »
Изобщо не ме притесняваш с въпросите си,   :D а и сега те са малко, ще видиш като стане чудото, а и след това бебчо като се роди...тогава ще видиш колко въпроси ще задаваш- край нямат.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #199 -: Януари 23, 2008, 12:48:11 pm »
оххххххх,сигурно си права :D!ама,така ми се иска да ги задавам тия въпроси свързани с бремнността и раждането :wink:,ама да е всичко наред  :D!!
ето днес БТ пак се видгна,а вчера теста за О. си беше ТОТАЛНО "-" ,явно и е още рано..дмес ми е 13 ден от МЦ,ако е О. на 14 значи съм почнала късно с тестовете :(,обаче нали все чакам ЦС да се появи и БТ да падне под 36.7 и тогава да ги почна.. :(!
а съвсем забравих,че може тия дни ЦС,да не е както обикновено заради хидротубацията(знам ли беше само два-три дни по-рано),а и това мерене на БТ с три часа по-късно заради нощните смени..май трябваше да почна тестовете на 10 ден :BangHead:,нищо ще видим каква ще е утре,ако падне значи още не е минала,нали денис?
ако ли пък се вдигне,значи съм я изпуснала и ще ме е мноооого яд :x на мен си..
ааа и още нещо :oops:,денис как мислиш да взема да ида на един УЗ утре примерно да видят има ли фоликул поне,колко е голям ако има..знам ли и аз какво да направя?
п.п. хубав ден и много усмивки ти желая  :bighug:
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 12:49:49 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!